mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 22:20:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305778 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1605 : ponedeljek, 21.02.2005 : 08:35:39 »

Kako kaj Paco?

Paco je v redu, samo malo je pogrešal sneg. Danes zjutraj, ko sem ga peljal na potrebo, pa je spet podivjal, Huh ko je bilo lepo zasneženo. Izgleda, da zares zelo uživa na snegu Cheesy.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1606 : ponedeljek, 21.02.2005 : 09:20:00 »

...sem si malo ogledal tisti link.Ja so res zanimive barvne kombinacije Cheesy, sam o širini bulijev  Roll Eyes , zame osebno se le malce preširoki.No, itak nisem neki strokovnjak za to.Zame je lepše, da je buldog malce bolj okreten in bolj atletske postave.V soboto smo bili na Ljubljanskem gradu Cheesy, malo na sprehodu.Smo šli nekaj kupovat, pa smo še šli malo na sprehod.Pa je prišla do nas ena gospodična srednjih let, mogoče je že gospa (bila je na sprehodu s svojim psom), pa je rekla, da imamo zelo lepo psičko, ki na njeno presenečenje zelo živa in da veliko teče in skače, kar za druge buldoge, ki jih pozna v Ljubljani ne more reči.Imam predlog, da bi se tisti, ki so tukaj na forumu zbrali nekje, na kakšnem travniku, da bi se spoznali osebno, pa tudi naši bulijijem ne bi nič škodilo, da se malce igrajo skupaj.Pa še tole, mislim, da se Bellina teža dokončno zaustavila.Zdaj ne vem koliko vaga, sam tam okoli 27 kg, bi morala imeti, ker je težka kot svinec Grin, ko jo dvignem.Nekaj me še zanima, do koliko se še razvijajo, mislim v širino??, koliko časa jim raste glava??, če bo ostala takšna, bi bilo v redu, ker ne bi rada, da bi bila širša....
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #1607 : ponedeljek, 21.02.2005 : 09:26:31 »

Vsi molosi se razvijajo dalj časa kot nekatere druge pasme in zato bi bilo najbolje vprašati vzreditelja pri katerem si psičko kupil. Kajti on pozna Bellino mamo in očeta. Tako ti bo lahko dal edini pravi odgovor. Mislim pa, pa da je 27kg kar malce preveč za psičko. Shocked
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1608 : ponedeljek, 21.02.2005 : 09:41:22 »

Micimici,
hvala za slike. Res sta pravi lepotički ti tvoji gubici.

Bull,

ti bom odgovoril kar s citatom znanih rejcev iz Slovenije:
"Buldog se kar dolgo formira , na višini in kilaži  po 1. letu ne pridobiva več, pač pa se telo počasi širi, pridobiva prsno širino, potem pa tudi noge ne zgledajo več tako dolgo. Glava pa se mu »dela« vsaj tja do 3. leta."
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1609 : ponedeljek, 21.02.2005 : 10:52:17 »

..ja vem, da je malce preveč za psičko, mogoče je malo manj sam ne velik( kakšne pol kile Cheesy), sam ni debela ampak ima atletsko postavo(če bi jo kakšen sodnik videl, bi rekel, da je presuha Grin), ne moremo pomagat, če pa je malce višja.Slike lahko vidiš kakšno stran nazaj( ne vem katera,okoli 60 če se ne motim).Meni je takšna kakšna je najboljša.Je pa zadnje časa naš čuvaj, to je nekaj novo, mislim, da gleda in opazuje vse kar se dogaja okoli nas in na vsak čuden šum odgovarja z renčanjem, sam ni več tistega renčanja, kot sem ji včasih pravil, da prede Grin, je že kar zares.Pa tudi se ne umakne kar tako, ko kakšen pes renči ali laja na njo.Zadnjič je tudi zalajala nazaj(sam samo 1x ..vauuu in to je bilo to Grin)Takrat se ji vidijo vse mišice, držo ima pa kot, da bi bila na preži, drugače je pa še vedno igriva in bi se z vsemi igrala.Je pa tudi zelooo firbčna, tako kot vse ženske Grin...mal se hecam
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1610 : sreda, 23.02.2005 : 14:32:33 »

...če nobeden noče nič napisat, pa bom jaz.Pred dvema dnevoma zvagal Bello in ima dobrih(nekaj čez) 26 kg.Povedal bom tudi, kaj se mi je včeraj zgodilo.Ko sem prišel domov, odkenim vrata in kot ponavadi me že čaka z mahajočim repkom, včeraj pa kot da bi se ji utrgalo...ko sem prišel, me je videla...pa kar naenkarat rečanje, lajanje na mene in to se ni nič igrala, je bilo čisto resno Undecided....najprej sem bil čisto paf Shocked, potem pa sem glsno rekel Bella tiho..pa nič...Bella prostor...nič...Bella prostor pa spet nič...ona pa kar še po svoje....vzrok, imel sem črno vrečko v roki in ko sem jo umaknil, kot da bi pritisnil na stikalo...veselomahajočim repkom je prišla do mene Tongue.A se je kdaj to nardilo tudi vam, da bi vaši buliji renčali in lajala na vas, če imate kakšno stvar pri roki?? Huh
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1611 : sreda, 23.02.2005 : 14:39:39 »

 Grin Bull,

Paco za vsako stvar ravno ne laja, so pa nekatere stvari, ki jin oblaja. Po moje zato, ker se jih boji. Kajti ko se jih navadi, ni več težav. Tako je recimo lajal na lopato za sneg, sedaj pa ga ne morem imeti več s sabo, ko kidam, saj jo kar naprej grize. Podobno je tudi s kakšnimi novimi stvarmi. Najprej laja, potem pa se navadi. ko ga mine strah. Grin
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1612 : sreda, 23.02.2005 : 15:35:33 »

...ja saj vem, da je bilo to verjetno....bolj me mori, ko sem ji parkrat glasno in jasnu ukazal, naj neha, ker ona točno ve, kdo je gospodar v hiši, drugače je še kar ubogljivaj...zadnji me je ponesreči ugriznila za koleno...ja bilo kar malo krvi, pa tudi je bolelo kar precej Tongue....sam itak se ni zavedla, da me je ugriznila, ker je mislila, da je ugriznila za coto s katero se včasih igrava....jaz jo še nisem udaril, jo je pa punca po zadnji s svitkom papirnatih prisač (ne močno) zaradi roba dekne, ki jo je požrla...zdaj je v kletki takšen red v kletki, kot da pegla tisto deknco celo jutro Cheesy...
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1613 : sreda, 23.02.2005 : 16:07:15 »

Tudi moj laja na vsak novi predmet kteri držiš v rokah ali ga premekneš... npr. lajal ja kot nor ko je mati zvlegla ven desko za peglanje (glačanje rublja)  Grin norec Grin in tako še naprej
Tudi ma mojo mamo laja ko nosi velike vrečke z dučana  Grin
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1614 : četrtek, 24.02.2005 : 14:31:29 »

...ni noben nič rekel o mojem predlogu, da bi se nekje dobili z našimi buliji Huh
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1615 : četrtek, 24.02.2005 : 14:41:49 »

...ni noben nič rekel o mojem predlogu, da bi se nekje dobili z našimi buliji Huh

Ko se bo vreme malo uredilo in ne bo več blata in snega sem takoj za!
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #1616 : četrtek, 24.02.2005 : 16:06:59 »

Ti sam javi pa se bomo dobili.
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1617 : sobota, 26.02.2005 : 21:37:10 »

Midva s fantom sva danes prišla iz smučanja, Whisky je bil pa en teden v varstvu pri moji mami. Najprej ga sploh nisem spoznala, ker se mi zdi, da mu je v enem tednu ful glava zrastla. in gospod se zdaj zelo ugnorantsko obnaša,  nama je malo zameril. Tako, da mu bomo morali drugo leto kupiti smučke, da bo šel zraven! Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1618 : torek, 01.03.2005 : 08:55:57 »

Ja Ester, gospodič je  verjetno užaljen. Cheesy No, pa ti vsaj veš, zakaj se tako obnaša.

Mene pa zanima, ali so tudi vaši buliji tako neznansko trmasti. Paco je zadne čase tako trmast in siten, da to ni res. Kar iz čistega miru začne sitnarit, laja, ne uboga nič - skratka čisto zmeden Huh Huh. Na sprehodu vleče povodec kot nor, sploh ne gre več lepo ob meni. Ali se je to pri enem letu dogajalo tudi vam?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1619 : torek, 01.03.2005 : 11:23:58 »

Živjo!

Jaz sem pa včeraj pri veterinarju videla angleškega buldoga(mladička). Je bil tak srček... Cheesy Wink


lp
Logiran
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines