mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 21:10:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 136427 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #675 : sreda, 08.02.2006 : 12:57:42 »

ok se opravičujem če je bil glede mojih besed kdorkoli prizadet, jaz sem samo hotela izrazit svoje mnenje in od katerega ne mislim odstopiti. ne trdim pa da vi g. zoran ne marate svojih psov.
lepo se imejte in želim vam čim več uspehov pri vaši vzreji. lep pozdrav
Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #676 : sreda, 08.02.2006 : 21:41:29 »

Marko,

to je tema o kateri se splača debatirati. K ogledamo pse iz Ameriških psarn ali Kanadaskih,moramo pred tem vedeti malo več o njihov psih in psih , ki so v njihovih linijah. Danes s pomočjo interneta lahko dobimo ogromno informacij.

Poleg same višine psov so tudi druge razlike med Ameriškimi  in Evropskimi whippeti.
Američani so zelo aktivno vzrejali pse,kateri bi imeli čim daljše noge ter vrat. Z tem pa so naredili pse,ki imajo zelo slab sprednji prsni koš,..zadnje noge dokaj slabo okotane,prsni koš ni dosti globok obenem pa so s tem uničili hrbtno linijo,ki naj bi bila rahlo zaobljena.Pri njih so ali z ravnimi hrbti ali totalno polomnjeni.
So pa vzreditelji,ki imajo vizijo,kako naj bi zgledal pes in so temu primerno parili svoje pse in so zadržali pse v tipu. Ker nesmemo pisati imena kennelov ter psov,nevem kako bi vam povedal katere psarne so to. Ker lahko bi pogledali njihove web strani in videli razliko teh psov od rugih. Večina vzrediteljev se strinja s tem,da bi morali zadržati pasmo čim manjšo.

Evropske linije psov,so malo bolj močne in kompaktne. Res je da so manjši , toda po videzu netako atraktivni kot Ameriški tip . Toda Evropskim Whippetom manjka elegance in zato so določeni rejci začeli z mešanjem Ameriških psov.

Res je tudi kot praviš Marko, da Američani dajo dosti več na barvo oči - pigment in expression,kot mi Evropejci. Za mene osebno so psi,ki imajo temne oči dosti lepši in tudi njihov expression je dosti lepši ,če imajo temne oči.

Glede mešanja Ameriških psov  z Evropskimi, bi lahko rekel ,da je zadetek v polno. V naši sosednji državi Italiji je g.!!!! ravno to naredil in rezultati so fantastični. V nekoliko zadnjih letih zmaguje na vseh večjih svetovnih razstavah.Za mene so njegovi psi fantastični,skrbno je proučil linije ter popravljal eno linijo z drugo in ustvaril prelepe Whippete. Res da nekateri naši vzreditelji in tuji pljuvajo proti njemu in njegovimi psi,...toda ali je to kaj novega !

Američani so v prejšnem desetletju uvezli nekja psov iz Evrope in takoj potem ,se je kvaliteta popravila. To dokazuje da je mešanje med temi linijami dobro in da prinaša dobre rezultate.

Odnosi med FCI, AKC je v redu.Toda AKC ne priznava rodovnike določenih držav.Navsezadnje sem tudi jaz prebijal led,po tem ko sem izvozil naše mladiče. Ker naši rodovniki niso priznani,sem se moral boriti,da jih priznajo. Na žalost je naša kinološka zveza zelo počasi in dokaj nezainteresirano reševala ta problem. Če nebi mi sami potiskali zadevo naprej z pomočjo kupcev iz ZDA ter Kanade, bi bili še danes naši izvoženi psi v Ameriki z nepriznanimi rodovniki. V Kanadi so nam sprejeli rodovnike pod pretvezo , da je  večinoma prednikov mojih psov v rodovniku iz Anglije in ker so bili poznani psi.
Če pa želiš razstavljati pse v ZDA jih moraš upisati prej v njihovo rodovniško knjigo in nato lahko prijaviš psa na razstavo.  Zelo podobno je pri Kennel klubu, zahtevajo da psa upišeš k njim in potem se lahko udeležiš njihovih razstav. Kolikor vem,pa mislim da lahko razstavljaš pse z AKC ali Angleškim rodovnikom pri nas v EU. Tako da oni lahko pri nas razstavljajo pse brez problemov.
Pozabil sem imena kennelov Čeških rejcev,lastnike poznam imen pa se nespomnim. Pa tudi če bi se jih spomnil,jih nesmemo objavljati po forumu, ob priložnosti ti bom povedal kateri so to.

LP

Zoran

Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #677 : sreda, 08.02.2006 : 21:46:56 »

Julija pozdravljena,

se absolutno strinjamo s teboj,Whippeti so res nekaj posebnega.
Povej nam malo več o tvoji ljubljenki ?

LP

Zoran

Mislil sem da poznam vse Whippete v Sloveniji,pa je kar nekaj novih psov,...
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #678 : sreda, 08.02.2006 : 22:40:55 »

Zdravo Charli!vem, da ne spada v to temo....ampak me zanima če si še za srečanje na gorenjskem....no odvisno od kje si....jaz imam dve dalmatinki  in ena zelo rada nori in uživa z drugimi psi....lp, špela
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #679 : četrtek, 09.02.2006 : 17:26:17 »

oxy, ja lahko se dobimo, ni problema, sem pa z bleda, ti je to predaleč, čarli obožuje dalmatince, nasploh vse pse ki radi z njim norijo. čas imam v soboto ali pa kakšen drug dan tudi. ti samo povej iz kje si pa se dobimo lahko kjerkoli, samo da bo dosti polj za laufanje in da ne bo kje zraven cesta, ker hrt je le hrt.
lp tadeja
Logiran
zaza
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #680 : četrtek, 09.02.2006 : 19:57:01 »

Pozdravljen Zoran,
Whippeta smo iskali kar nekaj časa, bili smo v Ljubljani, pa v psarni v savinjskem koncu, (ne bom omenjala imen), tudi vašo številko smo zavrteli, vse skupaj je trajalo nekje pol leta. Na koncu pa smo v Italiji našli psičko Zazo, ki nam je bila takoj všeč, najbolj pa karakterno. Je pa res, da smo iskali samo psičko, ravno takrat pa je bila v Sloveniji poplava samcev. Zaza je res naša ljubljenka, tako kot verjetno vsakomur, ki ima Whippeta. V hiši je zelo mirna, nezahtevna, vendar vedno v naši bližini, ponoči pa spi v postelji najraje pod odejo (ne vem kako sploh še diha). Zunaj je pravi hrt, takoj za dirko in akcijo še posebno, če je z njo kakšen kuža, ki ne odneha prehitro. Kmalu bo stara eno leto. Razmišljamo pa o še enem Whippetu, da bi imela Zaza družbo, tokrat bi vzeli samca, ne razmišljamo pa o vzreji. Mogoče ima kdo kakšen nasvet oziroma izkušnjo, kako se obnese če imaš  dva Whippeta.

Lp
Julija

http://zaza.moj-album.com/
Logiran
L.
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


Obožujem pse!


« Odgovor #681 : četrtek, 09.02.2006 : 21:07:15 »

Dva whippeta se ODLIČNO obneseta.   Grin

Priporočam!   Cheesy

http://www.moj-album.com/slike/73855/SetV71S2LWgvoQ_R.v.jpg
Logiran
zaza
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #682 : četrtek, 09.02.2006 : 21:36:45 »

Kako sta lepa skupaj v košarici. Whippeti se zelo radi cartajo, sta potem dva vedno skupaj in skupaj spita, ali je tudi odvisno od karakterja?. Kaj pa imate, različna spola ali dve psici, ker vem, da je Bistra psička in kakšno razliko v starosti?

Hvala za odgovor

Julija
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #683 : četrtek, 09.02.2006 : 22:00:11 »

Zdravo Tadeja! ja škoda, ker si iz bleda....jaz še nimam izpita za avto- na žalost.....ja v šk.loki imamo veliko travnikov, hribov,.....drugače imam pa vedno čas.....tako, da mi je vseno kdaj bi se dobil če bi se....lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #684 : četrtek, 09.02.2006 : 23:17:34 »

Kaj pa imate, različna spola ali dve psici, ker vem, da je Bistra psička in kakšno razliko v starosti?

Ojla!

To ti lahko več ali manj kar jaz odgovorim. Obe sta psički in sicer Čipka je Bistrina hčerkica Wink.
Logiran
L.
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


Obožujem pse!


« Odgovor #685 : petek, 10.02.2006 : 09:39:40 »


Razlika v starosti med mojima damama je pa 2 leti in pol.   Roll Eyes
Odkar je Čipi pri nas je Bistra postala bolj igriva in živahna - ji ne preostane drugega, ker jo Čipi kar naprej izziva k igri.  Sta se zelo hitro navezali ena na drugo in se na sprehodih že skoraj obnašata kot "trop" - pričenjata delovati zelo uskaljeno, tako da sem zelo pozorna kje sta in kaj počneta.

Je pa v Mariboru bratec od Čipi - Čako - ki je skupaj s precej starejšim whippetom.  Lastnica je Pia (s foruma).  Bo ona znala bolje povedati kako se kaj razumeta.   Wink  Po slikicah, ki jih imam, pa lahko sklepam, da sta oba zadovoljna.   Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #686 : petek, 10.02.2006 : 13:02:16 »

Jaz mislim, da so Whippeti popolnoma zadovoljni v družbi  Wink, vandar pa je treba paziti (to bo znal povedati kakšen lastnik), če so pri hiši kakšne manjše živali.... predvsem mačke. Sem že slišala od par lastnikov, da so z mačkami pravi zavezniki, ampak obstajajo trenutki, ko popolnoma "izklopijo" in se zapodijo (še posebno če sta 2 ali več) za plenom - mačko ali katerokoli drugo majhno bežečo živaljo.

lp
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #687 : petek, 10.02.2006 : 13:11:02 »

Jaz mislim, da so Whippeti popolnoma zadovoljni v družbi Wink, vandar pa je treba paziti (to bo znal povedati kakšen lastnik), če so pri hiši kakšne manjše živali.... predvsem mačke. Sem že slišala od par lastnikov, da so z mačkami pravi zavezniki, ampak obstajajo trenutki, ko popolnoma "izklopijo" in se zapodijo (še posebno če sta 2 ali več) za plenom - mačko ali katerokoli drugo majhno bežečo živaljo.

lp


Tole je pri nas problem. Drugače se mačkami super razume, ima pa občasno trenutke ko je treba domačo mačko dobesedno reševat pred njim. Samo da mačka steče malce hitreje mu v glavi naredi "klik" in mačka postane plen. 
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #688 : petek, 10.02.2006 : 19:05:10 »

ojla, če koga zanima kako izgleda čarli je na charli.moj-album.com
Logiran
L.
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


Obožujem pse!


« Odgovor #689 : nedelja, 12.02.2006 : 10:08:42 »

Čarli je zelo podobem svojemu dedku Čarliju - Ch. Koseilata' Charly Chaplin - po katerem je tudi dobil ime   Grin

Sedaj ga pa samo še nekaj dni loči od njegovega prvega rojstnega dne, kajne?   Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines