mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 22:14:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 86023 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #180 : petek, 30.04.2004 : 23:25:32 »

Čip mora imet v vsakem primeru ali samo, če ga voziš čez mejo?
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #181 : petek, 30.04.2004 : 23:38:15 »


Danes v Delu:

ne glede na to ali je mešanec ali pasemski pes, po juliju potrebuješ za prestop meje  čipiranega psa.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #182 : petek, 30.04.2004 : 23:41:21 »

Ja za prestop meje; kaj pa, ce ga ne vozis cez mejo?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #183 : sobota, 01.05.2004 : 08:54:43 »

Citat
po juliju potrebuješ za prestop meje  čipiranega psa.

Ja al pa tetoviranega, ne?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #184 : sobota, 01.05.2004 : 10:51:49 »

Ja al pa tetoviranega, ne?

Jp.  Wink Zdaj me pa zanima- ali moram jaz dati svojega 12 letnega mešanca čipirati, tudi če ga nikamor ne vozimo(razen k veterinarju)??


Lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #185 : sobota, 01.05.2004 : 13:44:56 »

Sama točno ne vem kako je s to obveznostjo čipiranja.. bolj pa me skrbi nekaj drugega.
Slišala sem, da pse v Nemčiji čipirajo že dalj časa in da so ugotovili povezanost čipiranja z rakavim obolenjem. Sicer naj bi v Nemčiji dajali čipe za vrat in naj ne bi ravno potrdili povezanosti rakavih obolenj (po daljšem obdobju nošenja čipa) s čipom, vendar je stvar nekako sumljivo logična.

Lp!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #186 : sobota, 01.05.2004 : 21:06:23 »

Kolikor je meni znano,je treba dati psa do 3 julija cipirati,zadostuje pa za pse,ki imajo rodovnik tudi tetovirna stevilka.
Poteka pa tudi uvajalna doba cipiranja(mislim,da 8 let)in do takrat morajo biti pa cipirani VSI psi ne glede na velikost,obliko,poreklo,... Grin

jessy,glede na to,da cip se ni obvezen ga ni treba dati cipirati,ce pes ne hodi cez mejo Wink

lp

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #187 : sobota, 01.05.2004 : 21:44:32 »



jessy,glede na to,da cip se ni obvezen ga ni treba dati cipirati,ce pes ne hodi cez mejo Wink

lp




Super... Wink Wink


Lp
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #188 : sobota, 01.05.2004 : 22:33:57 »

Mi smo čip preživeli.... in tudi pohod čez mejo. Čeprav smo se vrnili danes, 1.5.2004 ni noben firbec na meji vprašal za knjigo, cepljenje, čip..., kot da naše slinavke ni! Undecided
Tako tuhtam, kaj če bi jo midva lepo komu sunila, pa jo kar tako uvozila? Še huje: kaj če jo na naslednjem dalmatinovanju kdo suni nama in jo popiha neznano kam?  Cry
V tujini imajo menda posebne čipe, ki jim lahko slediš- gps in ta elektronika. Sploh ne bi bilo slabo, če bi tuhtali tudi v tej smeri?

Bodite pridni,
Neli
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #189 : torek, 04.05.2004 : 17:53:21 »

Pozdravljeni!

Vceraj sem peljala psičko cepit pa sem se pozanimala o čipih. Veterinar mi je rekel, da za mojo psičko čip ni obvezen (ima 10 let). Obvezen pa da je za mladičke menda rojene po juniju 2003 (za mesec nisem prav ziher)- če imate mladička boste zagotovo dobili čip. Čip pa je pogoj za potovanje preko meje Evropske unije. Za po Evropski uniji pa naj ne bi bil potreben.
Je pa pohvalil hitrost iskanja lastnika izgubljenega psa, ki nosi čip. Baje, da je prišlo na kliniko že kar nekaj izgubljenih psov in prej kot v uri so bili lastniki že obveščeni.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #190 : petek, 14.05.2004 : 13:19:19 »

Jaz sem tudi nekaj časa nazaj dala Lizo še čipirat,čeprav smo morali plačat,za mladičke skotene po maju 2003 ali nekaj podobnega pa je menda zastonj :oSem se pa tudi pozanimala kako je pri prehodu čez mejo in je rekel,da znajo pri včaranju s hrvaške res komplicirat ::)Drugače pa Liza čip prenesla brez problema,tudi ko so ji ga ustavljali je veselo jedla svoj briket,ima pa srečo,ker ima veliko kože Grin
Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #191 : petek, 14.05.2004 : 16:24:33 »

Jaz sem ravno vceraj bila v veterinarski ambulanti oz.kliniki  in malo povprasala kako je s tem...

Nas "malcek"je rodovniski in tetoviran,torej cip ni obvezen zanj,so pa mi rekli,da,ce na meji naletim na kaksnega "zajebanega"carinika in on smatra,da se tetovirana stevilka ne vidi dovolj razlocno me lahko "zafrkava"in komplicira! Angry Angry Angry

Tako,da ga bomo dali cipirat,ker gre povsod z nami,da ne bomo imeli kaksnih nepotrebnih problemov Wink

Lep dan in se lepsi vidend vam zelim
 Smiley
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #192 : petek, 14.05.2004 : 23:07:08 »

  Ojla!

  Čip JE obvezen, za vse pse skotene po 01.01.2003.  Ni pa to čip, kot v tujini , namesto tetovirne številke. Ampak je to zdaj obvezno, ko psa cepimo proti steklini, namesto značke, ki so jo prej nosili psi na ovratnicah. Na čipu so vsi podatki: ime, naslov lastnika , ime psa, datum rojstva..... NI pa tetovirne številke. Torej, pri nas je še vedno obvezno tetoviranje , plus zdaj še čipiranje psov.
  Kar se pa tiče starejših psov, ki so bili rojeni pred tem datumom, pa jih ni potrebno čipirat, če se tet. št. dobro vidi. Drugače pa vas res na mejo lahko zaj..... Zato pred dopusti preglejte tetovirne številke, če se razločno preberejo.

  Čao-Slavi
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #193 : ponedeljek, 24.05.2004 : 12:46:00 »

Ker je naša psička samo čipirana in ni tetovirana (uvožena je iz Italije) sem vprašal veterinarko ali je dovolj čip za prehod meje. Preverila je ali čip deluje in mi rekla, da je to čisto dovolj in da tetovirane številke ni potrebno imeti.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #194 : torek, 25.05.2004 : 09:42:50 »

Buba tudi ni tetovirana (v leglu jih niso tetovirali, ker v Novem Sadu ni človeka, ki bi tetoviral v gubo na nogi, vzreditelj pa ni zaupal, da bojo mladičkom strokovno tetovirali ušeska- zaradi možnosti hematoma, saj se potem ušesa lahko ne postavijo pokonci). Svetoval nama je čipiranje ali naknadno tetoviranje v gubo na nogi v Sloveniji. Raje sva jo dala čipirat (kar je po veterinarjevih besedah dovolj za identifikacijo), je manj boleče in bolj sigurno (ni ravno neke garancije, da je bo tetovirna številka dobro videla).
Lp,
Tina
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines