mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 00:37:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 178418 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #810 : torek, 20.01.2009 : 20:41:42 »

Hmm...in ce bi imela samca, bi bila situacija kaj boljsa? Vem da se slisi smesno, ampak ne zelim, da bi velik pes zadominiral mojima psicama, ker sta bili prvi tu in ne gledam na velikost. Je pa res, da bom mlajso vsekakor ''prevzgojila''.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #811 : torek, 20.01.2009 : 20:54:17 »

Ce si se odlocila za psico, potem ne vidim razloga, zakaj bi se zdaj premislila. Tako psico kot psa je treba vzgojiti. Kako je en samec z dvema (nesteriliziranima? steriliziranima?) psicama, bo povedal kdo drug, ki ima tako kombinacijo. Cisto zagotovo pa brez vzgoje (prav tako od prvega dne naprej) ne bo slo. Pa samci so vecinoma se tezje "vzgojljivi" za "premehke" lastnike, torej je treba doslednost, doslednost in doslednost.
Ne si pa delat utvar, da bo samec korekten do psic kar sam po sebi.
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #812 : torek, 20.01.2009 : 21:05:33 »

No...sama svojo bokserko šolam in se trudim po najboljših močeh. Naredili sva izpit C (da jo malo pohvalim  Cool ), pripravljava se pa za IPO. Rada bi povedala, da je bokser karakterno "močna" in precej dominantna pasma. Seveda je vsak pes zgodba zase ampak sama ne poznam bokserja, ki bi se podrejal drugim psom. Zato, če naleti na kakšnega psa, ki se ne podreja...bo hitro prišlo do konflikta. Po mojih izkušnjah so bokserji prijatelji s tistimi iz otroštva, ostalo pa....stvar "dogovora".  Roll Eyes
Sama prakticiram tako...Diva ima določene pse s katerimi se igra, nikakor pa ji ne dovolim, da gre k vsakemu psu in se z vsakim igra. Sama sem ji glavna za igro. Tako je že od malega, čeprav kot mladički sem ji pustila, da se tudi "pasje socializira". Ampak vse v mejah normale. In tako sploh nimam problemov s tem, da bi uhajala k drugim psom. Je sicer po boksersko trmasta in me včasih preizkuša (ravn zdaj ima obdobje  Angry ) ampak se hitro zmeniva. Je pa stara dobri 2 leti in vedno bolj kaže dominanco do drugih psov, tako jo imam na poleg, ko greva mimo drugega psa.
Zdaj sem dobila še 5 fantovih bokserjev in se lepo navajajo drug na drugega, kar pa ni najbolj preprosto, saj so že vsi odrasli psi. No, s 4imi se je že srečala za Jessico pa še čakamo.  Tongue

Moti me, ker je marsikje napisano, da je bokser idealni družinski pes, ima rad otroke, druge živali... Vse je stvar vzgoje.  Res znajo biti krasni družinski člani in super prijatelji otrok ampak spet...stvar vzgoje in koliko smo "močni". Moj ati je včasih nespameten in ko vidi bokserja mu tišči svojo glavo ter se čoha kot bi bila domača.  Angry Pa mu ne morem dopovedat, da lahko 1x pride do kakšnega s..... in da vsi bokserji tega pač ne marajo.
So tudi precej zaščitniški in to včasih pokažejo na "negrozeč" način.

Hočem povedati, da so bokserji krasna pasma in super psi, ampak je treba v psa vložiti precej energije in časa, saj so to energični psi...hiperaktivci. Pa ne leti to nate sessa ampak na splošno pravim. Malo sem filozofsko razpoložena.  Grin

Še to....najlajžje je bokserja odvaditi grdega vedenja (skakanje kot pravi Jana in pdb.) s pozitivno motivacijo oz. da si za psa zanimiv. Sama še danes nosim v žepu priboljške ali pa žogico. Takoj, ko vidim, da se približujeva k neki "stvari", ki bi bila lahko zanimiva za Divo, jo dam na poleg in nagrajujem za lepo vedenje.

 Smiley
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #813 : torek, 20.01.2009 : 21:09:31 »

Ti pa svetujem, da se vseeno raje odločiš za samičko. Tudi so trmaste, tudi so dominantne ampak se me zdi vseeno lažje z njimi.
In kot pravi Jana...kaj, ko se bosta zdajšnji psički ženili? Ni tako enostavno.

Kot je bilo napisano...od prvega dne je treba mladičku postaviti meje, ker mala kepica hitro odrsate v veliko in močno mrcino. Sploh, ker nas tile bokserji tako ovijajo okoli prsta.  Angry

Ampak kot pravijo...enkrat bokser, vedno bokser. Zame je to najlepša pasma...kot po videzu, kot po karakterju.  Smiley
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #814 : torek, 20.01.2009 : 22:25:15 »

Joj, nisem mislila, da bi psice pripeljali v leglo, ampak ce imas cepljene, razglistene pse (kot je bilo omenjeno), da se zmenis, da se srecate na primer zunaj. Sicer pa ne vem kako drugace reagirata na mladice. Ponavadi so vsi mladicki zelo zivahni in nekateri psi jih enostavno ne marajo ... zato je bil predlog, da se z mladickem "srecate".

Kako vzgojiti bokserja? Po mojih izkusnjah je bil moj najpametnejsi korak to, da je bila Lina ze pri 4-ih mesecih v pasji "mali" soli, pri 10-ih mesecih pa ze v pravi soli. Vsi so mi govorili, da je to za bokserja prezgodaj, a temu odlocno nasprotujem ... cimprej, tem bolje. In meni se je to res obrestovalo. Smiley Edina in najpomembnejsa zadeva pa je, da si ODLOCEN in NEPOPUSTILJIV!!! DOSLEDNOST ima svojo moc, lahko recem. V soli sem delala tocno tako, kot so mi narocili. Vedno sem poslusala to, kar so mi svetovali in tudi delala tako. Lahko recem, da imam res pridne pse in se bolj pridne bokserke! Cheesy
Pa se ena zadeva je bila meni zelo pomembna, ko sem se odlocila imeti BOKSERJA. To, da bo pes SOCIALIZIRAN. Lina je bila od majhnega v druzbi vseh mogocih psov (mislim velikih, malih, mocnih, sibkih - ne mislim vsakega vaskega psa, ki smo ga srecali Wink ). Ze v soli smo imeli moznost izpusta, veliko sem bila pri bratu, ki je imel enako starega psa in smo skupaj hodili pri njem ven v druzbo se ostalih psov, v Trnovem je bila vedno veliko pasje druzbe in vsakic kak nov pes, hodili pa smo tudi na razna srecanja (ze tudi pred "temo Srecanja - Ljubljana) - da je bila kar se da v razlicnih pasjih druzbah. In ker je bila od vsega zacetka z ogromno psi (enako velja za Aiko, le da sele od 1. leta naprej), sta bili res dobro socializirani in neproblematicni za druzbo. Aika je malo bolj sitna kot Lina, ampak glede na to, da je z mano sele od prvega leta in da do takrat sploh ni bila socializirana, je super. Zdej se nam pa pozna, da nimamo nobene druzbe - je malo slabse. Undecided

Pri vecjem stevilu psov doma pa je pomembno, da jim sam ne dajes povoda za konflikt in da si takrat, ko ves, da bi do konflikta lahko prislo, zraven - na primer ko jim das jesti, ko jim das igraco in ko jih crkljas. Na zacetku sem bila vedno zraven pri jedi in samo da je ena pokazala zobe je ali sla na prostor (in ostala brez hrane) ali pa je bila ornk okregana - ker tega pac ne dovolim. Dokler sta bili skupaj samo Lina in Aika sta lahko imeli tako hrano kot tudi igracke ves cas (razen prve par dni, dokler Aike nisem naucila reda), odkar pa smo skupaj se z Ero (in Dono) smo to ukinili, da nimajo povoda za konflikte. Vsaj na zacetku smo bili res zelo pozorni pri vsaki igri z igracami, palicami in podobno in krega NISMO dovolili.

PS: Moram se prebrati temo Vedenje pri jedi.

Kar se pa Aike tice sem pa hotela povedat, da je ena od mojih pac nora na majhne pse. Upam, da ni bilo razumljivo kot ... ja itak da pasejo shih tzu-ji in bokserji skupaj.

Lp, Ursa
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #815 : sreda, 21.01.2009 : 09:01:30 »



Odlicno napisano!  Wink
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #816 : sreda, 21.01.2009 : 09:23:11 »

Večinoma so že drugi napisali izkušnje...

No, kakorkoli - moj bokser Ajk je bi lahko rekli kar izšolan bokser. Tako za občutek:
Delovni rezultati:
Reševalni izpiti:
- IRP-PO1,
- IRP-R1 (http://teski.moj-album.com/album/11067621/?os=11067637 ),
- IRP-R2,

kvalifikacija v regionalne enote za leto: 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008
kvalifikacija v MERP – mobilna enota reševalnih psov: 2007
Talanov memorial 2005: 3. mesto
Talanov memorial 2006: 1. mesto

RO I izpit: 2008
RO II izpit: 2008
RO III izpit: 2008
RO IV izpit: 2008
RO tekme: 7. mesto, 8. mesto & 2 x 3. mesto (http://teski.moj-album.com/album/13487549/?os=13487584; http://teski.moj-album.com/album/12516834/?os=12516893), 4. mesto

Zna tudi nekaj trikcev.

Vendar kljub temu, lahko zanj rečem, da je kar zahteven pes. Z lahkoto sem ga izšolala, vendar tako kot se hitro uči stvari, ki jih želim, se je vedno hitro naučil tudi nezaželjenih stvari. Tako, ga v njegovem navdušenju zelo težko prepričam, da naj ne skače po ljudeh in po drugi strani, sedaj na stara leta ne mara več ostalih samcev - no, nekatere ima rad, vendar ne preizkušam rada katere. Poleg tega sem se z njim res ogromno ukvarjala. Gre za hiperaktivnega psa. Ker so bokserji tako hiperaktivni, sem si kot drugega psa v določenem obdobju, ko sem se zavedala, koliko imam časa, raje navbavila angleško buldoginjo za zraven. Tudi ona je dokaj aktivna. Uspešno sva opravili sva prvi izpit RO I in eno tekmo.

Za Ajkom, ki bo marca dopolnil 10 let bom vzela spet bokserja, vendar si ne morem privoščiti treh psov. Pa ne zaradi denarja, temveč zaradi tega, ker že aktivno delo z dvema mi jemlje precej časa.

Tako, da je potrebno pri hiperaktivnih pasmah res pošteno razmisliti kako in kaj. Prav tako, ne bom rekla, da 100% obvladam izšolat vsakega mladička oz. psa, četudi sem izšolala in šolam (gre pač za vseživljenjski proces) oba svoja in pred tem še kraškega ovčarja (no, tistega le osnove poslušnosti). Vsak mladiček oz. vsak pes je poglavje zase. Nikoli ne moreš biti prepričan, da se ti ne bodo pojavile težave in marsikdaj si pošteno beliš glavo kako se z njimi spopasti. Tudi tekom pasjega življenja, se vedno znova pes nekaj nauči in istočasno se ti nekaj drugega lahko poruši in tako gradiš in popravljaš in gradiš in popravljaš... Celo pasje življenje. Seveda govorim o delu, trikcih itd...


LP, T
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #817 : sreda, 21.01.2009 : 09:58:51 »

Kolegica ima 5 mesecev staro bokserko, ki je hiperaktivka in poizkuša močno dominirat.
Mene npr. moti, da bokserka skače po meni neomejeno in kolegica ne odreagira. Ko sem na obisku pri njej, pa se pač ne bom šla rangiranja s tujim psom.
Prav tako psica neprestano gricka po rokah. Za svojo starost je ogromna in tisto ˝grickanje˝ z mlečnimi zobmi je moteče/boleče.
Itak da to lahko počne vsak pes, ampak ko gre že ravno za bokserko sem napisala tukaj.
Moti me odnos lastnice, saj ne odreagira, oz. ne odreagira dovolj hitro in odločno na tako nezaželjeno vedenje. Šele po kakšne pol ure nategovanja s psom, ki me pravzaprav ne pozna, mi poči film in ji rečem naj jo zapre v box.
Ko sem bila povabljena naj pridem naslednjič k njej na obisk, sem ji jasno povedala, da pridem le, če pes ne bo skakal po meni in me grizel. Se je strinjala, da ga zapre, če bo potrebno, ker drugače očitno ne zna vzpostavit reda...
Saj bi lahko uredila s psom to rang lestvico sama, vendar verjetno to kolegici ne bi bilo ravno všeč Roll Eyes.
Pes torej super šteka, kaj sme in česa ne, vendar do onemoglosti poizkuša doseči svoje in lastnica mu popušča Angry
Aha, za RD, ki ga ima konec tedna, sem ji naročila knjigo Psi za telebane Tongue In ne morš verjet, bila je ful vesela. Mislim da deloma že razume, da potrebuje strokovno pomoč pri vzgoji psa. Spomladi bo psico peljala tudi v šolo, ampak mi je takoj razložila, da bokserji počasneje dozorevajo in da ima za šolo še dovolj časa Lips Sealed
Psico ji večkrat vodi na sprehod njen 7 letni sin in ne vem kaj bo, ko bo psica zrasla. Verjetno bo psica peljala na sprehod otroka  Roll Eyes Undecided
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #818 : sreda, 21.01.2009 : 10:04:01 »

Citat
da bokserji počasneje dozorevajo in da ima za šolo še dovolj časa

Ne, nima še dovolj časa. Bokser je tako večni otrok ampak vseeno je dovolj razumen, da se že pri 5ih mesecih nauči osnove. Mogoče se tvoji kolegici zdi prisrčno, ko je mala bokserka tako "razigrana". Ampak pri takih me samo skrbi, da ne bomo v oglasihkmalu spet brali..."oddajamo prijazno 1 leto staro bokserko zaradi pomanjkanja časa"...  Angry
In 7 letni otrok jo vozi na sprehode sam?  Shocked Kakšna neodgovornost in nepremišljenost. Raje sploh ne pomislim...  Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #819 : sreda, 21.01.2009 : 10:15:22 »

Ne morem prešteti, kolikokrat sem ji že povedala, da bo v mesecu ali dveh psica začela šetati otroka in ne obratno. Sicer ta sprehod pomeni en krog okoli bloka, ko pride tamali domov iz šole, da se psica polula, pa vseeno, samo en poteg je dovolj za štalo...
In ja, že neštetokrat sem ji povedala, da naj hitro kaj ukrene glede šole (predvsem šolo potrebuje lastnica), pa vedno pravi, da bo spomladi (kar sicer verjamem, da bo res naredila). Večkrat me sprašuje za nasvete in povem svetujem ji lahko le toliko, kolikor vem sama, žal nisem kinološki strokovnjak. In niso vsi psi povsem enaki...
In neštetokrat sem ji dopovedovala naj psice ne šeta brez povodca.
In ja, enega psa je že oddala (sicer zaradi neke zelo težke življenske situacije), pa ipak...
Sem bila precej presenečena, ko je objavila, da kupuje psa. Za družbo sinu, da ne bo toliko sam, med drugim. Ker imajo bokserji tako radi otroke.
Je pa dejstvo, da je ta konkretna bokserka neustavljivo vztrajna in ima močno izraženo težnjo po dominanci. In bi potrebovala izkušenega DOSLEDNEGA vodnika.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #820 : sreda, 21.01.2009 : 10:22:41 »

Ja bokserji so eni taki tapravi hiperaktivci, ki radi v vodo letijo, ko je tega najmanj treba, a ne Diva  Wink
Ce ne bi bil Flip crn in kosmat, bi se rekla, da je bokser  Roll Eyes
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #821 : sreda, 21.01.2009 : 10:29:00 »

Moonbeam...  Angry To ni smešno.  Angry
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #822 : sreda, 21.01.2009 : 10:49:01 »

Grin Diva je faca Kiss
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #823 : sreda, 21.01.2009 : 10:52:25 »

Ja, pa zdaj bi zaplavala, poleti, ko je vroče pa ne. Smotka pasja.  Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #824 : sreda, 21.01.2009 : 11:04:25 »

He he. Sorry lorry, meni je bilo zlo smesn  Grin. Sm bla kr ponosna na Flipa, ker ni zdivjal za njo. No, verjetn zato, ker je bil na ketni  Tongue Wink
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines