mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 12:50:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc  (Prebrano 103735 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #165 : sreda, 15.07.2009 : 14:52:05 »

Brez mame:
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #166 : sreda, 15.07.2009 : 14:57:14 »

Dajte prosim lepo vse okoli sebe prepričat naj sterilizirajo svoje muce in psice. Ker to ni normalno. Pa večinoma se da. Le na pravo struno je treba zabrenkat pa vztrajen bit kot hudič.

Prosim lepo. Vsak, ki to bere pa ima še minutko časa.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #167 : sreda, 15.07.2009 : 15:08:50 »

Brez mame:

Kaj pa je z mamo?
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #168 : sreda, 15.07.2009 : 15:09:22 »

Je umrla.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #169 : sreda, 15.07.2009 : 15:10:43 »

Je umrla.

Potem jih pa kar k meni pošlji!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #170 : sreda, 15.07.2009 : 15:13:37 »

Dajte prosim lepo vse okoli sebe prepričat naj sterilizirajo svoje muce in psice. Pa večinoma se da. Le na pravo struno je treba zabrenkat pa vztrajen bit kot hudič.
Jaz sem pa prav zaradi tega (še veliko bolj kot zaradi števila živali) - ker si ljudje nikakor ne dajo dopovedat - totalno obupana  Cry Cry Cry.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #171 : sreda, 15.07.2009 : 15:16:28 »

Vztrajnost je lepa čednost  Smiley
Logiran
perezvon
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #172 : sreda, 15.07.2009 : 19:06:28 »

Vsekakor je prva pot poučevanje in prepričevanje ljudi o s/k mačk. Ampak včasih daš res vse od sebe, vključno s finančno pomočjo, prevozom po potrebi, a ne uspe. Kaj ti preostane drugega - prijava (takrat se mi bodo šele vsi smejali in nič ukrenili) ali da na skrivaj popokaš muco in sam vse urediš? S slednjim ne rešiš problema, le trenutno situacijo. Kakšne so vaše izkušnje? Nekako ne vidim druge rešitve kot v ostrejšem pristopu. Kako pa je s kaznovanjem kmetov, ki pobijajo mačje mladiče? Ali jih po prijavi sploh doleti kazen in kakšna? Vem, da nekateri ljudje živijo na pragu preživetja in nimajo denarja za veterinarsko oskrbo mačk - ti bi pač morali (s)prejeti finančno pomoč za s/k.

Drugače pa vse pohvale za vašo vztrajnost punce. Pomagam vam z nekaj deset evri mesečno. LP
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #173 : sreda, 15.07.2009 : 22:40:11 »

Hvala perezvon.

Ja ni tak enostavno kot se bere, sploh ne. Včasih se trudimo tako, da se že sami sebi zdimo nori.
Mi se sicer s temi ljudmi zelo veliko "ukvarjamo". Velikokrat smo tam. Enkrat težimo pri enih potem pri drugih, nato bi tisti prvi dali, potem ko pridemo spet ne, pa tako Smiley. Do zdaj so se na koncu strinjali vsi razen en gospod z "nemško ovčarko", ki se še bo. Glede na to, kako je psička slabo oskrbovana, jo bomo v najslabšem primeru pač odpeljali sami na sterilizacijo. Opazil itak ne bo. Ampak še prej se bomo trudili ga prepričat. Če za njo ne poskrbi, kaj bo potem z mladiči?
 
Veliko pogovarjanja in pregovarjanja, da sploh dajo sterilizirat, potem pa še več pogovarjanja in pregovarjanja, da kaj prispevajo zraven.
Zdaj po teh mescih odkar smo pri njih pa se mi zdi, da je vedno lažje jih prepričat. Največji dosežek pa je itak, ko vidijo kako je sterilizacija fajn Cool. Spet jih preveč hvalim Smiley.

Jaz trenutno vsaj pri teh, ki jih mi obiskujemo, vidim to kot edino rešitev, ki dejansko doseže to, da v naselju ni novega naraščaja. Vsem smo pa dali jasno vedet, da bo tisti, ki bo imel psa zdaj na novo, odkar "smo jih začeli učiti", kako je prav, pod posebnim dobrogledom in mu nikakor ne mislimo pomagat z ničemer! Naj ima žival, če zmore, drugače pač ne. Pomagamo pa tem, ki so pse imeli pred našim prihodom in stvari  p o č a s i premikamo na bolje. Naš cilj je, da v teh naseljih ostanejo res samo psi, ki bodo na koncu ugodili zakonu. Je pa še dolga ponekod do tja.

Tako pač ukrepamo zdaj. Ko pa bo VURS začel dejansko PISATI kazni in zahtevati plačilo, upam, da se bodo tudi glede sterilizacij ljudje vsaj malo bolj skup pobrali. Čeprav pri ciganih ne vem, kako bo s tem. Ker jim nimajo kaj vzet. Razen prostosti. Bomo še videli. Vsekakor, ko bo tako daleč, da bo teba napisati kazen, jo bo TREBA. In bo bolje:).

Vsekakor se splača energijo dajat tudi v sterilizacije lastniških živali. (na kakšenkoli način že pač) Potem tudi prostoživečih ne bo toliko. Če dosežeš sterilizacijo ene lastniške (in pomožnosti tako, da lastniki vidijo, da je tako res prav), ki da mogoče vsako leto po tri prostoživeže mladiče, je že bolje ane?

Sterilizirana (mami Pamžkov):


Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #174 : četrtek, 23.07.2009 : 01:10:21 »

Ko kamni res jočejo...

http://www.youtube.com/watch?v=6FmB-fyviZY
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #175 : četrtek, 23.07.2009 : 02:17:19 »

epona, a si ti tudi žalostna?
Zame večina pravi, da imam kamen namesto srca...
Sem poslala spet malo to naokoli...
Tistim, ki baje niso tako ******** kot jaz  Undecided
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #176 : četrtek, 23.07.2009 : 09:57:11 »

Epona, bo šel tale filmček tudi v medije? Je že kaka naveza, da bi ga brezplačno predvajali na TV? Pa na VURS, da ga morda oni spravijo v javnost (jim ne bo potrebno plačevati avtorskih honorarjev)?

No, malo za vzpodbudo pa:

Brez mame:


Tile so pri nas, živahni, zdravi, odpravili smo bolhice (celo morje bolh), jutri bodo cepljeni, željni človeške bližine, cvilijo od veselja, ko vidijo ljudi. Včeraj so že raziskovali po sobi, se igrali z miškami, žogicami. Pridno jejo brikete, lulajo in kakajo samo v pesek, sončki. Iskali bodo dom!

Slikce bodo!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #177 : četrtek, 23.07.2009 : 10:05:58 »

Epona, bo šel tale filmček tudi v medije? Je že kaka naveza, da bi ga brezplačno predvajali na TV? Pa na VURS, da ga morda oni spravijo v javnost (jim ne bo potrebno plačevati avtorskih honorarjev)?

Filmček je fajn, ampak če ga nameravate spraviti v medije, je treba narediti nekaj pravopisnih popravkov. Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #178 : četrtek, 23.07.2009 : 15:15:20 »

To je tisto...ko te zvečer prime žalost pa ne moreš iti ne k mucam ne h kužkom, ker je pač sredi noči že... pa razmišljaš kaj bi še lahko... pa iščeš malo slike skupaj, da bi lahko šel k župniku predstavit, kaj vse njegovi farani počnejo... da bo imel gradivo za kako pridigo skup sestavit... pa prideš do Janinih kamnov... pa si rečeš, čuj, to bi lahko še kdo prebral... kak bi človek poenostavil, da bi še vsaj kdo prebral, pa če samo en... in začneš filmček skup sestavljat... vmes ti vsaj 5 krat vse zablokira pa ponavljaš vajo... pa hočeš, da to začnejo vsi še v tej sekundi brat... tudi če boš kasneje še vse skup popravljal... samo čim prej, da bo...

Zato vsekakor ni tako, kot bi moralo biti... daleč od tega. Mislim, da je predolg in jih 99% obupa po dve minutah...Če bi nam že uspelo priti v medije s kakim takim filmčkom, bi jih naredili prej vsaj nekaj pa res takega tapravega objavili...

Saj ga bomo. Slovenija bo bombardirana!  Huh Pa sploh ne ciljam zdaj na take, s kakimi se mi tu ukvarjamo... S tem ciljam na tiste, ki so za sterilizacije pa jim vedno nekak zmanjka še odpeljat in to naredit...

Ne živim na oblakih in vem, da še tako ganljive zgodbe ne premikajo...

Friga, bom popravila, kar te moti Smiley Hvala Smiley Dobiš v lekturo Tongue
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #179 : četrtek, 23.07.2009 : 15:35:21 »

Kadar koli imate kaj takega, kar zahteva lekturo, mi lahko pošljete.  Wink Take stvari vedno z veseljem naredim.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines