mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 06:25:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305372 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2685 : petek, 27.10.2006 : 11:27:48 »

Živjo!

MEni se zdi, da sem danes pri svoji psici, ki sicer ni buldoginja opazila nekaj podbnega. Ne vem ali naj grem k veterinarju ali ne. Na kliniki so mi rekli naj pridem, ker lahko, da je kaj drugega, saj so hemeroidi pri psih zelo redki.
A imaš kakšno slikco kako to izgleda mogoče? Da primerjam?
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2686 : torek, 31.10.2006 : 21:27:31 »

Po dolgem času se zopet javljamo Smiley Naš Rossi je še vedno iz dneva v dan bolj nagajiv in vse kaže na to, da se verjetno ne bo nikoli umiril Cheesy Cheesy

V nedeljo smo bili v Tivoliju kjer se je igral s svojo novo prijateljico pravo lepotičko. Je pa lih en toliko navihana kot on oziroma še bolj.
No pa še nekaj novih slikic

http://www.moj-album.com/slike/16686/PEuEzxVGFy3UVSJm.jpg

http://www.moj-album.com/slike/16686/xEHkRblrSihUfFNu.jpg

http://www.moj-album.com/slike/16686/nz1akSGlpVFORfSn.jpg

http://www.moj-album.com/slike/16686/r4j5OY1XUQezsWR_.jpg

http://www.moj-album.com/slike/16686/3dtkVBKb1zSkd5Dx.jpg

http://www.moj-album.com/slike/16686/hQNbVEihEgD6EwZc.jpg

http://www.moj-album.com/slike/16686/NiezzLLmgJwSSGEg.jpg

Lep pozdrav vse skupaj do prihodnjič Smiley
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #2687 : ponedeljek, 27.11.2006 : 11:55:12 »

  Smiley buli s pridnim vodnikom   Wink

sodniku se je samo smejalo  Cheesy  Grin

LP Noli
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2688 : ponedeljek, 27.11.2006 : 13:02:39 »

Predvidevam, da je kuža delal BBh ?  Smiley
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #2689 : ponedeljek, 27.11.2006 : 13:33:14 »

jp  Wink, opravljala sta BBh in ga seveda tudi uspešno opravila  Cheesy

LP Noli
Logiran
Rocinni
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #2690 : ponedeljek, 27.11.2006 : 15:01:25 »

Ja, res sva opravljala z Lunom izpit BB-h, opravila sva 88%, kar sem bil tudi sam zelo presenečen. Sodnik pa je rekel, da še ni imel na izpitu buldoga ki bi bil tako ubogljiv. Upam da se bo še kdo upogumil in sam prišel do tega da je lahko buldog bolj poslušen kot katere druge pasme.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2691 : ponedeljek, 27.11.2006 : 16:11:32 »

Čestitke, Rocinni! Res lep uspeh!

Ja, vse več nas je takih, ki smo opravili B-bh s kužki, ki prej niso veljali za pretirano učljive. Sodniki se morajo pa na to kar navaditi. S slik vidim, da je izpit včeraj naredil tudi pekinčan, pa tudi višavski terier. Čestitke vsem!

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2692 : ponedeljek, 27.11.2006 : 16:19:43 »

Čestitke tudi z moje strani.  Smiley

Je imela tudi moja mami B-Bh v soboto in je bila ves teden živčna.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #2693 : četrtek, 30.11.2006 : 21:08:42 »

Moja tašča je pa z edino mešanko na izpitu iz BBH edina Grin Grin Grin osvojila popolnoma vse možne točke in s tem posledično pokal,... Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
thr0l
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #2694 : torek, 05.12.2006 : 03:55:25 »

Pozdravljeni, upam da sem izbral pravo temo za to vprašanje.
 Zanima me, če kdo ve za  kakšnega vzreditelja v Sloveniji, ki bi imel angleške buldoge. Pogledal sem že na strani od Easy Rollinga in videl, da imajo še nekaj mladičev na razpolago samo so že kar nekaj stari (od aprila) in verjetno tudi niso poceni glede na to, da so najbolj znani vzreditelji v Sloveniji (vsaj kakor je meni znano). Mogoče kdo ve še za koga? Seveda sem pripravljen počakati na pravega psička in vsekakor ne mislim kupovat nekaj na hitro. Najbolje, da se odločim za rodovniškega psa, ne? Slišal sem tudi za neko gospo, ki ima samičko in jo pari 1x ali celo 2x na leto in potem te psičke prodaja brez rodovnika, seveda ceneje kot rodovniške. Ni pa preprodajalka, ker sem se pozanimal. Je sploh pametno kupovati takšnega psa? Zanima me tudi kakšna je približno cena rodovniškega buldoga v sloveniji.

hvala, lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2695 : torek, 05.12.2006 : 06:20:24 »

thr0l, se ti resnicno zdi ok parjenje psice 2x letno? Meni se zdi to skrajno nedopustno. Menis, da ima lastnica to psico rada? Jaz sem prepricana, da jo ima izkljucno samo zato, da ji polni denarnico. Jaz od takega rejca ne bi kupila nicesar, najmanj pa zivo bitje. Kako sele dela z drugimi stvarmi, ce celo svojega psa izkorisca samo za svoj bolni pohlep po denarju? Popolnoma nic boljsa ni od preprodajalcev.

O nerodovniski reji tukaj ne bos dobil podatkov. Ne podpiramo ne prodaje in ne nakupa takih mladicev. Zakaj tako, najdes v rubriki Rodovniški ali nerodovniški? Predvsem bodi pozoren na razloge, zakaj ljudje producirajo nerodovniske mladice, preberi kaj o sirjenju dednih bolezni in podobnem.

Tukaj so ti na voljo le podatki o psarni Easyrolling, za druge pa se bos moral po informacije obrniti na Kinolosko zvezo Slovenije, kjer ti lahko dajo podatke o vzrediteljih in leglih rodovniskih psov.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2696 : torek, 05.12.2006 : 08:13:48 »

Lahko ti povem, da rodovniška legla sedaj vedno SO na voljo. Psarn je ogroooomno, le poiskati jih je treba. Za začetek lahko vtipkaš v najdi.si, google ali kaj podobnega angleški buldog in dobil boš kar nekaj informacij.  Wink
Cena rodovniškega buldoga se giblje tam nekje od 1 500 € naprej.

Zakaj ne kupuj buldoga brez rodovnika, ti je pa že Jana povedala.
Problem v nerodovniški vzreji ni samo v tem, da bi bilo z mladiči kaj narobe, ampak tudi v matranju psice (paritev ob vsaki gonitvi). Si res želiš podpirati to početje?
Logiran
thr0l
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #2697 : torek, 05.12.2006 : 14:05:09 »

Hvala vama za odgovor, bom malo pobrskal po googlu  Smiley
Logiran
thr0l
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #2698 : petek, 08.12.2006 : 22:01:31 »

Hvala za pomoč.  Smiley

Zanima me glede cene, je sploh možno dobiti ang. buldoga z rodovnikom za 800-1000 eurov? Malo sem spraševal in so zgleda vsi 1500+ eurov, kar je zame na žalost predrago. Naj raje začnem iskat kakšno drugo pasmo? Samo kaj, ko so pa angleški buldogi takooooo prikupni.  Cheesy

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2699 : petek, 08.12.2006 : 23:31:57 »

Ja, na žalost so vsi od 1 500 € naprej-zelo redko ga dobiš za 1500. Poglej, ne izbiraj psa glede na ceno. Ko sem jaz kupovala svojega 1. psa, mi je nek vzreditelj rekel, da so najcenejši psi na koncu najdražji-ciljal je na zdravstvene težave...
Ni važno, če psa ne boš razstavljal...kuža vseeno potrebuje rodovnik, saj je to zagotovilo, da nima dednih bolezni. Ne nasedaj preprodajalcem, ki psa pripeljejo iz tujine-papirji so ponavadi ponarejeni, kužki pa bolani. Prav tako je z buldogi brez rodovnika.

Po 2. psa-psičko sva šla s fantom brez tolarja v denarnici-dobesedno. Nama je bila pa zeloooo všeč. Vzreditelj je to videl in mama jo dal na obroke-časa sva imela 1 leto. To pa ni tako hudo, kajne.

Prav tako bo marsikdo podvomil vate, če je že cena psa previsoka zate -nakup psa je najmanjši strošek-kvalitetna hrana, šolanje, oprema, veterinarske storitve-tudi če je kuža zdrav...

Če se boš odločil za buldoga, ti svetujem, da ga kupiš pri vzreditelju in to z rodovnikom. Lahko narediš še korak dlje in greš ta vikend v Celje, kjer je razstava-tam boš zagotovo dobil kake informacije.

Druga možnost je pa seveda kuža iz zavetišča-pa še dobro delo boš naredil.

So seveda še ostale opcije, ki pa zame pač niso sprejemljive.
Malo še pobrskaj po forumu o rodovniški in nerodovniški vzreji in upam, da boš dobil koristne nasvete.

Pa še to; ne kompromisiraj kar se tiče pasme-če ti je všeč, se odloči in naredi vse, da tega kuža dobiš. Nakup psa naj bi bilo pemišljeno dejanje. Če denarja trenutno nimaš, boš kuža kupil na obroke ali pa pač malo kasneje-to pa res ni tak problem.
Če se boš odločil za drugo pasmo, ne pričakuj od kužka lastnosti, ki jih ima buldog. Vsaka pasma je edinstvena, imajo svoje hibe in prednosti. Za katero se boš odločil, je pa odvisno od tebe.


Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines