mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 17:51:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 85910 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Joy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #300 : ponedeljek, 13.06.2005 : 19:28:51 »

Ker gremo na morje čez mejo smo se tudi mi odločili, da bomo psičko dali čipirat Undecided . Čeprav me je kr stisnilo, ko mi je veterinarka povedala, da je to potrebno in priporočljivo (omenila je da čipirajo tudi mačke, ko so še mladički in so manjši od naše psičke). Odločila sem se, da še malo premislim. In zdaj je čas, da jo enkrat odpeljemo po čip.

Upam, da je ne bo preveč bolelo, ker se boji vsega povezanega z veterinarjem Wink (in jaz tudi heheh Grin Grin). Drugače pa sem 100 % za. Ker se mi zdi dobro bolj nadzorovati vse skupaj. Cool
Logiran
Lanyca
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #301 : petek, 17.06.2005 : 19:37:08 »

Hej! Ko sva šli z Lano po mikročip ni bilo niti nič podobnega. Veterinar je vzel iglo ni bila velika in v brizgalki je bila srebrno- prozorna tekočina pičil jo je na vratu in ni bilo krvi in tudi Lana se ni niti ganila.
Nato je z neko stvarjo šel malo nad njenim vratom in zapiskalo je vpisal je še številko in vse je bilo O.K.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #302 : petek, 15.07.2005 : 21:39:07 »

Ojla!

Mene pa zanima, kaj je narobe (če sploh kaj) v primeru, da je na čipu zapisan drug lastnik, kakor v potnem listu? Upam, da mi bo kdo znal odgovoriti in, da je tema prava.

Hvala in lep pozdrav, Tjaša.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #303 : petek, 15.07.2005 : 21:53:07 »

pa čip, se ga da kako uničit ali drugače onemogočit?
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #304 : petek, 15.07.2005 : 22:06:38 »

Jaz sem slišala da se čip da uničiti, pač z nekim magnetom, ampak čip ostane za vedno pod kožo, samo tista št. se več ne izpiše. Zdaj nevem če je to res, nisem nikoli poskusila, ampak tako sem slišala, da pač to obstaja in se da narediti.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #305 : petek, 15.07.2005 : 22:08:41 »

kriza. še tega se je manjkalo
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #306 : petek, 15.07.2005 : 22:11:15 »

Na čipu ni drugega zapisa kot samo številka, ki je enaka tisti, ki je na nalepki v potnem listu. Podatki o lastniku so pod to številko zapisani v centralnem registru Veterinarske Uprave RS.
Čip bi bilo mogoče uničiti z zelo močnim elektromagnetnim poljem, potem bi se zapis uničil. Sam čip je vstavljen na levi strani vratu pod kožo in se ga bi dalo fizično odstranit le z operacijo.
Lanyca, v brizgi ni nobene srebrno-prozorne tekočine ampak samo čip?!
Joy, ko sem še delala v ambulanti smo čip vstavili mladičem, mačkam in tudi belemu dihurju brez pomirila.  Nobena žival ni med vstavljanjem čipa niti trznila. Je manj bolječe in neprijetno za žival kot cepljenje.
Lp katja
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #307 : petek, 15.07.2005 : 22:13:03 »

no hvala. ena dobra informacija
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #308 : sobota, 16.07.2005 : 20:05:40 »

Na čipu ni drugega zapisa kot samo številka, ki je enaka tisti, ki je na nalepki v potnem listu. Podatki o lastniku so pod to številko zapisani v centralnem registru Veterinarske Uprave RS.

Hvala, Katja.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #309 : sobota, 16.07.2005 : 21:37:00 »

kje se pa vodi register psov?  je to mednarodno ali ima vsaka država čisto svojega?
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #310 : sobota, 16.07.2005 : 22:13:36 »

Register psov vodi vsaka država zase oziroma Veterinarska uprava RS (v okviru Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano) za Slovenijo.
Številka čipa pa je zasnovana tako, da prve tri številke pomenijo oznako države.
Torej kjerkoli se žival izgubi in odčitajo čip, pogledajo v poseben register in vedo iz katere države prihaja žival.
Na kliniki kjer sem delala smo na ta način, če je le bil pes označen, zelo hitro našli lastnika, če se je pes izgubil.
LP Katja
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #311 : sreda, 20.07.2005 : 13:20:47 »

Upam, da ne ponavljam kakšne teme... Ravno danes sem peljala najini psički k veter. po "štempelj" in podpis, da je z njima  vse OK. in gresta lahko čez mejo... A to ni bilo vse. Mlajša je dobila pod kožo še čip! GROZA!!! Sad Angry Shocked Ne morem reči drugega. Odločiti sem se morala sama ali bi ga dali že pred morjem ali kasneje  :-/ . Pa sem rekla naj ga kar vstavi-itak bi ga morala dobit kasneje (po morju se ji obeta še steriliz.). Ne morem verjeti... igla kot za konja in ne psa  Sad Shocked. Kri je kapnila po tleh, po moji roki, po psički... in v trenutku mi je bilo žal, da sem rekla "Ja". Veter. pa je tudi sočustvoval in rekel, da potem pa oni izpadejo kot eni mesarji, ko to morajo narediti... Zdaj me pa zanima ali ima kdo že kaj izkušenj s to "registracijo psov"?? Ali imajo psi kakšne probleme po tem (zagnojitev rane, bolečine, ...)?? Hvala bogu, da je psička večje pasme. Ne predstavljam si kako izgleda to pri kakšnem jorkiju, maltežanu, ipd.  :-/. LP

Zivjo!
Jaz sem pred kratkim peljala naso psicko zlato prinasalko da so ji vstavili čip in moram povedati da ni bilo nikakršnih komplikacij bila je malo vecja injekcija vendar pa ni nic kri spricnila ali pa kaj podobnega.Prenesla je zelo dobro 1 dan je morala bolj počivati kot vsak pes po taki "registraciji" sedaj pa je vse uredu z njo.Nameravam pa dati čip tudi sedaj nasemu novemu članu druzine NO vendar to ko bo malo zrasel saj mislim da je res se premlad za tako injekcijo Shocked
Lep pozdrav
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #312 : sreda, 20.07.2005 : 13:26:46 »

Prenesla je zelo dobro 1 dan je morala bolj počivati kot vsak pes po taki "registraciji" sedaj pa je vse uredu z njo.
Shocked Shocked To pa prvič slišim. Moji mladički so čip dobili pri 8-mih tednih, pa niso potem nič počivali (še bolj so divjali Grin). Pa tudi bolelo jih ni nič. In samo 1 samička je malo trznila. Še vedno manj kot tisti mladiček, ki je bil tetoviran.

Lp Jana
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #313 : sreda, 20.07.2005 : 13:34:20 »

Tudi naši mladiči so bili čipirani pri sedmih tednih in pol in ni bilo nobenih posledic. Je pa bila moja hči pred nekaj dnevi na eni izmed klinik in je videla, da je po čipiranju nek pes močno krvavel. Predvidevam, da je bil vet morda malo neroden in je z iglo zadel kakšno žilo Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #314 : sreda, 20.07.2005 : 13:43:29 »

TagTu, jap, to je tudi pri meni rekel, da jim je čip vstavljal ravno na tisto mesto, kjer imajo belo dlako. In da če bi zadel žilo, bi se prav videlo Undecided Grin

Zakaj si jih pa že ti čipirala? Moji so zato, ker gredo v tujino.

Lp Jana
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines