mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 19:22:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302916 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1215 : torek, 28.12.2004 : 15:00:00 »

Citat
Količina briketov ki jo dobi pa je po normativih, ki veljajo za to hrano, starost in težo psa.

Proizvajalci hrane na vreče napišejo po domače povedano "svašta"... In ta količina, ki jo oni priporočajo je po moje malce pretirana. Npr. Liza še nikoli ni pojedla priporočene količine, ampak točno polovico tega + malo dodatkov k briketom, pa je kljub temu lepa, zdrava in zadnje čase celo malo "debelčkana"...  Kiss Grin

Tako da brez panike...daj mu toliko kot pač hoče pojest in ne toliko kot piše... Če je pa fant jedel same brikete je pa faca... Liza bi raje shirala od lakote, kot pa da bi jedla same brikete... Če ni noter kaj zelooo dobrega se "ona te igre ne gre"..  Grin Tongue
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1216 : torek, 28.12.2004 : 15:11:15 »

Proizvajalci hrane na vreče napišejo po domače povedano "svašta"... In ta količina, ki jo oni priporočajo je po moje malce pretirana.

Eva, vem da so to samo okvirni podatki, ki se zelo razlikujejo od psa do psa. Bi pa bil vesel, če bi mi vedno pojedel polovico in ostalo pustil. Tako pa včasih samo povoha in odide. Sicer nisem panik, vendar me zanima zakaj taka sprememba. Mogoče pa postaja zrel Grin.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1217 : torek, 28.12.2004 : 15:15:46 »

Me pa čudi, da mu tega še niste nikoli dali (vsaj tako sem razumela, če to sprašuješ)  Huh

Nismo dali na pregled, ker ni bilo nobenih težav. Tudi sedaj ne trdim, da je to vzrok, samo informativno vprašam, da sem seznanjen. Bom pa sedaj takoj poizkusil s Pratelom.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1218 : torek, 28.12.2004 : 15:18:41 »

Tina,

še nekaj sem pozabil. Hibisepta ni več za dobit. Tudi preko zelo dobrih vez ne, ker ga več ne proizvajajo Sad.
Logiran
Macho
novinec
*
Sporočil: 28



« Odgovor #1219 : torek, 28.12.2004 : 15:19:45 »



Paco, kaj pa če se vaš buldog samo zmišljuje? To ne bi bilo čisto nič nenavadnega. Mora probat, če mu bo uspelo dobiti kakšen priboljšek namesto briketov. Zakaj pa ne? Če mu je uspelo enkrat, mu bo najbrž tudi drugič, tretjič,... Ko bo dovolj lačen, bo sigurno jedel.
Lahko pa ga tudi malo puberteta matra, sploh če je zunaj zavogal kakšno gonečo se psico. Pri nas že ne jemo, če smo zaljubljeni Smiley
Če pa včasih(!) ne poje vsega ali izpusti kakšen obrok, pa že ne rabi toliko hrane. Res, da je še mali, vendar malo pa že zna uravnavati svojo potrebo po hrani.

Kako veš, da ima gliste? Če se sanka po rit ali, kot že omenjeno, kaj migetajočega v blatu, čeprav je to težko videti.

LP, Nataša


P.S.: se opravičujem zmedo okrog citata sram
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1220 : torek, 28.12.2004 : 15:21:02 »

Silvo daj mu še kaj poleg briketov.. Jaz Lizi mešam marsikaj...npr. vampe, najbolje surove, goveje meso,konjsko meso, surove lignje (kalamare), skuto, goveje srce, purana ali piščanca (toplotno obdelanega  Wink ), tuno, kakšno fino konzervo..pa še pa še...  Od vseh teh dobrot mu ne bo hudega...  Wink

Ps. Tina verjetno ni mislila zakaj še nikoli niste dali blata na pregled, ampak zakaj Pacota niste razglistili? To je precej pomembna zadeva... me čudi, da vas vzreditelj o vsem tem ni poučil?  Huh

No pa nič hudega... ga boste pa od sedaj naprej toliko bolj redno, a ne?  Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1221 : torek, 28.12.2004 : 15:24:27 »

Luka, nisem mislila na pregled, ampak na preventivno dajanje Pratela. Ponavadi te bi moral vzreditelj opomniti na to. Buba dobi vsake 3 ali 4 mesece Pratel, ne glede na to, ali ima kakšne težave (po sistemu "zihr je zihr")  Wink
Lp tebi, Pacotu pa enega  Kiss
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1222 : torek, 28.12.2004 : 15:27:46 »

Eva,

sva zgleda istočasno pisali  Wink

Luka,

ja, hibisept so nehali delat, bom malo povprašal, če je zdaj kaj podobnega na tržišču.

Macho,

sankanje po riti ni vedno zaradi glist oz. zajedalcev- nam se je že mešalo, ker je Buba to počela, zdaj pa vemo, kaj je vzrok (pred in med gonitvijo ji vulva tako oteče  sram, da se ji guba okoli vname in jo to blazno srbi).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1223 : torek, 28.12.2004 : 15:35:08 »

Namesto Pratela lahko date Zantel - ima širši spekter delovanja.
Dajajte sredstva proti notranjim zajedalcem vsake 3 mesece - čisto preventivno.
Zajedalcev največkrat ne opazimo v blatu, kar pa ne pomeni, da jih pes nima.

Drsanje po riti lahko pomeni tudi zamašene analne žleze.

Lp, Yo
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1224 : torek, 28.12.2004 : 15:53:55 »

Silvo za kakšen namen pa bi uporabljal Hibisept?

Dobra je tudi Betadine - 10% razstopina ali pa Clorexyderm... ta slednji je pri nas že marsikaj "pozdravil"...  Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1225 : torek, 28.12.2004 : 15:58:56 »

Eva,

hibisept smo pri nas uporabljali za vnete gube, da se ni notri nabirala vlaga (ker precej posuši kožo), in za kožo na tačkah, med "prstki", ki si jih je zaradi alergije lizala... Smo pa imeli samo 2% raztopino, da ni preveč izsušila kože.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1226 : torek, 28.12.2004 : 16:00:16 »

Eva in Tina,

nisem mu dajal, ker je bil cepljen proti notranjim zajedalcem in nisem vedel, da bi mu moral preventivno še kaj dati sram. Bo upošteval vajin nasvet.

Macho,
Čisto možno, da si zmišljuje. Vendar, kot sem enkrat že napisal, niti po dveh dnevih posta ni hotel jesti samih briketov Angry.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1227 : torek, 28.12.2004 : 16:01:32 »

Jaz v ta namen uporabljam Clorexyderm gel in se super obnese...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1228 : torek, 28.12.2004 : 16:01:37 »

Eva in Tina,

nisem mu dajal, ker je bil cepljen proti notranjim zajedalcem in nisem vedel, da bi mu moral preventivno še kaj dati sram. Bo upošteval vajin nasvet.


A to je tudi možno? Kje pa si ga cepil proti temu?
Logiran
Macho
novinec
*
Sporočil: 28



« Odgovor #1229 : torek, 28.12.2004 : 16:35:45 »

Paco,
buldog je ZELOOOOOOOOOOOO trmast pes Grin. Ko si nekaj namisli, moraš biti zelo vztrajen da ga v nekaj prepričaš. Mi se igramo igrico "Kdo je bolj trmast - jaz ali moj buldog"? Angry

Saj ne rečem, da vašemu nekateri briketi preprosto ne dišijo. Vse je možno, le buldogu je včasih kakšno stvar težko verjeti.  Undecided
poskusi brikete, ke vsebujejo kakšno ribo. Zelo slastni so npr. briketi Canidae, al pa Purina Pro Plan z lososom.

Drsanje res niso nuno samo gliste, lahko so tudi bolhe? Wink


Lep dan,
Nataša
Logiran
Strani: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines