mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 14:21:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94816 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:44:05 »

maxy tt nikjer ni bilo zaznano da so preprodajalci preberi si odgovor 35
Logiran
nelly 02
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #61 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:48:27 »

jana ti najprej pod nujno v trgovino po bonton in veš kaj mislim da je pametno da začneš razmišljat o kakem psihiatričnem poklicu,kajti take nasvete kot jih daješ mislim za ljudi eni ljudje potrebujejo,....Ko se odločiš da ti bo bonton na mestu pa se lahko pogovarjava naprej.HVALA ZA RAZUMEVANJE. Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #62 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:50:36 »

daj ti rajši že enkrat preberi tisto temo, katere link ti je bil serviran...
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #63 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:51:15 »

dam5, problem je v tem, da z nakupom pri šteparju, preprodajalcu ali konec koncev nekom, ki ima res psičko doma in ima mladiče lepo oskrbljene (kar tvoj ni bil!) dviguješ povpraševanje in dokler je povpraševanje, je tudi ponudba. In večanje ponudbe ne pomeni drugega, kot še večje izkoriščanje psičk, ki svoje ponavadi kratko življenje preživijo kot kotilne mašine.

nelly 02, dokler si ne prebereš vsega, kar ti ta portal ponuja v zvezi s to temo in o tem tudi razmisliš, mislim da si nihče ne želi pogovarjat s tabo naprej.

Lp, 5ra
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #64 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:54:20 »

Zaradi pomanjkanja časa res nisem vsega brala,samo na začetku sem ujela,da je govora o KD Mislinja in o kupovanju nerodovniških psov . Tudi sedaj nisem šla nazaj brat, ker me čas baše,tako da lahko da mi je še kaj ušlo, a sem ti vseeno hotela malo osvetlit zadevo tudi s pravniške strani. Je pa seveda vedno treba vidit vse listine in se pogovorit s stranko, da vidiš kje so kake finte. Zato ti še enkrat svetujem,če misliš it zadevi do konca,potem stopi do odvetnika čimprej,ker so v tej zadevi pomembni tudi roki.

LP
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #65 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:55:02 »

nelly02, mislim, da te Jana nikakor ne prosi, da bi se kaj pogovarjali Cheesy  

Glede na tvoje razmišljanje in nepripravljenost za branje in razumevanje osnovnih pravil tega foruma, bo morda bolje, če se spraviš k branju le-tega in ko boš vse "predihala" si spet privošči kaj napisati.

Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #66 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:06:55 »

pustimo zdaj to kr vidim da si doloceni bolj pisejo vse drugo kot pa je tema naredil sem napako ki jo bom obzaloval se dolgo pregovor pravi da se na napakah ucimo.resnici pogledano v oci bi pa vsak na mojem mestu enako reagiral roko na srce ,po mojem obstaja tudi kaksen ki je kupil psa pri preprodajalcu in je zdrav zato je pa tiho
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #67 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:07:18 »

MaxiTT, najlepsa hvala za te napotke in mnenja. Upam, da bodo pomagala k odlocitvam vsem, ki bi se nasmolili s takim nakupom. Koliko se jih bo spustilo v tozbe, je pa druga pesem.

dam5, si kupil psa pri ljudeh, od katerih si nalimal oglase?
Ce si, potem preberi moj odgovor, ki sem ga kasneje se enkrat citirala (tistega z izracuni).

Ti ljudje ne bi bili preprodajalci samo v primeru, da bi pri njih v "dnevni sobi" na lastne oci videl vsaj 30 mladicev in 11 psic (breje, po kotitvi, gonece ...).

Vzreditelj je tisti, ki ima psico, s katero ima rodovnisko leglo. Psica je seveda v njegovi oskrbi, kot tudi vsi mladici. Kupec lahko vidi psico (je v interesu prodajalca, da je psica ob mladicih in da jo kupci vidijo), ko pride pogledat mladice in tudi tedaj, ko kupljenega mladica odpelje. Seveda kupec pri vzreditelju veckrat obisce mladica, preden je le-ta dovolj star, da ga odpelje s seboj v nov dom.

Ali pripeljati kmalu psa v dom, kjer je bil parvovirozen pes? Po moje nikakor. Kdaj, bodo povedali poznavalci. Vsekakor pa se za nakup ne sme muditi. Vzemi si cas za raziskovanje vsega o pasmi, ki jo kupujes, spoznaj ljudi, ki se s pasmo ukvarjajo ...
Rodovnik kot tak ni zagotovilo, da ne bos spet kje kratko potegnil. Ce pa se nekoliko priblizas ljudem, bos hitro prisel do informacij, kaj je v redu, kaj ni, kako kupiti in predvsem - od koga kupiti. Prvo priloznost imas ze ta vikend, ko je v Ljubljani na Gospodarskem razstaviscu ena mednarodna razstava v soboto, druga pa v nedeljo. Program imas na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1354, je pa v soboto prijavljenih 26 jorkijev in prav toliko tudi v nedeljo. Pristopi k ringu, kjer bodo okrog lastniki z jorkiji, povprasaj ljudi tam vse, kar te zanima, opazuj, kako ravnajo ljudje z njimi ... Zagotovo bo tudi nekaj vzrediteljev tam. Pristopi, povprasaj, pogovori se. Bodi preprican, da bodo vzreditelji tudi tebe veliko sprasevali, ko bo slo zares, ko bodo videli, da se resno zanimas za psa. Namrec, pravemu in dobremu vzreditelju je najvazneje, da gre mladic iz njihove vzreje v dober dom in k ljudem, ki bodo odgovorno skrbeli zanj. Dober vzreditelj ne bo psa iz svoje vzreje in njihovega lastnika nikoli zapustil in mu bo vedno pripravljen pomagati z nasveti ter odgovarjati na vsa mogoca vprasanja. Ce bos sel na razstavo, pocakaj, da bodo v ringu jorkiji gotovi, ker nihce nima rad motenja, medtem ko se razstavlja njegova pasma.

Skratka, tako lahko zacnes in na nek nacin imas sreco, da je razstava tik pred vrati in se lahko srecas z mnogimi ljudmi, ki ti lahko pomagajo z informacijami.
Logiran

nelly 02
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:09:54 »

JAZ SEM SI PREBRALA IN SE S TEM STRINJAM VENDAR NASVETE ZA MOJO OSEBNOST NEBOM DOVOLILA NEKOMU KI ZA TO NI USPOSOBLJEN DA KOMENTIRA.TAKO DA SE RAZUMEMO.MENI JE PA PRAV VSEENO ČE SE ŽELI ALI NE KDO POGOVORAJT Z MENOJ JAZ NE IŠČEM POGOVARJANJA PO FORUMIH KAJTI IMAM PRIJATELJE ZATO.SEM PA DODALA SAMO KOMENTARJE KER STE VSI TAKO PAMETNI PA VENDAR SE SPRAŠUJEM ČE TOLIKO VESTE,ČE TOLIKO ZNATE,ČE MISLITE DA BOSTE TEMU KOS ZAKAJ NEKAJ NE NAREDITE.JAZ KO SE NEKAJ ODLOČIM TO TUDI SPELJEM.Tako da najlažje je pisat kot papiga,po tem forumu,raje naredite nekaj da se spremeni in kaznuje tiste ki so zato krivi.PA LEP POZDRAV
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #69 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:13:26 »

nelly02, stopi malo ven na zrak, na minus temperature, da se malo ohladiš... saj se bo še vžgala...
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #70 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:16:04 »

nelly02 ti si pa postala zelo huda,Jana tebi pa hvala za napotke in mnenja ki si jih bom zapomnil za vse zivljenje .hvala
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:22:39 »

nelly 02, vljudno prosim, da se nehas dret kot jesihar na tem forumu. Velike crke v elektronski komunikaciji pomenijo DRETJE! Ne maram, da se dere name nekdo, ki ima steparska nacela. Torej, obnasaj se prostoru primerno. Namrec, prisla si v prostor, kjer ne prenesemo pozitivnega pisanja o produkciji nerodovniskih mladicev. Tale portal v celoti placujem in urejam jaz, ti zanj se nisi dala eura. Zato bos tako plesala, kot bom jaz zvizgala, ali pa se spelji tja, od koder te je prineslo. Sem nesramna? Pocakaj, da vidis, koliko nesramna znam biti, ko bos se kaj napisala.

...,raje naredite nekaj da se spremeni in kaznuje tiste ki so zato krivi.PA LEP POZDRAV

Torej, zacnemo kar pri tebi. Ti zagovarjas produkcijo nerodovniskih "cistokrvnih psov". V predstavitvi si napisala, da imas mlado jorkico. Ali pa je morda to le pretveza in si v resnici ti prodajalka psa, ki ga je kupil dam5?

Sicer pa, nelly 02, naslednje tvoje sporocilo bo izbrisano, tebi pa onemogocen dostop do mojpes.neta. Jaz ne hodim tezit tebi v tvojo dnevno sobo, pa se tebi ni treba hodit tezit meni na moj portal.

dam5, malenkost.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #72 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:27:35 »

Zadnje case vrtijo tole reklamo o spominkih iz divjih zivali po tv. Pa Ford rece, When buying stops, killing can to. Isto je s preprodajalci. Ko boste nehali kupovati, bodo zaprli stacune. Sli bodo v stecaj.
Logiran
dam5
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #73 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:32:30 »

tako je to moonbeam treba je biti pozoren jaz sem bil premalo zato se mi je pa to zgodilo drugic sigurno ne vec
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #74 : ponedeljek, 12.01.2009 : 21:43:24 »

Zapret vseh ne mores, ker ko jih zapres 5, jih zacne se 10. Stvar je samo v ljudeh in ozavescenosti.
Dam5, zdaj je tvoja naloga ta, da bos znal svetovat naprej, ko ti kdo rece, da kupuje psa. Samo to nalogo moras imet pred ocmi. Vse ostalo ni pomembno. Upam, da se prav odlocis.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines