mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 09:11:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305404 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2580 : torek, 06.06.2006 : 16:24:10 »

Dva "mrtva" psa.

http://teski.moj-album.com/album/2181477/?os=3573947
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2581 : torek, 06.06.2006 : 19:42:54 »

Teski - si ju kar predstavljam ... Cheesy
A tvoja tud kar naenkrat skoči pokonci in tako zašiba,  kot bi se ji mešalo. Huh Najbolj smešen je Tyson ( kolegov buldog ), ko šiba naokoli, potem se pa kar zlepa, z vso močjo zabriše na travo in dobesedno z glavo zapluži, potem malo obleži, počije...pa spet kot bi kaj pičilo spet zalaufa kot nor.
Pa nobenega občutka nima, se ti na podoben način zaleti ... kot pravi buldožer, ki podira vse pred sabo.
Smo bili včeraj na travniku, pa je bila zraven mlada bokserka Daisy ( tudi belčica ), in ta norček, brez vsakega občutka bi se kar zabrisal nanjo, pa tako hinavsko...med igro z našo frajlo, kar iznenada zamenja smer, proti tamali...še dobro, da smo mu ta njegov poseben način izkazovanja naklonjenosti vsakič preprečili, mala ubožica, ki ji nič ni bilo jasno pa je hodila kar vzratno in se skrivala med nogami. Kot se sploh ne bi zavedal svoje teže in moči... sčasoma bo fant že ugotovil, kako se mora kavalir obnašati. Wink
Je pa sila simpatičen buldog, pa trmast ko....če je kregan pogleda kot najbolj ubogi pes na svetu. Smiley
So pa res posrečeni v kombinaciji z bokserjem, zelo podoben način igre, pa energije za izvoz, tako da verjamem Teski, da pri vaši hiši ni nikoli dolgčas.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2582 : torek, 06.06.2006 : 20:23:49 »

Mala je pravi tank!
Narod, ki ne pozna buldogov ima večinoma napačno predstavo o njihovi živahnosti in jih dirkanje v krogih dejansko lahko zelo preseneti. Zapluži pa itak povsod  Cheesy - na žalost tudi po štengah, ko laufa za Ajkom (ta pa za mačko ali kakšnim namišljenim sovražnikom).
Problem je, da še vedno pride včasih na plano njena reorganizacijska strast, ki se je ravnokar pokazala v obdelovanju okrasnega drevja in grmičevja - pred parimi dnevi je dobesedno olupila nonotov hibiskus, ki je posledično - kljub intervenciji podlegel napadu.  Angry
A pride Daisy tudi kaj na piknik v nedeljo?
To me zanima tudi za ostale buldogaše - žal mislim, da nisem opazila nič med številkami pri posamezni pasmi...

LP, T
Logiran
ninča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2583 : sobota, 10.06.2006 : 08:37:48 »

ooooo živjo folk!
kako ste? jaz bi vas lpo prosila, da se mi predstavite, ker jaz sem nova članica Smiley in da mi pošljete ksno slikco od angleškega buldoga. jaz sem imeal morskega prašička, ki mi je pred kratkim umrl, rada pa bi imela psa. najbolj mi je vseč mopsi ali angleški buldog. Smiley
lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2584 : sobota, 10.06.2006 : 08:59:07 »

Če imaš čas, preberi vseh 173 strani, poglej naše albume, pa boš vse izvedela.  Wink

Žal je to skorajda dolžnost novih članov, da se vsaj malo seznanijo s temo, v katero pišejo.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2585 : sobota, 10.06.2006 : 16:35:05 »

Moram povedat, da smo imeli pred dnevi kar pestro popoldne in sicer mali Tayko ( Tayson ), bi se kmalu zadušil.  Shocked
Kot ponavadi je pozno popoldan dobil svoj obrok, skoraj uro potem, ko so prišli od zunaj. Kar naenkrat se je pes začel dušiti, ker mu je zgleda delček hrane zdrsnil v napačno odprtino. Seveda je takoj priskočil lastnik, mu začel masirati goltanec, poskušal s prsti doseči tujek a ni šlo. Tayson je v zelo kratkem času postal čisto modre barve, pa kar skupaj je lezel, na začetku je hlastal za zrakom, ampak slišati je bilo le piskanje. Seveda panika na višku, klicanje po telefonu dežurnega veta....Po njegovem nasvetu ga je zagrabil za zadnje noge ( kot otroka ) in ga z vso močjo udarjal med lopatice...lastnik še zdaj ne ve od kje mu moč, da je z eno roko v zraku držal psa, ki ima nakaj čez trideset kil. Trenutki so se seveda zdeli kot večnost, tudi veterinar je dejal, da je to edina varianta, saj predno bi ga kam odpeljali, in sprostili sapnik bi bilo že prepozno. Undecided
Potem ga je obrnjenega na glavo ( v zraku ) stiskal čez trebuh ( heimlichov prijem ), punca mu je ven držala jezik in kar naenkrat je dobesedno počilo v njem, zbruhal je nekaj briketov in kup trave, ki jo je prej zunaj jedel. Hvalabogu, da se je vse dobro izteklo. Smiley
Seveda je bil ubožček čisto prestrašen, vse okrog sebe je postrani gledal, bil zmeden ....ampak je kmalu prišel k sebi, zvečer se je že igral z našo frajlo.
Ma ne morš verjet, da lahko tako hitro pride do najhujšega, Tayson je bil v res zelo kratkem času čisto modre barve, vsi nohti so bili skoraj črni, vse sluznice, jezik živo modre, prav tako koža tam, kjer je dlaka bele barve.
Vsa čast tudi vzreditelju, ki je bil ves čas na vezi in umirjeno, razsodno usmerjal lastnika.
Seveda so/smo se vsi skupaj ustrašili za "bajseka", tako da ga zdaj kontrolirata pri jedi, da ne požira preveč hitro, požrešno...čeprav... ga pa ne moreš pitati po žlici. Je le pes, ki ima svoj obred hranjenja.  Wink
Šele v takih in podobnih primerih se lahko izkaže obvladanje osnov prve pomoči še kako pomembno.
Pa seveda hitra in učinkovita pomoč, brez panike, kar je seveda zelo težko v tistem momentu, se pravi ostati popolnoma zbran .
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2586 : sobota, 10.06.2006 : 21:08:12 »

Joj Gina1, hvala, ker si z nami delila tole zgodbo.
Bomo vsaj vedeli, kaj storiti v takem primeru. Premalo se zavedamo, kako krhko je lahko življenje (pasje, človeško...). Skrbijo nas lepotne "napake" naših ljubljenčkov...  sram Važno je, da so zdravi!!
Logiran
ninča
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2587 : nedelja, 11.06.2006 : 14:26:32 »

no vseen hvala, ampak men se ne da vseh brati tko da... Pa še nekaj! a Ma kdo kle msn pa če mi poveste kok ste stari pa iz kje ste? No lpo se imejte še naprej:

lp
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2588 : nedelja, 11.06.2006 : 21:08:58 »

  :oBoš morala kar začet brat... Shocked
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2589 : nedelja, 11.06.2006 : 21:16:23 »

Draga ninča.
Če se tebi ne da brati vsega, se mogoče nam ne da pisati vsega samo zate. Kdo pa si ti, da bi se ti morali mi predstavljati...??  Roll Eyes  Lips Sealed

Če boš hotela kakšno informacijo, bo treba kaj prebrati. Kaj pa misliš, da smo naredili ostali? Brali in brali smo. Nekateri smo si delali celo zapiske o določenih vzrediteljih, zdravstvenih težavah in negi pasme...

Ko boš ravno pri branju, začni tule: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1138.0.html  Tongue

Če ti je pasma resnično všeč, če nameravaš tega kuža nekoč imeti, se moraš o pasmi in vzrediteljih prej pozanimati. Kakor sem jaz razumela, pa še nisi prepričana ali ti je všeč mops ali buldog...
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2590 : nedelja, 18.06.2006 : 12:51:43 »

S Kayo sva bili danes zelo uspešni na rally obediencu - opravili sva izpit - od 75 točk sva dosegli 69!   Cheesy Cheesy Cheesy

Pa naj še kdo reče, da so buldogi neumni, neučljivi ali karkoli drugega v tem stilu.  Grin Grin

LP, T

P.S.: Pridna kosmatinka si je zaslužila zelo dobro kosilo!  Cheesy
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2591 : nedelja, 18.06.2006 : 21:53:36 »

Po dolgem času se zopet javljamo Smiley

Naš dečko je uredu, sem ter tja zelo rad pongaja, sedaj pa je že pokazal zanimanje za kužike Smiley Grin Je prav hecen, ko voha in voha potem pa dvigne glavo in tako hecno opleta z jezikom, prav smešen je. Sedaj je star že 14 mesecev, sploh ne morem verjet kako čas beži, je pravi dec, ima 30 kg, čeprav mu sploh ni videti. Po dolgem času smo dali v album nekaj novih slikic. Tu sta dve izmed njih

http://www.moj-album.com/slike/16686/zbBJ4UZNMLcMpWEF.jpg

http://www.moj-album.com/slike/16686/j4Eqg3wplxNS55xg.jpg

Ostale pa si lahko ogledate na spodnjem linku
http://www.moj-album.com/uredi/bullylover/1324763/

Pa lepo uživajte v teh že kar soparnih dneh. En velik hov hov od našega Rossija do naslednjč Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2592 : ponedeljek, 19.06.2006 : 09:15:23 »

Urša, pozabila si se odjavit:

http://bullylover.moj-album.com/album/1324763/

Je pa kar nabit, kakšen šele bo, ko se bo do konca naredil.  Cheesy
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2593 : ponedeljek, 19.06.2006 : 09:38:05 »

Joj Maja hvala, se mi je zdelo da nekaj ni uredu.

Ja bi bilo fino če bi se še kaj naredil je namreč zelo ozek spredaj, mu zelo zelo manjka front, drugače pa ima lepo telo, so ga same mišice.

Glavo ima za moj okus prekrasno, samo ušesa so nepravilna, ja kot pravijo ni ga popolnega buldoga. Bomo vidli če se bo do leta 2009 ali 2010,( ne vem točno kdaj bo evropska razstava v Sloveniji) še kaj naredil ga bomo peljali na razstavo - evropsko. Wink Smiley Smiley

Ali pa bomo morda takrat že imeli še drugega bulija in bomo tega peljali. Smiley Wink
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2594 : ponedeljek, 19.06.2006 : 10:50:23 »


.... sedaj pa je že pokazal zanimanje za kužike Smiley Grin Je prav hecen, ko voha in voha potem pa dvigne glavo in tako hecno opleta z jezikom, prav smešen je.


 Grin Tudi naš "sosed" Tayson je čisto fertik ko voha punce tam zadaj. Se mu jeziček začne kar trest, nekako zavibrira....  Shocked
Smo bili čez vikend na skupnem oddihu v Bohinju, pa sta seveda oba zganjala norčije po vodi. Pa vendar Tayson kljub nenehnemu vabljenju Gine ( ki je mimogrede nora na vodo, nonstop bi plavala...) ni hotel v globljo vodo, da bi zaplaval, se je parkrat kar potopil. Smiley
Kako se pa vaši buldožerji obnesejo pri plavanju ?  Undecided
Bom nalepila kakšne fotke, samo, da jih spravim z digitalca. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines