mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 03:41:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 58355 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #165 : torek, 11.04.2006 : 12:21:16 »

talyn, pes je oportunist. To se seveda ne ujema z našimi predstavami. Pes ne razmišlja abstraktno, v smislu petkrat sem mu že pokazal, da sem njegov prijatelj, zdaj pa lahko neham, temveč razmišlja v okviru trenutne situacije. Nekateri psi so bolj freh, drugi pa veliko bolj kažejo, da so naši prijatelji, za vsak slučaj oddajajo pomiritvene signale itd. To počnejo tudi ob srečanju z drugimi psi. Najprej si povesta, da sta prijatelja, potem se pa igrata.

To obnašanje je v veliki meri odvisno tudi od značaja, ne sekiraj se, da deluješ grozilno...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #166 : torek, 11.04.2006 : 12:23:46 »

Ppetra, kaj pa, če se polulajo, ker so veseli, ko nas vidijo? Takrat so lahko tako iz sebe od sreče, da uide kakšna kapljica. Saj veš, tudi mi se kdaj skoraj polulamo od smeha... Čustvo je tako močno, da prežame celo telo, telesne funkcije se pospešijo, pa priteče kakšna kapljica. To se posebno rado dogaja kakšnim hiperaktivnim kužkom tipa terier, ki se res kar tresejo od veselja in skačejo meter in pol visoko v zrak.

Večinoma pa se stvar umiri, ko kuža odraste.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #167 : torek, 11.04.2006 : 12:32:35 »

V Vrtojbi sem bila priča dogodka, ki me je kar malo šokiral, in sicer se je zunaj, kak meter pred mano, ustavil klepetajoč par z dobermanom. V tistem hipu je pes dvignil taco in polulal gospodarja in ta niti trznil ni in po nekaj trenutkih so odšli naprej. Nemogoče se mi je zdelo, da ne bi opazil, ker je bil toplo moker od kolena navzdol.

Kako bi si razlagali tako vedenje psa in lastnika Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #168 : torek, 11.04.2006 : 12:40:08 »

Lastnik se je delal, da ni nič opazil, da nebi zbujal pozornosti. Itak je bilo prepozno...  Grin

Ampak kaj takega še nisem slišala. Sem pa že doživela, da je mene kak tuj pes poskušal označiti, ko je zavohal psičko in ni bilo primernejšega (dovolj visokega) objekta v višini. To se je zgodilo natanko trikrat Smiley

Bi bilo pa zanimivo vedeti, kaj si je takrat ta pes mislu. A je hotel drugim psom povedat, da je gospodar njegov teritorij?!  Roll Eyes
A sploh ni pomislu, da je to njegov šefe, ampak najvišji objekt v bližini?
....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #169 : torek, 11.04.2006 : 12:42:22 »

Tale doberman je zacahnal svojega gospodarja za svoj teritorij, lastnika pa to očitno ne moti. Če je razen slabe higiene njun odnos drugače na nivoju, je to njuna stvar, čeprav dvomim, da je vse OK. Verjetno se tale kuža postavlja nad gospodarja.

AngSeter, verjetno je res tako kot praviš, lastnik je stvar na javnem mestu raje ignoriral, doma bi pa mogoče drugače reagiral.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #170 : torek, 11.04.2006 : 12:51:03 »

Je bilo pa verjetno prav hecno za videt Roll Eyes
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #171 : torek, 11.04.2006 : 14:33:50 »

Spodnjo čeljust sem si morala ročno popraviti Tongue Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #172 : torek, 11.04.2006 : 14:42:56 »

He he... si kar mislim.  Shocked
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #173 : sobota, 29.04.2006 : 22:23:28 »

Koliko krat naj bi mladič (približno) lula in kakal pri treh obrokih na dan (in svojih 5 mesecih)?
Je normalno če gre kakat včasih samo enkrat, lulat pa tam najmanj 3x na dan?


No lulanja se mi zdi normalno, čudi me bolj kakanje enkrat na dan kljub trem obrokom?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #174 : sobota, 29.04.2006 : 22:51:46 »

Oj!

Jaz ti lahko povem kako izgleda pri nas:
Vcasih je hodil Gany lulat priblizno na 2-3 uri, sedaj pri 7 mesecih gre pa priblizno 3x -4x na dan...vcasih tudi veckrat...cisto odvisno od dneva...

Kar pa se tice kakanja, pa vsaj 2x, ponavadi celo 3x... prvic zjutraj, ko vstane, potem nekje dopoldne in obvezno ko greva na sprehod...

Dobiva pa 2 obroka na dan...

Moje mnenje je sledece...v kolikor je blato normalno...formirano in rjave barve, pri tem da je pes zivahen in ne kaze kakih znakov bolecine v trebuhu, potem te nima kaj skrbeti...Vsak pes ima svoj metabolizem in cisto mogoce je, da je njegov nekoliko pocasnejsi...tudi ljudje smo razlicni in eni so 1x na dan na WC-ju, drugi malo veckrat...
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #175 : sobota, 29.04.2006 : 23:09:31 »

No, moja Naja (4,5 mesecev) gre lulat 4-5x na dan (včasih na daljšem sprehodu lula tudi večkrat), kaka pa 3-4x (dobiva 3 obroke). Po mojih izkušnjah (glede tudi na starejšo psičko) je kakanje odvisno tudi od vrste hrane, ki jo kuža je. Naja sicer dobiva le brikete, pri mamini Bibi pa je njeno kakanje precej odvisno od tega, ali je kuhano hrano ali pa brikete. Se pa tudi sama pridružujem mnenju Nince10, da se pač kužki razlikujejo med seboj.

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #176 : nedelja, 30.04.2006 : 11:45:01 »

Naš prvi kuža je tudi kakal enkrat na dan. Celo zgodilo se je, da kakšen dan ni... Spet drugič je pa večkrat...
Če je ostalo v redu, ni problemov...

Za primerjavo: Za človeka je ormalno tudi samo 3x na teden.
Logiran
bugoslav
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #177 : nedelja, 04.06.2006 : 15:11:41 »

Hojla!
Imam dva in pol meseca staro maltežanko pa me zanima sledeče: lulati sem jo navadil na papir, kaka pa povsod-kjer pade pa pade. Zamima me, kako bi jo navadil, da bi kakala na papir. lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #178 : nedelja, 04.06.2006 : 15:27:03 »

Malo spremljaj kdaj ti kaka pa v kakšnih intervalih. Ko boš to ugotovil in jo boš pravočasno postavil na papir ali še bolje travo zunaj se bo hitro navadila.

Primer pri stricu: 15 minut po hranjenju
Logiran
bugoslav
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #179 : nedelja, 04.06.2006 : 16:08:02 »

Če pa ne kaka vedno v istih intervalih. Zelo redko po hrani. Je dobro, da jo že peljem ven. čeprav mi je vzrejiteljica rekla, da bi bilo dobro do drugega ceplajenja počakati z hojo ven.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines