mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 17:31:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: S psom v trgovino  (Prebrano 22685 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 29.05.2006 : 15:04:16 »

Sej boksi so super proti kraji, kar se pa tiče nadlegovanja mimoidočih bi pa verjetno bilo še hujše, saj so na tak način ljudje še bolj zaščiteni, torej se počutijo še bolj močni...

V bistvu jaz psa s sabo vzamem samo tam, kamor vem, da gre lahko z mano noter ali tam kjer je avto v senci, npr. parkirna hiša, in me tam počaka.
Pa še to samo, če je spotoma.

Prejšnjo psičko pa sem občasno vzela z mano, ko sem šla v trgovino tu blizu in je čakala odvezana. Tako, da se je lahko umaknila vsem, katerim se je hotela. Zanjo bi dala roko v ogen, da nebi kaj hotela sama komu naredit, obenem se je pa tujih ljudi bala (travme iz prejšnjega življenja) in ji ni bilo všeč posiljevanje tujcev z božanjem.
Izgledala je pa itak čisto prijazna in mehka in luštna in vsi so stegovali prste. (angleški seter)

Nanook, se strinjam. Pa dodajam: in druge psu pod nos Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #31 : ponedeljek, 29.05.2006 : 16:39:23 »

Kako smo si različni:

Trgovina z živili v Avstriji (v dveh različnih krajih), poudarim - z živili, pozimi na smučanju, namen imam kupiti samo kruh in mleko za kavo, torej minutka, v predprostoru iščem, kam naj zavežem kužka... in glej ga zlomka... pride uslužbenka iz trgovine in reče: "Gospa, saj greste lahko notri s kužkom!" "Notri Shocked?" "Ja, ja, ni problema." Psa hop v naročje in v nakup, ki se pa potem ni končal samo pri kruhu in mleku.

Hipermarket Merkaror v Kopru, pes na povodcu, v avli, namenjini v nekaj metrov oddaljeno zoo-trgovino (da pomirimo oprsnico, ker smo eno že premajhno kupili), pridrvi varnostnik: "Gospa, ven s psom! Huh"

Aaaaaaaa?Huh? Turizem smo ljudje Grin Grin Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 29.05.2006 : 16:47:00 »

Zato, grem pa jaz h konkurenci.

Sicer sem pa v tej trgovini že vprašala kaj narediti pa je rekla, da naj kar noter pridem s psom, po možnosti skozi tisti drugi vhod Wink

Ampak ne razumem, kako lahko dajo trgovino za živali na takšno mesto, kamor živali nimajo vstopa  Shocked
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #33 : torek, 30.05.2006 : 15:16:25 »

Jaz grem rajši brez Albe v trgovino, razen če gre z mano še mož, ki potem z njo čaka zunaj. Ponavadi so ti privezi narejeni na soncu, pa še najbrž bi jo res kdo nadlegoval.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #34 : torek, 30.05.2006 : 17:45:34 »

To je pomoje tudi rešitev. Se gre z nekom do trgovine in potem " nakupovalni partner" počaka s psom vzunaj. To sem že naredila enkrat, ko je bila res kriza s časom. Se kar obnese, čeprav je bil moj "parter" 8 letnik  Wink. Dovolj je, da ljudje vidijo, da je še nekdo s psom in ga ne nadlegujejo. Pa tudi psič se počuti bolj varno...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #35 : torek, 30.05.2006 : 18:17:00 »

Pred kratkim smo bili na izletu na Slovaškem v kraju Bojnice, kjer je letališče, toplice kraj je precej razvit, psom ni dovoljen vstop v nobeno zgradbo, nalepka je povsod, na trgovini, pošti, banki še v restavracijo na teraso ne sme, lahko ga privežeš za drevo v parku.
Sem bila zelo razočarana, pa mi je kolegica slovakinja povedala,da je to normalno Angry
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #36 : četrtek, 15.06.2006 : 20:21:23 »

v izoli sem vidla privez samo pred dm,pa še ta bi zdržal samo kakšno majhno čivavico ki bi sedela pri miru.tako ali tako pa srečko ponavadi vzamem s sabo v trgovini,tam kjer vem da lahko gre.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #37 : četrtek, 15.06.2006 : 20:54:05 »


Kjer sem jaz doma, ni niti privezov, povsod pa so nalepke o prepovedi vstopa. Razen v dveh trgovinah oziroma ustanovah. Prva je pošta, drugi pa OPTIK (nihče ne komplicira). Kar se pa tiče gostiln in podobnega, v bližini je dnevni bar, ki ga imenujemo že kar pesjanarski. Tam je vstop tako s čivavo, rotweilerjem, huskyem ali terijerjem dovoljen. In nikoli nobenega pasjega nesporazuma, tako da lahko vsi v miru popijemo tisto kavo ali pivo.
No sama, če se že odločim, da gre rotika z menoj, za privez uporabim kar hidrant, ta bo zagotovo zdržal. Problem je edino v tem, ker na tem privezi Aisha tuli in joka, kot da me ne bo nikoli več ven. Zdaj jo raje puščam doma. Da pa bi mi jo kdo ukradel, dvomim. Je prevelika.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #38 : nedelja, 18.03.2007 : 20:28:51 »

hehe, zamivo...

V Avstriji pa lahko gre pes komot tudi v večji trgovski center (imajo radi če pokažeš potrdilo o šolanju oz. vsaj končani mali šoli)... Jaz mojega včasih tudi pred trgovino privežem in potem ko pridem ven vidim da ljudje jemlejo kar velik krog okrog mojega pesjanerčka(hmm mogoče ni pravi izraz za njegovo velikost)-nima rad tujcev. Ravno danes sem še eni gospe čuval psa ko je šla v trgovino ko sma prišla z sprehoda. Nekateri ljudje so bili malce vsiljivi, kar je pa hitro rešil moj pes z glasnim hov,hov, ki je po človeško pomenil: kaj se tak gužvate, bejžte stran!!!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 19.03.2007 : 11:24:16 »

Christjan, a ko ga tako pustiš pred trgovino, mu daš gor nagobčnik?

Glede na tvoje pisanje tu in v temi o belgijcih mislim, da bi tvoj bil sposoben tudi koga ugriznit, ali se motim?
Kaj če pride mimo en mali otrok, ki pojma nima kaj in kako... Se dogaja kar pogosto...
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #40 : ponedeljek, 19.03.2007 : 13:10:52 »

V Novem mestu je privez  tudi samo pred DM-jem, pa posodica z vodo je tudi zraven.
 Drugje pa nisem opazila, da bi kje imeli prištimano.
Jaz jo raje pustim v avtu za tiste 3 minute, ko  skočim v trgovino, če je pa vroče pa jo kar doma pustim.
Je pa res, da ljudje delajo krog okoli psa, pa čeprav mirno leži in jih sploh ne pogleda. Samo enkrat se mi je zgodilo, da je ena gospa kar stegnila roko in jo pobožala, drugače pa se raje oddaljijo, čeprav nikoli ne laja.

Ja res kot je rekel AngSeter, ne hecaj se, ni zabavno, če pes laja na mimoidoče.
Jaz sem porabila kar dosti časa, da sem jo naučila, da so ljudje NE in , da se na njih če kje čaka ne laja.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #41 : ponedeljek, 19.03.2007 : 13:26:08 »

A nimajo DM-ji takoh privezov, da jih se civavcica lahko odvlece stran?

Ne vem, mi z nasima nismo niti poskusali priveza pred trgovino, ce ze gresta zraven, greva pac vsaj dve osebi, da ena (itak, da jaz) potem zunaj pocaka z njima, pa ni nobene panike, nikomur ne pustim, da ju vznemirja, onidve pa tako tudi nikomur nic ne moreta, tudi ce bi hoteli.

Me je pa zadnjic eno mini scene narencalo in hotelo ugrizniti, ko sem sla mimo trgovine, kjer sta bila dva pesjancka privezana - je bil cisti sok to zame, kaksen je sele za nekoga, ki ni navajen psov?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #42 : ponedeljek, 19.03.2007 : 13:49:22 »

A veš, da nisem pogledala, kako močan je privez  Grin Grin
Nisem moje še nikol tam privezala.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #43 : ponedeljek, 19.03.2007 : 13:59:07 »

AngSeter!

Saj ne grize samo laja ampak to res takrat ko se jih polno zbere okrog in postane živčen-mislim pa da nebi vgriznil ampak tega seveda ne morem vedet 100%...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #44 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:05:01 »

Zato pa uporabi povodec Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines