mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 12:32:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 96588 krat)
0 članov in 34 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #210 : sobota, 21.03.2009 : 17:30:53 »

Simona_Primorka, lej, sem v tujini, tukaj je zgodaj zjutraj, vsi se spijo, meni pa se ravno da biti nadvse nesramna in ti bom napisala za zacetek tole:

- spelji se od tukaj, kot si prisla, ker tvoje znanosti in nakladanja tukaj ne potrebujemo!

Upam, da je dovolj jasno napisano, da se bo tvoj odhod res zgodil.

Da obrazlozim, zakaj te ne zelim vec brati tukaj:
V prvi vrsti zato, ker se mi v devetih letih res ne da vec brati kretenizmov, ki kazejo na to, da pisci sploh NE BERETE ali pa berete tako strahotno selektivno in ob tem obracate v svojih glavah tekste v smeri, kamor niso bili nikoli zapisani. Poleg tega si brez vsakrsnih podlag jemljete pravico trditi neumnosti o dednih boleznih, o bolj zdravih mesancih in nerodovniskih psih in o goljufivih vzrediteljih rodovniskih psov.

Mi nismo krivi, da ste vi (ti si ena iz mnozice) sinonim za neumnost in skrajno neodgovornost.

Psa je treba kupiti ODGOVORNO! Odgovoren nakup psa pomeni preverjanje vseh vidikov, dejstev, podatkov ... Ce do vsega, kar nas zanima o prednikih, o vzreditelju, o mladicih ... ne pridemo, gremo naprej, vsekakor pa ne kupimo psa zaradi lepih svilenih kocin ali zato, ker ima vzreditelj plave oci, predvsem pa ne zato, ker zna lep oglas napisati in dati mal nizjo ceno od drugih. Vsem kupcem, ki se obnasate tako kot Simona_Primorka, bi bilo treba z zakonom prepovedati nakup psa, poleg tega pa se enkrat - veterinarjem bi bilo treba naloziti, da kasirajo za KUPLJENE mesance dvojno ali trojno ceno pri storitvah. Simona_Primorka in branka, berita tako, kot sem napisala in ne kar nekaj spustit in nekaj dodat. Mesancev se pac ne kupuje, ne glede na to, kako izgledajo, ker so od prvega do zadnjega ali plod pohlepa ali plod malomarnosti. Od pohlepnega ali malomarnega cloveka ne bi jaz kupila prav nicesar, se najmanj zivega bitja, podobni kot Simona_Primorka pa tukaj lajate v tri krasne, kako ste vi fajn in kaksen kreten sem jaz, ki ne mecem denarja stran i n ne podpiram izkoriscanja psic. Za moj denar (sem namrec vestna davkoplacevalka) pa bi morala drzava vam preprecit kretenizme, ki jih pocnete za vas denar? Pa dajte ..., Simona_Primorka, pojdi na ciciban.org in tam pisi o kalimerovskih krivicah, ki se ti izkljucno zaradi tvojih neumnosti dogajajo.

Ze mnogokrat sem napisala, pa bom se enkrat - nedopustno je posplosevanje o zdravosti nerodovniskih in bolnosti rodovniskih (ali obratno) na enem ali dveh primerkih! Taksno pisanje (vlece se cez vsako sporocilo Simone_Primorke) je samo pokazatelj, kako nimate pojma, kako se vam sanja ne, o cem pisete in kako bi vam bilo treba prepovedati tudi nakladanje v javnosti. Namrec, s taksnim pocetjem delate tako gromozansko skodo, da ze boli. Predvsem tam, kjer obicajno pravite, da bi mi ali drzava morali posredovat. Ja, hudica, odlocite se ze enkrat. A mislite, da so preprodajalcevi psi kaj drugacni in izhajajo iz drugacnih stosov, kot tisti, ki jih kupite pri steparjih? Mislis, Simona_Primorka, da je kaj drugacna varianta mladic, ki si ga ti kupila od steparja (pravis, da je "nerodovniski pasemski"), kot tisti, ki ga je kupila kolegica od preprodajalca? Drek je drugacna. Ti si samo za en musji drek vec srece imela. V obeh primerih gre za hudo izkoriscanje psic za denar. In ti to podpiras. Sploh ni pomembno, kako je do mladicev prislo. Kozlarije o "upsih" med pasemskimi psi smo ze zdavnaj prezvecili in izpljuvali. Na plan jih za lastno prepricevanje vlacite kupci takih psov in svoje pocetje opravicujete z lazmi prodajalcev.
Logiran

Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #211 : sobota, 21.03.2009 : 17:47:55 »

Bodi brez skrbi, da bom odšla, upam pa le, da boste z rodovniškom psom doživeli enako, kot sem jaz!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #212 : sobota, 21.03.2009 : 17:50:12 »

Res zanimiva zelja za na svidenje.  Roll Eyes Ne morem verjeti, da lahko kdo kaj taksnega napise na forumu kjer se zbirajo ljubitelji zivali.  Roll Eyes
Logiran

Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #213 : sobota, 21.03.2009 : 17:52:48 »

Imate toliko proti tem ''pasemskim'' ampak tudi oni morajo živeti,napišete mi, da to podpiram, ni res, tam kjer sem yorka dobila, so bili mladički nenačrtovani! Sem brala pa vidim, da ste me napadli, samo ker sem povedala o unem preprodajalcu. In nisem edina!! Zarad takih pa pol ljudje ne berejo foruma, kjer se sam napadate med seboj, pol naredijo pa življenjsko napako in kupijo bolnega psa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #214 : sobota, 21.03.2009 : 18:01:48 »

Simona_Primorka, tvoj odgovor samo kaze na izjemno nizek nivo, na katerem si. Tako v medcloveski komunikaciji, kot do psov.

Vedi, da nas tukaj ljudje ne zanimate, pisanje tukaj ne pomeni, da bi zeleli biti prijatelji ali sovrazniki. V osnovi se nam gre za to, da bi ljudje o psih in odnosu do njih (tudi pri nakupu) vedeli vec in spoznali prave stvari in postopke. Ce ne zelite vedeti, pac prav, potem tukaj niste zazeljeni.

Ti bom malo napisala o tvojih zeljah, ki jih sicer ne jemljem resno, pa vendar me prizadenejo.

1.) Nemska doga, posvojena rodovniska psica, s pridobljenim vzrejnim dovoljenjem, nikoli imela mladicev in jih nikoli ne bo. Zdrava v vseh pogledih, se ji je pa zgodila strasna bolezen, ki se ji rece glavkom in pretekli ponedeljek je po operaciji ostala brez desnega ocesa.

2.) Mesanka, na kocino podobna nemski bokserki, posvojena cisto mlada in ze takrat s hudim kronicnim vnetjem crevesja, s cimer smo se borili eno celo leto, da smo zdravje spravili v okvire, ki ji dopuscajo normalno zivljenje (je lahko samo izbrane stvari, pregrehe niso dopuscene).

3.) Posvojena majhna mesanka, sicer zdrava, po moji vrnitvi naju caka odstranitev bulic na seskih in upam, da ne nosijo s seboj vec tezav, ter ji bo pri 11. letih starosti namenjeno se nekaj let z nami.

Torej, ti meni zelis, da bi mi crknila katera od psic? Sram te naj bo in prej, kot bos od tukaj odsla, bolje zate. V zemljo se pogrezni ob zelji, da je kaksnemu od psov hudo ali da ga zdeluje zdravje. Sploh si ne znam predstavljati, kaksen vrste clovek si, da kaj takega zelis nedolznim pasjim bitjem. Le kako si predstavljas, da mi crkne psica in bo hudo doletelo samo mene? Shit, da taki ljudje sploh hodijo okrog. In res, shit za tvoje zivali, da imajo skrbnico, ki drugim zivalim in ljudem zeli gorje.
Logiran

Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #215 : sobota, 21.03.2009 : 18:09:17 »

po izgubi psičke bom si nabavla drugega psa in verjetno ne rodovniškega, ker so zame predragi. vem da je rodovnik papir,ki ti zagotovi vse naj-naj-vsaj 99% .simona po izgubi psičke sm se obrnila tu,da mi kdo svetuje,kaj lahk še storim,če je psička ukradena,da bi jo najdla in tudi je ukradena,namest,da bi mi svetovali so me napadli z očitki kot tebe, zato tega foruma nisem več obiskala in verjetno ga tudi ne bom.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #216 : sobota, 21.03.2009 : 18:13:18 »

Ravno danes prebiram lepo slovensko poezijo od S. Gregorcica, "Ujetega (p)tica tozba"... Podobnost  s tole situacijo je zgolj nakljucna Tongue.

Z neverjetno lahkoto preslisite nasvete, ki bi preprecili tezave z nepremisljenimi nakupi zivih bitij... Potem pa z neustavljivo energijo poskusate opravicit svojo neumnost.

Ce se kdo najde v tem kontekstu, je dosegel svoj namen.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #217 : sobota, 21.03.2009 : 18:17:00 »

Macika, sem poiskala tvojo temo in videla, da se ti je psicka izgubila pred kratkim. Upam, da se nisi obupala (glede na to, da pravis, da si bos nabavila novega psa) nad njeno najdbo. lp
Logiran

Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #218 : sobota, 21.03.2009 : 18:20:40 »

bod brez skrbi kaja,čeprav bom imela drugo psičko, izgubljena ima vedno prostor v mojem srcu in v mojem domu,obupala nad iskanjem nism,upanje,da se mi bo kdaj vrnila, je pa umrlo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #219 : sobota, 21.03.2009 : 18:45:21 »

Hvala za lepe želje, res.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #220 : sobota, 21.03.2009 : 19:45:49 »

Bodi brez skrbi, da bom odšla, upam pa le, da boste z rodovniškom psom doživeli enako, kot sem jaz!!
Sem mislil, da sem ti prej lepo razložil, ampak si trdoglava, tako, da je najbolje zate, da se postaviš pred zid in z glavo butaš vanj.

To, da si napisala, da nekomu želiš, da mu umre pes pa je bolno, neokusno in pokvarjeno in mislim, da si potrebna ****.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #221 : sobota, 21.03.2009 : 20:18:13 »

Folk pa res več ni normalen. Samo naj še kdo obtoži Jano, da je nesramna. Ja kak pa naj boš, zraven takih
osebkov? Res hvala, za vse lepe želje.
Logiran
Macika
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #222 : sobota, 21.03.2009 : 20:18:41 »

ja res grdo,da je to simona rekla,glede kar se je pisalo,bi tud men živci popustli in bi tud jaz kako tako vrgla ven,sam mene ste enako napadli pa čeprav nisem bila kriva,sam jaz raje ko kaj izrečem - oz saj vsi poznate rek,pametni se odmakne,sam grdo je tud to,da se vedno človeka na teh forumih napada,jaz sem zgubila psičko,hudo mi je bilo,zatekla sem se sem za nasvet,kako pomoč sem dobila samo neke očitke in sem se nato raje odmaknila.simona je hotla povedat o preprodajalcu psov vi ste pa njo napadli,kot,da ona proizvaja nezaželene mladiče...če bomo vsi rodovniške pse kupovali,bodo zmanjkali,da ne začnemo še od mačk,zakaj vsi ne kupujete rodovniških mačk?
sem veliko te dni od izgubi psičke brala te prispevke in velikokrat se naleti na očitke. jaz sem imela nerodovniško pekinezerko in tudi zdaj,če se bom odločila za psa bo verjetno nerodovniški.
 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #223 : sobota, 21.03.2009 : 20:53:52 »

Daj mi, Macika, lepo prosim, nekaj mi povej:

- Sem jaz kriva, da ste pri vas pustili psico pred bajto samo?
- Menis, da je napad, ce ti napisem, kaj mislim o tvojem pocetju (pisanje o kraji, psica pa je imela moznost oditi kamorkoli, pa to moznost ste ji dali vi in ne jaz)?
- Menis, da bi te morali vsi trepljati po hrbtu, kako si boga, ker si izgubila psico po svoji malomarnosti? Neizpodbitno dejstvo, ki ga ne mores osporavati je, da bi bila psica s teboj, ce bi se odgovorno obnasali - beri: jo imeli pod kontrolo, kar zapoveduje zakon.
- Mislis, da je samo lazno socustvovanje tisto, ki je tapravo za pisanje po forumih?
- Menis, da si se kaj naucila iz napisanega tukaj, ali si prepricana, da te (kao) napadamo samo zato, ker nimamo drugega dela in je bolje ignorirati vse, kar napisemo "napadalci" samo zato, ker si uzaljena, saj si pricakovala, da bomo padli okrog od zalosti?

Dajmo malo razmislit, prosim!
Ce jemljete nasa (posebej moja) pisanja kot napad, ste si popolnoma sami krivi, oz. so morda celo krivi vasi starsi, ki vam niso dali sirine, temvec so vam vcepili, da je samo lupckanje in crkljanje tisto pravo, vsako nasprotno mnenje je napad. Hudo mi je za vse vas, ki tako mislite. Jaz sem hvalezna za vsako polemicno razpravo, iz katere se lahko kaj naucim, v kateri najdem nove podatke in poglede in iz katere lahko izhajam pri iskanjih novih mnenj in pogledov na neko problematiko. Nikoli se ne bojim svojih napak, temvec sprejmem kritike in o njih razmislim. Ce se mi ne zdijo upravicene, to argumentiram. Ampak ne, vecina novincev je prepricanih, da smo tukaj samo zato, da vas napadamo, po pravilu vas nihce ne zna argumentirati vasih cepetanj, saj vecinoma sploh ne veste, o cem vam pisemo, se manj ste pripravljeni sprejeti svojo krivdo pri dogodkih, ki so se vam zaradi vase malomarnosti zgodili. Ej, res, dol mi visi za vsakega, ki tako misli. Tole je komercialni portal in na takem bi morala biti moja edina skrb, da s slinjenjem okrog vsakega uporabnika dosezem, da boste ostajali tukaj. Tako deluje marketing, denar, zasluzek, koristi. No, kot lahko vidite (nekateri ocitno tudi obcutite), da mi ni prioriteta lezenje v rit vsakemu, ki pride mimo samo zato, da bo tudi ostal tukaj. Predvsem mi je prioriteta povedati vam, kaj so vase dolznosti (moralne in zakonske) in kje ste ga usrali na celi crti. Resnica boli in kritiko na svoj racun redko kdo zeli brat ali slisat. Vendar, jaz vam to resnico samo povem, vi pravite, da vas napadam. No, mislite s svojo glavo, pa bo morda se kaksnemu psu prihranjeno lutanje okrog zaradi vase malomarnosti. Vasi niso drugacne od mest, zato izgovori, kako je na vasi, ne pijejo vode. Zakoni, predpisi in ustaljena odgovorna praksa ne locujejo lokacij med seboj. Da bi kradli mesance iz zaklenjenih stanovanj, ni praksa, kot tudi ne, da bi nasilno s strikov jemali pse ljudem, ko so na spancirjih. Ce pa zmanjka pes z neograjenega dvorisca, ko je sam zunaj potem pac res ne vem, koliko sirine ima clovek, ki trdi, da je bil tak pes ukraden.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #224 : sobota, 21.03.2009 : 21:05:16 »

Pa se nekaj, Micika alias Simona_Primorka - si razcepljena osebnost ali bi le zelela biti nekdo drug, kot si v resnici?
Si mislila, da tvoje laznjivosti ne bom ugotovila, glede na to, da je tukaj veliko uporabnikov?
Hm ... ostali, preberite poste od obeh in primerjajte.
Sram te naj bo tudi za vse lazi, za lazna predstavljanja in ne samo za svinjske zelje.
Logiran

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines