mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 00:26:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2730 : sreda, 04.04.2007 : 14:33:04 »

Kje ste vsi "buldogovci"? Se mi zdi, da je ta tema kar nekako zamrla. Mi z našim Pacom smo v redu - razen rahlega vnetja desnega ušeska. Upam, da bo hitro minilo. Drugače pa je Paco sedaj pri treh letih še vedno razigran. sedaj zopet uživa, ko je lahko večji del dneva znova na vrtu.
Kako pa vaše gubice?
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2731 : sreda, 04.04.2007 : 14:42:32 »

Evo mene...ja tema pa res zamira...škoda.....
Z mojo psičko imam pa trenutno težave, saj se že kar redno dogaja, da ponoči bruha...sicer bruhanje ni redno (vsak dan), ampak se dogaja, da en dan bruha ponoči, potem je ok kakih 7-8 dni, pa ponovno bruha, pa spet 7-8 dni nič, pa spet idt....skratka doga se da redno bruha približno 1x na teden.....a ima kdo izkušnje s tem, kaj bi lahko bilo narobe??...drugače je psička zelo igriva, ima apetit, je dobre volje....skratka naslednje jutro je vedno kot nova in ne kaže nikakršnih znakov bolezni....prosim za nasvet....
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #2732 : sreda, 04.04.2007 : 23:43:10 »

Tinta, zna bit da bruha ker je prej kje na sprehodu travo jedu !?! Mojim se tudi dogaja, še posebej spomladi ko je trava lepa zelena in izgleda tudi bolj užitna. Provaj pogledat, še med tem kar izbruha opaziš kaj trave vmes ?

Lp,
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2733 : četrtek, 05.04.2007 : 00:17:45 »

Luka kdaj bodo pa slikce Paca kaj na forumu? Bi tudi njega rada videla...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2734 : četrtek, 05.04.2007 : 11:29:03 »

Slike bom posnel enkrat te dni, potem pa ji takoj dam gor.
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2735 : nedelja, 08.04.2007 : 17:33:31 »

Živjo, po dolgem času.

Tinta, mu dajete brikete oz. katere? Naš je bruhal po tuninih Hills briketih, zdaj mu dajemo goveje in ne bruha več. Lahko pa , da je tudi kaj drugega.

Naš Whisky je tudi zelo živahen. Smo imeli pa zadnjič malo smole, je pojedel dva piškota (pasja!) in dobil grozno drisko, potem pa so mu še zadnje noge odpovedale... Dobil je 3 injekcije in tri vrste tablet + dieto....No, zdaj je v redu. Verjetno mi pa ni treba razlagat, kok sem se ustrašla! Sem bila pa tudi razočarana nad odnosom veterinarke (psu odpove zadnji del in potem jaz izpadem kot, da res nimam drugega dela, kot da pri njih paniko zaradi tega zganjam!,ne, slikanje ni potrebno, na vprašanje, zakaj se je to zgodilo-"pač, buldog. saj vidite, da ima že prirojeno okvaro hrbtenice." Undecided). Važno, da je z našim kužatom zdaj vse v redu.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2736 : ponedeljek, 09.04.2007 : 14:27:32 »

Živjo, po dolgem času.

Tinta, mu dajete brikete oz. katere? Naš je bruhal po tuninih Hills briketih, zdaj mu dajemo goveje in ne bruha več. Lahko pa , da je tudi kaj drugega.

Najprej upam, da je s tvojim kužkov sedaj res vse vredu....tej veterinarji pa so včasih res grozni....

Moja psička je brikete Hills -  piščanca in jagnje z rižom (v kombinaciji)....iste brikete je že šesto leto in ni nikoli imela nikakršnih težav....da bi bruhala zaradi tega ker je jedla travo močno dvomim, saj bruha sredi noči - okoli 2-3 h zjutraj.....trdno spi, pa se naenkrat vstane in zbruha, potem pa gre spat dalje....drugi dan pa je vse vredu.....a mislite, da če bi bilo kaj hujšega, da bi to opazla po obnašanju?....pa glede na to, da bruha nekje na 7-8 dni je možno, da je kaj z njo narobe (mogoče razmišljam narobe, vendar mislim, da če bi bilo kaj hudega, da bi bilo bruhanje vsak dan, redno pač)....sama sem kar v skrbeh, a naj gre k veterinarju na pregled?? Kako pa bi sploh lahko ugotovili če je z njo kaj narobe (mogoče s slikanjem želodca?)?...ne bi rada, da bi jo samo z nekimi nepotrebnimi inekcijami napokali (kar običajno naredijo) ker kot sem že rekla ne gre za neko redno bruhanje, da bi lahko rekla, da ima kako virozo ali kaj takega....
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2737 : ponedeljek, 09.04.2007 : 14:32:16 »

Pa še nekaj me zanima, za vse, ki ste že imeli bulldoge (pred sedanjim) ali poznate ljudi, ki imajo že pokojne bulldoge: zanima me kakšno starost so dosegli?....vem, da zelo žalostno vprašanje, vendar me resnično zanima....moja psička ima že 6 let in čeprav je precej zdrava, me je tako grozno strah, ko pomislim, da je ne bi bilo več ob meni....
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2738 : torek, 10.04.2007 : 18:18:14 »

Ti samo uživaj s svojo psičko in se ne sekiraj za takšne stvari! (čeprav se jaz tudi včasih...).

Sem pozabila napisat, da mi je veterinar svetoval, naj Whiskyju kupiramo rep. Ima ga namreč čisto na ritko pritisnjenega in seveda mu je treba ritko umivat, brisat z robčki in mazat s kremo. po eni strani vem, da bi bilo za njega boljše, po drugi strani me je pa malo strah. Ne vem,, jaz mislim, da ni kar tako, da odraslemu psu daš rep odstranit. Kaj mislite?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2739 : torek, 10.04.2007 : 20:00:19 »

Kateri kreten pa je to svetoval???

Jaz bi svetovala, da bi rep le "nalomili", da ne bi več pokrival tega predela. Seveda mislim na operacijo... Potem bi imel raven rep.

Sem gledala v albumu in ima rep pač zavit. Tako kot naš Benč, samo da ga ima naš malo višje in ga ne moti.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2740 : četrtek, 12.04.2007 : 13:12:15 »

Ester,
kot so ti že napisalli, ti kar uživaj in ne misli na to, kako dolgo bo še lajal. Tudi če bi živel 30 let, bi ti bilo verjetno premalo, tako, da je bolje izkoristiti vsak trenutek z njimi.

Tudi naš Paco ima zavit rep in to srečo, da je tliko višje in tako gibljiv, da nima težav, kakršne opisuješ ti. Vsekakor pa kupiranje ne pride v poštev. Poišči raje dobrega veterinarja in bo to rešil z manjšo operacijo.

Zanima me, ali imajo tudi vaši psi kakšne alergije? Našemu Packonu se prbl. enkrat letno pojavijo alergične reakcije na koži, pa smo preizkušali že vse mogoče hrane, od dietnih do specialnih. Sicer se mu po zdravljenju z antibiotiki stanje v nekaj dneh popravi, vendar mi ni vseeno, da bi moral kar naprej dobivati zdravila.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2741 : četrtek, 12.04.2007 : 13:31:43 »

Joj moji psički pa se je spet pojavilo unetje ušeš....ne pomagaji ne Otonazol, ne Clorexy derm oto....kaj svetujete?

Glede alergij jih ima tudi naša psička...sicer še ne vem od česa, vendar ji zelo pomaga Clorexy derm šampon.....enkrat pa je imela res veliko izpuščajev pa je dobila tabletke Cefa-cure in v enem tednu je bila kot nova....
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2742 : četrtek, 12.04.2007 : 13:35:05 »

Tinta,
hvala, bom tudi jaz preizkusil ta šampon.

Kolikokrat pa spoloh kopate vaše gubice. Pravijo, naj bi bilo le 3 do 4x na leto, vendar je naš Pacon v tem času že pravi pujs.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2743 : četrtek, 12.04.2007 : 13:39:41 »

Mi kopamo po potrebi. Saj lahko le z vodo, ni treba vedno s šamponom.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2744 : četrtek, 12.04.2007 : 13:43:02 »

Aja, sem pozabil za ušesa. Naš Paco je imel te težave, pa so pred nekaj časa na naši veterinarski postaji dobili napravo za spiranje ušes, ki po eni cevi dovaja vodo, po drugi pa jo odsesava, tako da pes ni moker in voda ne teče vsepovsod in so mu ušesa temeljito očistili. Nekaj dni smo potem uporabljali Otonazol in od takrat ima mir in se vnetje ni več pojavilo.
Logiran
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines