mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 12:20:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 96548 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #255 : ponedeljek, 23.03.2009 : 12:32:41 »

Moj odgovor je namenjen temule vprašanju
kaj je pol pa mladiček, če sta od njega starša z rodovnikom,samo nimata vzejnega dovolejna,torej mladič ne dobi rodovnika-to je verjetno pa ta čistokrvni,brez rodovnika,ker takega psa imam ponujenega
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #256 : ponedeljek, 23.03.2009 : 12:36:11 »

Še vedno pes z neznanim poreklom.

Kot prvo, prodajalcu moraš slepo verjet, da imata starša res rodovnik. V najboljšem primeru vidiš mamo in njen rodovnik (pa še za tega ne moreš vedeti, ali je res njen - razen če preveriš tetovirno številko), oče je po navadi od nekoga drugega.

Kot drugo, veliko vprašanje je, zakaj je leglo nerodovniško. V najboljšem primeru preprosto niso naredili predpisanih pregledov in pridobili vzrejnega dovoljenja, ker se jim ni ljubilo (že to veliko pove o človeku). Ker ni opravljenih pregledov, ne veš, ali sta starša zdrava, torej, ali sta mogoče prenašalca dednih bolezni (tega ni mogoče ugotoviti z bežnim, običajnim pregledom pri veterinarju in zagotavljanje prodajalca, da sta zdrava, tu nič ne pomeni). V najslabšem primeru se prodajalec zaveda, da oče in mama nista primerna za vzrejo, da imata dedne bolezni in da so jima zato v preteklosti odklonili vzrejno dovoljenje, pa ju vseeno pari. Ali pa sta si v tesnem sorodu in vzrejna komisija te kombinacije ne bi odobrila.

Predvsem se je treba zavedati, da je vsako paritveno kombinacijo treba skrbno pretehtati, premisliti, ali sta oče in mam kompatibilna glede zdravja, videza in sorodstva. Zelo neodgovorno je pariti psico kar za prvim vogalom, s samcem, ki je najbolj pri roki, ne da bi pred tem opravili vse preglede in kombinacijo dobro pretehtali. Tu ne gre samo za lepoto, ampak predvsem za zdravje in značaj potomcev. Vsak, ki spravi na svet leglo, je odgovoren za svoje početje. Njegova odgovornost se ne konča s prodajo. Če so mladički spravljeni na svet brez vsakega premisleka, je tveganje, da bodo bolni ali značajsko neustrezni, kar jim bo zelo otežilo življenje, veliko večje.

Z nakupom takšnega mladička pa to neodgovorno početje podpiramo.

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #257 : ponedeljek, 23.03.2009 : 22:15:57 »

Fuj, Simona_Primorka, fuj sram
Sram te je lahko, takšnim krasnim bitjom, kot so psice od Jane, želiš slabo Lips Sealed Podn od podna. Sploh ne morem verjeti napisanega.

Kar se tematike tiče:
Če vsakega z nerodovniškim psom napadajo tukaj, zakaj pa mene niso? Nikoli?
Pa imam kao čistokrvnega brez rodovnika in sem priletela sem kot čist frišna lastnica psa? Zakaj ne? In sem samo ena od mnogih!

1. Verjetno zaradi tega, ker se zavedam. Tako problematike, kot tudi morale, zakonodaje, etike,... Plus vsega me predvsem daje zdrav razum. Po vsem, kar sem izvedela, prebrala, videla, se tega ne grem več. Pes brez rodovnika je lahko sila podoben neki pasmi, je pa še vseeno mešanec. Moj pikasti pes je mešanec. Tako je in tako bo. In ta moj pikasti pes je moje srce, itak. Mešančki so srčki, tega ti ne daje pasma ampak dejstvo, da je živo bitje s svojo osebnostjo. Če bi bilo možno, bi si ponovno kupila prav takšnega, kar se značaja tiče. Takrat sem imela le gromozansko srečo.
Vsekakor pa ne bom kupovala psa brez rodovnika, niti sama ne bi vzrejala. Z mešančkom itak da ne, ampak tudi z rodovniškim ne. Rodovniško vzrejo prepuščam tistim, ki se razumejo v to. Takim pa kot ste vi, še zavetiščarja ne privoščim, saj ne vidite bistvo. Tako vas niti tja ne bi pošiljala po psa, kvečjemu po plišastega.

2. Ne iščem psa s pretvezo, da mi ga je nekdo ukradel. Če bi mi pes kdaj bognedaj ušel bi prvo kot prvo krivila sebe. Le kako ne bi? Nihče drug ni kriv, če sama ne pazim dosti dobro na svojega psa.

3. Predvsem pa mislim, da me ob mojih začetkih tukaj nihče ni napadal, ker nisem stresala neumnosti in trdila, da so vsi ostali zmoteni. Kritike je treba znati sprejeti, nastali cmok v grlu, ko prepoznaš kako budalo si, pa pogoltnit s vso svojo grenkobo. Ne pa po tistih pljuvat, ki imajo prav.
Logiran

Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #258 : torek, 24.03.2009 : 10:08:58 »

Potgrebuje kdo kapljico Haldola (antipsihotik - nevroleptik) mogoče?  Shocked
Logiran
Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #259 : torek, 24.03.2009 : 15:34:43 »

skogkatt,prav imaš, za izgubo psa,je treba najprej krivit sebe, pregledat kje je bla napaka,samo če je kuža zunaj pripet in na terasi,ne moreš biti neprestano pri njemu,kr je veliko treba postoriti doma.kaj pa,če je pes pripet na verigi in izgine,kaj je to-kraja ali ne.
jaz imam zdaj na novo psičko,ki naj bi bila čistokrvna pasemska,vem le to,da bom zdaj nanjo pazila 100% in nikol je ne bom pustila same pripete na teras,kot sem svojo pogrešano,še vedno pa si zelo želim,da se vrne moja princeska nazaj
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #260 : torek, 24.03.2009 : 17:31:10 »

skogkatt,prav imaš, za izgubo psa,je treba najprej krivit sebe, pregledat kje je bla napaka,samo če je kuža zunaj pripet in na terasi,ne moreš biti neprestano pri njemu,kr je veliko treba postoriti doma.kaj pa,če je pes pripet na verigi in izgine,kaj je to-kraja ali ne.
jaz imam zdaj na novo psičko,ki naj bi bila čistokrvna pasemska,vem le to,da bom zdaj nanjo pazila 100% in nikol je ne bom pustila same pripete na teras,kot sem svojo pogrešano,še vedno pa si zelo želim,da se vrne moja princeska nazaj

Po vseh razlagah o odgovornem pristopanju k nakupu živali, ste šli po psa k prvemu preprodajalcu/dvoriščnemu rejcu?  Shocked
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #261 : torek, 24.03.2009 : 17:34:50 »

Ja, skuiki, zakaj pa ne? Saj to vendar ni podpiranje šteparjev.  Angry Verjetno so tudi te imeli le eno leglo po nesreci ali kaj podobnega.  Roll Eyes Roll Eyes Ne morem verjeti, da sploh kdo se nasede taksni nategi. Za kozlat! Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #262 : torek, 24.03.2009 : 17:36:59 »

Ja, skuiki, zakaj pa ne? Saj to vendar ni podpiranje šteparjev.  Angry Verjetno so tudi te imeli le eno leglo po nesreci ali kaj podobnega.  Roll Eyes Roll Eyes Ne morem verjeti, da sploh kdo se nasede taksni nategi. Za kozlat! Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Ja, in psa so jim dobrosrčno podarili za par sto evrov  Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #263 : torek, 24.03.2009 : 17:50:12 »

Anede, koliko dobrih ljudi je se na svetu.  Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #264 : torek, 24.03.2009 : 18:29:51 »

ja vidim,da vsi mislite,da so ljudje,ki imajo nerodovniške mladičke-proizvajalci mladičev za denar,enim denar ne pomeni nič,itak pa mamica moje psičke bo šla pod sterilizacijo. ja KAJA so dobri ljudje na tem svetu, nekatere imenujemo ''PRIJATELJI'' če jih nimaš, mi je res hudo zate!
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #265 : torek, 24.03.2009 : 18:40:37 »

Jaz priznam svojo krivdo, ker sem ji  zaupala, da ne bo šla in mogoče tudi ni šla, mogoče tega nikoli ne bom izvedela, kaj se je zgodilo z njo in to me bo žrlo dneve in noči. To, da sem jo pustila brez kontrole, mislim, da sem dovolj kaznovana ta teden in verjetno še bom, saj se počutim tako, kot, da bi mi umrl nekdo. Če je šla in, da jo je nekdo najdel in jo vzel pod streho in, da sliši oglas po radiu, ali vidi plakate, da je pogrešana pa, da jo ne vrne, to je zame kraja.

Macika, tole si napisala 10.03.2009. Sicer sem si rekel, da ne nameravam več polemizirati s tabo, bi ti pa rekel, da nehaj že lagati tukaj po forumu in se raje loti pametnejšega dela. Danes trdiš, da je bila tvoja psička pripeta in so ti jo sneli z verige. Pa kaj ti misliš, da smo mi pleme ZULU in da o psih ne vemo nič? Poleg tega na verigo si imela pripeto york terierko in psičko, ki si jo kupila sedaj boš zopet pripela na verigo. Kaj pa si kupila, če te smemo vprašati? Pa še to je zanimivo, da si zopet kupila pri šteparju, kateremu psička je zopet "po nesreči" kotila. Pa saj ne vem kaj naj rečem še več. Pa ti si kroničen lažnivec!!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #266 : torek, 24.03.2009 : 18:47:26 »

Moji prijatelji ne stepajo mladicev, ce bi jih, ne bi bili moji prijatelji. Preprosto.
Logiran

Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #267 : torek, 24.03.2009 : 19:33:05 »

hvala čarli,da sem lažnivec,kaj si pa ti, a si pismen ali ne,jaz sem imela eno psičko in to NI BILA york terrier,izgleda da nis pismen,če si tolk brskal prispevke moje PREBERI!!!!!!!kako psičko sm imela.lepo piše pa še njena slika je na tem mojpes.net-izgubljeni psi in to še slepec ugotovi da ni terier pa ja bo tak pametnjakovič kot si ti tud ugotovil kaj je bila. kupiti ali dobiti sta dva različna pojma!
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #268 : torek, 24.03.2009 : 19:35:23 »

hvala čarli,da sem lažnivec,kaj si pa ti, a si pismen ali ne,jaz sem imela eno psičko in to NI BILA york terrier,izgleda da nis pismen,če si tolk brskal prispevke moje PREBERI!!!!!!!kako psičko sm imela.lepo piše pa še njena slika je na tem mojpes.net-izgubljeni psi in to še slepec ugotovi da ni terier pa ja bo tak pametnjakovič kot si ti tud ugotovil kaj je bila. kupiti ali dobiti sta dva različna pojma!
Najprej se slovensko nauči!
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #269 : torek, 24.03.2009 : 19:37:31 »

Ja Macika prav imaš, bila je nekaj podobnega pekinezerju! Se oravičujem za napako. Ampak si pa faca, da jo daješ na verigo.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines