mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 13:17:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 96594 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #75 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:44:16 »

dam5, zgoraj si napisal, da so tisti, ki so kupili psa pri preprodajalcu, tiho. No, jaz poznam osebo, ki je kupila psa pri preprodajalcu. Kljub mojim opozorilom, kazanju člankov in oh in sploh zgubljanju besed ... Pes je hvala bogu zdrav, o tem, kako "presrano ubogo majhno komaj stoječe bitje" je to bilo ob nakupu in prvih nekaj dni, kaj dni, tednov, raje ne bom. Prav fajn pes je, igriv, hodi v šolo, pač vse, kar je treba. Izjeme potrjujejo pravilo, ali kako že gre ... Ampak veš kaj? Vedno ko ga vidim vsega sijočega in zdravega, ko prihiti in moleduje za sprehod, si ne morem kaj, da se ne bi spomnila na bevskanje, jokanje in cviljenje, ki prihaja iz prej omenjene štale. In kljub temu da je ta pes zdrav, mi niti na kraj pameti ne pade, da bi šla po psa k nekomu, ki ... tako dela z živalmi, res ne.
Ampak zdaj boš tako ali tako bolj pazljiv. Vso srečo za naprej!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #76 : ponedeljek, 12.01.2009 : 22:10:08 »

dam5, ce se nisi bral, lahko zacnes pri spodnjem seznamu. Skoditi ne more, ob razmisljanju pa ti lahko odpre marsikateri pogled na to, o cemer tukaj pisemo in za kar se zavzemamo.

- Ali sem pripravljen na psa?
- Kako kupimo psa?
- Smo osveščeni potrošniki?
- Umirajo za denar...
- Pasje trpljenje
- Nerodovniški, zakaj pa ne?
- Popotnica mladičkom ob odhodu iz legla
- Mi imamo pa mladičke!
- Vzgoja majhnih psov
- ... karkoli se kje najdes, vendar misli zraven branja s svojo glavo!

Predlagam nakup knjige Psi za telebane.

Predlagam tudi, da preberes cim vec tem na tem forumu, predvsem:
- nakup psa
- Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!
- Rodovniški ali nerodovniški?
- Yorkshire terier
- in temo Opozorilo vsem kupcem psov!

Nic te ne silim, da mislis enako kot jaz. Le zdravo pamet in zavedanje, da kupujes zivo bitje, ki naj bi s teboj v dobrem in slabem zivelo in bilo v vsem od tebe odvisno nadaljnih 15 let, moras imeti ves cas pred ocmi.
Logiran

Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #77 : ponedeljek, 12.01.2009 : 22:23:54 »

Kljub temu, da se o "šteparjih" toliko piše na tem forumu, vedno znova in znova beremo o naivnežih, ki kupujejo čistokrvne brez rodovnika. Če se vam ne da dopovedati, da to ni to, pošiljam v razmislektule spodaj opis še enega takega reveža.
Moja prijateljica je kljub temu, da sem ji težila, jo pregovarjala itd. kupila labradorca (nekje v Bel krajini). Od začetka je bilo vse OK, sedaj pa je kuža star že 9 mesecev in se je začelo: pretežak (pa ni preveč hranjen), previsok, katastrofa od kolkov, dlaka se že začenja na hrbtu kodrati, pes renči, če mu stopiš preblizu, medtem ko je (to je verjetno stvar vzgoje?). Po moji laični oceni bo zrasel na velikost bernardinca. Kaj se bo še dogajalo z njegovim zdravjem, bom spremljala. Čistokrvni labradorec? Ja, pa ja. Za 200 €, samo papirjev nima....Pa cepljenje in ostalo - kaj pa je to?

Torej: tu na forumu se delijo dobri nasveti in pomoč, zatorej se ne prepirajte s tistimi, ki vam jih dajejo. Če kritike ne prenesete (večina ljudi je tako ali tako ne tudi zaradi kaj drugega), pojdite malo na svež zrak, premislite zadevo in se začnite raje jeziti na tistega, ki vas je na..... (jeza zna biti zelo produktivna), potem pa poiščite  POMOČ na forumu. Kajti menim, da ste bili soudeleženi pri takem poslu, če ste kupili psa od "šteparja". Niste samo prevarana stranka.

Do sedaj sem v življenju imela dva rodovniška psa, s papirji. Nemškega ovčarja in springer španjela. Da ne bo kdo pomislil, da ne vem, o čem govorim. Sedaj pa imam mačjo najdenko iz Gmajnic.

LP vsem v upanju, da bodo vaši čistokrvci brez dokumentov preživeli zdravstveno gledano kvalitetno življenje.

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #78 : ponedeljek, 12.01.2009 : 22:42:33 »

ccc, spet en vročekrven novinec na forumu, berem eno stran nazaj. Samo to bom rekla. Evo: Lips Sealed
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #79 : ponedeljek, 12.01.2009 : 22:43:17 »

Meni je samo žal, da ljudje premalo berejo. No, nekateri so pripravljeni brati, ampak prepozno. In se učijo na lastnih napakah, namesto da bi se na tujih. Ampak dam5, tebe je (zgleda) izučilo. Žal mi je, da si moral skozi to, pa čeprav tudi po lastni krivdi, ampak si vsaj prišel do tega, da NIKOLI VEČ.
Veliko hujši so primerki tipa nelly 02, ki trdijo, da berejo, pa tega očitno ne počnejo. In kar je še huje, v lastne zmote in zablode poskušajo prepričati tudi druge. In vedno se najde kakšen naivnež, ki jim verjame... In ki prej ali slej pride v enako situacijo kot dam5.

Tudi jaz sem se učila na "lastni" napaki; no, na napaki naše družine. Imela sem 7 let. Kupili smo "čistokrvno foksterierko brez rodovnika". Takrat je bilo še normalno, da rep MORA biti kupiran. In ker ga v leglu niso, so se starši odločili za kupiranje, ko je bila že pri nas (napaka nr. 2). Kako se je končalo? Psička je poginila pod narkozo zaradi dirofilarioze (srčne gliste). Žalostno je, da se 26 let kasneje take stvari še vedno dogajajo, verjetno celo še pogosteje, in še bolj žalostno je, da ljudje še vedno nasedajo... Takrat ni bilo interneta niti toliko kvalitetne literature tipa Psi za telebane; zdaj vse možnosti za enostaven dostop do informacij so, pa se ga ljudje še vedno ne poslužujejo, dokler ni prepozno.

dam5, tole moje razmišljanje ne leti (samo) nate, ampak na splošno stopnjo osveščenosti ljudi pri nas - še zdaj, v dobi interneta...

Lp, 5ra
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 12.01.2009 : 22:49:06 »

ja imaš prav vem potrebno je preprečit da nas nebo še več je kar je treba živet naprej nikoli nisem polagal pozornosti ,pričakoval sem poštenost ljudi
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #81 : torek, 13.01.2009 : 00:13:10 »

Citat
...KER STE VSI TAKO PAMETNI PA VENDAR SE SPRAŠUJEM ČE TOLIKO VESTE,ČE TOLIKO ZNATE,ČE MISLITE DA BOSTE TEMU KOS ZAKAJ NEKAJ NE NAREDITE.JAZ KO SE NEKAJ ODLOČIM TO TUDI SPELJEM.

Ja ljuba duša, zakaj pa misliš, da se Jana in ostali na tem forumu sploh ukvarjajo s takšnimi kot si ti? Misliš, da Jana nima drugega dela, kot pisati eno in isto vsakič, ko se pojavi kdo pametovati na način, kot to počneš ti? RAVNO zato to počnejo (ali počnemo), da bi osvestili čim več ljudi, da bi se naš odnos do živih bitij dvignil na potrebno raven, da psi ne bi poginjali od bolezni za katere jih lahko cepimo, da zavetišča ne bi bila nabito polna, da psice ne bi imele leglo za leglom, da živali ne bi puščali v vrečah v gozdu... A je res treba pisati stvari jovo na novo?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #82 : torek, 13.01.2009 : 10:22:05 »

dam5 nihče ni padel uk na ta svet. nekateri se prej pozanimajo, drugi se prvič osmodijo, pa jim je to pozitivna šola za naprej. Želim ti veliko sreče v prihodnje pri izbiri psička in hkrati polagam na srce - če vsaj nekomu odpreš oči narediš že kar nekaj.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #83 : torek, 13.01.2009 : 12:01:37 »

dam5, zdaj pa pojdi v zavetišče in posvoji psa! In imej ga rad, pa boš videl, kako srečna bosta skupaj. Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #84 : torek, 13.01.2009 : 17:29:52 »

dam5, zdaj pa pojdi v zavetišče in posvoji psa! In imej ga rad, pa boš videl, kako srečna bosta skupaj. Wink
se strinjam 1000% ! Smiley
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #85 : torek, 13.01.2009 : 19:29:53 »

meni ni jasno, da se za psa dejansko dobi račun in nevem kaj še vse-kot da bi šel klobase kupit Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #86 : torek, 13.01.2009 : 19:33:27 »

Ja, pogodba z vsemi obveznostmi / dolžnosti in pravicami že, samo račun?
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #87 : torek, 13.01.2009 : 19:39:48 »

hvala za vse nasvete
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #88 : torek, 13.01.2009 : 19:42:13 »

kako bi bilo lepo da nebi obstajali goljufi
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #89 : sreda, 14.01.2009 : 00:58:27 »

Ja, pogodba z vsemi obveznostmi / dolžnosti in pravicami že, samo račun?

Zakaj pa ne tudi račun? Za preprodajalce je to pač blago in bi morali plačati tudi davke. Saj po zakonu so živali stvar, mar ne in tako predmet trgovanja. Kar je veliko bolje kot trgovina na črno, ker je pod nadzorom. Če greš v trgovino in kupiš živo žival, prav tako dobiš račun.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines