mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 16:53:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost do otrok  (Prebrano 40457 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #60 : petek, 21.10.2005 : 13:51:28 »

Citat
jaz sem tudi proti kakršni koli prisili. Kletke so samo za totalno nevzgojene, agresivne pse in ruknjene lastnike.
Kaj ima pa navajanje na boks veze z izvejanjem agresije nad psi? Še nikoli nisem imela občutka, da je kateri od mojih psov trpel, ko je bil zaprt. Pes se navadi vsega, tako kot človek..... treba je biti dosleden in prevzeti povelje v kardelu. Če se to ne zgodi, potem prevzame to vlogo pes. Naravna reakcija, ki pa jo žal vse prevečkrat okateriziramo kot agresivnost brez razloga  Sad .....

lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #61 : petek, 21.10.2005 : 13:53:24 »

Kaj ima pa navajanje na boks veze z izvejanjem agresije nad psi? Še nikoli nisem imela občutka, da je kateri od mojih psov trpel, ko je bil zaprt. Pes se navadi vsega, tako kot človek..... treba je biti dosleden in prevzeti povelje v kardelu. Če se to ne zgodi, potem prevzame to vlogo pes. Naravna reakcija, ki pa jo žal vse prevečkrat okateriziramo kot agresivnost brez razloga Sad .....

lp

Ory ,a ti ne dojemaš črnega humorja?Huh? Grin Grin Grin Grin
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #62 : petek, 21.10.2005 : 13:59:23 »

Pa dobro no. Zakaj morate malodane vsako temo izkoristiti, da napadate koga? zgledate prav bedno.
Če nekdo odpre novo temo jo verjetno zato ker potrebuje nasvet ne vašega soljenja pameti na tak način.
In bi bilo lepo če to upoštevate.

Če bi hotela imeti psa zaprtega v kletki bi to enostavno storila in sploh ne bi odpirala nove teme. Tako pa sem se obrnila na forum, ker se mi je zdelo, da ima kdo boljšo idejo.  
Ker pa sem jaz odprla temo mislim, da imam med nasveti pravico presodit na kakšen način si bom pomagala pri vzgoji.  
Če pa se nekaterim povesi nos ker nekdo noče upoštevati njihovih nasvetov pač ni moja skrb. Svoje volje mi vsiljeval nihče ne bo.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #63 : petek, 21.10.2005 : 14:05:59 »

Vsak ima pravico izraziti svoje mnenje in to je vse kar delamo   Smiley. Mi samo pišemo iz svojih izkušenj, če pa kdo upošteva je pa seveda njegova stvar. Nikogar ne bomo prisilili upoštevati nasvetov  Wink.... sama svojega psa najbolje poznaš in verjamem, da boš poiskala tudi njemu primerno strokovno pomoč. Kar ti pa vseeno toplo priporočam..... ker neprimerno vedenje v bližini otrok ni hec.
Citat
Ory ,a ti ne dojemaš črnega humorja??   
sram oprosti  sram
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #64 : petek, 21.10.2005 : 14:20:02 »

Pa dobro no. Zakaj morate malodane vsako temo izkoristiti, da napadate koga? zgledate prav bedno.
Če nekdo odpre novo temo jo verjetno zato ker potrebuje nasvet ne vašega soljenja pameti na tak način.
In bi bilo lepo če to upoštevate.

Če bi hotela imeti psa zaprtega v kletki bi to enostavno storila in sploh ne bi odpirala nove teme. Tako pa sem se obrnila na forum, ker se mi je zdelo, da ima kdo boljšo idejo.   
Ker pa sem jaz odprla temo mislim, da imam med nasveti pravico presodit na kakšen način si bom pomagala pri vzgoji. 
Če pa se nekaterim povesi nos ker nekdo noče upoštevati njihovih nasvetov pač ni moja skrb. Svoje volje mi vsiljeval nihče ne bo.

najprej vprašaš, dobiš strokoven odgovor,ki ga nočeš upoštevat  Sad,
poleg tega napizdiš vse ,ki so ti svetovali  Angry...
potem dobiš odgovore v stilu tvoje reakcije  Wink....in seveda ne moreš bit zadovoljna  Roll Eyes...
izkaže pa se ,da se je pes po gospodarju vrgel  Grin

zato si pomagaj sama, saj si itak najpametnejša  Angry.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #65 : petek, 21.10.2005 : 16:06:27 »

bom si pomagala sama. zaradi takih kot si ti.
dobila sem precej uporabnih nasvetov o vzgoji-tudi brez uporabe kletke. In nikogar nisem napizdila.

Tale forum se bojim bo propadel. Ker boste nekateri z takim napadanjem odgnali vse, ki si bodo upali  še kaj vprašati. Sama imam toliko že znanja in izkušenj z psi, da se ne pustim sprovocirat. Se je pa marsikdo že obrnil na druge forume, ker ste mu z takole vrste "kanonjado" vzeli vso voljo, do nadaljnjega spraševanja in iskanja pomoči.

Na koncu bodo ostali tukaj samo pametnjakoviči.
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #66 : petek, 21.10.2005 : 20:27:24 »

ej, ne se kregat.... Undecided

jst bi sam vprašala nekaj kar ne vem če paše v to temo samo...moj pes ful naskakuje ljudi okoli noge pa ne vem kaj naj, no saj zdaj se je že malo odvadil, ker mu ne dovolim samo, a ni to malo nenavadno? Undecided Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #67 : petek, 21.10.2005 : 20:32:11 »

jst bi sam vprašala nekaj kar ne vem če paše v to temo samo...moj pes ful naskakuje ljudi okoli noge pa ne vem kaj naj, no saj zdaj se je že malo odvadil, ker mu ne dovolim samo, a ni to malo nenavadno? Undecided Roll Eyes Roll Eyes

ne paše Wink
naskakovanje igrač, človeških nog...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #68 : sobota, 22.10.2005 : 10:55:56 »

babyjazz,
najprej ugotovi, zakaj je reakcija psa taksna. Slabe izkusnje? Si napisala, da ne. Kompleks? Morda. Mu je fino, ker ve, da se bodo prestrasili in "podredili"?
A ne glede na vzrok, to ni sprejemljivo, kar si seveda ugotovila ze sama.
Relativno nenavadno vedenje za whippeta, moram priznati.
Si mu postavila meje, do kje mu je dolocena stvar dovoljena? Pri tej zadevi okoli otrok, meje ocitno niso postavljene. Zato zacni delati na tem. Jasno mu pokazi kaj je dovoljeno in do kje. Pises, da ni nobenega rezultata, ko si hotela zadevo urediti s kontaktom z otroci kriticne starosti. He, mali je resnicno razvajena...  Wink Verjetno ti res ne bo preostalo nic drugega, kot "bika zgrabiti za roge" in na ostro, ce bos hotela sploh kaj doseci. Tik pred kriticnim momentom, psa na sedi in zahtevati od njega, da gleda samo tebe. Vsako odstopanje, takoj popravis in ne popustis niti za milimeter. Je mukotrpna zadeva, predvsem za cloveka, ker je psu treba dopovedati, da nekaj NI VEC dovoljeno.
Jaz sem enega psa zrihtala na ta nacin, ker se mu je kar utrgalo, ko je zagledal macka. Rezultat je bil sledec. Pes je sicer se vedno gledal z belim, ko se je s kje prikazal macek, a o kaksnem trganju s povodca in norenju ni bilo vec ne duha ne sluha. Nisem se trudila, da bi vzljubil macke, ampak le zahtevala doloceno vedenje, kljub vabljivemu plenu v blizini. In to tudi dosegla. V koncni fazi je slo le za to, kdo je bolj trmast in vztrajen, pes ali jaz.
Tega nisem napisala, da bi morala ti narediti tocno tako, le pojasniti, da moras vztrajati do konca pri svoji zahtevi. Predvidevam, da prehitro dvignes roke, ker si prepricana, da temu nisi kos. Pes pa to se kako dobro ve in veselo vztraja pri svojem, ker ve, da lahko.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #69 : sobota, 22.10.2005 : 20:01:39 »

Je že tako, da so učinkovita zdravila ponavadi grenka.
In bedno je, če se zaradi tega potem držiš na tistega, ki ti zdravilo predpiše.
Brez skrbi, meni se nos redkokdaj povesi, čisto brez problema priznam, da je dala recimo Deteljica bistveno boljši nasvet od mene. Še dobro, agresija pri psih je vedno resen problem, še posebej kadar gre za agresijo do otrok. Zahteva resno strokovno obravnavo. Zelo si pogumna. Če bi meni katera od psic zarenčala na tujega otroka - zlasti na majhnega otroka - (kaj šele da bi se pognala vanj in ga prestrašila) bi bilo njenih izletov v trgovino in na druge javne kraje v hipu konec. Dokler ne bi prišla stvari do dna, ugotovila vzrok in vedenje odpravila, bi bila psica na povodcu IN z nagobčnikom. Ali pa na varnem za ograjo.
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #70 : nedelja, 23.10.2005 : 12:58:49 »

Samo za intermezzo:
babyjazz, toplo ti priporočam, da prebereš Silvijin članek v 10. številki revije Moj pes. Saj ne, da bi se morala z njim strinjat - morda pa ti bo v pomoč... Srčno upam. Naj ti bo navajanje na kletko izziv, igra. Tudi meni se zdi, da je kletka najboljša rešitev, če želiš imeti psa pri sebi v službi in brez posledic.

Lp, Mateja
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #71 : torek, 25.10.2005 : 09:52:43 »

Ne vem kam bi to dala, bom kar tu vprašala.

Naš baset je imel danes sila nenavaden izpad. Vsako jutro pride nečak na zajtrk k nam in tako tudi danes.  S psom sta se vedno odlično razumela - sploh ni bilo nobenega problema. Danes pa je bil naš kužek pravi pesjan - saj je vsakič, ko ga je nečak hotel pobožati zarenčal nanj, na koncu pa je še skočil vanj - ni ga ugriznil samo malo močneje prijel za roko.

Zanima me ali je mogoče, da je to povezano s hrano. Nečak in jaz sva pozajtrkovala, medtem ko je cuci moral čakati, kljub temu, da je že videl, da sem njegovo posodo že pripravila (je na dieti - riž in piščanec - pa riž še ni bil razkuhan). V nečaka je skočil, ko ga je on hotel pobožati, riž pa se je ravno odcejal v cedilu in je nečak stal zraven kužkove posode. Bil je pa baset že zelo lačen - ker včeraj zvečer ni dobil obroka. Čez cel dan je dobil slabih 400g riža in pol piščančjega fileja. Ta dieta traja 1 teden.

Sploh ne vem kaj naj naredim - saj živimo skupaj in sta nečaka vsak dan tu.

Lp, Barbara
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #72 : torek, 25.10.2005 : 13:49:49 »

Barbara navadi se,da takrat ko je občasno daš roko v skledo,ga božaš in "šaraš" okoli njegove posode s hrano.Vsekakor naj se navadi,da je tisto sicer njegovo,vendar pa se za hrano ne rabi bati.Jaz to pri naših vedno delam.Če ne drugače, jima z vilico hrano v posodi pomikam na sredino.Tako sta navajena, da je hrana sicer za njiju, vendar pa ni nobene nevarnosti,če še jaz roko vtikam kam zraven.Pa to začni delat čim prej,če dosedaj še nisi.
LP Tjaša
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #73 : torek, 25.10.2005 : 15:01:57 »

Pri nas je bil še večji problem, ker se mu sploh nisi smel približat, kadar je jedel al pa je mel igračo, je začel renčat, potem je zalajal in se probal zakadit v tebe.

Pa sma začela tako:

Vzela sem košček sira,ga poklicala, pomolila pred nos in rekla PUSTI, skrila in kasnej dala. Pčasi je ugotovil kaj hočem. In sem stopnjevala zadevo, držala sem priboljšek na razprti dlani, pred njegovim nosi in zahtevala da vzame na povelje IZVOLI. Isto sem naredla pri igračah in od tega ne odstopam več. Potem mu v posodo nisem naenkrat nadevala hrane ampak po žlicah. Da je ugotovil, da mu hrane ne mislim vzet. Zdaj ni problem če hodim mimo...


papa
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #74 : sobota, 17.12.2005 : 00:47:35 »

ne bi smel biti problem niti če vzameš, ne samo če hodiš mimo Cool
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines