mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 23.09.2024 : 11:47:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadanje
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadanje  (Prebrano 46758 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #120 : četrtek, 22.09.2005 : 15:31:11 »

Najbolj pomembno je, da ti ostaneš mirna, ko greš mimo kakšne psice. Obvezno jo moraš imeti na vrvici in ko hoče reagirati na psico, jo potegni k sebi in nadaljuj s sprehodom. Če bo tako norela, da je ne boš mogla kontrolirati, je najbolje, da jo daš na sedi in počakaš, da gre psica mimo.
LP
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #121 : petek, 23.09.2005 : 16:53:18 »

Najbolj pomembno je, da ti ostaneš mirna, ko greš mimo kakšne psice. Obvezno jo moraš imeti na vrvici in ko hoče reagirati na psico, jo potegni k sebi in nadaljuj s sprehodom. Če bo tako norela, da je ne boš mogla kontrolirati, je najbolje, da jo daš na sedi in počakaš, da gre psica mimo.
LP
Ja, mene pa ravno zanima metoda, ko je pes/psica še vedno lahko spuščena in te uboga na odpoklic, četudi je bližje drugemu psu kot tebi in se med njima že krešejo iskrice...
(Imeti psa na štriku in ga vleči sem in tja res ni nobena umetnost... Cheesy)

Še bolj pa me zanima metoda, da psa naučiš, da se tečnobam raje umakne, popizdenim psom pa zbeži!! - da psa naučiš biti skuliran  Cool Cool Cool (odgovor bo verjetno, da mora lastnik sam biti skuliran!, je res, verjetno pa samo to vedno ni dovolj.)
Kaj pa teorija da s hudim grajanjem v takih situacijah psa narediš ravno še bolj agresivnega??
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #122 : četrtek, 06.10.2005 : 21:39:02 »

Ja odgovor si že sama dala, ubogati te mora na odpoklic, pa ne samo pri učenju(kar veliko psov naredi, da so zlati v šoli, ko se učijo, ko pa si na sprehodu, kjer so"motnje" pa nič od njih Wink). Kako?, te pa na tečajih poslušnosti naučijo, mogoče je kdo drug, ki ti ve več povedati.
LP
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #123 : četrtek, 06.10.2005 : 21:58:38 »

... Smiley, mimogrede, Bolha2, jaz sem moškega spola, kakor je tudi moč razbrati... Wink
Hvala za odgovore, verjetno bo res najbolje z njo nadaljevati šolanje, čeprav se je zadeva kar malo umirila in se ni razvijala v smer, ki nas je skrbela. Sedaj bo 8 mesecev in še ni nikoli izzivala za pretep. se občasno naježi ob kakšni neznani psici, ampak se normalno "čekira" in potem poziva k igri...
Hvala bogu kaže, da se iz tega ne bo razvil resen problem!
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #124 : sobota, 08.10.2005 : 10:37:47 »

Citat
mimogrede, Bolha2, jaz sem moškega spola, kakor je tudi moč razbrati...[/quot]
Se opravičujem Grin
LP
Logiran
MIMI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 14


« Odgovor #125 : sreda, 09.11.2005 : 18:45:24 »

Lep pozdrav,

imam majhnega psa in ob pogledu na večjega psa se mu zmeša. Renči in laja...tudi na psičke. Ampak tu je ena posebnost. Če je svoboden (brez povodca) , je vse ok. Se povoha in gre. KO pa je na povodcu, pa konec.

Kaj naj naredim?

Mimi

Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #126 : sreda, 09.11.2005 : 18:55:18 »

Ob srečanjih s psi ga odpnite in stopite malo na stran...
Povodec mu daje občutek moči in vaše protekcije!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #127 : četrtek, 10.11.2005 : 13:35:32 »

Kadar ni mogoče psa spustiti ali se vam to ne zdi varno, se drugemu psu ne približujte naravnost ampak v loku (ki naj bo toliko širok, da tvoj pes ne reagira na prihajajočega) vlečenje stran in dretje samo poveča napadalnost.
Tako vedenje kot ga bi rad videl pri svojih  psih Nikomah, se da narediti na dva načina - psa tako izšolaš, da je absolutno in v vsaki situaciji pozoren na vodnika in uboga povelja (kar je sicer možno, vendar v praksi skoraj nedosegljiv ideal)
druga možnost a je, da imaš psa na mestih, kjer ni nevarnosti prometa  že od malega vedno spuščenega, naučiš ga, da mora paziti nate, da te ne izgubi, navadiš ga tudi, da se mora pri srečanjih z drugimi psi znajti kar lepo sam. Kar pomeni, da če bo težil in jih od drugega psa tudi dobil, pri tebi ne bo našel nobene tolažbe. Tudi pomeni, da če se bo s prijaznim psom preveč zavzeto igral in pozabil nate, tebe potem ne bo več tam in te bo moral iskati. to pa je mogoče samo če začneš z zelo mladim psom ( malo večjemu je čisto vseeno če izgineš, ima vsaj mir pred tabo), pa precej dobre živce in nekaj korajže moraš imeti.
Logiran
MIMI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 14


« Odgovor #128 : petek, 11.11.2005 : 11:27:40 »

Lanabela,

naj mi kdo razloži. Eni svetujejo srečanaj, drugi izogibanje psom. seda pa sem čist zmešana. Razmišljam učenje s klikerjem, samo je star 4 leta. Je hitro učljiv. Tudi brez priboljškov, zadovoljuje mu samo pohvala. Ko pa vidi druge pse, nič ne  zaleže. pa ima me resnično rad, ko sva skupaj sem mu središče pozornosti. KO pa so drugi psi, kot da me ne ni. Nič ne uboga...

moja taktika: ko vidiva psa, se srečamo in če lastniki želijo se tudi povohajo. Če se začne renčanje, ga potegnem in greva, rečem mu pa fuj. Če pa že na daleč laja na drugega psa, potem pa se ga izognema. Zadnjič ga je napadla psica, sedaj pa je začel renčati na vse pse...

Kaj naj naredim?
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #129 : petek, 11.11.2005 : 11:36:55 »

če se pes na dalač zaganja v drugega in ima naježeno dlako, še prej a togo držo...je pomojem boljše se izognit drugim psom. Pri svojem 10 letnem psu delam to.

papa
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #130 : petek, 11.11.2005 : 11:45:54 »

Si res ne predstavljam kakšen je občutek, da je tvoj pes napadalen. Svojo psico imam vedno odvezano in tako lahko po mili volji ovohava druge pse ali pa se ploh ne zmeni za njih. Zgodilo pa se je tudi to da jo je druga psica začela lovit in jo hotela napast. Na srečo je bila moja psica odvezana in se je lahko rešila le s tekom in skokom v vodo. Tja pa popadljiva psica ni šla.
Drug primer pa je bil še ko je bila stara eno leto, ko jo je napadla rotweilerka. Ta pa ji je raztrgala ušesni hrustanec, tako da sva morali na šivanje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #131 : petek, 11.11.2005 : 14:51:59 »

Ko imaš že odraslega samca z že izoblikovanim značajem in nekaj težavami z drugimi psi, si povsem prostega srečevanja ne moreš privoščiti.
s klikerjem lahko začneš kadarkoli, vendar temelji to delo na nagradi. Ni klikanja brez nagrade.
Dokler renči na druge pse, ga lahko spustiš samo k tistim, ki jih pozna že od prej in se razume z njimi. Ostalim se izogneš, po možnosti toliko na široko, da se tvoj pes še ne začne repenčiti. Na taki varni razdalji lahko vadiš kakšno pozornost ali kaj podobnega. Zahtevaš da pes gleda tebe, ne drugega psa. (če ne pride med psoma do "buljenja" praviloma tudi renčanja in repenčenja ni). Pri tem se ti kliker lepo obnese, gre tudi brez njega, ne gre pa brez nagrade.
Logiran
MIMI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 14


« Odgovor #132 : petek, 11.11.2005 : 15:33:23 »

Kaj mislite?

Svetovali so mi pasjo šolo. Da bi samo opazoval druge pse...tako sva se zmenili s trenerko.

Če ne bo  uspelo, ga bom oddala...ne morem več, ker sem obupala. Nimam dovolj znanja ...ne vem z njim.

Drugače pa je največji srček in se zelo razumeva. Name je zelo navezan in jaz sem njegova gospodarica. Samo sedaj, ko sva se preselila v urbano okolje, ne gre. Prej je živel v velikem vrtu, sedaj pa v blokovskem naselju. Sprehodi so pogosti(3xsprehodi po eno uro) in še kratki. Spustim ga na velikem travniku. Tudi  apetita nima, zelo malo poje...

Srečanje s psi je pa največja nočna mora.
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #133 : petek, 11.11.2005 : 15:53:50 »

Samo ne obupaj!!!S trdno voljo in šolanjem ga boš postopoma odvadila.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #134 : petek, 11.11.2005 : 15:55:32 »

Kakšne pasme pa sploh je?
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines