mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 10:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 58389 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #150 : sobota, 25.03.2006 : 22:03:54 »

Aja še to. Koliko časa naj bi bil kuža zunaj, da opravi svojo poterbo? Je morda bolj priporočljivo da jo 3x, 4x na dan peljem na sprehod in ne samo pred hišo?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #151 : sobota, 25.03.2006 : 22:16:13 »

Jaz sem Ganya samo na vrt peljala. oz sedaj, ko se je malo otoplilo, ga kar spustim, da laufa po svoje...vcasih sva hodila ven (na vrt) na 2 uri, sedaj pa te razmake pocasi podaljsujeva...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #152 : ponedeljek, 27.03.2006 : 13:36:06 »

Jaz sem bila pri moji kr stroga, ko je zacela dojemat da se lula zunaj, ji nisem pustila da bluzi pol ure preden lula, ampak je recimo bilo to ob tistih vmesnih izhodih 10 minut in potem ce ni lulala sva sle noter in pika, pa je morala pocakat do naslednjic. Tako se je zelo hitro navadla, da kadar gremo ven, takoj lula in kaka in potem pac 2x na dan recimo gremo takoj noter, 2x na dan pa sledi daljsi sprehod.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #153 : ponedeljek, 27.03.2006 : 13:51:04 »

... potem ce ni lulala sva sle noter in pika, pa je morala pocakat do naslednjic. ...

Ja pa je vedno počakala?
Moja ne počaka in včasih kar brez znakov počepne in to je to, ko rečem NE in jo dvignem pa še kar šprica in potem ko jo nesem ven, spet rabi nekaj časa da gre do konca lulat, al pa to traja tako dolgo da jo odnesem gor v banjo in tam dokonča (v drugo je niti ne prekinjam več, ker bi bilo brez veze).
No saj zdaj ko bo malo več lepih dni in ji ne bo potrebno skoz tačko z vodo prat upam da bo začela bolj dojemat kje se lula in kje ne.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #154 : ponedeljek, 27.03.2006 : 13:58:35 »

Ja, je pocakala, ker je vedla, da ce bo noter lulala bo kregana. Saj na zacetku ji je vcasih uslo, to sploh ni dvoma, samo je relativno hitro pokapirala. Saj recimo na zacetku je ne pustis potem spet 3 ure, ampak gres cez recimo pol ure spet ven in ponovis in potem ce takoj lula, jo ful pohvalis.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #155 : četrtek, 06.04.2006 : 16:00:06 »

Ker je o lulanju že veliko napisanega, se opravičujem, če se bom ponavljala.

Psička se od veselje oz razburjenja polula, no malo ji uide in če se zraven še na hrbet uleže, kakšnega pošprica Cheesy . Pa me zanima a se to dogaja samo mladičko in potem ne več, ali lahko to ostane vedno tako? In a se bo to samo od sebe uredilo?
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #156 : četrtek, 06.04.2006 : 16:50:38 »

moja prejšnja psička, je tudi lulala od veselj in kadar je kaj narobe naredila, verjetno je mislila da bo kaznovana  Undecided
mi pa brina tudi od veselja lepo lužico spusti  Grin stara je pa 6 mesecev, prejšnja pa je bila stara 5 let

Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #157 : četrtek, 06.04.2006 : 16:56:16 »

lulanje od "razburjenja ali veselja" je znak podrejenosti. če se kuža pri tem obrne na hrbet še toliko bolj. to počnejo tudi starejši psi ko jih je strah in simulirajo vedenje mladičev.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #158 : četrtek, 06.04.2006 : 16:59:15 »

Naša psička je trenutno stara 9 mesecev in se tudi še kdaj od veselja polula. Predvsem se mi zdi, da se polula takrat, ko vidi koga ki ga že dolgo ni. Pomoje je to odvisno tudi od psička če bo nehal od veselja lulati ali ne. Drugače pa se tudi naša na hrbet uleže in še malo pošprica naokoli, pa z repkom vse razmaže, da je potem vse mokro in je cel direndaj Cheesy.

lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #159 : četrtek, 06.04.2006 : 18:20:53 »

Če je to znak podrejenosti, a to v slabem ali dobrem smislu in ali je to kul?

Pa to glede podrejenosti mi ni čisto jasno. Psička je ful vesela, da nekoga vidi, po vrhu vsega se vrže na hrbet v smislu čohaj me in potem to pomeni podrejenost. A to pomeni da se čuti podrejena vsem ljudem? In še enkrat, a je to slab ali dober znak?
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #160 : četrtek, 06.04.2006 : 21:12:48 »

po pravici povedano, kar se tiče mladičev, ne vem. vem pa, da pri starejših psih take geste pomenijo strah in podrejenost. uriniranje in obračanje na hrbet naj bi pri vseh nadrejenih spodbudilo materinski nagon oz. ga naredilo podobnega mladičkom. pes nam s tem sporoča, da je v primerjavi z nami majhen in nebogljen in nam ne namerava škoditi, poleg tega pa ga je zelo strah.

verjetno ti bojo bolj znali svetovati izkušenejši lastniki psov.

tudi jaz imam 2 meseca staro psičko, ki pa tega ne počne, tko da iz mene več al mn buta teorija  Grin

lp, grega
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #161 : četrtek, 06.04.2006 : 23:58:29 »

Delno se strinjam, ne pa povsem. Ni nujno, da kuža sporoča, da ga je strah. V pasjem jeziku je lahko to prijazna, prijateljska gesta, s katero nam kuža sporoča tudi, da nas ne bo napadel in nam zaupa.

Obstaja razlika med prestrašenim uleganjem na hrbet, ko je pes kar trd od strahu in pa med uleganjem na hrbet, ko je pes vesel in razposajen.

Vedno je treba gledati širši kontekst. Nič ni črno belo.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #162 : petek, 07.04.2006 : 00:19:56 »

Citat
Obstaja razlika med prestrašenim uleganjem na hrbet, ko je pes kar trd od strahu in pa med uleganjem na hrbet, ko je pes vesel in razposajen.

Vedno je treba gledati širši kontekst. Nič ni črno belo.

se strinjam
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #163 : petek, 07.04.2006 : 22:06:36 »

kalsang hvala za pojasnilo, čeprav nisem prepričan, da sem dobro napisal/si me dobro razumela. mislil sem obračanje na hrbet in uriniranje obenem. samo obračanje na hrbet mi je popolnoma jasno, moja to počne ko hoče da jo čoham, velikokrat tudi spi na hrbtu.

vsekakor je v obeh primerih tako obnašanje, vsaj kar se mene tiče nezaželjeno.

V pasjem jeziku je lahko to prijazna, prijateljska gesta, s katero nam kuža sporoča tudi, da nas ne bo napadel in nam zaupa.

tole "in nam zaupa" mi gre mal v nos. če nam tako zaupa, zakaj more to vedno znova dokazovati?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #164 : petek, 07.04.2006 : 23:52:17 »

A potem noben ne ve točno zakaj jim uide ko so veseli ko se njihov lastnik vrne domov?
In ali se bo to nehalo?
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines