mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 22:17:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94899 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #195 : sobota, 21.03.2009 : 15:04:42 »

Citat
Sem nekaj prispevkov tukaj prebrala. Na tem forumu, ko ima kdo nerodovniškega psa, ali če ga želi pariti se ga napada in na koncu, kao, da nima pameti.

Imam popolnega mesanca, rodovniskega psa in do pred kratkim tudi nerodovniskega. Niti enkrat se mi ni zgodilo, da bi me kdo tu gor ali kje drugje zaradi tega napadel. Je pa res, da ne streljam kozlov. Smiley Ce pa kdo tu gor zacne razpredati o parjenju svojega mesanca in se zraven se obnasa kot da je pozrl vso pamet sveta...ja potem se pa nic ne cudim, ce mu ostali povejo svoje. Ker tvojo sogovorniki niso od vceraj, mimogrede. lp
Logiran

Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #196 : sobota, 21.03.2009 : 15:21:49 »

Ne ne, ni samo tema o parjenju, sem brala tudi o izgubi psa, oseba vpraša, kam naj se še obrne, namesto, da bi ji pomagali kaj in kako se začno očitovanja...
Verjetno imam še vedno rodovnik - ne vem, od tega je preko 6let. Moj namen je bil ta, da opomnim nekatere bralce foruma na prodajalce, kot je ******. Jaz sem svojo mnenje povedala, ponavljala se ne bom, vsak ve, da glavno je to, da je pes zdrav, al je z rodovnikom, ali brez in mislim, da veliko ljudi imajo pse brez rodovnika, ki naj bi bili pasemski.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #197 : sobota, 21.03.2009 : 15:36:46 »

No, super, da si nas, bralce foruma, opozorila na problem tega konkretnega preprodajalca ....samo, zakaj potem nisi pisala v temo

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4.0.html

In da nas ne boš po nepotebnem opozarjala še na problematiko, ki jo mi že poznamo, ti predlagam, da si prebereš še tole:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,107.0.html

Ko boš to prebrala, je naslednja tema

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Ko se boš skozi vse tole pretolka, pa malo premisli in nam sporoči, do kakšnih zaključkov si prišla Cool
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #198 : sobota, 21.03.2009 : 15:48:01 »

Jaz sem spet (pa sem sicer gobec) ostala brez besed.
Kako zgledajo pasemski kao rodovniški psi, ko odslužijo svoje, si pa lahko pridete tudi k meni pogledat. Ena ma izrastke na vseh mogočih koncih plus travme, drug je pa zanemarjen do amena in danes imamo drisko, tako da smo zunaj več kot notri,
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #199 : sobota, 21.03.2009 : 16:21:15 »

Ne ne, ni samo tema o parjenju, sem brala tudi o izgubi psa, oseba vpraša, kam naj se še obrne, namesto, da bi ji pomagali kaj in kako se začno očitovanja...
Verjetno imam še vedno rodovnik - ne vem, od tega je preko 6let. Moj namen je bil ta, da opomnim nekatere bralce foruma na prodajalce, kot je Ivan Matoša. Jaz sem svojo mnenje povedala, ponavljala se ne bom, vsak ve, da glavno je to, da je pes zdrav, al je z rodovnikom, ali brez in mislim, da veliko ljudi imajo pse brez rodovnika, ki naj bi bili pasemski.
Ej, ful ti hvala, da si nas opozorila na I... Ma.... iz C..... Veš mi smo kretenčkovi, ki za njega sploh še slišal nismo. Kva pa prodaja?

Poslušaj primorka, počasi si še enkrat preberi vse kaj so ti napisali moji predhodniki. Tukaj si se uštulila na forum in sedaj ljudem prodajaš znanje. Čisto počasi pa še enkrat ti povem, t o p l o  v o d o  glede zgoraj navedenega gospoda (ki je daleč od tega) so odkrili že v letu 2002.

Sprašuješ se zakaj te napadamo? Zato, ker očitno tvoj mozeg ne doseže tega nivoja, da ugotovi, da so na forumu ljudje, ki imajo radi svoje pse in da bodo pomagali, če bodo le lahko. Ti si že v štartu kiksnila, ko si začela drugim soliti pamet in zate smo bili vsi butlji, ti pa najbolj pametna.

Praviš, da boš ti (ali tvoja prijateljica) prijavila zgoraj navedenega gospoda na inšpekcijo. Pa hvala bogu, če boš to res storila. Srčno upam, da zopet ne trosiš prazne slame ali tolažiš samo sebe.

branka quote:
Aja ? Tudi za takšne, ki jih bi vzel iz zavetišča ? Ta je pa dobra...

Branka dobro ti veš o čem govoriva z Jano. Reprodukcijo šteparjev je treba ustaviti, saj s tem samo polnijo zavetišča. O teh ljudeh govorim in pa o preprodajalcih, o njih smo pa tako ali tako že veliko napisali, pa očitno še veliko bomo, dokler bodo obstajali takšni kot je Primorka, ki se ji ne da dopovedati kaj pomeni beseda rodovnik in kaj s tem pridobiš.
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #200 : sobota, 21.03.2009 : 16:34:25 »

Charlie - še enkrat napišem in zadnjič, da jaz sem imela rodovniškega psa in se ni izteklo, kot bi se moralo, zato imam slabe izkušnje s tem. Jaz sem napisala zgodbo o preprodajalcu, ta namen je bil tudi, ko sem se prijavila tu gor, da kdo drug spet ne nasede. In na žalost ne boste ustavili razmnoževanje mešančkov, ki naj bi bili pasemski. Najbolje je, po vašem govorenju, da se znebim svojega psa in si nabavim rodovniškega. Imejte se lepo, uživajte s svojimi psički, muckami..., kar se le da!
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #201 : sobota, 21.03.2009 : 16:37:16 »

Charlie, še to te opozorim...tvoje poniževanje, pazi se, da se tvoje besede ne bodo obrnile kontra tebi, kot so se meni glede rodovnika!!
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #202 : sobota, 21.03.2009 : 16:39:25 »

Yo ti imaš pol rodovniškega psa in tako slabega??
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #203 : sobota, 21.03.2009 : 16:47:35 »

Yo ti imaš pol rodovniškega psa in tako slabega??

Yo piše, da ima odsluženega t.i. "pasemskega/čistokrvnega psa brez rodovnika", se pravi nerodovniškega.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #204 : sobota, 21.03.2009 : 16:59:57 »

Charlie - še enkrat napišem in zadnjič, da jaz sem imela rodovniškega psa in se ni izteklo, kot bi se moralo, zato imam slabe izkušnje s tem. Jaz sem napisala zgodbo o preprodajalcu, ta namen je bil tudi, ko sem se prijavila tu gor, da kdo drug spet ne nasede. In na žalost ne boste ustavili razmnoževanje mešančkov, ki naj bi bili pasemski. Najbolje je, po vašem govorenju, da se znebim svojega psa in si nabavim rodovniškega. Imejte se lepo, uživajte s svojimi psički, muckami..., kar se le da!
Ko živali stopiš na rep se oglasi. Tvoja reakcija je samo dokaz nezrelosti. To, da praviš, da sem te poniževal je samo dokaz, da ne razumeš kaj smo ti hoteli povedati. Ne samo jaz, kar nekaj njih, ki so ti podajali odgovore so ti skušali dopovedati v čem je poanta, ti pa ali nočeš razumeti ali pa želiš nas imeti za norca.

Normalno je, da je bistvo in želja vsakega lastnika psa, da je njegov kuža zdrav. Skušamo pa ti dopovedati, da s štepanjem psov pripomoremo k širjenju bolezni in to je tisto česar si noben lastnik psa ne želi. Če bi že po prvih postih spoznala kaj ti hočemo povedati, potem ne bi gnala svoje zgodbe. To, da ti je umrl rodovniški pes je očitno po zapisanem splet nesrečnih okoliščin, čeprav osebno mislim, da je šlo pri tem za nekaj drugega, pa pustimo to. Ne moreš se na forumu, kjer ti ljudje skušajo pomagati obnašati kot, ti si pa sedaj odrešitelj. Ali res nisi ukapirala, da ti ljudje ves čas dopovedujemo, da I...M....iz C.... dobro poznamo in da tvoja prijateljica (ali ti) nisi niti prva niti zadnja, ki je ta izrodek prodal bolnega psa. Zakaj se ne vprašaš, kako, da je lahko kupila bolnega psa? Ali ti vse skupaj ni nič čudno?

Torej Primorka, lahko se imaš za užaljeno ali karkoli, ampak reakcija ljudi je bila primerna tvojim komentarjem in če ti deset ljudi nekja dopoveduje in ti tega ne razumeš se vprašaj kje je problem? Pa lep dan.
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #205 : sobota, 21.03.2009 : 17:06:29 »

Ne, charlie, nimam se za užaljeno, brez veze meni to tukaj nekaj tupit, ko že imam psa in ne nameravam imeti zaenkrat drugega. In jaz ne podpiram, da se razmnožavajo taki psi, ker tako, ali tako je veliko polhnih zavetišč. Ampak, če ima nekdo psa pasemskega oz mešančka, ga ne napadajte, ampak mu svetujte za naslednjič, da se odloči pravilno...,če bi jaz podpirala tako razmnoževanje, bi imel moj pes mladiče pa jih nima.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #206 : sobota, 21.03.2009 : 17:10:45 »

Simona Primorka!
Kupila si rodovniškega psa in  imela smolo, ker je zbolel. Ne vemo kakšno bolezen je imel, vendar pa se tudi razne bolezni ledvic z ustrezno dieto in zdravili dajo lepo nadzorovati in psi lahko dočakajo lepo starost. Seveda pa to tudi stane in marsikdo  tega ni pripravljen plačevati.

Nato si kupila  mešančka, s katerim si imela do sedaj srečo (želim ti, da tako ostane!), kar pa ne pomeni, da bo tako tudi v prihodnje. Sedaj pa malo otročje trdiš, da rodovniškega več ne kupiš nikoli. Na podlagi 2 izkušenj, se pravi na podlagi možnosti 50:50.

To je enako, kot da bi rekla, nikoli več ne kupim novega avta z ustrezno dokumentacijo, ker se mi je le ta enkrat pokvaril (kar se seveda tudi dogaja). Boš raje kupila rabljen avto, brez servisne knjige, preko oglasa, ker ti prodajalec prijazno zagotavlja, da je avto redno servisiran in teče kot urica?

Glede legla tvojih "znancev" pa le to: če se jim je "zgodilo", zakaj zahudiča pa so mladiče prodajali? Verjetno zaradi tvoje zgornje računice, koliko delavskih plač lahko zaslužijo od navnih kupcev. In to je stvar, ki jo tukaj obsojamo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #207 : sobota, 21.03.2009 : 17:14:34 »

Yo ti imaš pol rodovniškega psa in tako slabega??

Imam 2 kao pasemska, ki sta končala v zavetišču. Kaj ti tu ni jasno?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #208 : sobota, 21.03.2009 : 17:15:54 »

In še to. Ne napadamo te, ker imaš takega psa. Tudi jaz sem ga imela. Napadamo te, kot praviš, ker ne vidiš, da je s tem nekaj narobe in da je treba to spremeniti, za dobrobit psov. Napadamo te, ker nam zatrjuješ, da nikoli več ne boš kupila rodovniškega psa iz razlogov, ki so neumni . Tvoje pisanje se bere kot pisanje ipičnega otroka, ki  ve, da je storil nekaj narobe, vendar pa tega ne bo priznal zaradi lastnega ponosa.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #209 : sobota, 21.03.2009 : 17:18:30 »

Ne, charlie, nimam se za užaljeno, brez veze meni to tukaj nekaj tupit, ko že imam psa in ne nameravam imeti zaenkrat drugega. In jaz ne podpiram, da se razmnožavajo taki psi, ker tako, ali tako je veliko polhnih zavetišč. Ampak, če ima nekdo psa pasemskega oz mešančka, ga ne napadajte, ampak mu svetujte za naslednjič, da se odloči pravilno...,če bi jaz podpirala tako razmnoževanje, bi imel moj pes mladiče pa jih nima.

Simona Primorka, ampak z nakupom psa iz "domače reje" si prav ti podprla načrtno rejo in prodajo mešancev, čeprav hkrati to obsojaš.

Zdaj je kar je, seveda, ampak ne razumem, zakaj hkrati obsojaš in po drugi strani propragiraš parjenje mešancev za zaslužek.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines