mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 06:45:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA  (Prebrano 32332 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #30 : petek, 02.01.2009 : 22:37:07 »

Nekateri nikoli ne dojamejo.  Angry
Zakaj nerodovniški?? A ni škoda denarja za enega šteparskega kao višavca? Z njim pa potem en kup problemov, ki bodo mogoče tudi vsodni za psa. Vi pa boste doma imeli psa, ki bo konstantno bolan in zanj zapravili veliko več denarja, ker boste viseli pri vetu 24 na dan!?!
Rodovniški mladiči so zdravi, in nimajo nekih dednih bolezni, saj so psi natančno izbrani. Prenašalce dednih bolezni izključujejo iz vzreje. Pa tudi psi, ki niso primerni za vzrejo (iz katerih koli vzrokov) niso za parjenje.. pa veš zakaj?  Zato, da bi bili potomci zdravi in prijetni družabniki, z (pasmi) tipičnim karakterjem, ki ga prebereš v knjigi in se odločiš, da ta tebi vstreza. Nevem zakaj se bojite rodovniških psov. Niso samo za razstave in nikjer ne piše, da je rodovniškega psa treba razstavljati!?! Nevem kaj bi vas še drugače skrbelo.. rodovnik kot papir?? Shocked

Pa si prebral kakšno knjigo o psih? O njihovi oskrbi, kako se psa kupi.. vse je na internetu. Zbrano je tukaj na mojpes.net-u pa to ni edina stran.

Jaz vam predlagam psa na baterije.. za začetek.. tistega, ki se da učiti. Pa če vas bo tisti ubogal (kar ni tako lahko, ga imam doma hehe) potem pa resno in trezno razmišljajte naprej o pravem psu, ki vas bo spremljal hm.. (rekel si da si 14-tako kot jaz) torej do tvojega 30 leta.. ja .. kar razmišljaj koliko je to.. "samo" 16 let ni malo.. pa vedno več psov tolko časa živi.

lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #31 : petek, 02.01.2009 : 22:40:31 »

In ti boš to kar verjel, če piše, da je bil pes že pregledan? Samo, da boš prišparal za pregled, kjer bi se o stanju psa dejansko prepričal?

Pred nabavo kateregakoli psa ti jaz poleg vsega, kar so napisali ostali, priporočam še branje knjige "Psi za telebane". V knjigi je opisano prav vse, kar te zanima in je zelo primerna za začetnike (čeprav ste imeli psa, ko si bil otrok, boš sedaj kot lastnik začetnik, s tem se najbrž strinjaš). Knjiga je poleg vsega še duhovito napisana in se boš ob branju tudi zabaval, ne samo kaj naučil.

Vsi nasveti do sedaj so bili dobronamerni. Punce (in fantje) na tem forumu imajo veliko izkušenj in dobro mislijo, čeprav kdo mogoče kdaj napiše kaj bolj "na ostro". Pri branju tvojih postov pa se žal ne morem znebiti občutka, da nisi to, za kar se izdajaš, ampak spet nekdo, ki iz dolgčasa malo provocira, se dela norca iz vseh nas in ob tem naravnost uživa. Upam, da se motim in se ti v tem primeru opravičujem.

Malo več potrpežljivosti, pa naj se ti tako ne mudi. Iz tvojih vprašanj je razvidno, da si moraš vzeti čas pred nabavo kužka. Drugače z živalco ne boš zadovoljen, ker ne boš znal ustrezno ravnati. In - kar je še hujše - mogoče bo čez kakšno leto v enem od slovenskih zavetišč še en majhen kuža z vedenjskimi problemi več. To me skrbi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #32 : petek, 02.01.2009 : 22:41:55 »

Pa kaj ljudem res ni jasno in jim nikoli ne bo ali kako?!
dragi roomeo, če ne želiš rodovniškega višavca, vzami mešanca, torej NE nerodovniškega ''višavca'', ampak mešanca.
Takšnih psov je na ''zalogi'' tudi pri meni Tongue Kužki, ki so bili zavrženi kot čisto majceni mladički Roll Eyes
Vendar glede na situacijo z zajcem ti sama osebno psa ne bi nikoli dala...
Torej, najprej nam napiši kaj več o vašem zajčku... zakaj mora od doma?! kaj mu je?!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #33 : petek, 02.01.2009 : 22:45:33 »

Hvala, Pespi, sem mislila na knjigo, pa jo vmes pozabila napisat (hm ..., vcasih bi morala najbrz prej mal globoko dihat, preden pisem, hehe).

Ok, roomeo, knjiga Psi za telebane - nadvse priporocamo branje, podrobnosti najdes pa na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1170, kjer jo lahko tudi narocis.

Pa prosim vse, ki bi radi imeli psa, naj berejo in razmisljajo. Prosim, prosim!
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #34 : petek, 02.01.2009 : 22:49:02 »

miskica, hvala za odgovor!
Prosil bi še to,kaj narediti,da pes ne bi lajal med obedom  (jedjo nas - ljudi),ker kolgeov shih-tzu stalno laja!

Če pobrskaš linke, ki ti jih je zgoraj dala Jana , boš našel nasvete in izkušnje drugih. Ampak kot ti je že napisala Jana tu zgoraj, z vzgojo dosežeš, da ne "teži". Od prvega dneva, ko je pri hiši. Če na začetku zaj...š z vzgojo, bo popravljanje veliko bolj dolgotrajno kot pa bi bila osnovna vzgoja.

Brskaj po forumu. Napisanega je ogromno, veliko je opisanih primerov posameznih lastnikov, debat je nešteto. Iz tistih se boš naučil več kot pa se boš sam sploh spomnil vprašat.

Predvsem pa res, preberi si vse linke, kar ti jih je Jana pastala. Mogoče ti ni všeč, kar ti je napisala, a Jana ve, kaj govori. Kar se psov tiče ima izkušnje in znanje, ki ga mnogi še nabiramo, zato si le preberi.

Verjamem, da so ti prijatelji razložili, da imajo "čistokrvnega brez rodovnika". Ampak, po domače povedano, nekdo jih je nategnil. Tudi če jim je to jasno, ti tega ne bodo priznali, saj nihče ne prizna rad, da se je pustil nategnit. Tudi zapis v oglasih, da so psi pregledani in zdravi, je nateg.

Pouči se, kaj pomeni "čistokrven brez rodovnika". Kaj stoji za to frazo (izkoriščanje živali za denar) in kakšne težave vas čakajo v primeru nakupa "čistokrvnega brez rodovnika".
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #35 : petek, 02.01.2009 : 23:12:57 »

tole bom rekla tko na splošno, nočem ciljat na nobeno konkretno osebo...ampak a se še komu drugemu razen mene zdi, da vsake toliko uleti kakšne novinec in nekaj vpraša (zdajle niti ni važno, a bedarijo ali ne) in potem, ko mu nekaj izkušenih lastnikov psov skuša dat kakšen dobronameren nasvet, postane kar nesramen?
 Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : petek, 02.01.2009 : 23:21:29 »

oaza88, mene zdrava mera nesramnosti ne moti, dobim pa pike, ce ljudje NE BEREJO. In ker vecinoma ne preberejo mojega prvega sporocila, ki ga v neko temo napisem, in ker ne preberejo tistega, kjer pise to, kar zelim povedati in na kar obicajno dam link(e), in ker ne preberejo niti ob prihodu tega, kje so se znasli, sploh pa ne bontona obnasanja v elektronski komunikaciji (eno od osnovnih nacel je, da se najprej prepricas, kje si se znasel in kaksen je utrip v "okolju", za kaj se skupina zavzema in podobno), dobivam pike vse pogosteje, zagotovo pa dobim piiiiike ob skoraj vsakem zapisanem "kupil bi psa". Preprosto samo zato, ker ljudje NE BEREJO!. Ce bi prebrali, bi ne bilo treba biti nesramen, saj bi prisli sem "iskat psa" tisti, ki bi prebrali in vedeli, s kaksnim vprasanjem tukaj ne bodo uspeli, da ne trpim izkoriscanja psov, da ne trpim "sedanja zival gre od doma, ker bla bla" in ne trpim "steparji so najbolj krasni ljudje na svetu, saj nam dajo cucka (seveda iz ljubezni do psov in do kupcev) za goro denarja".

Ko se bodo ljudje naucili brat, bo svet lepsi. Ne samo za nas, temvec tudi za pse, oz. predvsem zanje, ko govorimo o nakupu psa.
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #37 : sobota, 03.01.2009 : 00:03:36 »

ok...mnogo stvari me je tukaj sokiralo-ampak 6 letnemu shih tzuju so popadali vsi zobje?? Nimas denarja-kaj cmo?? Ce nimas denarja ne mores imeti psa.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #38 : sobota, 03.01.2009 : 00:07:10 »

Zato, da ima pes ok zobovje, ne rabiš denarja. Moraš pa nekaj vedeti o negi psov in o vzgoji. Moj je pri osmiih brez kamna (veterinarji ne morejo dojeti), mu jih pa od 6. meseca dalje čistim.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #39 : sobota, 03.01.2009 : 00:09:43 »

Ne, denar rabis, da si sploh lahko psa kupis!!! Ah ja, sej-kako sem trapasta, saj to sploh ni shih zu, ce ni rodovniski. Zelo me moti ko ljudje svoje zivali imenujejo po podobnih pasmah, ceprav to niso.
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #40 : sobota, 03.01.2009 : 00:38:17 »

Ne, denar rabis, da si sploh lahko psa kupis!!! Ah ja, sej-kako sem trapasta, saj to sploh ni shih zu, ce ni rodovniski. Zelo me moti ko ljudje svoje zivali imenujejo po podobnih pasmah, ceprav to niso.
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #41 : sobota, 03.01.2009 : 00:48:37 »

Se opravičujem za prehiter klik...  sram

Se s povedanim popolnoma strinjam, še bolj na živce mi pa gredo tisti, ki te potem še prepričujejo, da imaš ti čudnega psa in ne oni.
Mi je zadnjič ena gospa rekla, da je moja shih-tzujka čist premajna in da ima čudno dlako, pa da ima njena prijateljica kratkodlakega shih-tzuja in da je veliko lepši...  Grin Cheesy pa take neumnosti.

Se pa ne strinjam popolnoma, da so rodovniški psi brez napak, dednih bolezni...
Sigurno pa dobiš psa, ki je je karakterno in na videz podoben pasmi, ki si jo hotel imeti  Smiley

Drugače pa v zavetišče... a ni fajn če lahko nekomu rešiš in polepšaš življenje...  Wink

Tako da roomeo malo vse skupaj prespi, pa boš videl, da stvar ni taka kot jo ti vidiš  Wink

Lahko noč!
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #42 : sobota, 03.01.2009 : 00:50:22 »

Resnično upam, da mi moj instinkt ne laže, pa da se tale roomeo samo zafrkava, ker ve, kakšno je naše stališče glede zanemarjanja živali in kupovanju mešančkov  Angry!!!

Da pa ti vseeno svetujem, ker očitno iščeš nasvete, ki ti bodo v pomoč... Vi nobenih živali sploh imeti ne bi smeli!!! Zato je najbolje, da nikoli ne kupite nobene in s tem boste naredili za živali največ, kar jim lahko date (pa še za denar se vam ni treba bati...)  Angry!!!

Citat
Prosil bi še to,kaj narediti,da pes ne bi lajal med obedom  (jedjo nas - ljudi),ker kolgeov shih-tzu stalno laja!
Mislim halo?! Tvoj kolega nima shih tzuja, ampak ima nekega ubogega bolehnega mešančka!!! Shih tzu-jem niti v karakterju ni, da bi bili "lajasti"! Pri mizi pa lajajo samo takšni kužki, ki niso bili deležni pravilne vzgoje, ali pa se mogoče ne ukvarjajo z njim, pa je bošček lačen, ali pa išče pozornost! Tak da je kriv lastnik tega bogega kužka, ne pa kužek sam! Pa če ti gre lajež na živce - NE KUPUJ PSA!


Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #43 : sobota, 03.01.2009 : 01:00:00 »

Meni se po prebranem ne zdi, da bi bilo to pisanje 14-letnika. Mislim, da se pogovarjamo kar z mamo.

Zato: draga mama, 3x premisli, ali ob dveh otrokih zmoreš še skrb za psa. Nikar se ne zanašaj na to, da bodo psa hranili in sprehajali otroci, pa če ti prisegajo na ne vem kaj. Mogoče bo tako prvi teden, potem pa samo ob posebnih priložnostih, npr. ko se bo traba pohvaliti pred prijatelji. Vse ostalo je pa na tebi. In to "vse ostalo" je predvsem ogromno dela, pa tudi kar zajeten kupček denarja... kar so ti že pred mano napisali.

Enkrat sem že na sosednjem forumu pisala o tem, je pred nakupom psa pametno narediti test. Vsako jutro vstajanje 1 uro prej, pospravljanje stanovanja, pol ure sprehoda (v vsakem vremenu - za vajo bo najbolje, da greste vsi trije), potem pa tuš, oblačenje in služba oz. šola. Popoldan 1 ura sprehoda (v vsakem vremenu), pospravljanje stanovanja, 1 uro si rezervirajte za vzgojo (to pride kasneje razpršeno čez cel dan), zvečer pa še krajši sprehod. Aja... za vsak slučaj si lahko prvi teden navijete budilko tako, da bo vso noč zvonila na 10 - 15 minut. Da se navadite na morebitni primanjkljaj spanja. Če boste opravili testni mesec brez napake, lahko mogoče razmišljate o psu. Drugače pa raje počakaj nekaj let in potem ponovite test.

O pasmi, rodovniku itd. pa v tem trenutku niti ne bi, ker... če ne zmorete niti kunca, ki je res ena manj zahtevna živalca glede nege in vzgoje, si ne predstavljam, kako boste zmogli psa.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #44 : sobota, 03.01.2009 : 01:12:51 »

Citat
Se s povedanim popolnoma strinjam, še bolj na živce mi pa gredo tisti, ki te potem še prepričujejo, da imaš ti čudnega psa in ne oni.
Mi je zadnjič ena gospa rekla, da je moja shih-tzujka čist premajna in da ima čudno dlako, pa da ima njena prijateljica kratkodlakega shih-tzuja in da je veliko lepši...    pa take neumnosti.
ha ha ha Li Mei  Grin  Grin  Grin... mi2 z Endyjem sva deležna istih opazk. Ravno danes me je ena čudna gospa prepričevala (p.s.: mogoče sva pa na isto naleteli  Grin), da ima Endo (ki ima res "popoln ugriz" in zobke tako kot mora imeti in se za pasmo spodobi), čisto deformiran ugriz, in kako težko mora jesti ubošček... da ima njena hčerka "čistokrvnega shih tzu-ja brez rodovnika"  in ima čisto "normalen ugriz", lepo skladni čeljusti  Huh... Pa še preveč dlake naj bi mojo malo "čudo" imelo... Nisem vedela kje naj začnem... pa sem se raje v jezik ugriznila, pa zavila z očmi  Roll Eyes... Pa ji na lep način povedala, da "pojma nima", pa da ima njena hčerka mešančka... pa sva odhopsala naprej... tako da se ni imela časa "razjezit" name  Grin! Ne da se mi več ukvarjati s "takimi težkimi poznavalci" - se mi pa zdi, da jih je iz dneva v dan več  Shocked!!! Se širijo kot tisti "čistokrvni brez rodovnika" (za malo denarja), ki jih pridno štepajo in na veliko prodajajo  Angry!
Lahko noč  Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines