mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 09:06:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 184103 krat)
0 članov in 36 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #270 : sobota, 29.12.2007 : 00:01:22 »

Ehm...kakšno vprašanje pa je to?  Huh

Bokser na linku je pa prav fejst poba.  Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #271 : sobota, 29.12.2007 : 00:08:06 »

dogica3112, niso vsi rodovniski. Tale



zagotovo ni, celo "so rekli", da sta sla mimo mame dva brata (seveda bokserja) in ne morejo z gotovostjo trditi, kateri je fotr (hehe, ce verjames). Je pa bejba na pogled in po karakterju cisto prava bokserka (po karakterju celo malo preizrazita Tongue Grin, po izgledu pa ji je eminentna vzrediteljica na 1. OBF-ju prisodila 2. mesto med rumenimi psicami - seveda so bile v konkurenci rodovniske in nerodovniske psice), pa vendar to ne spremeni dejstva, da ni sanse take pse pariti. Luna je sicer sterilizirana, se pa po Sloveniji sprehaja ogromno "bokserjev" brez rodovnika, ki so bolj ali manj podobni pasmi in z manjsimi, vecjimi ali zelo hudimi zdravstvenimi tezavami, pa lastniki veselo parijo pod pretvezo, kako krasni in sploh in oh so. Upam, da imas ti svojega kastriranega oz. ce ni, da mu onemogocas vsakrsne "skoke".
Logiran

tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #272 : sobota, 29.12.2007 : 01:03:34 »

A Luna ni rodovniška? Shocked Kako pa to?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #273 : sobota, 29.12.2007 : 02:13:40 »

A Luna ni rodovniška? Shocked Kako pa to?

Hmm..., to vprasanje bi bilo bolje nasloviti na tistega, ki je imel psico (Lunino mamico, zal baje ze pokojno "bokserko brez rodovnika) in z njo mladice - "prave bokserje", oz. morda kar na vse take kampeljce, ki svoje nerodovniske bokserke/bokserje so parili/parijo zaradi ...

Potem je v nadaljevanju treba vprasati bivso Lunino lastnico, zakaj je z nakupom Lune podprla pocetje takih rejcev, potem pa se po treh mesecih in pol psice navelicala (menda zato, ker ni imela casa, v resnici pa zato, ker je ugotovila, da je Luna hudo bolna, kar je pozabila povedati) in jo na vrat na nos oddajala. V ljubljanskem drustvu se zagotovo se spomnijo histericnih klicev na pomoc, da mora psica takoj iz hise, pa je bila oddana in po sedmih urah vrnjena, cemur so sledili se bolj histericni klici ... In tako je pristala pri nas, kjer pa ni vec tako hudo bolna (hm... ceprav smo se za njen obstanek borili skoraj celo leto), pa tudi zdrava ne povsem. Ji pa v splosnem prav nic ne manjka, ce ji kdo ne zasede prostora na kavcu Tongue Grin ali da za jesti kaj takega, cesar ne sme.

No, gospod, ki je bil lastnik Lunine mame in legla, v katerem je bila Luna leta 2003 skotena, je tudi clan tega foruma, vendar se zdaj menda ukvarja izkljucno z rodovnisko vzrejo bokserjev. Se pa ze dolgo ne oglasa vec tukaj, je pa bilo takrat pojasnjenih nekaj zadev okrog Luninega "oceta/ocetov" Cheesy, pa se nekaj drugih malenkosti.

Zgodovina tele teme in udelezencev v njej je izjemno bogata, kar dokazuje zelo veliko stevilo spisanih strani v kratkem casu in "odhodi" nekaterih "velikih" akterjev slovenske bokserske scene.
Logiran

bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #274 : sobota, 29.12.2007 : 12:08:12 »

Tudi moj ni rodovniški.. ko sem kupovala kužka sem mislila, da so rodovniki ena stvar prestiža in sem si rekla pa sej je vseen... V knjigah o pasmah ki sem jih prebirala pa tudi nisem zasledila nič o tem..ali pa sem spregledala, raje rečem... Pa ne bom nikoli več kupuila "nerodovniškega pasemskega psa". Nočem več podpirati takšne reje, kjer rojevajo tako nepregledani kužki, potem pa pridejo na svet taki kot je moj, tako bolni... Pa sta kljub temu, da je moj tako bolan, pa potem, ko sem že vse razložila, da nočem, da ima mladiče, še vedno prosila dva da bi moj imel mladiče z njihovim boksrekam, ker da sta itak tako zdrave in bosta itak dale zdrave mladiče... No, Bačko otrok ni imel, zdej je pa itak kastriran zaradi prostate..   
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #275 : sobota, 29.12.2007 : 14:13:20 »

Aha sem mislila, da ste vi kupili brez rodovnika, ste pa ubistvu rešili psico..to je pa druga zgodba. Glede teh debat sem pa enkrat že spremljala neko kregarijo tukaj gor, samo tisti, ki niso bili od začetka udeležnei tukaj gor verjetno niso povsem dobro razumeli zakaj se gre vse skupaj (vključno z mano), da bi šla pa 900 strani brat pa..ne hvala. Smiley No saj ne rečem, če bi bilo kaj pametnega napisano tako pa..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #276 : sobota, 29.12.2007 : 14:24:51 »

Hehe, tadeja_n, veeeliko pametnega je napisanega, je pa res, da je tudi veliko "kar tako".
Se pa iz napisanega da sestaviti sliko stanja in popredalckati akterje Smiley Wink
Logiran

tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #277 : sobota, 29.12.2007 : 14:28:04 »

Samo si moraš pa že kar dopust vzet za vse tole prebrat in popredalčkat in ugotovit kje je kaj pametnega. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #278 : sobota, 29.12.2007 : 14:36:07 »

 Smiley bomo morda nekega dne naredili povzetek, samo se bojim, da bo tudi ta dolg Cheesy

Sicer pa ja, Luna je "resenka", povsem po nakljucju. dva meseca in pol pred njenim prihodom smo izgubili Maksa (glej avatar) in sem "iskala" samca, pa dobila samico, ki je nujno takoj rabila nov dom Wink Sli smo cez strasno kalvarijo, precejkrat vmes, ko je bilo najbolj hudo, omahovali, pa vendar vztrajali in zdaj je z nami. Za silo smo premagali kronicno vnetje crevesja, s cimer je prisla k nam in zdaj pac pazimo, kaj vtakne v gobec. Trkam, dobro nam gre, saj hujsih tezav ze dolgo ni vec.

Vsem boksijem zelim v prihajajocem letu cim vec igranja in cim bolj ubogljive dvonoznike Grin.
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #279 : sobota, 29.12.2007 : 19:28:27 »

Jaz sem prišla približno do 120 strani, pol pa sem obupala.  Grin Pa ravno takrat je verjetno postalo "zanimivo" branje.  Grin
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #280 : nedelja, 30.12.2007 : 00:30:21 »

Želim vam vesele praznike in Srečno Novo leto 2008.
Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #281 : nedelja, 30.12.2007 : 00:36:27 »

joj, dogica123 kok je moj bačko tvojemu boksiju podobenm! Ista barva. lisa...obrazek! Samo krajši repek ima...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #282 : nedelja, 30.12.2007 : 15:13:32 »

Apa 900 strani brat pa..ne hvala. Smiley No saj ne rečem, če bi bilo kaj pametnega napisano tako pa..

HuhHuh?
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #283 : nedelja, 30.12.2007 : 20:19:39 »

Ja?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #284 : nedelja, 30.12.2007 : 20:33:16 »

Hehe, a ne rem, veeeelik je pametnega v tej temi in za novinca je lahko neizcrpen vir informacij o vsem mogocem, povezanim z bokserji. Tako o vzrediteljih, o skrivnostih njihovih vzrej Wink, o zacetkih vzreje nekaterih zdaj znanih, pa kotili smo on line, pa linje so bile pocez in po dolgem predebatirane, pa en kup bolezni smo obdelali, pa en kup mladicev od vsepovsod smo spremljali, jim zdravili kihanje, bruhanje, smrkanje ..., pa obf je nastajal, pa nase slinavce smo predstavljali sproti ... Ja, ni da ni Grin

Jaz, ce bi iskala mladica in vzreditelja, bi jo sla zagotovo prebrat, dokler je se javna in "nepreciscena". Bi bila odlocitev takoj jasna ...
Vsak pa se seveda sam odloci, kako bo prisel do podatkov.
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines