mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 22:18:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305566 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2100 : torek, 06.09.2005 : 08:58:23 »

...meni je nelogično, da nekdo reče, da naj se zredi za 6 kil, pa naj potem pride....verjetno se bi takrat kotalil....  Wink
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #2101 : torek, 06.09.2005 : 09:36:31 »

Meni se pa zdi to čist Ok, saj je kuža res pretirano suh. In kot posledica tega je to , da ga je sama glava - ni sorazmeren!!!
Lp
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2102 : torek, 06.09.2005 : 10:33:04 »

...mogoče je le malo presuh, ne pa za 6 kil....6 kil je le malo veliko, se ti ne zdi???Če se človek zredi 6 kil se ful pozna, kaj šele takšen pes...ajt 3 kile, pa je že polna kapa.....6 kil mesa+maščevja+vse kar zraven spada, je zelo veliko, če gledaš količinsko, pa še to je....poskušaj se ti zrediti za 6 kil, pa boš videla, koliko je to, če sebe gledam 80 kil na 177 višine, pa da bi se zredil za 6 kil Huh, ne pa psa, ki je zdaj težak 23 kil...6 kil je skoraj 1/4 njegove teže zato...6 kil je definitivno preveč....zato se ne bi strinjal z takšno oceno....6 je definitivno preveč....
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2103 : torek, 06.09.2005 : 13:06:31 »

Našega razganja non-stop!  Cheesy

Kot veste je bil v soboto vzrejni pregled. Vsi buldogi so bili pridni, naš pa ... Roll Eyes V glavnem ,pred sodnika sva prišla čisto blatna, ,ni se pustil zmerit prsni obseg, namesto, da bi hodil pred sodnikom,se je zaganjal v druge pse... Pa kaj, a naj ga tepem!? Vzrejno dovoljenje smo dobili, za oceno pa ne vem, bomo po pošti dobili. Nam je bilo rečeno, da naj ga zredim za 6 kg in naj ga spomladi še enkrat na telesno oceno pripeljem.

Silvo, kaj so rekli za Pacota?

Zdravo!

Lahko se pohvalim, da sem ga imel priliko videti v živo in se mi sploh ne zdi suh. Se mi zdi, da je kar lepo sorazmerno grajen in krepak. Predvsem je pa prikupen in me močno spominja na Pacota, saj je naš tudi tak divjak.

No, mi smo vzrejnega  tudi opravili, ocena je bila prav dobro in nasvet, naj hodimo na razstave. Mogoče bom res šel na kakšno, čeprav mi po resnici povedano ni preveč. Smiley
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #2104 : torek, 06.09.2005 : 13:47:44 »

kateri je pa to izjavil na pregledu???
To je izjavil g. Štefan Šinko.. glede na to, da si velik poznavalec pasme sem prepričana, da veš kdo je to..

Micimici.. ester je narobe povedala, pes je dobil vzrejno, knjižico in dokumente dobi pa kasneje po pošti, ker je še premlad.. ima šele 15 mesecev...

Ester.. Whiskey je odločno presuh in kot ti je tudi Erik napisal zato nesorazmeren. Drugače je pa lep kuža, kratek, nizek, ima veliko glavo - tako kot bi buldog moral biti.. Še nekaj kilc pa bo super!
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2105 : torek, 06.09.2005 : 13:56:18 »

..verjetno je rekel 6 mislil je pa 3 Wink ....  6 je 1/4 njegove teže....
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2106 : torek, 06.09.2005 : 18:55:45 »

Tako je bilo, kot je napisala Afna. Naj še enkrat povem, da o teh stvareh nimam pojma (papirji in ostalo...). na vzrejnega smo pa šli zato, ker sem to obljubila g. Rotnerju, ki je Whiskyjev rejec. Sem mu pa tudi rekla, da ga na razstave ne bomo vozili, zato mi je res vseeno, kakšno ima telesno oceno.  Grozno se mi zdi, da sem izpadla, kot da psu ne dajem dost za jest. Vem kakšen je standart. Lahko ga pitam z makaroni in mu omejim gibanje, samo ne vem, kako bo to koristilo njegovemu zdravju. Pa rečeno nam je bilo 6 kg.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2107 : torek, 06.09.2005 : 19:34:29 »

hehe, Sinko je ze prav povedal in Ester je tudi pravilno slisala. Ce dodamo 6 kg, Whisky se vedno ne bo presegel 30 kg, kar danes ni nic neobicajnega za to pasmo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2108 : sreda, 07.09.2005 : 09:38:02 »

..ja, to ja, sam 30 kil za samca telesno višje rasti in ne za manjše rasti, tako kot je Whisky, ki je majhen....in kot sem povedal Bella jih ima 27 kil, je pa res, da je višje rasti...pa ni debela ne suha....še celo se mi zdi, da je celo malo predebela, pač imam rajši, da je malo bolj okretna, hitrejša in gibčna.... Wink
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2109 : sreda, 07.09.2005 : 12:32:56 »

...naj se giba čim več, ga ni treba nič omejevati, kar je samo pozitivno in dobrodošlo za psa...z našo Bello se zelo dosti, pa nismo do zdaj imeli nobenih zdrastvenih težav...se mi zdi, da je to, kot popotnica za naprej v njenem življenju, da bo ostala zdrava....
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #2110 : sreda, 07.09.2005 : 12:44:30 »

Jaz buldoga ne bi upal "preterat", ker se lahko hitro "pregreje". Pa če ima pes te napore v dolgem časovnem intervalu (celo življenje), ne vem, koliko je to dobro za srce... Poleg tega pa ne upam forsirati kakšne poškodbe (kolenske vezi...). Vse v mejah normale  Undecided

Je pa razlika ali imaš psa za razstave ali zaradi lastnega veselja, sprehodov... In ga potem temu primerno tudi tretiraš; npr. pri razstavnem psu je več poudarka na sorazmernosti telesa, pravilni drži ušes... Če pa imaš psa "kavč kvalitete", se pa s takimi stvarmi ne ubadaš in imaš druge prioritete.  Smiley
LP
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2111 : sreda, 07.09.2005 : 13:40:03 »

....seveda ni treba pretiravat, mi več ali manj hodimo, jo pa pustim, da se zdivja na travi koliko ji pač paše, sam, da bo pa skoz ležala, to pa tudi ni dobro....vsaj en dolg sprehod na dan in to šele proti večeru, ko ni vroče in kot si rekel "vse v mejah normale" Wink....tako mi prakticiramo...sam sem menja, da bi moral razstavni pes brez kakršnih koli problemov v rahlem teku preteči 100 m do 200m, kar ni veliko, to, da jih nekateri učijo držo ušes v rožo, to se pravi, da jih držijo nazaj, da skrivanjo velikosti predgriza in raznorazne napake pred sodnikom, za boljšo oceno, je zame goljufija....pes je takšen kakšen je in če drži ušesa stalno tako, naj jih tudi na razstavah, ker je velika verjetnost, da bodo potem tudi potomci imeli držo ušes narobe ali velik predgriz, napake se vsekakor potencirajo, potem kupiš mladička, ker misliš, da je vrhunski, da ma vse tako kot piše "standard" pa vidiš, da ima ušesa kot Pluto in velik predgriz, ki seveda ni po standardu.......vendar vem, da se mnogi s tem ne strinjajo, zato se tudi ne bom spuščal v to, da ne bom sprožil spet kakšen val...imaš pa prav, da imaš/m psa zaradi lastnega veselja in vsekakor ti da več, kot pa mi njemu.... Smiley  pišem, pa seveda samo moje lastno mnenje.....
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2112 : sreda, 07.09.2005 : 14:24:26 »

Paco levega ušesa ne nosi pravilno (gladko spuščen), pa mi je g. Šinko vseeno rekel, naj hodim na razstave. Ker ga itak nimam za te namene me to uho ne moti, me pa vseeno zanima, koliko lahko to zbije oceno.
Pa še eno vprašanje imam. Paco zadnje dni rahlo hrope kadar globoko diha. Prej je tudi takrat, ko je bil zadihan, dihal čisto. Je pa drugače popolnoma normalen in razigran.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2113 : sreda, 07.09.2005 : 14:31:29 »

...sej tudi pri nas ni čisto vse bp, ušesa so, se mi zdi, da ime mogoče malo predolg vrat, lahko bi imela še bolj razvit sprednji del, včasih ste stegne kot žirafa Cheesy, če kaj posluša...kaj a zdaj jo bom učil, da naj glavo vedno drži nekoliko nazaj na razstavah, ne vem zakaj bi jo....
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #2114 : sreda, 07.09.2005 : 21:01:10 »

Bull: psa ne moreš naučit, da drži pravilno ušesa! Shocked Ima taka kot ma, in drži jih tako kot jih drži. Ne moreš pa ga naučit kako naj jih drži.........kako?? Če ima poklapana naprej, mu lahko edino tako da zlomiš hrustanec daš nazaj v rožico - drugače ne gre!
Tako da sodniku ki pozna standard pasme, ne moreš teh stvari prikrit (poklapana ušesa, predgrizavost,francoska stoja,kravja stoja,ravna hrbtna linija in....itd.)! Verjamem pa da obstajajo tudi sodniki, ki teh stvari ne vidijo al pa nočejo videt. Tongue Ne smemo pa metat vse v isti koš-so tudi izjeme,ne?!
P.S.: Tudi razstavni pes v rahlem teku preteče 100 do 200 m, tudi več !!
Verjami mi, sm vidla na lastne oči !! Cool
Saj Buldog  more bit  atlet !!!  Wink

Pa en Bully pozdrav vsem !
Logiran
Strani: 1 ... 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines