mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 18:27:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94854 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #165 : petek, 20.03.2009 : 23:40:04 »


Sramotno je le to, da naša država ne ukrene nič proti tem preprodajalcmi in dovoli, da se te živali prodajajo

Glede teh preprodajalcev država naredi zelo malo, NIČ, takim bi morali pobrati živali pa jim ne in tisti, ki ne spremljajo forume pa medije, ne poznajo preprodajalcev in na žalost postanejo žrtve.


Ne, ni tvoj cilj opozorilo potencialnim kupcem preprodajalskih in šteparskih psov, ampak pričakovanje, da bo DRŽAVA nekaj naredila.

Praviš, da pred enim tednom še nisi vedela, da obstoja tale veleznan preprodajalec? In nas zdajle v tejle temi opozarjaš nanj? Na temle forumu se že vsaj sedem let piše in opozarja pred njim! In pred leti je bila celo oddaja Preverjeno posvečena prav njemu? Aja, takrat še nisi imela interneta in televizije!

In še enkrat ti povem, da ne bo država prav nič naredila, dokler se bebasti naivneži, ki na tak način kupujejo(te) pse, ne boste toliko ponižali sami pred sabo, da boste začeli prijavljati ustreznim institucijam s konkretnimi dokazi, ne pa samo jamrati na forumih.

Predvsem pa.....nehali kupovati take pse....

Praviš, da si kupila bolnega psa z rodovnikom? Ali je imel kakšno dedno bolezen, ki je značilna za pasmo in je za pridobitev vzrejnega dovoljenja potrebno zdravniško potrdilo, da je starši nimajo?

Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #166 : petek, 20.03.2009 : 23:41:19 »

Tag Tu, moj cilj je bil, samo, da povem prijateljično izkušnjo in opozorim ostale! Mene ne briga poreklo psa, mene zanima le to, da je pes ZDRAV, al je pasemski, rodovniški, mešanček. Vsak se odloči, kaj bo kupil, kje bo kupil, saj zapravi svoj denar in kakor si bo postal, tako bo spal, če si  bo kupil bolnega psa, bo imel sam probleme. Tako, kot sem si jez kupila bolnega čistokrvnega psa z RODOVNIKOM.  In v knjigicah o psih piše vzgoja, nega...ne pa kje prodajajo bolne pse, no saj v tisti jaz nisem prebrala.

No, mene pa se kako zanima poreklo psa. Na ta nacin si lahko izdelam presenetljivo natancno sliko o tem kako zdravega psa bom kupila. Ce o poreklu ne ves cisto nic, pa lahko samo molis in upas, da bo pes zdrav.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #167 : petek, 20.03.2009 : 23:50:57 »

Simona_Primorka, ce znas brat, potem bi clovek pricakoval, da tudi kaj v resnici preberes in ne samo nakladas o poznavanju problematike, ceprav je to poznavanje sele nekaj dni. Branje pac ni zaradi vaje, temvec tudi zato, da od prebranega kaj odnesemo in ne samo mecemo cajt stran.

1.) O zdravih mesancih (vis psi brez rodovnika so mesanci, ne glede na to, kaj si ti mislis in kako reces svojemu ali prijateljicinemu in vsak denar, dan za mesanca je stran vrzen denar in vsak, ki da denar za mesanca je totalen cepec) pojdi pisat drugam. Za tako pisanje je mojpes.net skrajno neprimeren. Tudi pisanje o bolnih rodovniskih psih je za ta portal skrajno neprimerno, saj nam je kristalno jasno, kam umestiti taksne pisce in kaj je resnica, kaj nakladanje. Ko bos imela znanstveno dokazano, da so mesanci bolj zdravi od rodovniskih psov, pridi spet kaj povedat. In ko bos imela razpucane pojme, kot so "odgovoren nakup zivega bitja", "odgovoren vzreditelj", "pravilen postopek nakupa psa" ..., se spet beremo.

2.) Si prebrala http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265? Pa ne samo prebrat cene, temvec preberi dejstva, kaj mesanec, ki si ga kupila, sploh je in iz kaksnih potreb se je moral skotiti. Ni treba potem prit pametovat sem, zelim le, da ves resnico, pa ce si jo pripravljena sprejet ali ne.

3.) O tem, da pisemo tukaj samo o rodovniskih psih, oz. le take rinemo naprej, ne pisi neumnosti. Tako pisanje je samo se en znak, da si prisla sem svoje strest, na kaksen konstruktiven pogovor ali sprejem novih informacij nisi pripravljena. Ce ti nisi, tudi mi nismo pripravljeni brati tvojih veleumov. Ko bos, ni problema. Zavedaj se, da nas ima vecina tukaj mesance, ki pa niso prisli k nam kot plod izkoriscanja psic. Ti si z nakupom svojega psa pripomogla k izkoriscanju njegove matere, o tem, kaj je s svojim nakupom naredila tvoja prijateljica, pa sploh ni za pisat, ker je pregrozljivo.

4.) Sem ti ni treba prihajat pisat o takih kretenastih izkusnjah, ker vemo do potankosti prav cisto vse o takih nakupih in ce bi res znala brati, bi to ze vedela. Ti in prijateljica sta tisti, ki bi jima moral kdo kaj vbiti v glavo, nikakor mi. Mi ne bomo nikoli povzrocili gorja posameznim psom z nasimi neodgovornimi nakupi, kot sta ga vidve. Ko bos to spoznala, se bos zacela z nami drugace pogovarjati. Smo namrec na popolnoma drugacnih bregovih.

5.) Samo tvoja prijateljica lahko kaj stori proti preprodajalcem. Zakaj pricakujes, da bi morala kaj storiti drzava? Da bi scitila neodgovorneze pred njimi samimi? Japajade. Zakaj? Za moj davkoplacevalski denar? Ni sans. Kar naj prodajajo preprodajalci neodgovornim kupcem pse. Jaz bi celo rekla, da naj jim prodajajo kosmate kose mesa. Ker ste tolk pametni, boste pa ze shendlali tudi s takimi nakupi in stroski po nakupih. In, ce mene kdo vprasa, bi predlagala veterinarjem, naj naredijo posebej cenik, ki bi veljal samo za kupce mesancev - dvojna ali bolje - trojna cena veterinarskih storitev. Da vas ja udari po glavi, po zepu in po srcu. Saj drugace sploh ne spregledate.
In zakaj mislis, da bi moral kdorkoli drug kaj narediti proti takim nakupom? Saj nismo blesavi, da se bomo izpostavljali zaradi vasih neumnosti. Jaz nisem se nikoli sla tako kupit psa, pa tudi 90% nasih uporabnikov ne. Bodite tudi sedaj tam, kjer ste bili do sedaj in izogibajte se mojpes.neta. Bomo bolj zadovoljni vi in mi. Vam ne bo treba ves cas brat, kaksne kretenaste odlocitve sprejemate, da ste izkoriscevalci psic in da sami sebi pripisite svoje odlocitve, nam ne bo treba pisat o tem.

Da povem odkrito - na zelodec mi udari vsak, ki pride sem napisat, kaj bi morali naredit drzava in mi zaradi njihovih lastnih neumnosti. Sami niso sposobni seci dlje od enega bedastega nicka in foruma. Za crknit.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #168 : sobota, 21.03.2009 : 00:03:36 »

Simona_Primorka,

država bo lahko kaj storila, če bodo kupci nakup pri preprodajalcu, ki jim je prodal npr. bolnega psa, prijavili
pristojnim institucijam.

Bo tvoja prijateljica torej prijavila preprodajalca, pri katerem je kupila psa?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #169 : sobota, 21.03.2009 : 00:24:02 »

Žalostno je, da se vska podobna tema in debata enako razvije. Ljudje se počutijo napadene in se kar naprej branijo, ker se tukaj pač vzpodbuja rodovniška vzreja in res ne vem zakaj ne morejo razumeti problema. Dejstvo je, da jim je žal denarja za žival in se tolažijo: " Eh, saj jaz ne rabim nekega papirja!" Jaz ga tudi ne rabim,  je pa to edini način, vzreje, da veš kdo pije in kdo plača,  kaj kupuješ in kaj želiš imeti doma.

Stokrat sem že napisala: če je nekomu res do neke pasme , bo tudi kupil pasemskega psa. Če pa se mu gre za to, da bo nekaj prišparal in mu dol visi, kaj bo s pasmo čez nekaj let, pač kupi mešanca, podobnega neki pasmi. Mešanci so super psi in so lahko pravtako zdravi, žal pa so jih zavetišča polna in ne vem zakaj jih je treba producirati še več.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #170 : sobota, 21.03.2009 : 08:05:25 »

Tag Tu, moj cilj je bil, samo, da povem prijateljično izkušnjo in opozorim ostale! Mene ne briga poreklo psa, mene zanima le to, da je pes ZDRAV, al je pasemski, rodovniški, mešanček. Vsak se odloči, kaj bo kupil, kje bo kupil, saj zapravi svoj denar in kakor si bo postal, tako bo spal, če si  bo kupil bolnega psa, bo imel sam probleme. Tako, kot sem si jez kupila bolnega čistokrvnega psa z RODOVNIKOM.  In v knjigicah o psih piše vzgoja, nega...ne pa kje prodajajo bolne pse, no saj v tisti jaz nisem prebrala.
Moralo bi te brigat prav poreklo psa, če kupuješ..če ne kupuješ, je pa polno pasjih klošarjev brez porekla.
Katero bolezen je imel potem tvoj rodovniški pes?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #171 : sobota, 21.03.2009 : 08:11:06 »

Pa na enem drugem forumu en ki je kupil Labija "brez papirjev, ker se jim ni dalo s tem ubadat"..sama jajca, koliko ubadanja pa je s tem, pa rodovnik tako poceni da lahko to za več kot 50% zmanjša ceno psa? Jajca. Tina G, v bistvu se vsaka debata razvije v tako ker smo najprej pri preprodajalcih, potem se hoče ljudem dopovedat naj kupujejo iz preverjene vzreje, pa takoj začnejo v stilu "smo imeli rodovniškega pa je bil stalno bolan, zdaj imamo pa brez in je vse 5"..po branju takih "izkušenj" se bo nasmolil še kak naivnež, namesto da bi nekdo ki ima slabe izkušnje s preprodajalci pomagal rešit problem. Tisti ki se jim kao ne da delat rodovnikov (kot da jih doma na roke tiskajo al kaj vem) se v bistvu niti ne razlikujejo dosti od preprodajalcev, niso pa niti vsi vzreditelji briljantni (daleč od tega), zato pač preveriš kaj in kje kupuješ.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #172 : sobota, 21.03.2009 : 08:12:56 »

Pa na enem drugem forumu en ki je kupil Labija "brez papirjev, ker se jim ni dalo s tem ubadat"..sama jajca, koliko ubadanja pa je s tem, pa rodovnik tako poceni da lahko to za več kot 50% zmanjša ceno psa? Jajca.
Še to sem hotla dodat, se mi mudi..zdaj se isti kupec Labija sprašuje, če sploh ima Labija doma ker mu neka čudna dlaka poganja vmes. Ampak briga te poreklo, je boljše popolnemu neznancu na besedu verjet Wink
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #173 : sobota, 21.03.2009 : 09:56:22 »

Vidim, da tukaj je brez veze nekaj debatirat. Sem kupila rodovniškega psa lih zarad teh vaših govoric, rodovnik mora imeti, da ima pes poreklo, da je zdrav samo rodovnik in rodovnik in zato sem se odločila kupiti psa z rodovnikom, da bom z njim preživela lepa leta.Zanj sem odštela z zdravljenjem cca čez 1500€ niti eno leto ni dopolnil je pes poginil, kljub rodovnikom, božanskim poreklom, zato sem si zaprisegla, da v hiši psa z rodovnikom več ne bo. Zdaj imam enako pasmo ''pasemski oz mešanček'' izgleda popolnoma isto, kot prvi rodovniški, sam z razliko to, da je pes ZDRAV, kar je zame najbolj pomembno. Za prvega psa z rodovnikom sem niti ne v enem letu zapravila preko 1500€, za tega pa niti ne 500€ s cepljenjem vred, pes je zdrav, vesel...Pomebno je le to, da je pes ZDRAV, ne glede al ima papir ali ga nima.
Mojemu psu so odpovedala ledvica, brez drugih zdravstvenih težav, raje jih ne bom naštevala, povedala bom to, da je bil skoraj več pri veterinarju, kot doma. Skuiki- kar bo storila kolegica glede prijave bolnega psa, ne vem kaj bo naredila, vem le to,da se je že obrnila na DPMŽ, kot jo jaz poznam vem le to, da ona unega ,,mučitelja'' živali ne bo pustila na miru. Mislim, da vsak pameten mi bo dal prav, da ni pomemben papir-rodovnik, ampak to, da je pes zdrav in njegova leta 13-15let, ali še več, preživiš z njim čim lepše. Psi pasemski se bodo prodajali naprej, to bi morali prepovedati, pa bi bil mir.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #174 : sobota, 21.03.2009 : 10:10:39 »

Podpišem se pod vse objave na strani in ker sem bil že v večernme času precej glasen bi rekel samo še to. Obsojam vsako podpiranje nakupa nerodovniških psov kupljenih pri preprodajalcih ali šteparjih. Na bruhanje mi gre in kar kocine mi grejo pokonci, ko nekdo pametuje, da papir ne potrebuje, saj je mešanček čisto v redu. Popolnoma se strinjam z Jano, da tisti, ki ima mešanca, da za takšne bi morali veterinarji zaračunati trojno ceno.

Potem pa še to, zakaj za vraga si že enkrat kupci psov kupljenih pri sumljivih posrednikih ne priznajo, da so naredili napako. Grešiti je človeško in vsak lahko naredi napako. Večkrat smo pač ljudje naivni in v silni želji se pač človek zaleti in kupi tudi nepreverjeno stvar. Ampak poanta je v KUPI!!! Ali ste kupci psov kupljenih pri posredniku resnično tako glupi in ne cenite svojega denarja? Pa naj za vraga že enkrat nekdo pokaže koliko ga je v gatah in reče, psa sem kupil pri temu in temu, dobil sem te in te papirje, človek me je "nate..u". Sam nisem sposoben ukrepati, ali mi kdo lahko kakorkoli pomaga, vsaj z nasvetom kaj narediti.

Drugo pa je, da nekdo fantazira po forumu, da je kupil rodovniškega psa, ki je bil že bolan in z vsemi papirji. Pa ne me basat. Primorka, bodi tolk faca pa objavi na tem forumu kdo ti je prodal takšnega psa, pa da se potem vidi kje je point.

Torej, razmisli malo kaj pišeš in kakor ti je rekla Jana, pojdi prodajat takšne zgodbice raje drugim .
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #175 : sobota, 21.03.2009 : 10:13:13 »

To, da si zapravila 1500 eurov za zdravljenje bolnega psa, mi je čisto razumljivo, ampak, da si za zdravljenje ZDRAVEGA psa zapravila 500 eurov....vidiš, tega pa ne razumem Shocked

Odpoved ledvic ni ravno dedna bolezen in se lahko zgodi prav vsakemu psu, ne glede na poreklo, vendar pa moraš pri nerodovniškem psu vedno upoštevati, da je lahko plod incestnega razmerja, da imajo starši zaradi kakšnih dednih bolezni vzrejno prepoved in ta bolezen se lahko pokaže zelo hitro (npr. displazija) ali pa šele po nekaj letih.

Od kod pa misliš, da preprodajalci dobijo pse, da jih lahko preprodajajo? Od vzrediteljev prav gotovo ne, od takih šteparjev, kot je proizvajalec tvojega psa, pa že Angry

In ko ne bo več povpraševanja po nerodovniških psih, ne bo več nerodovniške proizvodnje in posledično tudi preprodajalci ne bodo imeli česa prodajati....pa ne samo pri nas, ampak tudi drugod!
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #176 : sobota, 21.03.2009 : 10:43:52 »

Po vašem govorenju, bi morali vse mešančke pa kao pasemske pse spraviti iz tega sveta. Za rodovniškega psa sem za nakup + zdravljenje zapravila čez 1500€, za pasemskega oz mešančka, kot ga vi imenujete pa nakup + cepiva cca 500€. Moj pes je bil iz moje rodne države - Italije - rodovniški.
Nerodovniški psi so se prodajali, se prodajajo in se tudi bodo.Ljudje z nižjimi prihodki na vašo žalost so jih, jih in jih bodo kupovali. Naša država bi morala prepovedat take prodaje in vse oglasi, ki prodajajo pse brez rodovnik - lastnika kaznovati, tako se ne bodo več prodajali. Če pomisliš, imaš doma par yorka brez rodovnika  in za enega mladička dobiš cca 300€-400€ pa, da ima samička na leto 2x po 3 mladičke, saj to je skoraj 6 mesečna plača enega navadnega delavca, saj to se splača. Saj meni to se tudi ne zdi prav, ampak tako pač je in mi ne bomo nič spremenili, to se bo dogajalo naprej, če ne bo država ukrepala in ljudje bodo na žalost kupovali take pse. Če bi jaz parila psa, bi dobila na leto najmanj čisto 2000€ pa sem sigurna v to, da bi jih več, zato ljudje to počno in bodo.
In tukaj, ko nekdo kupi psa - napačnega, oz pasemskega-mešančka, ne ga napadat, ampak mu lepo povejte, da je naredil napako in mu svetujte z vzgojo psa, če je ta prvi. Ker zaradi vaših napadov, ljudje ne prebirajo forumov, po, pa rečete zakaj ni prebiral... in na koncu so žrtve in kupijo bolnega psa!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #177 : sobota, 21.03.2009 : 10:47:17 »

Edina zrtev pri takem nakupu je pes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #178 : sobota, 21.03.2009 : 10:54:37 »

Zakaj bi država to prepovedala, če bomo žalostni samo mi? Saj boš ti prikrajšana! In tebi podobni!!!! Pa ne bi rekla, da ljudje z nižjimi dohodki kupujejo take pse...od kod pa vam potem 1500 eurov za zdravljenja?

In mi tule nimamo prav nič proti psom s kakršnimkoliže poreklom.....imamo pa veliko proti nevestnim proizvajalcem...pravzaprav vse, ne samo veliko!

Blebetaš neumnosti!!!!!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #179 : sobota, 21.03.2009 : 10:55:15 »

[
Po vašem govorenju, bi morali vse mešančke pa kao pasemske pse spraviti iz tega sveta. Za rodovniškega psa sem za nakup + zdravljenje zapravila čez 1500€, za pasemskega oz mešančka, kot ga vi imenujete pa nakup + cepiva cca 500€. Moj pes je bil iz moje rodne države - Italije - rodovniški.

Torej si se nasrala ti in ne koleica?
A poznaš smisel rodovnka -  ni vezan na državo.

[
+Nerodovniški psi so se prodajali, se prodajajo in se tudi bodo.Ljudje z nižjimi prihodki na vašo žalost so jih, jih in jih bodo kupovali. Naša država bi morala prepovedat take prodaje in vse oglasi, ki prodajajo pse brez rodovnik - lastnika kaznovati, tako se ne bodo več prodajali. Če pomisliš, imaš doma par yorka brez rodovnika  in za enega mladička dobiš cca 300€-400€ pa, da ima samička na leto 2x po 3 mladičke, saj to je skoraj 6 mesečna plača enega navadnega delavca, saj to se splača. Saj meni to se tudi ne zdi prav, ampak tako pač je in mi ne bomo nič spremenili, to se bo dogajalo naprej, če ne bo država ukrepala in ljudje bodo na žalost kupovali take pse. Če bi jaz parila psa, bi dobila na leto najmanj čisto 2000€ pa sem sigurna v to, da bi jih več, zato ljudje to počno in bodo.
In tukaj, ko nekdo kupi psa - napačnega, oz pasemskega-mešančka, ne ga napadat, ampak mu lepo povejte, da je naredil napako in mu svetujte z vzgojo psa, če je ta prvi. Ker zaradi vaših napadov, ljudje ne prebirajo forumov, po, pa rečete zakaj ni prebiral... in na koncu so žrtve in kupijo bolnega psa!!

kaj ma država s tem?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines