mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 22:22:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94910 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #240 : nedelja, 22.03.2009 : 13:49:29 »

mislim,da sem tvoj prispevek nekje prebrala,ne bom pa rekla,da je 100% tvoj,o razmnoževanju nerodovniškega dalmatinca,grem pa zdaj še enkrat gledat.

Moj prispevek???
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #241 : nedelja, 22.03.2009 : 13:53:51 »

saj vem imate prav glede rodovnika,saj ko berem te zgodbe pasemski psi pa bolni,bom premislila 2x kaj bom kupila,ko sem jaz dobila mačka mi je ženska nudila dve mački,vzela sem samo eno in sem jo vprašala kam bo šla pa druga mačka,rekla mi je tam notr in s prstom pokazala na zemljo-to se mi ne zdi prav,da imajo mačje mladiče pol pa jih pobivajo,moja dva sta sterilizirana,mucka zaradi nezaželjenih malih muck,maček pa zato,da se ne potepa,tepe in,da se drži hiše.torej charli,ne daj vse ljudi v isti koš,nismo vsi enaki Smiley
Poslušaj Macika al karkoli si že. Ne mislim več polemizirati s tabo, ker več kot očitno ne igrava v isti ligi. Poskušali smo pomagati, pa vdim, da je bolje če peljem kuža na sprehod.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #242 : nedelja, 22.03.2009 : 14:35:09 »

Če kupiš mladiča brez rodovnika, financiraš tiste, ki to delajo in bodo brez skrbi svoje početje tudi nadaljevali, ker se jim splača. Jih ne briga kaj je prav in kaj ne, samo da denar v denarnico pade...

Torej vsak, ki jih financira, dejansko tako obnašanje tudi podpira.

Tistim pa, ki se zgodi ups, mladičke ne prodajo, ampak jih oddajo. Ok, kaka simbolična cena tudi če je, čeprav si za lastne napake tega ne zaslužijo. Za mladičke bi pa morali vsi brepogojno poskrbet tako, kot je treba in taka bi morala biti tudi oddaja. Seveda tako ni, ker sicer bi bila zavetišča dosti bolj prazna.
Logiran
Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #243 : nedelja, 22.03.2009 : 14:44:46 »

yo, točno ne vem kateri prispevek je bil,saj ni niti pomembno,napisala sem tudi,da nisem 100%,je mogoče nick imel/a podoben,jaz sem res imela nerodovniško psičko,upam,da se mi bo vrnila nazaj,ne podpiram pa šterpanje nerodovniških psov,ker se mi zdi kruto,da se na račun uboge psičke služi,nekateri celo 2x letno-vedno ko se psička goni in ker tega jaz ne podpiram so moje živali bile-so-in bodo sterilizirane!pa lep dan vsem skupaj
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #244 : nedelja, 22.03.2009 : 14:56:50 »

ne podpiram pa šterpanje nerodovniških psov,ker se mi zdi kruto,da se na račun uboge psičke služi,nekateri celo 2x letno-vedno ko se psička goni in ker tega jaz ne podpiram so moje živali bile-so-in bodo sterilizirane!pa lep dan vsem skupaj

Torej, ce kupis takega psa, tega ne podpiras? Cudna logika... Ponudba in povprasevanje, dokler bodo ljudje tam kupovali (se pravi, dejansko placevali za neke priblizke neki pasmi, torej mesance, ki jih je povsod polno in so zastonj - pasemski nerodovniski pes namrec ne obstaja), bodo ti nagnusni osebki izkoriscali psice v korist lastnega zepa naprej.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #245 : nedelja, 22.03.2009 : 14:59:54 »

yo, točno ne vem kateri prispevek je bil,saj ni niti pomembno,napisala sem tudi,da nisem 100%,je mogoče nick imel/a podoben,jaz sem res imela nerodovniško psičko,upam,da se mi bo vrnila nazaj,ne podpiram pa šterpanje nerodovniških psov,ker se mi zdi kruto,da se na račun uboge psičke služi,nekateri celo 2x letno-vedno ko se psička goni in ker tega jaz ne podpiram so moje živali bile-so-in bodo sterilizirane!pa lep dan vsem skupaj

Macika, kar so skušali povedati že pred mano: "štepanje" nerodovniških mladičev se podpira na dva načina:

1) z nakupom psa pri preprodajalcih/dvoriščnih rejcih
2) z rejo nerodovniških mladičev

Vsak kupljen mladič pomeni novega, ki ga bodo v kratkem prodajali in to je edin izmed razlogov, da se toliko dela na ozaveščanju kupcev. Ker povpraševanje vzpodbuja ponudbo.

In zaslužkarji so v prodaji psov, podobnih neki pasmi, našli odlično tržno nišo, zato pa je ponudbe toliko, kot je je.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #246 : nedelja, 22.03.2009 : 18:14:54 »

yo, točno ne vem kateri prispevek je bil,saj ni niti pomembno,napisala sem tudi,da nisem 100%,je mogoče nick imel/a podoben,

Še kako je pomembno glede na to, da si me izpostavila kot avtorico prispevka.
Lahko zdaj poveš, kaj naj bi JAZ napisala?
Logiran
Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #247 : nedelja, 22.03.2009 : 19:29:59 »

''mislim,da sem tvoj prispevek nekje prebrala,ne bom pa rekla,da je 100% tvoj,o razmnoževanju nerodovniškega dalmatinca,grem pa zdaj še enkrat gledat''--> YO to sm napisala,to pomeni,da nisem prepričana,kdo je točn napisal,najdla ga nisem le o zlatem prinašalcu,tist pa ni tvoj
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #248 : nedelja, 22.03.2009 : 20:46:37 »

''mislim,da sem tvoj prispevek nekje prebrala,ne bom pa rekla,da je 100% tvoj,o razmnoževanju nerodovniškega dalmatinca,grem pa zdaj še enkrat gledat''--> YO to sm napisala,to pomeni,da nisem prepričana,kdo je točn napisal,najdla ga nisem le o zlatem prinašalcu,tist pa ni tvoj

Ne razumem, kakšno zvezo ima to sedaj s čemerkoli.
Logiran
Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #249 : ponedeljek, 23.03.2009 : 10:26:58 »

ok, psi čistokrvni pasemski ne obstajajo,za vzrejo rodovniških čistokrvinih psov,morata imeti starša rodovnik in vzrejno dovolenje,(samička mislim,da mora dopolniti 15mesecev,za samčka pa ne vem), da dobijo mladički rodovnik in, da so čistokrvi pasemski je tako???
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #250 : ponedeljek, 23.03.2009 : 11:58:16 »

ok, psi čistokrvni pasemski ne obstajajo,za vzrejo rodovniških čistokrvinih psov,morata imeti starša rodovnik in vzrejno dovolenje,(samička mislim,da mora dopolniti 15mesecev,za samčka pa ne vem), da dobijo mladički rodovnik in, da so čistokrvi pasemski je tako???

Za pridobitev rodovnika mladičkov, morata imeti rodovnik oba starša (seveda iste pasme) ter veljavno vzrejno dovoljenje. Starost ni za vse pasme enaka in jo določi v svojem pravilniku strokovna vzrejna komisija, ki je pristojna za posamezne pasme, vse pa mora biti usklajeno tudi s strokovnimi pravilniki KZS in FCI.
Logiran
Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #251 : ponedeljek, 23.03.2009 : 12:21:40 »

kaj je pol pa mladiček, če sta od njega starša z rodovnikom,samo nimata vzejnega dovolejna,torej mladič ne dobi rodovnika-to je verjetno pa ta čistokrvni,brez rodovnika,ker takega psa imam ponujenega
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #252 : ponedeljek, 23.03.2009 : 12:28:13 »

Macika če bi šla skozi vse težave in trpljenje, ki smo jih imeli mi z našo posvojeno psico ˝čistokrvno brez rodovnika˝,bi bile vse naše besede in obrazložitve odveč.
Koliko truda, denarja (pa to sploh ni pomembno) skrbi, ljubezni je bilo vloženo v njo, pa nas je žal veliko prezgodaj zapustila.
Večina njenih težav je bilo genskega izvora, kot posledica neselkcioniranega nerodovniškega parjenja. Pa da jih naštejem: Gluhost, nepravilna obarvanost, škiljenje, manjkajoči zobje, neprestane alergije in na koncu veliko prehitra smrt pri starosti 3 let, zaradi odpovedi srčka.
In ti raje ne povem kako zelo sovražim šteperje in kaj bi naredila z njimi, kupci ste pa enako krivi!In glede te teme sem se pripravljena na smrt skregati s komerkoli, tudi bližnjimi. Ker ne želim nikomur tolikšne bolečine...Ne psom, ne lastnikom...
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #253 : ponedeljek, 23.03.2009 : 12:29:25 »

Kaj je mladič? Deformiran do smrti, zaradi vas ljudje! Ker starša nimata vzrejnega zaradi deformacij!!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #254 : ponedeljek, 23.03.2009 : 12:31:32 »

Mešanec!!!!!!!!! Zakaj? Zato, ker nimajo prav nobenega dokaza, da je mladič res potomec teh dveh psov! Razen, če gredo delat DNK teste! Druga hudo problematična stvar pa je razlog, zakaj nimata vzrejnega dovoljenja? Mogoče imata celo vzrejno prepoved zaradi kakšne dedne bolezni? Vsekakor ti močno odsvetujem, da takega oz. tega psa ali pa kateregakoli drugega brez rodovnika vzameš! Zdaj imaš še čas, da se pravilno odločiš!
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines