mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 26.10.2024 : 01:47:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 60821 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
missy
gost
« Odgovor #90 : ponedeljek, 06.12.2004 : 19:33:08 »

nismo začetniki saj je imam ože 2 NO-ja predtem pa smo imely dobermana tako da mislim da ne bom imela težav!!!!!pasma bo pomeranec(pritlikavi nemški špic, pomeranian)!!!!!!imena še ne wem saj ga bo dobila po rodovniku!!!! Grin Grin Grin Grin
Logiran
kaki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 39


« Odgovor #91 : četrtek, 10.02.2005 : 19:47:12 »

mene pa zanima,kaj mi priporocate vzet pri NO:psico ali psa?
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 10.02.2005 : 19:54:40 »

Mislim, da je to cisto vasa odlocitev in da sami najbolj veste kaksen pes (oz. spol) vam bolj ustreza.
Samicke so bolj mirne in bolj 'materinske', seveda pa se je treba soociti tudi z gonitvijo, ki se pojavi 2× letno (pomlad, jesen). Psica takrat izloca tudi sluzast izcedek, ki ima poseben vonj in privablja samce. Psico seveda lahko steriliziramo. So tudi bolj vdane.
Samcki pa... so zivahni in igrivi. Wink So tudi manj custveni in manj strpni do drugih zivali v hisi.

lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #93 : petek, 11.02.2005 : 09:56:03 »

Hja... Pri nas je pa psica z vsemi žavbami namazana (beri: ne mara drugih psov, živa je kot živo srebro, divja, prevale dela, grize hčerkin pograd  Roll Eyes Shocked Roll Eyes ), pes pa je bolj miren, super se razume z vsemi psi neglede na starost, spol ali velikost, no, ne mara pa neznanih ljudi...
Jaz mislim, da je odvisno od vsakega psa posebej. Dober vzreditelj vam bo vedel o posameznem mladiču povedati tudi to. Na podlagi tega se odločajte.

Lp, Yo
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #94 : petek, 11.02.2005 : 17:27:12 »

Menim, da resnično ni pravila, kakšen bo psiček ali psička, mi smo sicer obakrat imeli samčka iste pasme, pa sta si bila popolnoma različna, drugi je živc na kvadrat, ko smo ga prinesli domov, svoje energije sploh ni mogel sprostiti, tako da smo poklicali inštruktorja, ki je prejšnjega psa učil v šoli poslušnosti, da si je ogledal malega dirkalca in njegovo obnašanje, pa nas je takoj  potolažil, to je pravi bokser pripravte se na vzgojo. Pa smo se, danes je to en prisrčen, sicer včasih malo gluh pesjanček.Iz izkušenj prijateljice pa vem da je pri psičkah podobno. Wink Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #95 : petek, 11.02.2005 : 20:58:07 »

Jaz sem si vedno zelela psicko met, pa v bistvu nimam pravega razloga zakaj, o psu sploh nisem razmisljal, ceprav bi ga verjetno tud vzela, ce v leglu iz katerega sem izbirala nebi blo druge moznosti...pa sta bile samo dve psicki in ni blo dileme... Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #96 : sobota, 12.02.2005 : 19:26:01 »

osebno menim, da je res od posameznega osebka odvisno, ne glede na spol. Seveda pa nam mora bit jasno tudi da so med pasmami razlike in s tem tudi glede odločitve o spolu psa. Nekje pri enih pasmah je vseeno, nekje so psice bolj kompleksne, nekje so samci. vsak ima svoj štos, itd...

vse je pa na koncu seveda v tem, kako imaš vzgojenega psa. Od malega seveda.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #97 : ponedeljek, 14.02.2005 : 10:24:09 »

tudi jaz mislim, da je to vse odvisno od psa do psa in seveda od vzgoje. jaz imam sedaj samičko, prej sem pa imela samca NO (nekastriranega), pa se noben nikoli ni potepal (niti pri odprtih dvoriščnih vratih), niti ni bil agresiven ne do ljudi, ne do drugih psov (ne glede na spol), oba sta bila zelo navezana na družino, enako učljiva (no, psička je malo bolj trmasta, ampak to bolj povezujem s pasmo, kot s spolom)
je pa gonjenje psice malo bolj obremenjujoče za lastnika kot spolni nagon pri psu. Vsaj pri nas je tako - pes nikoli ni po domače rečeno "norel" zaradi gonečih se psic, pri gonjenju psice pa smo imeli kar precej težav zaradi potepuških samcev, ki so dežurali pred ograjo, nekateri pa so tudi preskočili ograjo... Psica, ki se je vedla čisto normalno, pa je bila zato 3 tedne prikrajšana prostega gibanja po dvorišču in je bila zaradi tega precej nesrečna... Pa še nekaj, psica se od od gonjenja naprej raje igra s samičkami, saj jo samci še kar poskušajo naskočiti, njej pa to ni všeč in mi takoj nakaže, da grema naprej... Tako da tudi to, da samičke ne marajo samičk, ravno ne drži ...
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #98 : ponedeljek, 14.02.2005 : 22:00:55 »

živjo
tudi meni se zdi, da je vse to odvisno od psa. jaz imam samčka. je prijazen in crkljiv le včasih se hoče s kakšnim psom stepst. meni je bilo drugače čisto vseno kateri spol bom imela, a potem sem vseeno izbrala samčka.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #99 : četrtek, 17.02.2005 : 11:58:08 »

živjo
tudi meni se zdi, da je vse to odvisno od psa. jaz imam samčka. je prijazen in crkljiv le včasih se hoče s kakšnim psom stepst. meni je bilo drugače čisto vseno kateri spol bom imela, a potem sem vseeno izbrala samčka.


Se hoče...pol je še v redu...moj se non-stop tepe s samci, mu ni pomoči.  Undecided Cry
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #100 : četrtek, 17.02.2005 : 14:02:52 »

Se hoče...pol je še v redu...moj se non-stop tepe s samci, mu ni pomoči.  Undecided Cry
ja pol bi se ti najbrž tud samica non-stop tepla s samicami- ne bi bilo pomoči ...
in kaj pridobiš?
V mestih se zastopanost po spolih že močno preveša na samice...na vaseh je sicer še vedno več samcev......
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 17.02.2005 : 20:43:55 »

Naj povem še mojo izkušnjo, prejšna psička je bila sterilizerana pa glede gonitve nismo imeli nobenih težav, je bila pa zvita kot presta( velikokrat je izivala večje, ona je imela 12 kg, glede drugih psov so bili problemi le pri določenih), ko smo se odločali da bomo vzeli še enega psa smo se ponovno odločili za psičko, težave nastanejo le pri samcih saj jo hočejo zmeraj naskočiti, po obnašanju je zelo pridna, bi se pa strinjala da nikoli nista dva psa enaka po obnašanju pa tudi če sta enake pasme, zmeraj se naučiš nekaj novega.
ps. Branka kolikokrat pa se tvoj pes stepe z drugimi. NO je agresiven na svojem terenu (dvorišču) je pa tudi res da ko smo bili na srečanju v Zajčji ni nikoli zarenčav pa je bil tudi od Lixota pes tam, samo dogica od Maticca ga je enkrat nahrulila verjetno zato ker ji je skoraj v rit zlezel Wink
LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #102 : ponedeljek, 21.02.2005 : 12:19:44 »

ja pol bi se ti najbrž tud samica non-stop tepla s samicami- ne bi bilo pomoči ...
in kaj pridobiš?


A misliš? No, saj ta moj problem sploh ne spada tukaj pod to temo in tudi nisem mislila namigovati s tem, da naj vzame raje samico. A jaz kaj narobe delam?  sram
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #103 : ponedeljek, 21.02.2005 : 13:29:47 »

A misliš? No, saj ta moj problem sploh ne spada tukaj pod to temo in tudi nisem mislila namigovati s tem, da naj vzame raje samico. A jaz kaj narobe delam?  sram

ja najbrž, ni pa nujno. Zagotovo bi se pa dalo kaj narest, da vsaj ne bi bilo "non stop". Sicer pa jaz vse mal bol extremistično napišem Wink. Navadno so res samice bolj "socialne" od samcev, vsaj pri določenih pasmah je to opazno (npr malini), kar pa ne pomeni, da če je razmerje težav 70 % : 30 % , da ne moreš dobit ravno tistega dela %, ki je neugoden. Dejstvo pa je, da če ne znaš rešit problema ,ki je  pri samcu, ti v primeru, da bi bil, pri samici ne bi šlo nič bolje.
Važno je , da se že v leglu skoncentriraš in iščeš manj dominanten primerek ,a ne plašljiv in z dobrimi živci, ne glej toliko na spol.
Mislim , da se samci večkrat stepejo le zaradi obnašanja- imajo večjo "potrebo" po tem ,da gredo gledat druge pse, če ne iz upanj ada j esamica in to možnosti vroča Smiley, da ugotovijo kdo je boljši ( kot vsi moški Tongue)in sploh se bolj zanimajo za okolico- če ne delaš načrtno na nasprotnem,- se pravi usmerjanju v vodnika. Samice se manj zanimajo za okolje in druge pse, tako je tudi manj možnosti za konflikt.
Logiran
Kamikaze
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #104 : petek, 25.03.2005 : 19:39:03 »

To je predvsem odvisno po okusu tistega, ki se odloči, da kupi psa!
Res je boljše, da si kot začetnik kupiš psičko, ker so bolj
poslušne Wink Veliko pa je odvisno od pasme.
Primer:
-Recimo velika razlika je med Shih-tzu-jem in AST-jem. Tak, da bi recimo 10-letnik
težko peljal na sprehode starejšega AST-ja.Lažje bi samico.
Pri malih psih pa je to drugače.
Tam je vseeno v bistvu.

LP
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines