mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 22:55:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 210 211 212 213 214 [215] 216 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 296099 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3210 : torek, 02.08.2011 : 10:48:45 »

Teme o prehrani psov se nahajajo tu:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,8.0.html

Logiran
sookie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #3211 : sreda, 03.08.2011 : 13:38:52 »

hvala Maja.  Smiley

sicer sem mislila bolj na to, katero vrsto dajete prav angleškim buldogom, pa vseeno hvala.

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3212 : sreda, 03.08.2011 : 13:52:48 »

Tam je tudi marsikaj napisanega o vrstah hrane, ker pa imaš paket MINI, ne vidiš vseh vsebin:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,57.0.html
 
Logiran
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3213 : sobota, 06.08.2011 : 15:54:36 »

Sookie mislim da me s tako žaljivko nimaš pravice označit.
Vsaj pokaže se , kdo ima spoštovanje do drugih in kdo ne Wink


Vem da je tveganje pri psih ki niso rodovniški, ampak tudi rodovniški pes lahko zboli. Kot da on je pa varen pred vsem hudim.
Vsaj so še ljudje, ki vzamejo tudi tiste živalice ki nimajo rodovnika in so mogoče rojene v slabih pogojih in če jih nekdo nebi vzel bi mogoče tam tudi umrli
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3214 : sobota, 06.08.2011 : 17:13:29 »

Žabca, žal si do konca in še čez sfalila point svojega početja. Pa to niti ni tako hudo, temveč je huje, ker o tem upaš na tem portalu še javno pisat.
Ja, seveda morajo nekam it vsi ti psi iz slabih pogojev, vendar je problem ta, da vsak pes, ki je vzet iz slabih pogojev, naredi prostor za leglo drugim. Ne samo za enega psa, temveč za celo leglo. In roko na srce - s takim početjem vsak posamezen kupec porine dobesedno v "drek" še nekaj psov. Seveda nam je tukaj vsem jasno, da takih kupcev sploh niti malo ne briga, kaj se bo naprej z drugimi psi dogajalo, da le imajo oni zadovoljene svoje želje po low budget pasemskem mešancu, pa je za njih zadeva rešena. Tisti, ki nam je mar še za kakšnega psa in ne samo za naše, pa vidimo zadeve točno take kot so - vsak kupec, ki kupi psa iz izkoriščevalske rejne verige, je sam do kolen v blatu prav pri tej isti izkoriščevalski rejni verigi. Mi je jasno, da ne bo nihče tega priznal, vendar tako je in nič drugače.
Namesto, da bi se "ljubitelji živali", kot si najbrž tudi ti, borili za boljše pogoje psov, celo dajete denar za to, da prodajajo pse iz slabih pogojev naprej. Dejansko ti ni treba nič narediti, niti ti ni treba več kakšnega mešanca kupiti. Dovolj je že to, da na tak način zagovarjaš tako početje. Če ne bo kupcev, ne bo več legel, ker se to ne bo več splačalo. Dokler boste taki kupci okrog denar ponujali, bodo štepraji štepali kot nori, vedno bolj.

Vsak pes lahko zboli, ne glede na to, iz kakšne vzrejne kombinacije se je skotil. Zelo malo možnosti je, da bo za hudimi boleznimi zbolel pes iz preverjene vzrejne kombinacije, vse možnosti pa so za zelo hude bolezni pri kombinacijah, kjer rejec nima niti najmanjšega pojma (ali pa celo dela kaj zanalašč v tej smeri; kupec pa vsekakor ne more vedeti popolnoma nič), kaj je paril. Morda brata in sestro, očeta in hčero, mater in sina ..., od katerih lahko imajo vsi dedne napake. Nimaš pojma, kaj je bilo parjeno. Res nimaš pojma, ne glede na to, kako slinast je in kako lepo izgleda prodajalec. In to je to. Samo srečna si lahko, da je tvoj pes zdrav in držiš pesti, da bo tako zdrav tudi ostal. Vse ostalo so buče. Tudi to, da si videla mamo in očeta. Japajade, kot da jima na čelu piše, da sta se prav ta dva parila.

Za tukajšnje komentiranje o korektnem štepanju, bo treba kaj več ven potegnit, ne samo floskule brez podlage - "tudi rodovniški pes lahko zboli" in "tudi take pse mora nekdo vzet, sicer bodo pomrli". Daj spomni se kaj bolj konkretnega, prosim, sicer pa ostani v zvezi s tem tiho in se ne smeši več, vsaj tukaj ne.

Še tole: Tvoj pes ni nič manj vreden, nič manj lep, nič manj sladek in nič manj ljubljen. Vsaj upam, da ga imaš za takega. Z njim ni nič narobe, narobe pa je tvoje početje.
Logiran

Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3215 : nedelja, 07.08.2011 : 01:56:27 »

Pač sm hotla točno to psičko, in tale družina pri kateri sem jo vzela močno dvomim da dela to zanalašč in da preprodaja pse ali celo prodaja bolane pse. Biba je imela preden sem jo vzela vsa potrebna cepljenja in že takrat sem videla da je res en mali razvajenček.
100x sem že prebrala poste ja, in zavedam se kakši ljudje so vse na svetu in kaj delajo z živalmi. Verjemi da sem velika ljubiteljica živali, osebno se mi bolj smilijo kot ljudje.

Sej nima veze. Očitno na tem forumu ne smem sodelovat in me to da moja psička nima rodovnika naredi slabega človeka.
Samo sporočit sem hotela da je vse vredu z njo da je zame najboljši kuža ter jo pokazat ker sem nanjo ponosna najbolj na svetu.

Veliko lepih in igrivih dni s svojimi ljubljenčki želim vsem!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3216 : nedelja, 07.08.2011 : 02:50:54 »

Eh, kot butanje z glavo v zid. Očitno ne razumeš, pa če se vsi tukaj razpočimo. Pa nič.

Ne podtikaj, da ti je kdo kdaj tukaj rekel, da na tem forumu ne smeš sodelovat, ker si kupila mešanca, ali da ne smeš kaj o svoji psici napisat. Edino, česar tukaj nimaš kaj pisat, je reklamiranje zate tako krasne šteparske reje, to je vse. Za nas je to samo še en dvoriščni rejec, ki izkorišča psico za zaslužek, ti pa en kupec, ki si mu pri tem pomagala. "Čudoviti" rejci, ki so ti prodali mešanko, naj ostanejo to samo zate. Nas niti malo ne zanima, kaj vse so ti povedali in kako so ti psico, njene starše in sebe predstavili. Pisanje o takih ljudeh ni enako pisanju o vsakdanu s tvojo psico. Če je to tako težko razumet, potem res ne vem, kaj delaš med (očitno zate) samimi bedaki, ki te ne razumejo. Očitno ti je pomembneje vsem okrog razložiti, da je tvoja psica buldog (kar ni res) kot to, kako preživljata dneve. Za nas tudi to ni nič novega, saj vas je večina kupcev mešancev obsedena prav s pasmami.
Logiran

sookie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #3217 : nedelja, 07.08.2011 : 12:55:04 »

Sookie mislim da me s tako žaljivko nimaš pravice označit.
Vsaj pokaže se , kdo ima spoštovanje do drugih in kdo ne Wink


Vem da je tveganje pri psih ki niso rodovniški, ampak tudi rodovniški pes lahko zboli. Kot da on je pa varen pred vsem hudim.
Vsaj so še ljudje, ki vzamejo tudi tiste živalice ki nimajo rodovnika in so mogoče rojene v slabih pogojih in če jih nekdo nebi vzel bi mogoče tam tudi umrli

ojej...vidim, da je to tipični slovenski forum...sam prepir ...brez zamere, ampak jaz tebi, Žabca nisem čisto nič napisala ...zaenkrat sem še dokaj zdrava in spomin mi kar dela ...
Logiran
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3218 : nedelja, 07.08.2011 : 18:12:03 »

Ne bom se več kregala, ker karkoli kar napišem je narobe.
Nimam nobenga namena se hvalit s psom in govorit da je buldog hotla sm samo tudi jas pokazat mojo psičko in povedat o njej.
Ampak vse tisto noben ne vidi vsi ste se zapiknali samo v to da nima rodovnika. Lahko bi mirne duše to izpustila in noben nebi niti vedel da nima rodovnika.
Pa sej, jz vem kako je na stvari in vem da nisem neumna in nespametna.

Lep dan
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #3219 : sreda, 10.08.2011 : 10:14:26 »

Ja, fino, da se tudi na tem foromu ponovno nekaj dogaja. Samo ni mi všeč, da ste spet načeli temo, ki jo je Žabca gotovo že prvič prežveličla, nato pa se je odločila toko, kot se pač je. Jaz sicer psa brez rodovnika ne bi vzel in se s tem tudi ne strinjam, vendar vsakemu ki kupuje takšnega psa samo enkrat povem, kakšne so lahko posledice in če me posluša me, če ne pa ne.

Pa pojdimo raje k lepšim temam. Čestitke vsem, ki ste postali ponosni lastniki teh gubic. Boste videli, kako se vam bodo vsedli v srce. Že en njihov pogled odtehta vse nevšečnosti, ki so povezane s to pasmo. Eni jih imajo več, drugi manj. No, naš Paco jih sedaj nima več - kot sem že pisal, mu dnevno v hrano dodajam konopljino olje in ima sedaj dlako in kožo kot kakšen maneken. Priporočam.
Ko ste se pogovarjali o plavanju - naš se vode ne boji, plavati pa tudi ne more, saj je kar visok in ima temu primerno nekaj čez 30 kg in mu glavo takoj potegne pod vodo. Pa ni hudega - malo pokašlja in je v redu.
Čuvajte svoje gubice sedaj v poletnih mesecih in bodite v redu.

Lp Luka
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #3220 : četrtek, 11.08.2011 : 22:36:07 »

Luka, kje pa kupujete to konopljino olje? Se ga dobi v kakšnih posebnih trgovinah? Mi smo včasih imeli fantastično dlako, svetlečo dlako, zdaj pa se je kar naenkrat spremenila.... Lososovo olje pa nam ne pomaga kaj dosti...
Logiran
sookie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #3221 : petek, 12.08.2011 : 09:01:12 »

ravno včeraj sem bila v trgovini z zdravo prehrano - tržnica BTC - tam ga imajo (18€) ... je pa že nekaj časa znano, da zelo pomaga pri različnih boleznih ljudi in živali ... zato se mi cena niti ne zdi pretirana ....
evo, imajo ga tudi tu
http://www.zdravo-olje.com/

jaz bi pa vprašala ali je slučajno kdo tu, ki ni dal psa v šolo? nič se prepirat, imamo vse papirje ... ne bomo pa imeli mladičkov ... in me samo firbec matra ....

lep podaljšan vikend
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #3222 : nedelja, 14.08.2011 : 12:35:40 »

Mi smo bili v mali šoli...

Hvala za info o olju, sem ga potem naročila iz ene spletne strani...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #3223 : četrtek, 18.08.2011 : 08:54:26 »

Sookie, hval da si odgovorila namesto mene. Sem bil nekaj časa odsote, pa nisem videl posta z vprašanjem. Sicer pa se ga dobiti že kar v veliko trgovinah, precej pa je prodajalcev tudi na spletu. Ja ga jemljen na tejle kmetiji http://www.kmetija-pertoci.si/.
Še veliko boljše za kožna obolenja je hašiševo olje, ki se ga pa pri nas žal še ne da dobiti. Če kdo potuje v tujino, naj si ga nabavi.

Lp!
Silvo
 
Logiran
sookie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #3224 : sobota, 24.09.2011 : 20:05:37 »

pozdravljeni.
tukaj se pa bolj malo javljate ...

me zanima, če ima kdo izkušnje s "cherry eye"??
Logiran
Strani: 1 ... 210 211 212 213 214 [215] 216 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines