mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 00:23:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94966 krat)
0 članov in 26 gostov pregleduje to temo.
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #315 : torek, 24.03.2009 : 23:58:50 »

Tale pa ima cajt...
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #316 : sreda, 25.03.2009 : 09:23:02 »

Ostalim - oseba iz tele zgodbe ne more vec pisati na ta forum pod nobenim do sedaj ugotovljenim uporabniskim imenom.

*aplavz*
Saj je bil že skrajni čas. Če bi bila jaz a tvojem mestu bi jo skenslala že tam nekje pri 15. strani.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #317 : sreda, 25.03.2009 : 11:27:03 »

Se spomnite tiste, ki je po vseh forumih 'zbirala denar za psicko' in zalila ljudi? Se mi zdi, da znata biti tudi v zlahti, hehe. Joj, ima folk cajta ...
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #318 : sreda, 25.03.2009 : 11:41:32 »

Nika, a je to tista, ki je rekla, da ima 50 EUR in sprašuje, če ji je kdo pripravljen psa prodati za takšno ceno ali pa podariti, ker ji starši ne dajo več???
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #319 : sreda, 25.03.2009 : 11:59:50 »

Se mi zdi, da Nika2 misli na tisto, ki je "zbirala denar za operacijo psičke, ki je bila Miss Mosteca".  Roll Eyes
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #320 : sreda, 25.03.2009 : 12:00:25 »

Nika, a je to tista, ki je rekla, da ima 50 EUR in sprašuje, če ji je kdo pripravljen psa prodati za takšno ceno ali pa podariti, ker ji starši ne dajo več???
Za ta primer ne vem, misila sem tole:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24380.0.html (dostopno clanom s paketi midi in navzgor)

***

Ja, ja, tisto 'miss mosteca' sem mislila.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #321 : sreda, 25.03.2009 : 12:19:29 »

Na ostalih forumih je žena zasledila, da je tudi ena taka pacientka ki išče "čistokrvnega mešančka", ker za drugega denarja nima,  Grin Grin, pa če ji ga kdo podari, obsoja preprodajalce in podpira šteparje, drugače pa isto kot tale umetnica Primorka alias, alias whatever blage veze nima.

Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #322 : sreda, 25.03.2009 : 12:23:37 »

joj, se opravicujem, ker sem se zgoraj spozabila in nalepila en link do drugega foruma Sad

Ja, charlie, po svetu hodi res vse sorte ljudi ...
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #323 : petek, 05.06.2009 : 11:58:08 »

To je namenjeno suzaani, vendar se je tema že zaklenila in mi ni poslalo sporočila, upam da boš prebrala in še kdo drug, ki kupije psa.

Se opravičujem, če sem narobe razumela, da kupuješ psa z rodovnikom, vendar se da rodovnike ponarediti, zato je potrebno preveriti, kakšni so rodovniki v različnih državah in kateri podatki morajo biti vpisani. Ravno par dni nazaj je k meni prišel sosed z rodovnikom iz... Na njem ni bilo vpisane tet. št. ali čipa ali DNA (spet odvisno od države), zadaj ni bilo podatkov o njem (kot lastniku), ni dobil export rodovnika in rodovnik je seveda ponarejen, pa čeprav ima vodni žig. Poleg tega ima psička določene napake. Odločil se je za parjeje in sedaj ne bo prišel niti do vzrejnega pregleda. Ker pa nisem strokovnjak za pasmo, ki jo ima, sem mu dala št. od vzrediteljice, ki je registrirana na KZS, da se še pri njej  pozanima. Pa je ni poklical in je tudi ne bo, ker je užaljen in me grdo gleda, pa da je njegova psica "ja" najlepša (čeprav ni v življenju videl še kakšnega predstavnika pasme), kupil pa je psa pri šteparki, ki ga je zavedla s sladkimi besedami, čeprav sem ga opozarjala o njej.

Zato je pomembno, da na KZS ali v tujini (če boš psa kupila v tujini) preveriš, če so starši sploh vpisani v rodovniško knjigo. Seveda pa tak nakup traja tudi leto eli več.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #324 : petek, 05.06.2009 : 12:06:15 »

Oprosti, ren, da sem ti zaklenila temo, preden si lahko tam odpisala suzaani. Tudi tukaj je tvoj nasvet povsem na mestu.
Logiran

ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #325 : petek, 05.06.2009 : 13:19:47 »

Je že v redu. Rada bi opozorila ljudi na vse te sladke besede "šteparjev". Vem, kako se lažejo, vem kakšne pse prodajajo, tisti malo bolj napredni (ki so v preteklosti sicer dobili vzrejno prepoved za svoje pse) pa rodovnike tako ponaredijo, da neizkušen kupec res nasede. Še najbolje se prodajajo pasme, ki niso priznane od FCI in tudi nikoli ne bodo, saj šteparji, ki hlastajo po denarju parijo mamo s sinom, sestro z bratom, očeta s hčerko, samo da nekaj je, da se proda. Zame osebno je to načrtno pohablanje in zaradi takih ljudi določene pasme ne bodo nikoli priznane (pa čeprav se določeni vzreditelji, ki so registrirani, res trudijo in lahko rečem samo kapo dol). Psi se mi res smilijo. Ker je trend (sploh pri mulcih) da je pes mišičast, ga nekateri hranijo z visoko kalorično hrano (ki je namenjena delovnim psom), pes leži cel dan, nima vode, njegov namen pa ni "biti ljubljenček", ker lastnik tega noče, ampak stroj za štepanje. Jaz res ne vem, a so ljudje res tako zabiti, da se jim ne zdi čudno, da ima psica mladičke pri 8 mesecih?-ravno tak primer je bil v mojem kraju.  A se jim ne zdi čudno, da so imeli 3 psi iz legla tako hudo demodikozo (oziroma tako oslabljen imunski sistem, da se niso mogli boriti proti bolezni), da so poginili, pa še kar kupujejo pri takih ljudjeh. Vurs??? Jih ni bilo.
Ah ti rodovniki,....sploh za AB, ki jih šteparji pripeljejo iz... (ne bom napisalal iz katere države, ker je tam tudi veliko vestnih vzrediteljev in ne bi rada delala škode njim), pa rodovniki za APBT-je...o bog...tak rodovnik lahko jaz naredim za naše mešančke. Noben pa ne pogleda (spet primer iz našega kraja), da ima pes krive noge, to se jim pa ne zdi čudno, važno, da je "nabit". To je boj z mlini na veter, res, počasi že izgubljam voljo.  Pa še nekaj me čudi pri ljudeh: zakaj ne postavljajo vpašanja tistim, ki so strokovnjaki, poznavalci,  a se morajo res zadovoljiti z vsako informacijo, potem pa delajo neumnosti in se zagovarjajo v smislu "tako so mi rekli", "tako sem slišal".
Ali pa ta miselnost o rodovnikih in razstavah. Ja, pa ne moremo metati vsega v isti koš. Ja, res je, rodovnik je list papirja, ampak kakšen, TO se mora tisti, ki kupuje psa vprašati.
Razstave: ne bom kupil psa z rodovnikom, ker ne bom šel na razstave. Prav, samo kupi si psa Z rodovnikom in ne hodit na razstave, če ti ne paše. 
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #326 : petek, 05.06.2009 : 13:42:57 »

Če pa komu rečeš, naj si kaj prebere, preden kupi, to pa ne. Jaz vse vem, vse znam. Potem te pa še grdo gleda, ker mu napišeš 5 strani linkov.

Jaz tudi veliko vem, ampak bi rada še več, v dobro psa. In berem, berem, zavrtim par telefonskih številk, itd...

Pa ne vem kaj se ljudje tako agresivno odzovejo, če jim rečeš, ne pari psa: ima skrivljeno čeljust, nalomljen rep, kravji stav, krive prednje noge, to se bo preneslo na mladičke. Odgovor: ne, moj je lep, nabit, mrcina. Vsakemu je svoj pes lep, ampak vzrejna komisija bo na podlagi telesne ocene in zdravstvenih potrdil podala oceno.

Ljudi se da zlahka nategniti. Po oglasih sodeč se pol Slovenije seli, zato prodajajo psa, spet drugi dajejo oglase v smislu: živjo, smo trije pobalini, ki bi vam radi polepšali dan! Ja točno to, dan, pa čisto nič več, ker se kar naenkrat pojavijo zdravstvene težave. Da o ženitvenih oglasih sploh ne govorim (izkušen, že skakal). Pa vsi so cepljeni, razglisteni. Kaj pa dedne bolezni???

Pa še nekaj ne razumem: zakaj se tisti, ki nimajo psa z rodovnikom lažejo, da ga ima, pa da so dali 1000 evrov za mladiča, a ko jim svetuješ, naj si kupijo psa pri preverjenih vzrediteljih pa samo zamahne z roko in reče: mah...saj je samo list papirja.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #327 : torek, 09.06.2009 : 12:07:38 »

Citat
Da o ženitvenih oglasih sploh ne govorim (izkušen, že skakal).

Sem se zadnjič nasmejala, je pisalo v enem oglasu, (bom kar kopirala) : Sem pravi ded, in opravim hitro..., ter 100%
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #328 : torek, 09.06.2009 : 14:29:57 »

A res? Jooooj. Mogoče lastnik ne ve, da je izliv  hiter pri vseh psih in ne samo pri njegovem, hahaha. Pa 100 procentno...ta je pa čisto mimo. Enkrat sem brala oglas za...se ne spomnim več za katero pasmo..v glavnem bila je cela stran, zakaj psi nimajo rodovnika: da se zavedajo, da so rod. psi dragi, pa da polovica Slovencev nima denarja, pa da oni že niso mahnjeni na denar,...cena 450 evrov.

A si opazila, da se pojavljajo oglasi, kjer piše domača vzreja, domače leglo...pa kaj hudiča to pomeni?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #329 : torek, 09.06.2009 : 16:00:25 »

Po mojem hočejo z "domačo vzrejo" povedati, da pes ni prešvercan, kot da je to ne vem kakšen plus. Gre za navadno šteparijo. Pri tem me pa zbode, da potem avtomatično izpadejo vzreditelji rodovniških psov, ki imajo recimo prijavljeno psarno, kot kategorija "ne-domače vzreje".

Preprosto bi bilo treba prepovedati nerodovniško rejo. Tako kot je to prepovedano na primer v Skandinaviji. To ne pomeni genocid nad mešanci, ampak nad šteparji. Sem prepričana, da bi mešanci še bili, samo šteparje bi se lahko zakonsko preganjalo.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines