mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 25.08.2024 : 22:20:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 181939 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #825 : sreda, 21.01.2009 : 11:16:19 »

Ravno to je najvecja nesreca bokserjev - izgledajo ljubko, so nadvse "prisrcni" in razigrani, poleg tega pa dominantni, mocni, neustrasni, radovedni ..., cesar na slikcah zal ni videti. Osebno bi zahtevala (sicer ne vem od koga Grin), da se pod vsako boksersko sliko napise, da bokser ni za igraco in ni za otroke in da ga poleg ljubkosti skupaj drzi se cel kup drugih, za nepoznavalca ne tako krasnih lastnosti.

Bokser, ki nima omejitev takoj, postane v mnogih primerih nemogoc bokser. Popravljanje napak je dolgotrajno ravno zaradi kombinacije dojemljivosti, iznajdljivosti, pameti, zlehtnobe in zabavnosti. Bokser bo za zabavo izzival in preizkusal naso potrpezljivost, cetudi je povsem lepo vzgojen. To se dogaja vsak dan posebej. Ne odneha kmalu, zato se vse prepogosto dogaja, da prej odnehajo z doslednostjo tudi tisti, ki so se imeli nekaj namenov, da bodo psa vzgojili. Tisti, ki niste dosledni, lepo prosim, omislite si kaksno drugo pasmo.

Bokser je res tako neznansko vztrajen, da je vcasih ze nemogoc in ce niste vi vztrajnejsi, bo problemov ze od zacetka nesteto. Vecinoma so tako bistri, da prav gruntajo, kako vas prinesti okrog, kar jih v vecini razlikuje od veliko drugih pasem. Vztrajnost z iznajdljivostjo in mocjo je kombinacija, ki dela tezave se izkusenim vodnikom, kaj sele zacetnikom ali tistim, ki pred nakupom o bokserju ne vedo nic. Tako kot se bokser hitro nauci vsega, kar zelimo, bo tudi ves cas nauceno poizkusal izkoriscati v svoj prid, poleg tega pa bo poskusal sam pogruntati mnogo novega, ki nam ne bo vse vsec. Sama se ne stejem k zacetnikom, nimam prvega bokserja, sploh pa ne prvega psa, pa je Luna presegla vsa moja znanja in pricakovanja. Definitivno je se za bokserja izjemen hiperaktivc, sicer nekoliko manj iznajdljiva od prejsnjega bokserja, bi pa brez vztrajanja na redu, redu, redu in se enkrat redu imeli doma totalno stalo. Do obeh drugih psic ni dominantna, je druga v vrsti med tremi, se vedno pa po petih letih obcasno meni, da je vsepovsod prva, obcasno jo muci ljubosumje, 12 ur na dan bi kaj pocela in prepricana je, da so ljudje na svetu zato, da se igrajo z njo. Psov namrec ne registrira. Ne, da jih ne mara - preprosto ne obstajajo, dokler pustijo njo na miru. Je pa zal pripravljena ugrizniti tudi mladica, ce bi slucajno imel zeljo po njeni igracki, kar seveda ne dopuscamo. Si pa ne predstavljam, kako bi zadeva izgledala, ce bi jo ven peljal 7-letni otrok (psica ima 35 kil) in bi med potjo srecala otroka z zogo. No, z Luno se kaj takega ne more zgoditi. Zgodi pa se lahko komu drugemu s katerim drugim bokserjem.

Torej, zelim povedat, da so bokserji krasni in se enkrat krasni psi, ce so v rokah povsem odgovornega lastnika, ki se zaveda pasjih in svojih omejitev. Tisti, ki se ne zavedajo, kaj pomeni imeti bokserja, ga oddajo ali pustijo na ograjenem vrtu, da odzivi svoje depresivno samotno zivljenje. Tako je tudi Luna prisla k meni. Pri starosti 5,5 mesecev je lastnica ugotovila, da "nima casa zanjo".
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #826 : sreda, 21.01.2009 : 11:29:09 »

Ta konkretna psica ki sem jo omenjala, je kar cel teden ali še več po prihodu domov razturala stanovanje dopoldan, ko lastnice ni bilo doma.
Po pregovarjanju si je le omislila bivalni boks, ki ga je psica hitro sprejela za svojega, tako da so to rešili dokaj hitro. Če tega ne bi storila, bi bilo stanovanje danes že za popolno renovacijo.
Si pa je psica stara 5 mesecev en dva tri podredila eno odraslo španjelko, ki jo srečujejo na sprehodih. Kar tako mimo grede....
Konkretna lastnica ima izkušnjo z enim psom od prej, ki pa je bil totalno miren, nezahteven in flegmatičen. Kjer si ga pustil, tam je čakal, dokler ga nisi prestavil kam drugam.
Mislim, da sploh ni bila pripravljena na tale ˝kulturni šok˝, ki jo je doletel s tole psico.
In psa si je v leglu izbrala ali po videzu, ali pa vzreditelj ni znal preceniti lastničinih dosedanjih izkušenj in ji je kar prodal tako zahtevno psico.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #827 : sreda, 21.01.2009 : 11:29:37 »

Citat
Bokser bo za zabavo izzival in preizkusal naso potrpezljivost, cetudi je povsem lepo vzgojen. To se dogaja vsak dan posebej.
Točno to. Mi marsikdo ne verjame, da ima Diva izpit C.  Grin Grin Grin

He he. Sorry lorry, meni je bilo zlo smesn Grin. Sm bla kr ponosna na Flipa, ker ni zdivjal za njo. No, verjetn zato, ker je bil na ketni Tongue Wink
Hecam se. Saj je meni tudi smešno.  Grin No, takrat mi ni bilo preveč.  Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #828 : sreda, 21.01.2009 : 11:50:50 »

In psa si je v leglu izbrala ali po videzu, ali pa vzreditelj ni znal preceniti lastničinih dosedanjih izkušenj in ji je kar prodal tako zahtevno psico.

kocka, 90% bokserjev je dosti bolj zahtevnih od vecine drugih pasem, zato izbor vzreditelja nima kaksnega pomena v smislu - bomo temu kupcu dali mirnejsega psa. Takih pac skorajda ni. Na mirne bokserje mislim.
Odlocitev je pri izbiri pasme in vse prevec kupcev je, ki ne vedo, kaj jih caka, ker so samo videli sliko, videli vzgojenega psa na cesti na striku nekoga drugega ali imajo pri prijateljih bokserja, ki ga vidijo tu in tam ter upajo, da njihov ne bo uniceval, dominiral, izsiljeval, grozil in spilal oslarije, ki so sicer velikokrat zabavne, mnogokrat pa prav nic nismo zadovoljni z njimi.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #829 : sreda, 21.01.2009 : 12:33:18 »

Ok...., tudi jaz do prebiranja tem na forumu nisem imela pojma, da so bokserji tako zahtevni Huh. Upam, da punca ne bo preveč zamudila in da ji bo uspelo psico poštimati tako kot je treba.
Sem pa dobila občutek, da nekateri vzreditelji dobro prečekirajo kupce svojih maldičev in jim svetujejo, kateri mladič iz legla bi bil zanje najprimernejši Smiley.
Ker kot rečeno, tudi med bokserji so taki in drugačni... Bolj in manj zaj***** Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #830 : sreda, 21.01.2009 : 12:49:23 »

Hehe, kocka, seveda so tudi bokserji razlicni in seveda tudi vzreditelji cekirajo kupce in svetujejo, vendar sem zelela povedati le to, da v trenutku, ko se odlocimo za bokserja, ne moremo vec racunati na lagodno zivljenje z nezahtevnim psom. Ko dobimo bokserja domov, so samo se variacije med zahtevnim, bolj zahtevnim in ekstremno zahtevnim Wink Cheesy, kar se ne konca ob koncu odrascanja, temvec je bokser vec ali manj navihan, pameten, iznajdljiv, zivahen ... do pozne starosti (ce ujo docaka) oz. smrti.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #831 : sreda, 21.01.2009 : 14:56:05 »

Jana, jaz mislim, da ljudi zavede to, kar pise pod Luno. Sije zvezdica na nebu...  Tongue. Bi jaz kaj boksarskega dala spodaj al pa dodala kaj Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #832 : sreda, 21.01.2009 : 15:03:18 »

Huh, moonbeam, tam ni Luna, temvec Maks Wink Kiss
O njem je vec na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3008.msg95723.html#msg95723 in na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,818.0.html, o njegovih dogodivscinah pa predvsem v postih med leti 2001 in 2003.

A prehudo gleda? Grin
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #833 : sreda, 21.01.2009 : 15:09:29 »

Ne, samo piše da je zvezdica - bi človek mislil, da je tak angelček.
Pač taka asociacija pride ven - vsaj meni Wink Roll Eyes Tongue
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #834 : sreda, 21.01.2009 : 15:13:26 »

Saj je angelček. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #835 : sreda, 21.01.2009 : 15:16:15 »

Nanašalo se je na karakter -
Ko dobimo bokserja domov, so samo se variacije med zahtevnim, bolj zahtevnim in ekstremno zahtevnim Wink Cheesy, kar se ne konca ob koncu odrascanja, temvec je bokser vec ali manj navihan, pameten, iznajdljiv, zivahen ... do pozne starosti (ce ujo docaka) oz. smrti.
Lahko pa da je bil pač najbolj zlat in neproblematičen pesko na vsem svetu Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #836 : sreda, 21.01.2009 : 16:20:57 »

Saj je angelček. Smiley

Khmmmm... o tem pa se raje z Jano posvetuj  Smiley. Ja je, tak hudomušni, marsikaj jih je naučil  Tongue. Predvsem kako osivet  Grin

Huh, moonbeam, tam ni Luna, temvec Maks Wink Kiss
O njem je vec na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3008.msg95723.html#msg95723 in na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,818.0.html, o njegovih dogodivscinah pa predvsem v postih med leti 2001 in 2003.

A prehudo gleda? Grin

Sm misla, da ima Mirc Maksa in ti Luno  Roll Eyes     Bokserji so čudoviti, ampak jaz ostajam pri plišastih  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #837 : sreda, 21.01.2009 : 16:26:12 »

Uh, kocka, Maks nam je dal tinto pit in ce grem pisat vse njegove dogodivscine in lumparije, boste vedeli za vse nase vzgojne napake Grin Cheesy
Definitivno pa je bil najvecji crkljivec, najvecji klovn, najboljsi cuvaj (haha, kakor jaz cuvajstvo razumem), najvecji vztrajnez, najgloblja kanta, najvecji tat, najvecji butec (ko je precenil, da je bolje zanj), najboljsi prijatelj, najbolj mehka blazina, najbolj topel ... in se nekaj pozitivnih "naj-ev" je premogel. Med njimi pa seveda tudi mnoooogo negativnih "naj" variant.  Cheesy Cool Kiss
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #838 : sreda, 21.01.2009 : 20:37:04 »

Bokser je res tako neznansko vztrajen, da je vcasih ze nemogoc in ce niste vi vztrajnejsi, bo problemov ze od zacetka nesteto. Vecinoma so tako bistri, da prav gruntajo, kako vas prinesti okrog, kar jih v vecini razlikuje od veliko drugih pasem. Vztrajnost z iznajdljivostjo in mocjo je kombinacija, ki dela tezave se izkusenim vodnikom, kaj sele zacetnikom ali tistim, ki pred nakupom o bokserju ne vedo nic. Tako kot se bokser hitro nauci vsega, kar zelimo, bo tudi ves cas nauceno poizkusal izkoriscati v svoj prid, poleg tega pa bo poskusal sam pogruntati mnogo novega, ki nam ne bo vse vsec.

Tole je pa tako lepo napisano, da bi bilo lahko dodano pri opisu pasme. Cheesy

So res neverjetno PAMETNI in zarad tega tudi noro iznajdljivi. Jaz sem bila ob odrascanju Line in kasneje tudi Aike in se danes velikokrat res presenecena, ker mislis, da itak ze vse ves, pa te s svoji iznajdljivostjo se vedno presenetijo.

Sicer pa je ze toliko napisanega, da ni vec kaj dodati. Cheesy

PS: Joj, sem prav vesela, ko se v tej temi spet malo dogaja. Smiley

Lp, Ursa
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #839 : sreda, 21.01.2009 : 21:04:06 »

Citat
PS: Joj, sem prav vesela, ko se v tej temi spet malo dogaja.


Heh! Sem prejle isto pomislila.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines