mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 12:29:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Cane Corso
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cane Corso  (Prebrano 64243 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
tomislav
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #45 : četrtek, 10.03.2005 : 14:09:19 »

Da vas malo podsjetim na ovu pasminu Wink
Evo par slika iz nedjeljne igre mog TAZ-a(10 i pol mjeseci) i Samsona (7 i pol mjeseci).






Logiran
corso
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #46 : ponedeljek, 21.03.2005 : 18:21:40 »

Spoštovani moderator!

Ne zameriti ampak naša pasma spada v FCI II skupino in ne FCI čakalnico.

Lep pozdrav.

P.S.

Tomislav, zelo lepega psa imaš, prav tako pa lahko tudi pohvalim Lopez, no upam da je to ona, lepa glava, nekaj čisto drugega kar so govorili, temu lahkorečem zlobni jeziki.

Fredi
Logiran
lopez
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 49


« Odgovor #47 : sreda, 04.05.2005 : 15:19:22 »

Živjo!

No, ker me že lep čas ni bilo tukaj, zasedenost pa to  Wink sem rekla, da se malo oglasim.
Najprej Tomislav tale tvoj Taz se je prav lepo razvil, pridružila bi se Fredijevi pripombi glede skupine dodala pa še to, da to je moja Lopez, kar lahko potrdi tudi Maticc s foruma, ki jo je tako lepo ovekovečil na sprehodu v Zajčji dobravi! Smiley

Lp vsem,

Maja
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 05.05.2005 : 07:36:26 »

Spoštovani moderator!

Ne zameriti ampak naša pasma spada v FCI II skupino in ne FCI čakalnico.

Lep pozdrav.

Hvala za opozorilo. Seznam je povzet po http://www.fci.be.
Logiran

janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #49 : četrtek, 26.05.2005 : 09:11:37 »

Pozdrav vsem skupaj!

Sem nova v forumu, vendar dolgoletni ljubitelj psov (in tudi lastnik). Pred nekaj dnevi sem kupila svojega drugega psa, tokrat pasmo cane corso. Imam prisrčnega sivega samčka, katerega slike bi vam poslal, pa žal še ne znam.
Vesela bi bila, če bi mi poslali kakšna priporočila glede pasme, oziroma karkoli, kar bi mi pomagalo. Sem sicer pred nakupom veliko brala o tej pasmi in je nisem kupila nepremišljeno, vendar so izkušnje vedno najpomembnejše, kar se dobro zavedam.

Lep pozdrav! Smiley
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #50 : četrtek, 26.05.2005 : 11:21:43 »

Janusa, pozdravljena

Tudi jaz imam corsico, staro skoraj ze leto in pol in moram reci, da CC-jem res ni para med psmi  Wink
Pa živim že vse življenje s psmi.

Slike tvojega lepotca lahko pošlješ meni na mail, pa ti jih jaz dam gor.

Glede priporočil, pa se mi zdi, da so CC-ji tako super psi, da skoraj ne moreš nič narediti narobe, kot je že nekdo rekel za doge Wink Samo čisto na začetku sem jaz moji morala dati vedeti, da sem jaz šef in ne ona, od takrat naprej pa je najboljša psica na svetu Grin Dobro je tudi, da mladiča čimprej začneš socializirati z najrazličnejšimi psmi, tako velikimi kot malimi, pa da srečuje veliko ljudi. Jaz sem z mojo tako delala in je danes najbolj prijazen velikan daleč naokoli. Pa to ne pomeni, da me ne bi varovala, če bi se karkoli zgodilo ... Samo zelo dobro loči situacije in me tudi opazuje, kako jaz reagiram. Z njo lahko grem kamorkoli, brez problema jo imam lahko tudi spuščeno med množico ljudi in drugih psov. Pravzaprav ji je ful všeč, če je veliko ljudi in drugih psov, ponavadi je povsod prava zvezda, saj se zna tako simpatično štuliti med vsemi in migati s tisto njeno rito, pa druge pse vabiti k igri, da ti enostavno mora prirasti k srcu... Grin
Rabi pa CC veliko pozornosti in časa. Pa zanimivo je, da ko je doma, sploh če je sama, je zelo mirna in pridna, ko pa grema na sprehod pa je tukaj naokoli največji divjak. Če se nekaj dni vredu ne zdivja, mi začne šprintati kolikor more v krogu okrog mene. Ful je hecna.
Edino, kar bi jaz zdaj mogoče spremenila, če bi imela še eno priložnost: bi ji po enem letu nekoliko omejila igre z drugimi velikimi psmi. Ker so to vseeno veliki in težki psi in se kar hitro zgodi kakšna poškodba. Z mojo imamo tako že skoraj od začetka leta prisilno mirovanje, saj se je najprej v igri z drugim psom z vso silo zaletela v štor (slabo je zvozila ovinek) in si poškodovala zadnje levo koleno. Potem je dva meseca bolj obremenjevala zadnjo desno koleno in si tako še na zadnji desni nogi natrgala kolenske vezi. Te zadeve pa se zelo zelo počasi celijo in še zelo težko je, saj psa ne moreš prepričati, da ne sme noreti...
CC-ji, vsaj moja, moram rečti, pa so poleg tega, da so zelo eksplozivni, tudi zelo nerodni. Pa nobene bolečine ne pokažejo niti malo, tako da velikokrat šele čez nekaj časa ugotovim, da mojo psico kaj boli...

Če pa te še kaj zanima, pa samo vprašaj.

LP
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #51 : četrtek, 26.05.2005 : 13:19:36 »

Fotke od Janusevega Kinga:

http://users.volja.net/mojeimeje/P5210030_1.JPG

http://users.volja.net/mojeimeje/P5210033_1.JPG

http://users.volja.net/mojeimeje/P5210035_1.JPG

http://users.volja.net/mojeimeje/P5230049_1.JPG

http://users.volja.net/mojeimeje/P5240050_1.JPG

http://users.volja.net/mojeimeje/P5240054_1.JPG
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #52 : četrtek, 26.05.2005 : 14:35:45 »

Fotke od Janusevega Kinga:
Mene je pa zmotilo predvsem to, da je mladiček star šele 6 tednov in je že pri vas Lips Sealed Huh Huh Zakaj tako hitro Huh

Lp Jana
Logiran
janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #53 : četrtek, 26.05.2005 : 14:42:55 »

Ja, res smo ga šli iskat pri 6,5 tednih sram, vendar kasneje nismo imeli časa (za tako dolgo pot), mladiči pa so bili že pred tem navajeni na ostalo hrano. Pa še King je bil najmočnejši v leglu, tako, da sploh nismo imeli težav.

LP
Logiran
Kathy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #54 : petek, 03.06.2005 : 10:27:52 »

Joooj res je fletn. Že vidim v kakšnega lepotca bo zrasel!  Grin Iz katere psarne pa je?  Smiley
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #55 : sobota, 04.06.2005 : 22:50:41 »

Jaz pa imam eno "smešno"  Grin vprašanje.

Citat
Samo čisto na začetku sem jaz moji morala dati vedeti, da sem jaz šef in ne ona

Kako si ji dala vedet da si ti šef in ne ona?

Hvala za odgovor!
Lp
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #56 : sobota, 04.06.2005 : 22:51:58 »

Pozabla sm napisat da je to namenjeno Bonie.

Lp
Logiran
janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #57 : ponedeljek, 06.06.2005 : 09:25:17 »

Živjo Kathy!

Moj CC King je iz psarne na ** in sicer ***. Nismo ga kupili za namene razstavljanja, vendar pa je bila vzrediteljica zainteresirana, da bi prodala lepega mladička v Slovenijo zaradi referenc. Zato smo obljubili, da bo "videl vsaj nekaj razstav". V rodovniku pa ima Sultana, za katerega sem tudi v tem forumu prebrala veliko lepega. Vendar pa poudarjam, da smo kupovali CC predvsem zaradi karakterja, ki se nam je zdel po vseh poizvedovanjih in po prebrani literaturi ter pogovorih z lastniki idealen za nas. Zaenkrat nam ni žal (in verjetno nam ne bo nikoli), ker je res pravi cukerček.

LP vsem na tem forumu Smiley
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #58 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:01:08 »


Kako si ji dala vedet da si ti šef in ne ona?


Z doslednjostjo in večjo trmo od nje. VSAKIČ (in ne samo tu in tam), ko me je hotela kaj izsiljevati (tudi za najmanjše stvari; ponavadi pa, naj se z njo igram "ravsanje", kar sploh nisem oddobravala), sem se samo postavila v strogo držo in z zelo resnim glasom Bonie poslala na njen prostor, kjer smo jo nekaj časa vsi ignorirali. Ona pa je seveda kuhala mulo in se vedla kot najbolj nesrečen pes na svetu :-)
Res pa je, da ni bila nikoli ekstremno "poredna". V bistvu je že od malega upoštevala "avtoriteto" vseh ostalih članov družine in če ne prej, vsaj takrat, ko je videla, da si že res jezen, je kar hitro pobegnila na svoj prostor in glavo zarila v deko, kot da je potem ne vidimo...
Sicer pa ignoriranje pri njej zelo deluje, ker ona bi bila celi dan ves čas ob tebi, in ji je najhuje to, da jo ignoriraš, če pa ji sploh ne pustiš blizu pa sploh.
Če pa si mislila na takoimenovano prevaljenje na hrbet in druge stvari, tega nikoli nisem počela, ker se mi zdi takšna vzgoja za psa, kot je CC (ki je po naravi zelo nežen pes, kljub velikosti in izgledu) popolnoma neprimerna. Poleg tega ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da se nobena nasilna vzgoja pri CC-ju ne obrestuje. Jaz sem mojo psico samo enkrat, ko se mi v šoli ni in ni hotela vlečti na mokra tla, dobesedno vrgla na tla, kjer se je samo prestrašeno prevalila na hrbet in me samo gledala. Potem pa sem rabila nekaj tednov, da sem se znebila občutka, da me se boji. In ničesar takšnega ne bi več nikoli naredila. Še zdaj me je tega sram, kar sem naredila. Po drugi strani, pa so CC-ji izredno učljivi, jaz sem mojo vse osnovne komande naučila v prvem mesecu, samo v žepu sem stalno nosila kakšne priboljške in vedno, ko je nekaj v redu naredila sem dala komando in pohvalo ter nagrado. Zato res ne vidim razloga, zakaj bi kadarkoli moral uporabiti silo pri CC-ju, če pa vse z veseljem naredi, samo zmotivirati moraš psa nekako. Mojo mogoče celo bolj kot hrana motivira igra, kar je še bolj super. Res pa je, da CC ni nemški ovčar in ima kar precej svoje volje, zato se pač moraš malo bolj angažirati pri CC-jih glede motivacije. Pri nas smo pred Bonie vedno imeli doma nemške ovčarje, tako da vem, kakšna je razlika. Ampak, če si nekdo nabavi CC-ja mora pač sprejeti tudi karakter takšnega psa. Sama sem pred Bonie bila prepričana, da čez nemškega ovčarja ga ni, ampak zdaj moram rečti, da ne verjamem, da bom še kdaj imela kakšnega drugega psa razen CC-ja. Preprosto zaljubiš se v te prebrisane ocke Wink
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #59 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:45:12 »

Pa se dve fotki od moje razvajenke...
http://users.volja.net/mojeimeje/IMG_0743_11.JPG

http://users.volja.net/mojeimeje/IMG_0751_112.JPG
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Cane Corso
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines