mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 14.09.2024 : 21:26:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302339 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #525 : sobota, 21.08.2004 : 18:04:09 »

Upam,da vas bo cimvec,prislo na specialko v varpolju.Saj imate le redko priloznost,da vam psa oceni tak strokovnjak kot je g.Davies.G.Davies je eden najbolj priznanih sodnikov in vzrediteljev angleskih buldogov,saj je njegova psarna ocobo znana po vsem svetu.

                                       tone
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #526 : sobota, 21.08.2004 : 18:52:37 »

Vidim,da se pogovarjate o tezi svojih kuzkov.Se vam ne zdi da so preveliki,saj pri tej starosti skoraj dosegajo po standardu predpisano tezo za odraslega psa?

Evo moj zdajle s skoro pa 6 mj starosti ima okoli 22 kg, zelo je velik, masiven in mi se ne zdi da ima preveč kil, dnevno je v granicah normale. Nima nobenih zdrastvenih problemo in se zelo veliko krečemo, ampak počasi... Kaj vi mislite ali ima preveč kil in bi ga morda moral deti na deto? Meni se zdi da je tak v redo, ampak jaz nisam stročnjak in je vsak nasvet dobrodošel
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #527 : sobota, 21.08.2004 : 19:52:22 »

Se popolnoma strinjam glede teže Buldogov z g.Tonetom. Wink

                           
                           Lp,Sian.
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #528 : nedelja, 22.08.2004 : 11:08:11 »

Zivijo!
tezko recem da je predebel,tudi ce je malo bolj zalit to se ni hudo.Mladicki morajo jesti da napredujejo.Problem je ce je zelo debel,kar palahko sami ugotovite.problem je ce je prevelik.To pa je najbolje,ce greste na kaksno razstavo,kjer vam bo dal svoje mnenje sodnik ki je strovnjak.

                 lep pozdrav z juga
                                                  tone
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #529 : nedelja, 22.08.2004 : 11:29:47 »

Kod sem več napomenil...problem mojeg psa je to kaj je zelo velik in ima debele kosti, dosti se sprehajamo vsak dan tako da ima tudi mišiće malo bolj izražene. Na tistoj gor slici vidite mojega Deusa in njegovog prijatelja Max-a (star je 9 mesecev) in je Deus okoli 10-15 cm večji od njega.

Kaj se tiče razstav...e tu imam eno vprašanje. Kako oceno bi moj pes mogel dobiti s obzirom da prema standardu ima napačno postavljena ušesa (previsoko preklopljena) in malo nepravilen položaj čeljusti, mislim da je predgriz preizražen...vsi drugi deli telesa so po standardu
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #530 : ponedeljek, 23.08.2004 : 09:02:13 »

...kaj naj o tem povem.Bella ni debela in zalita, ampak so jo same mišice, ko jo pogledaš.Z lahkoto prehodi 6 do 7 km naenkrat, lahko bi tudi 10, če bi hotel. Preteče v kosu kar veliko razdaljo 100  do 200 m, itak jo ne silim nič in vse dela kakor želi.Se ne utrudi takoj, kot drugi bulldogi, če malo divja in takšna mi je všeč. Grin Mi je všeč, da je malo večja, pa zlahka se jo nauči razne ukaze, jih pa zna že zelo veliko, kar za druge bulldoge ne morem reči.Mi ni važno, če ni po nekih standardih, važno je da je zdrava in da je veselje pri hiši, ko je zraven nas....pa ko bo imela mlade (bo jih imela 1x) bom gledal, da bo velik samec, ker mi je všeč takšen tip bulldoga....  Bom poslal kakšne slikce, pa bote vsi sami presodili Wink..     lp
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #531 : ponedeljek, 23.08.2004 : 09:36:31 »

Bull ti kar pošlji sličice od tvoje dame Grin
Kako pa to da si se odločil, da bo imela mladčke enkrat, mislim, kako to da si se že tako kmalu odločil? No saj to je lepo, bo vsaj kako leglo več, čeprav moram reči da jih zdaj ne primankuje, kar je uredu. No vidiš to mi je všeč, da lahko bulldog teče in prehodi kar veliko seveda v mejah normale, tako se dokaže da bulldogi niso eni bolani psi.

Joj kolk me to ujezi Angry, ko nekdo ki ga srečaš ali poznaš pa te vpraša kakega psa boš imela, pa ko rečem angleškega bulldoga pol pa , joj, to so pa bolani psi, majo probleme Angry Angry Angry
In to tak ki še v živlejnju ni imel bulldoga ali pa ga mogoče še videl ni nikoli. S takimi se mi sploh ne da ukvarjat ker jim ne prideš na čisto in jim ne moreš dopovedat, da to niso bolani psi in gor in dol, no vsaj ne vsi, kakšen se že najde kje ki je bolan, ampak saj je tud kak zlati prinašalec, ali pa kokršpanjel in kaj jst vem še kere pasme so lahko bolane. MIslim, sem brez besed Lips Sealed Lips Sealed

Bull pozdravi svojo damico v mojem imenu.

papa
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #532 : ponedeljek, 23.08.2004 : 09:48:36 »

Ja bom.Kako to, da sva se odločila??Verjetno je dobro za njo, da da vsaj 1x to čez, materinstvo, pa te zadeve...bo pa imela, ko bo v najboljši formi, vsaj upam....   lp  
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #533 : ponedeljek, 23.08.2004 : 10:38:30 »

Joj kolk me to ujezi Angry, ko nekdo ki ga srečaš ali poznaš pa te vpraša kakega psa boš imela, pa ko rečem angleškega bulldoga pol pa , joj, to so pa bolani psi, majo probleme Angry Angry Angry


Ja Urša tudi mene to jezi. Ampak po eni strani je to istina, no...to se dogaja (da bulldog zbeteži) nemarnim lastnikom ki nimaju preveč do svojeg psa. Bulldog potrebuje njego, ljubezen in veliko vašeg svobodneg časa
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #534 : ponedeljek, 23.08.2004 : 15:27:26 »

Kako pa to, da buldogi tekmujejo v agilitiju, če pa naj ne bi smeli skakat?

Jaz bom imela tudi enkrat buldoga (enkrat! Wink) in sem se v bistvu kar ustrašila, ko sem prvič prišla na ta forum (ne sme hodit po stopnicah, ne sme laufat, potrgane kolenske vezi...). Zdaj pa sem prišla do zaključka, da je vsak kužek edinstven in da se za vsakega posebej vidi kaj potrebuje to pa seveda vidiš, če ga imaš rad in se mu dovolj posvečaš! Je tako?
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #535 : ponedeljek, 23.08.2004 : 20:21:14 »

Ester stvari ti stojio ovak: Malom bulldogu ni dovoljeno norčevanje do mile volje, skakanje in hoja po stopnicah zato ker bi se mogel lahko poškodovati, ampak to ni za vedno nego samo dok traje njihov razvitek. Jaz sem svojemu ni dovolil do 4 meseca starosti da puno skače ali pa trči, zdajle mu polako dovolim da tu i tam prebeži nekoliko metrov in se tako z njim igram (lovim ga). Bulldog potrebuje njego in pravilno kretanje, a to znači da treba lagane sprehoje in ih postepno povečovati ker tako nabira kondicijo in če ima kondicije lažje bo pretrpel vse faktore ki on malo teže prebavlja. Nisto ti oni tako krhki in betežljivi kako se na prvi pogled čini  Wink
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #536 : ponedeljek, 23.08.2004 : 20:29:13 »

Bull mi je všeč,da ti je tvoja psička všeč.Tako tudi mora biti.Vsakemu mora biti njegov buldog najbolj všeč.Kar pa se gibanja in učljivbosti tiče pa vse to zmore večina zdravih buldogov.Odvisno je samo koliko časa jim posvetiš ,in koliko se ukvarjaš z njimi.Vse tiste omejitve v gibanju in skakanju sso predvsem za mlade pse.IN verjemite ali ne splača se jih upoštevati.Imate mlade pse,bomo videli kakšni bodo pri desetih letih.Karse gibanja tiče moj Midi jenormalno prehodil ekrat tedensko sprehod deset kilometrov.Med tednom ko je bilo manj časa pa štiri do pet kilometrov.zato ni potrebno da je velik da to zmore.Kar se učenja tiče:buldog gospe zaharijaš je obvladal agiliti že pred leti,seveda ni tekmoval,pa saj na kakšnem resnem tekmovanju tudi nima šans,se pa to lahko nauči in lepo obvlada vse zapreke.Če bi pa resno treniral vsak dan njegove kolenske vezi to nebi zdržale.Buldog gospoda Rotnerja je obvladal obramboin delal je naravnost fantastično,tako da je pred leti kot atrakcija nastopal na razstavah vobrobnih prireditvah
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #537 : ponedeljek, 23.08.2004 : 21:06:59 »

Moral sem tako hitro končati,zdaj pa nadaljujem.Moj midi je opravil izpit iz poslušnosti in to z 90% osvojenih točk in je bil boljši kot marsikateri nemški ovčar.Takrat je bil edini,tega je že več kot deset let.danes pa ima tak izpit že več buldogov.
Ljudje imamo pač različne okuse.Tebi so všeč veliki buldogi meni pa manjši.To da bi morala psica imeti mladiče je čista neumnost,to je tudi znanstveno dokazano.Jaz pa to vem iz lastnih izkušenj.Imamdoma dve psici,stari sta devet let,ena odd njiju je imela mladiče druga pa ne.Vendar pri njiju ni nobene razlike niti v telesnem zdravju niti psihično.Me veseli če boš imela mladičke,to je sicer velika odgvornost pa tudi veliko veselje.Ni mi pa všeč tvoje razmišljanje da želiš vzrediti velike buldoge.Za vsako psmo obstaja standard.In vsi ki imamo radi pasmo in ne samo svoje buldoge se moramo vsaj skušati držati tega že tako se nam vedno ne posreči.Tvoje razmišljanje ni v redu.Morda pa buldog ni peava pasma zate .Morda bi si morala omisliti kaj drugega.Buldog je pač znan po tem ,da je "mali velikan"Majhen nizek vendar mogočen, prijazen in ljubezniv do vseh pa vendar hraber in neustrašen ko je potrebno.
              Bull oprosti če zveni to kar sem napisal grobo to ni bil moj namen.Obožujem to pasmo tako kot verjetno tudi tiDvajset let je minilo ko sem se zaljubil v njih ,petnajst let kar sem dobil svojega prvega buldoga,devet let kar sem vzredil prvo leglo. Imel sem z mjimi že veliko skrbi in problemov in skrbi vendar pa so mi dali tudi toliko veselja kot še nihče in upam da ne bom nikoli brez svojih prijateljčkov.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #538 : ponedeljek, 23.08.2004 : 21:57:46 »

Me veseli če boš imela mladičke,to je sicer velika odgvornost pa tudi veliko veselje.Ni mi pa všeč tvoje razmišljanje da želiš vzrediti velike buldoge.Za vsako psmo obstaja standard.In vsi ki imamo radi pasmo in ne samo svoje buldoge se moramo vsaj skušati držati tega že tako se nam vedno ne posreči.Tvoje razmišljanje ni v redu.Morda pa buldog ni peava pasma zate .Morda bi si morala omisliti kaj drugega.Buldog je pač znan po tem ,da je "mali velikan"Majhen nizek vendar mogočen, prijazen in ljubezniv do vseh pa vendar hraber in neustrašen ko je potrebno.

V tem se z Midijem strinjam 1000 % in mislim, da bi moral biti vsak ljubitelj pasme odločno proti namernem ustvarjanju nestandardnih bulldogov. Vsak bi moral delati pasmi v prid...če pa to ne gre, ji pa vsaj ne škodovat s proizvodnjo psov izven standarda.

pa brez zamere...  Wink

LP, Eva
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #539 : ponedeljek, 23.08.2004 : 22:09:38 »

Pozdravčki vsem skupaj Smiley

Me veseli, da se nam tudi vi Tone pridružite k pogovorom in poveste svoje mnenje, ki ga seveda cenimo ker se zavedamo, da se že dolgo let ukvarjate s to pasmo in delate vse za njeno dobrobit.

Eva kako pa kaj tvoja LIza? Se je letos kaj namakala v morju ali pa mogoče v kakem jezeru?

Lepo se imjte še naprej

papa
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines