mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 01:18:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302531 krat)
0 članov in 60 gostov pregleduje to temo.
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #690 : ponedeljek, 27.09.2004 : 15:44:37 »

Našega tudi meče v spanju oz.trza. Na začetku me ja kar malo skrbelo. Ne vem, naš ima zvečer vedno mrzle ušeska, zato je pokrit z deko, ko gre spat. Zjutraj, ko ga peljem lulat se pa trese, ker je mraz. Ko gremo popoldne vem, se vedno uleže na sonce...Očitno ga zebe!
Logiran
Tarabas
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #691 : ponedeljek, 27.09.2004 : 16:04:20 »

Naša buldoginja se tudi trese med spanjem, pa ušeska in nogice ma zjutraj in zvečer mrzle. Zjutraj se vedno trese. Pokrivala je še nisem, ne vem če bi ji bilo všeč. Se pa vedno, ko ima možnost sonči!Po cele ure lahko leži na soncu.
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #692 : petek, 01.10.2004 : 13:22:38 »

Naš Whisky je zdaj star 4 mesece in ima 12 kg. Do zdaj sem mu dajala 200 g brikotov na dan+ konzervo-razporejeno na 3 obroke. Zdaj pa sem kupila Eukanubo za mladiče od 10 kg naprej in piše, da bi moral pojesti 400 g briketov na dan. ali ne poje toliko odrasel buldog?
Drugače pa hodi po vrtu in je maline, jabolka, paradižnik...Glede na to, da po tem nima driske sklepam, da s tem ni nič narobe. A je?
Zanima me tudi, kam vozite svoje buldoge na cepljenja tisti, ki ste iz okolice Ljubljane?
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #693 : sobota, 02.10.2004 : 16:49:50 »

Jaz sem sicer Eukanubo kupila le enkrat, tako da ne bom trdila kaj piše na vreči, ampak tudi meni se zdi 400 g mogoče malce preveč, sploh pa če mu še kaj dodajaš zraven...

Kar se tiče tega, da Whisky malica jabolka in maline po vrtu ni nič narobe...nasprotno...

Jaz cepim kar na najbližji veterini (v Domžalah)... za vse ostalo vozim Lizo v Lesce k Zlati Čop.

LP, Eva
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #694 : torek, 05.10.2004 : 22:31:51 »

Berta, mislim, da imam nekaj zate. ;   Roll Eyes

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=4368
To je naslov, na katerem sem videla mladičke od g. Rajka Rotnerja. Šla sem jih tudi pogledat in so zelo lepi. Stari pa so okrog 4-5 mesecev. Cena mislim da je okrog 1700 €. Grin

Sedaj pa k bolj resni temi. S fantom sva kupila buldoga-sumljivo poceni. Star je dobrih 9 tednov. Imava ga 12 dni in od prvega dneva imava težave. Rekli so nama, naj ga hraniva samo z Eukanubo, a je imel drisko in zelo napet trebušček. Potem smo prešli na dietno hrano in stanje se je izboljšalo, danes pa je dobil vročino-40,6°, in je tudi bruhal. Veterinarka mu je danes vzela kri, drugače pa smo naredili že tudi pregled blata in ultrazvok. Baje ima rahlo povečana jetra. Sad
Ima mogoče kdo izkušnje s kakšnimi podobnimi simptomi, saj sva že zelo obupana. Starši najinega buldoga pa so-oče je iz Avstrije, mama pa iz Budimpešte, zato je bil veterinarki tudi malo sumljiv. Huh

LP, Maja
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #695 : torek, 05.10.2004 : 23:24:44 »

Ni 9 tednov malo premalo? Kolikor jaz vem morajo biti stari 3 mesece. Jaz imam kužka iz legla g. Rotnerja. Whisky je pri nas 1 mesec in nismop imeli nobenih problemov. Je Eukanubo in vse ostalo, kar najde zunaj (sadje, travo) in ni imel šenikoli driske. Tudi do drugih psov se obnaša normalno-se jih ne boji in se ne zaganja vanje...
Koliko sta dala za vajinega kužka? Mislim, da je bolje dati več denarja, kot pa da imaš kasneje probleme!
Bomo videli kakšno slikco? Grin
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #696 : sreda, 06.10.2004 : 08:44:34 »

Od kod je ta kuža? Kdo je pa vzreditelj? Ali ima rodovnik? Knjižico o cepljenju?

Ali je bil razglisten? Cepljen? Kolikokrat? Pri katerem veterinarju si bila?

LP, Eva
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #697 : četrtek, 07.10.2004 : 00:34:40 »

Baje je 7 tednov dovolj. Rekli so nama, da so buldogi itak "po flaški gor spravljeni", da jih mamice ne marajo, ker imajo tako težek porod.

Za najinega kuža sva dala 1200 €, ampak cena ni bila odločilna. Kužki g. Rotnerja so se nama zdeli že malo stari, ta pa je bil edini, ki je bil mlajši od 4 mesecev, pa še čisto svetel je.

Slikco se moram še naučiti gor dat, bo pa kmalu.

Ja ena Afna, kuža ima rodovnik, knjižico o cepljenju, tudi razglisten je bil, pa jaz sem ga že peljala po tableto k veterinarju, tako da gliste ne morajo biti.
Cepljen je bil tudi že enkrat, naslednjič mora biti čez 14 dni.
Glede na to, da je mama z Budimpešte in to, pa je bil cepljen vse v Sloveniji, tudi potni list ima slovenski, z Juretom pa sva stalno v kontaktu. Jure je namreč tisti, ki nama ga je prodal. Rekel je, da mu je bil na razstavi tako všeč, da je vprašal vzreditelja, če zamenjata enega mladiča in sta se zmenila. Prodajal je tudi enega svojega mladiča, ki pa je šel 1 dan preden sva midva prišla k njemu.
Kar pa se veterinarjev tiče; bila sem pri Bernik Stanislavu v Škofji Loki in pri Zlati Čop v Lescah. Ona mi je tudi naredila analizo krvi in je rekla, da je kuža samo slabokrven-samo hemoglobin je imel pod normalno vrednostjo, drugače pa je bilo vse v redu. Pa tudi slabokrven je bil baje zato, ker je bruhal in imel drisko. V enem tednu naj bi se vse uredilo.
Vendar še vedno ne znam pojasniti driske in vročine. Rekla je tudi, da je imela nekaj let nazaj isti problem, in sicer s kužkom iz Postojne, ki je bil kupljen na Madžarskem. Ta je baje vso stvar prerasel in danes je z njim vse v redu. Problem s kužki z Madžarske je to, da so bolj občutljivi-vsaj kot mladički, potem pa baje ne več.

Danes je naš Bandit že živahen in se mu sploh ne pozna, da je imel včeraj vročino, vendar se bojim, da se zna stvar še kdaj ponoviti.

LP, Maja
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #698 : četrtek, 07.10.2004 : 00:54:20 »

Tale štorija z g. Juretom je pa zelo zanimiva.....Da bi ljudje kar tako menjali svoje mladiče po razstavah pa tudi redko slišimo :-\Imam zoprn občutek, da te je gospod malo naplahtal. Mislim, da sta se  prehitro odločila pri nakupu. Če bi bila na vajinem mestu, bi raje stopila v stik z g. Tonetom (Kolpariver), z g. Miranom (Easy Rolling) ali pa bi vzela kar mladiča pri g. Rotnerju, čeprav imajo že par mesecev. Se mi zdi, da njegovih buldogov ne vidimo prav pogosto na razstavah, a kolikor je meni znano, zelo dolgo živijo in so dobrega zdravja. Upam, da vama bo uspelo vajinega buldočka čimprej spraviti k zdravju!!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #699 : četrtek, 07.10.2004 : 02:14:53 »

Slike pa ne znam gor dat, mi vedno napiše, da je v napačnem formatu, pa gotovo niso v premajhnem, rajši v prevelikem.

Drugače pa se mi zdi naš Bandit malo podoben Gimliju, samo da je malo svetlejši.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #700 : četrtek, 07.10.2004 : 06:13:55 »

LP vsem!
Nejc99, čeprav nimam buldoga, imam tudi sma težave z visoko temperaturo pri nemški dogi. Že 10 dni se bodemo z visoko vročino. Vzroka ne najdemo, edino kar sem uspela ugotoviti, da v zadnjem času nismo edini s temi težavami. In baje naj bi razsajal neki čudni pljučni virus. Tako, da ti svetujem, da kužka držiš čim bolj na toplem in izogibajte se prevelikim temperaturnim spremembam.  Tudi če je kaj drugega, škoditi mu ne more!
In veliko veselja z malim banditom, pa čim prej ga pocajtaj!
LP,Miša
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #701 : četrtek, 07.10.2004 : 08:22:41 »

Citat
Baje je 7 tednov dovolj. Rekli so nama, da so buldogi itak "po flaški gor spravljeni", da jih mamice ne marajo, ker imajo tako težek porod.
Madona... sploh ne morem verjet!!! Kužki so pri mamah od NAJMANJ 10 do 12 tednov... definitivno pa NIKAKOR ne gredo od doma pri 7 tednih, razen če jih kakšen "zaslužkar" odda tako hitro, da si zmanjša stroške in delo in poveča zaslužek...  Lips Sealed
Da jih mamice ne marajo, ker imajo težak porod  Huh A je to kakšen vic dneva al kako? Res bi rada srečala tega, ki ti je nakvasil te bedarije....

Maja od kod pa je ta Jure? Da ni slučajno iz Mislinje oz. tistega konca?  Undecided

Citat
Tale štorija z g. Juretom je pa zelo zanimiva.....Da bi ljudje kar tako menjali svoje mladiče po razstavah pa tudi redko slišimo Imam zoprn občutek, da te je gospod malo naplahtal.

Tukaj bi se jaz kar strinjala z Primavero...
Tudi jaz ti pa želim, da bi bil tvoj peso čimprej in čimbolj zdrav...

Maja jaz ti predlagam, da se mi javiš... številko imaš v zasebnih sporočilih...

LP, Eva
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #702 : četrtek, 07.10.2004 : 11:40:14 »

In tole z oddajo buldoga pri 7 tednih, ker ga mamica ne mara več Huh Huh Huh Huh Shocked???!!! Človek ne ve, če nebi štosa objavil v Poletu ali nebi tegale gospoda jureta malo stisnil za prašnike....... Sad
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #703 : četrtek, 07.10.2004 : 11:56:53 »

Ja tale Jure je s Kinološkega društva Mislinja. meni je kuža dala njegova punca, pa se mi je zdelo, da morata kar nekaj vedeti o kužu.
Znanka je pri njem kupila kuža brez rodovnika-sicer ni bil buldog (kokeršpanjel), pa je z njim vse v redu-glede na to sem mu tudi zaupala.
Sicer pa je to moj prvi buldog in nimam izkušenj s tem, tako da me je precej lahko naplahtati.
Ne vem, kaj naj si mislim, saj so vsi izvidi v redu, ultrazvok, analiza blata in krvne preiskave. G. Zlata mu je poslušala tudi srček in rekla, da je vse tipi-topi. Kuža naj bi bil samo malo bolj občutljiv, drugega ni rekla.
Upam, da ima prav.
Kar pa se tiče vročine, naj bi bil zdaj tak čas, ko je treba kuža malo bolj pazit-sprememba temperature, razni virusi razsajajo... Kiss

Eva, hvala za številko, sedaj sem bila v kontaktu le z Juretom, pa se mi zdi, da to ni dovolj. Tale forum je super, vi vsi pa tudi, ker ste pripravljeni pomagati. Roll Eyes


Res Hvala, Maja
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #704 : četrtek, 07.10.2004 : 12:14:44 »

Hehehe ... Jure s kinoloskega drustva Mislinja, ja???

Maja, preberi si pod Nakup psa, Preprodajalci ... ti bo malo vec oziroma veliko vec jasno!

Upam, da bo s tvojim kuzkom vse v redu!
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines