mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 20:53:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 304821 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3000 : četrtek, 05.06.2008 : 22:02:28 »

Zakaj pa ne bi smela biti ponosna na svojega psa? Res je žalostno, kaj je nastalo iz tega foruma. Iz prijetnega pogovora o buldogih, kjer sem tudi jaz našla veliko nasvetov, se je vse skupaj razvilo v napadanje in teror. Pač nimamo vsi buldogov zato, da jih vozimo po razstavah in se pogovarjamo o njihovih naslovih, ne ustanavljamo psarn, prodajamo mladičev...

Moj buldog je rodovniški, pa vseeno nima pravilne glave, ima krive zobe, zavit rep...Groza. Ne vem kako se sploh upam pojavit na tem elitnem forumu.

Pravzaprav sem hvalezna, da ste sprozili to debato.
Malce bom pokomentirala pisanje Ester, ki je nekako pomesala jabolka in hruske, kot toliko drugih.
O tem sem pisala ze nekje drugje a zal ugotavljam, da je taksno misljenje tako mocno zakoreninjeno in ga bo res tezko spremeniti, vendar ne bomo vrgli puske v koruzo in bomo se naprej vztrajali pri osvescanju.


Vsak MORA biti ponosen na svojega psa, vendar pa...
Ni mi jasno zakaj se toliko ljudi odloca za nakup nerodovniskega psa pri steparjih, ki producirajo mladice brez kakrsnega koli preverjanja paritvenih kombinacij, zdravstvenih pregledov in vsega ostalega, kar je nujno potrebno za nadaljevanje neke pasme.
Ampak O.K., ce nekdo zeli imeti mesanca, ki je podoben neki pasmi, zdaj in tukaj je to njegova osebna odlocitev.
Zdaj pa nastopi tisto glavno. Zakaj se potem taisti ljudje tako radi sirokoustijo katere pasme je njihov pes? Zakaj preprosto ne recejo bobu bob oziroma glasno povedo, da imajo mesanca? Ce jih nekdo dobrohotno opozori, da imajo mesanca in da doticni pes nikakor ni verodostojen predstavnik pasme pa skocijo v luft in nas ozmerjajo. Zakaj taisti ljudje svojega psa ne pogledajo skozi oci pasme in si priznajo kaksna odstopanja ima njihov pes od standarda? Ne, ti ljudje nas bodo zive pozrli, ker smo si drznili povedati resnico.
Je ta forum eliten zaradi tega, ker recemo bobu bob? Ce ja, potem sem vesela, da sem del tega foruma.

Pred casom sem se posteno zamerila lastnici psa, ki je ociten mesanec a so ga lastniki v casopisju nonsalantno predstavljali kot tipicnega predstavnika pasme.
Resnicno sem vesela, ce lahko preberem dober clanek o neki pasmi in so zraven fotografije tipicnih predstavnikov. Pri tem me sploh ne moti, ce je to napisal nekdo, ki je pri pasmi "nov", ce je le napisano objektivno in strokovno. Me pa zelo razzalosti, ko prebiram tekste o pasmah, ki predstavljajo pasmo taksno kakrsna NI in so zraven fotografije psov, ki so samo priblizki in po moznosti se mesanci.
Ali se vam zdi fer do bralcev, ki zelijo nekaj izvedeti o neki pasmi in naletijo na fotke mesancev, ki so po videzu pogojno podobni tistemu za kar jih izdajajo lastniki, in si zaradi teh zavajanj ustvarijo povsem napacno sliko o pasmi?

Konec koncev nadaljevanje neke pasme ni sala mala, je zelo resno, trdo in odgovorno delo.

Saj nikogar ne boli, da se konkretni pes pojavlja v tej temi. Bi bilo pa od njegove lastnice zelo fer, ce bi jasno napisala, da je mesanec in da njegov videz ni tipicen za pasmo kateri je podoben (da se zacetniki pri tej pasmi ne bi lovili okoli tega ali je tipicen ali ne).
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #3001 : petek, 06.06.2008 : 07:56:10 »

Hojla,
ne bi se spuščal v debate o tem kaj je edino pravoverno in kaj ne.
Moti me samo ena stvar, da je osnovno vodilo tega foruma plačaj in piši kar ti srce poželi.  Wink
Vodstveni dopuščajo, da kdorkoli pa makar je to samo 14letni otrok, ki je seveda kupil določen uporabniški paket in ničkaj hudega misleč  pisal o svojem ljubljenčku, lahko piše kar mu srce poželi, pa naj bo to strokovno pravilno ali pa čisto zgrešeno, ostali pa ne smejo niti omeniti kje bojo kužka kupili, niti kako mu je rodovniško ime (reklama!!!!).... kamoli objaviti sliko letega.
Mogoče bi morali moderatorji včasih koga na ZS opomniti, ga usmeriti v pravo smer.... ne pa samo brisati!!!!! Sad
lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3002 : petek, 06.06.2008 : 12:29:29 »

hm, poznavalci pasme pa ste modro tiho do trenutka, ko je treba udrihati cez forum. Forum tvorijo njegovi uporabniki in malce iluzorno je pricakovati, da bi moderatorji morali poznati vsako pasmo in vse njene predstavnike in tiste, ki so samo podobni pasmi, do potankosti.
Pasmo in njene predstavnike poznate vi (alla micimici) zato ne vem zakaj ne dodate kaksne konstruktivne na to temo.  Wink

Se nikomur ni bila kratena pravica objavljati fotografije svojega psa in o njem pisati.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3003 : petek, 06.06.2008 : 13:40:29 »

Daj, micimici, ne skaci v luft. Kot vzreditelj ves najbrz (upam) vec o buldogih kot Ursa, pa si modro tiho, oglasis se najraje samo takrat, ko imas cez mene in moje kaj napisat. Le zakaj potem visis tukaj, ce je tak shit tale forum?

Od vzrediteljev buldogov pise le ena tu in tam kaj. Karkoli. Drugi samo gledate, kje bo kdo koga nataknil. Ce drug ni pri roki, sem jaz dobra.

Ma, pejte se vsi skupaj nekam solit. Karkoli naredim/bom naredila, se boste usajali. Ze kar dolgo mi je prav malo mar za vse tiste, ki nimate kaj povedat, samo lajate ze nekaj let.

Vzreditelje ze leta spremljam in jih imam prav lepo popredalckane, vsakega v svoj ladlc. Tudi tebe.
Zdaj pa, micimici, v jok in na drevo, al pa tukaj izlij ves svoj gnev. Kar hoces.
Zalostno je, da kljub pismenosti in pogostih obiskov tukaj se nisi zasledil, da je zazeljeno pisanje rodovniskih imen. Ja, ce jih psi imajo. In ce jih znate brat. Pa tudi to si spregledal, da ne vzamem denarja od vseh vzrediteljev Wink.
Ja, jebela cesta, cakam, da bos napisal, da se mi je zmesalo.
Logiran

micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #3004 : petek, 06.06.2008 : 14:18:10 »

Jana:
Ti že veš Tongue.
Sploh ne vem kaj se razburjaš, ker razen da bi lahko koga tudi poučili o vsebini vpisov, količini slik naenkrat.... nisem rekel NIČ takega ne o tebi ne o tvojih, sploh pa nič o kakem šitu, kot ti praviš?!
Prav malo mi je mar v katerem predalčku sem  Cry Cry Cry.

Prosil bi te samo, seveda ko bojo tvoji dnevi mimo, da mi razložiš kdaj sem "oglasis se najraje samo takrat, ko imas cez mene in moje kaj napisat"Huh?
Lp

Balu:
A imaš mogoče še kakšno slikico Baluja in Sisi, na kateri sta skupaj? Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3005 : petek, 06.06.2008 : 14:40:46 »

hehe, micimici, nimam vec svojih dnevov, zato ni treba cakat, pa ti bom samo odgovorila, da si se, ce odstejem dva brzinska vpisa, javil v srbski rodovniki/doga/gotlin temo, kjer te je motilo moje vtikanje v zadevo, septembra lani.
Ne vem, zakaj jok ob predalckanju?

Cakam pa, da kdo kaj konkretnega o buldogih napise. Ce ne prej, bo prilika takrat, ko izide The dog z opisom buldoga. Upam, da se ga bo kdo lotil, saj je ze v samem albumu za nalepke kapitalna napaka, glede na ostale opise, bo tudi tukaj kaj komentirati. Pa da ne bo spet kdo potem ven vrgel, koga maram in koga ne.

balu07, tvoj pes v nikakrsnem primeru ne more imeti rodovnika, zato trditev, da bi bil isti pes z rodovnikom, ni mogoca.
Logiran

luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #3006 : torek, 17.06.2008 : 14:44:45 »

Res me nekaj časa ni bilo na forumu, pa sem bil danes kar presenečen, ko sem bral tole zadnje, kar se je nabralo od mojega zadnjega obiska. Ne bom komentiral, saj je o rodovniških psih in tistih "rodovniških" brez rodovnika bilo že veliko napisanega.
Bolj me žalosti dejstvo, da je tale rubrika res nekako zaspala. Kaj je temu vzrok ne vem, gotovo pa temu niso krivi moderatorji, kot jim očitajo nekateri. Smo pač lastniki in ljubitelji buldogov tako leni, da se večkrat ne pojavljamo tukaj. Potrudil se bom, da bom v kratkem objavil nekaj novih slik Pacota, ki je sedaj pri štirih letih in pol še vedno tako "zmešan" kot je bil nekoč. Se je pa nekoliko umiril in mu je spanje na kavču nakvečje zadovoljstvo.
Torej "buldogaši", če sami ne bomo pisali v in o tej temi, bo ta res počasi zaspala. Upam, da se bomo počasi prebudili in se bodo ponovno oglasili vsi tisti lastniki in ljubitelji, ki so včasih bili tukaj veliko prisotni.

Lep dan vsem!
Silvo
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #3007 : torek, 17.06.2008 : 22:34:25 »

Daleč od tega, da sem poznavalka, zato sem pomešala jabolka in hruške in tudi zato sem ta forum rada obiskovala, ker  mi je pred in po nakupu buldoga zelo pomagal. Zato bi bila tudi jaz vesela, če bi si še kdaj izmenjali kakšne fotke naših psov, ne pa da smo/so začetniki, nepoznavalci in vsi ,ki se zanimajo za to pasmo deležni napadanja. Ker se mi zdi, da so nekateri, ki so imeli na začetku čisto začetniška vprašanja o buldogih, kar naenkrat postali rejci in imajo vse znanje tega sveta.

Silvo, komaj čakam da vidim Pacotove slike. Smiley

Jaz mislim, da je že izšel The dog z angleškim buldogom...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3008 : torek, 17.06.2008 : 22:57:14 »

Jaz mislim, da je že izšel The dog z angleškim buldogom...

Z buldogom iz Grcije? Grin

Tole namrec pise v spremljevalnem albumu:
* Angleski buldog je po poreklu iz Grcije. Pse so vzredili z namenom za spopad z bikom, od tod tudi ime bulldog.

Upam, da bo kdo, ki bo kupil revijo in ki o buldogih kaj ve, pokomentiral napisano.
Logiran

balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #3009 : sreda, 18.06.2008 : 15:07:12 »

Sem vidla ja...pa če je že se bojeval proti bikom bi jaz prej rekla(če te pasme ne bi poznala) da izvira iz španije(če so znani po bikoborbah) Cheesy
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #3010 : sreda, 18.06.2008 : 16:01:14 »

Meni je recimo Angleški buldog najljubša pasma, seveda takoj za mešanci.  Tongue
In mi je prav smešno, ko komu omenim mojo željo po tej pasmi. Večina ni ravno poznavalcev pasme in konec koncev tudi psov ne. In skoraj vsi izbulijo oči in rečejo: "A to so nevarni ne?". Najrajši bi odgovorila, da ne in da se imenujejo angleški buldogi, ker so imeli v preteklosti veliko bul po telesu. Ohjoj!  Tongue
In potem je potrebno razlagat vse od začetka. Človeku kar zmanjka energije.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3011 : sreda, 18.06.2008 : 21:08:20 »

No, da se po dolgem času še naša druščina malo oglasi oz. pokaže s fotografijami.

Torej moja hiperaktivna buldoginja Kaya v igri z Liano ("punco" v začasnem skrbništvu):



Pa 22. mesto z mojo ljubico (vseh tekmovalcev je bilo 32) na tekmi RO v KD Ljubljana:

http://www.kd-krim.si/uspehi.htm

(malo se je treba dol pomakniti)

Slikic s tekem imam bolj malo, ker imam filmčke (2 tekmi), vendar se nisem še ukvarjala s tem kako in kje bi ga objavila...

LP, T

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3012 : sobota, 21.06.2008 : 09:25:06 »

Tea čestitamo.  Cheesy  Cheesy  Cheesy

Vidim, da je na strani tudi rezultat izpita moje mame (RO 3). Mi velikokrat reče, ko pride s treninga, da je zopet videla buldoga na RO.  Smiley Grin
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3013 : nedelja, 22.06.2008 : 22:53:01 »

Hvala!
Čestitke tudi tvoji mami. Je prav fajn, da se tale RO panoga takole razvija.

S Kayo sva sicer zadnjo tekmo izpustile, ker se "desenzibilizirava" na gugalnico. Bova pa spet prisotne (vsaj upam) na naslednji tekmi, ki bo septembra.

Nič nisem sledila Maja., a ti se tudi ukvarjaš s kakšno panogo?

LP, T

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3014 : nedelja, 22.06.2008 : 23:14:02 »

Ne (še).
Razmišljala sem, da bi z našo Tišo delali kaj takega, vendar bi se že skozi B-bH malo težje prebili. Je tako hiperaktivna in sem 100 % da bi zelo z veseljem sodelovala, le vaje bi bile "malo njene"- po svoje.  Undecided
Ampak glavno, da se nekaj dela....  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines