mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 14.09.2024 : 11:13:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302095 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #285 : ponedeljek, 07.06.2004 : 22:08:31 »

(je rekel,da je za bulldoga ful živahna in najbolj navihana od celega legla Smiley))  


Thomas bodi pozoren kaj se tiče živahnosti in skakanja. Ne dozvoli da preveč skače ker to ni dobro za njihovo zdravlje. Pokušaj jo polahko vadit na šetnje in ih postepeno povečuj ker buldog mora biti v kondiciji, nek to bodo počasne in na začetku kratke šetnje, a pozneje nek bojo dolže  Wink
Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #286 : ponedeljek, 07.06.2004 : 22:36:43 »

Thomas bodi pozoren kaj se tiče živahnosti in skakanja. Ne dozvoli da preveč skače ker to ni dobro za njihovo zdravlje. Pokušaj jo polahko vadit na šetnje in ih postepeno povečuj ker buldog mora biti v kondiciji, nek to bodo počasne in na začetku kratke šetnje, a pozneje nek bojo dolže  Wink
Ghode......imaš popolnoma prav Smiley  za bulldoge veljajo prav specifična pravila,ki za ostale pasme ne veljajo.......ko sem bil otrok sem imel pudljico Grin ........naj počiva v miru Cry.......................sem kot novopečena mati ki se vsak dan nauči kaj novega in to z veseljem,tako da vsak nasvet dobrodošel.......
Hvala vsem Wink
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #287 : torek, 08.06.2004 : 17:43:43 »

Pozdrav vsem ljubiteljem buldogov, se je ljepše vreme in nas baš ni tukaj  Grin

No zanima me ena stvar, a to je zakaj ni dobro da se buldogi preveč šetajo po sklizkim površinam? Npr. pločice in parket? Koliko je to štetno za njih in zakaj?
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #288 : torek, 08.06.2004 : 23:55:14 »

Poglejte sliko im mi rečite da li moj buldog ima previsoko ušesa? Jaz mislim da so malčice previsoko povijene in odma pitanje, dal se bodo malo ulegle ako so previsoke?






[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]

Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #289 : sreda, 09.06.2004 : 00:17:20 »

Ghode pozdravljen!
Ušeska se še spustijo kasneje,ko se lobanja razširi! ;)Jih pa lahko tudi sam lepiš.Samo ne znam ti opisat.Najboljše da ti nekdo pokaže,ki je že to prakticiral. Wink


                         Lep pozdrav pa pocartaj tvojega Bully-ja.

                                                                             Pa,pa.......Sian. Kiss
                                                     
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #290 : sreda, 09.06.2004 : 07:35:13 »

Citat
No zanima me ena stvar, a to je zakaj ni dobro da se buldogi preveč šetajo po sklizkim površinam? Npr. pločice in parket? Koliko je to štetno za njih in zakaj?

Razlog je pravzaprav enak kot pri skakanju... Buldogi imajo za svojo težo prešibke vezi in se ob kakšnih nepravih gibih (če npr. nerodno skoči sli zdrsne) te vezi lahko poškodujejo.

Citat
Poglejte sliko im mi rečite da li moj buldog ima previsoko ušesa? Jaz mislim da so malčice previsoko povijene in odma pitanje, dal se bodo malo ulegle ako so previsoke?

Jap..ušeska so malce previsoko nasajena in ima premočan hrustanec... Lahko jih lepiš, kako to narediš naj ti pa pokaže vzreditelj.


http://www.thebca.org/stdpix/p4_2.gif
http://www.thebca.org/stdpix/p4_3.gif

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #291 : sreda, 09.06.2004 : 08:40:48 »

Jap..ušeska so malce previsoko nasajena in ima premočan hrustanec... Lahko jih lepiš, kako to narediš naj ti pa pokaže vzreditelj.


Znači ne bodo se ulegle pozneje? Moram ih baš ljepit?
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #292 : sreda, 09.06.2004 : 11:06:44 »

Nekoliko se bodo verjetno že same ulegle, čisto pa najbrž ne... lepljenje lahko pomaga. Kako to narediš je z besedami težko opisat... uho zviješ v pravilno lego (vrtnico) in ga zalepiš z mikroporom (bel lepilni trak, dobiš ga v lekarni)... In to potem ponavljaš vsakih 5 minut, ker si kuži to takoj snamejo... Undecided
Sicer nekateri vzreditelji to počno na bolj nehumane načine, ampak ti jih ne priporočam in o njih raje ne bi... Angry

LP, Eva
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #293 : sreda, 09.06.2004 : 12:41:27 »

Nobenih nehumanih načinov neću upotrebljavati  Wink Moj kuža mora dobit vse najljepše in najboljše za njega.

Še bum počakal kakih mesec dni, potem... če se ne ulegnejo kak treba bom ih zalepil. Inače ovak visoko ih nosi samo kadar je v stavu pozor, kadar nekaj načuti in se uozbilji, drugače ih pravilno nosi.

Zato pitam ali je bolje da odmah zaljepim ušesa ili pak počakam tih mesec dni in vidim kaj bo, pa ak ne bo bolje potem zalepim?
Logiran
Pupa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #294 : sreda, 09.06.2004 : 14:26:42 »

Tomaž, pozdravljen!
Samo vprašanje - si bil v soboto 5/6 s tvojo "frajlico" Tayro v Bernardinu?!  Po slikici sodeč mislim da...
Prekrasna je... LP, Pupa
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #295 : petek, 11.06.2004 : 09:12:03 »

Oila zdej bi pa jest mela en problem na kerga mi bote upam znal pomagat.

Gimli moj nadobudni buldog ne neha doma lulat ubistvu še huje ko prides zjutraj do njega mu rečeš Gimli gremo on lepo leži v svojem boksu te gleda in zraven lula in nimam pojma zakaj to Sad tole se pa zdej že mal predolg vse skupi vleče. Kaj naj nardim? Med tem ko pokakal se je doma samo prvi dan in potem nikoli več je možno da je kaj narobe z njim jaz sem že čisto obupana?

LP ALenka
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #296 : petek, 11.06.2004 : 15:55:19 »

Packo: sicer nimam psičko pasme angleški buldog, vendar ti lahko povem iz izkušenj naslednje; Moja Tilly je nehala po stanovanju lulati šele pri 3 mesecih in pol. Sama od sebe je nehala lulati, vendar papir smo imeli postavljen (za krizo seveda) do 4 meseca njene starosti. Samo ne opubati (včasih ga malo pokregaj, to je pa tudi vse). Jaz sem bila tudi obupana in iskala rešitve vendar so mi ljudje priporočila, da naj njen smrček pomočim v njen urin, samo jaz nimam takega srca, da bi to počela, zato sem enostavno čakala. In sem dočakala!

Lp, Mateja

P.S.: Čim manj živčnosti, pa ne obupaj, boš videla da bo prej ali slej nehal lulati doma!!!
Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #297 : petek, 11.06.2004 : 17:25:37 »

Lep pozdrav vsem skupaj Smiley
zopet vas prosim za mnenje oziroma nasvet kaj narediti in sicer..............zanima me glede ušes......ali je normalno,da ima vsak tretji dan po čiščenju ušes zopet umazana oz. ima maslo,ki ga potem zopet očistim ker ima kr neprijeten duh..........se mi zdi,da nima vnetih ušesov,ker se nič ne praska ali da bi jo bolelo pri dotiku..

in še nekaj.....pri božanju po vratu sem naletel na malo podkožno kuglico...ali je to zamašena lojnica in kaj sledi?

bolje vprašati vas (male veterinarje),kot pa kr letet k veterinarju....a ne?
 Tongue

hvala
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #298 : sobota, 12.06.2004 : 12:39:36 »

Oila zdej bi pa jest mela en problem na kerga mi bote upam znal pomagat.

Gimli moj nadobudni buldog ne neha doma lulat ubistvu še huje ko prides zjutraj do njega mu rečeš Gimli gremo on lepo leži v svojem boksu te gleda in zraven lula in nimam pojma zakaj to Sad tole se pa zdej že mal predolg vse skupi vleče. Kaj naj nardim? Med tem ko pokakal se je doma samo prvi dan in potem nikoli več je možno da je kaj narobe z njim jaz sem že čisto obupana?

LP ALenka
Ojla Alenka...

Povej mi, kdaj ga zvečer nazadnje pelješ ven in kdaj potem zjutraj? A lula LEŽE??

Jaz ti predlagam tako... zvečer ga pelji ven čim kasneje, npr. ob polnoči, pa potem zjutraj takoj ob npr. 05.00... In potem sčasoma podaljšuj ta čas... Nikar mu ne namakaj smrčka v lulanje, ker kuža tega ne poveže in ne razume zakaj je kaznovan. Ko boš videla, da je začel lulat mu reci FUJ ali NE in ga TAKOJ odnesi ven. Ko se zunaj polula ga pohvali, se poigraj z njim in mu daj kakšen priboljšek...  Pri Lizi je to delovalo, ampak ti pa moram povedati, da buldogi niso pasma, ki bi se jim zeloooo mudilo navaditi na čistočo, Gimli je pa star šele 3 mesece, tako da boš verjetno še nakaj časa opletala s cunjo v roki...  Grin Grin Grin

Pei nas je tudi vse skupaj trajalo kar nekaj časa... In ko je bila že praktično sobno čista se je vseeno včasih zgodilo, da ji je "ušlo"...  Roll Eyes

Citat
ali je normalno,da ima vsak tretji dan po čiščenju ušes zopet umazana oz. ima maslo,ki ga potem zopet očistim ker ima kr neprijeten duh..........se mi zdi,da nima vnetih ušesov,ker se nič ne praska ali da bi jo bolelo pri dotiku..

Hmmm... kaj pa vem. Jaz Lizi čistim ušesa enkrat na teden - 10 dni, ker več kot toliko ni potrebno. Kar se pa tiče vonja tega pasjega ušesnega masla pa...smrdi...preverjeno...  Lips Sealed Undecided  Se pa več ne spomnim kako pogosto sem to počela, ko je bila mladička, ampak se mi zdi, da tudi na vsakih nekaj dni...

Citat
in še nekaj.....pri božanju po vratu sem naletel na malo podkožno kuglico...ali je to zamašena lojnica in kaj sledi?

Verjetno gre res za zamašeno lojnico... malce opazuj, če se bo povečala jo pa le odpelji k veterinarju. Ko sem tako bunkico našla pri Lizi (na boku) sem tekoj tekla v Lesce, pa so mi svetovali naj to bunkico masiram s prstom in bo zginila..in je res.


Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #299 : sobota, 12.06.2004 : 13:07:36 »

Oila sem bila danes pri veterinarju in je GImli dobil antibijotike ima neko vnetje v petek moram zopet na pregled. Ker Gimli tudi neverjetno veliko pije so rekli da ga bodo malo bolj podrobno pregledali in pa da moram merit koliko na dan popije.

EnaAfna drgač pa gre Gimli zvečer nazadnje dol okoli 23ih in pa zutraj okoli 7ih samo on itak spi k se jest zbudim. Ko pridem pa do njegovega boxa in mu rečem Gimli gremo ven se zbudi me gleda v oči in zraven v ležečem položaju lula pol se pa še mal povala v tem Sad ga moram nonstop brisat pa pucat, da o tem da zgledam k fata nonstop s cunjo v roki he he he. Da bi mu smrček namakala v urin mi pa še na misel ne pride se mi zdi to nehumano.

No lep dan in hvala za nasvete.
Alenka

P.S. Pa tudi k zunaj se polula dobi priboljšek k se notri pa je kregan tako da tud to nažalost ni zaleglo zato sem se odločila it do veterinarja.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines