mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 02:36:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki
Strani: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 ... 228   Dol
Natisni
Avtor Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki  (Prebrano 503026 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2520 : nedelja, 27.10.2013 : 11:56:34 »

neoprenski štumfi ziher dobr delajo.
pri nakupu je za pazit samo to, da je mehek neopren.
razlika v ceni med trdim in mehkim neoprenom je samo par ojričev, ko jih pa gor vlačiš, je pa ogromna.
štumfi se po kakih akcijah dobijo za cca 20 ojrof in se splača bit mal pozoren.
jst imam 3 in 5 mm.
za vsakdanjo zimsko rabo bi blo mogoče smiselno kupit tudi kake 1 ali 1,5mm debeline.

Kje se pa taki štumfi kupijo?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2521 : nedelja, 27.10.2013 : 12:10:34 »

v štacunah za potapljače, srfače, kajakaše, ribiče ... in vse ostale, ki imajo mokro v čevljih Smiley
verjetno se najdejo tudi v čist navadnih športnih štacunah.
niso neka huda rariteta.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2522 : nedelja, 27.10.2013 : 12:28:08 »

še eno opozorilo:
neopren prej ali slej ful smrdet začne, če zadeva ni pralna.
je toplo, ampak vedno mal fajhtno.
v fajhtnobi se začne luščit povrhnjica kože in ko tist razpadat začne, smrdi k svina.
zato je po uporabi neoprenska oblačila in štumfe fajn obrnit okoli in ruknit v pralni stroj na 30 stopinj.

bohvar kombinirat neoprenske štumfe z bombažnimi, ki vpijajo in zadržujejo vlago.
zato najprej obuješ čist obične sintetične termoštumfe, ki praviloma odvajajo vlago, čez pa neoprenske.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2523 : nedelja, 27.10.2013 : 12:41:57 »


zato najprej obuješ čist obične sintetične termoštumfe, ki praviloma odvajajo vlago, čez pa neoprenske.

Pol pa moram vse čevlje/škornje vsaj številko do dve, večje kupit  Undecided
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2524 : nedelja, 27.10.2013 : 13:54:56 »

za tatenke (1 ali 1,5mm) ni treba
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2525 : nedelja, 27.10.2013 : 15:49:59 »

v štacunah za potapljače, srfače, kajakaše, ribiče ... in vse ostale, ki imajo mokro v čevljih Smiley
verjetno se najdejo tudi v čist navadnih športnih štacunah.
niso neka huda rariteta.
Dobra informacija - torej najprej neoprenske štumfe kupit, z njimi pa potem gumijaste škornje probavat, da uloviš tapravo številko, a ne Wink

rava, pa saj če daš neopren v gumijaste škornje, se itak nima od česa zmočit - razen, če se noge fejst potijo. Tako da verjetno ni problem, če se ti zdijo fajhtni, jih lepo zunaj posušiš, pa so pripravljeni na naslednjo uporabo. A prav mislim?


mhm, s tem, da sem imela salamensko srečo, saj so dan pred mojim nakupom tele škornje znižali za 25%.... kar je seveda še vedno za zmeren fršlok ampak glede na to, kolk je pa zorpno v mrazu na mestu stat, oz. se samo zmerno gibat, pa računam, da bodo teli vredni svojega dnarja.
Smiley
Cena izgleda huuuda "za ene gumijaste škornje" - ampak, če je tole ful kvaliteten material, tak, da ti 10 let zdrži, je pa zadeva vredna svojga denarja, če jo imaš cele mokre zimske mesece za uporabljat - po moje se splača. (ampak jaz sem itak isti "pasji čevlji stil" frik za čevlje kot Xena in vidim zadeve tako kot ona Wink

Če samo pomislim, da sem dala v treh letih 3 x po 20€ za čist obične gumijaste škornje, dvoji so mi počili v par mesecih, ker je bil očitno čisto zanič material, teli živo zeleni sicer še "živijo", samo je pa pri njih točno tko, kot Čarka pravi - en kl****v safr, ko hodiš v njih v malo debelejših štumfih 2, 3 km po gozdu, pa si moraš tiste štumfe ves čas popravljat, ker se tko sitno gužvajo v škornjih Undecided

Bo treba najprej probat in videt, kako je kaj z neoprenskimi štumfi in bolj poceni škornji, potem pa počasi šparat začet za nove loUske zmage, če prva varianta ne rata Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2526 : nedelja, 27.10.2013 : 16:21:46 »

Dobra informacija - torej najprej neoprenske štumfe kupit, z njimi pa potem gumijaste škornje probavat, da uloviš tapravo številko, a ne Wink

rava, pa saj če daš neopren v gumijaste škornje, se itak nima od česa zmočit - razen, če se noge fejst potijo. Tako da verjetno ni problem, če se ti zdijo fajhtni, jih lepo zunaj posušiš, pa so pripravljeni na naslednjo uporabo. A prav mislim?

koža diha, izhlapeva pa take stvari počne in maš v škornju po difoldu fajhtnobo, tudi če nisi take sorte, da ti skoz vse dol teče in tudi če ne migaš spljoh.
zato je v bistvu važno, da maš neki tacga, kar ti fajhtnobo odvaja od kože stran.
princip je isti če primerjaš bombažne in švic majce.
s tem, da iz bombažne ipak nekaj izhlapeva, iz gumijastih škornjev pa že po difoltu nič zaradi 100% nepropustnosti.
zato je smiselno met tak sistem, da se kondenz zadržuje ob gumi ne ob koži.
tudi anoraki imajo mrežice lih iz tega razloga.

to, da pa neopren, ki ga nosiš neposredno na koži, prej ali slej grozno smrdet začne zaradi razpadajoče povrhnjice, je pa tako naravna zakonitost kot zemlja, ki kroži okoli sonca. zato je fajn da je take kvalitete, da se kamot pere v pralnem stroju.
tanovi tamehki neopreni zelo lepo prenašajo pranje in jim nič ne škoduje.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2527 : nedelja, 27.10.2013 : 16:34:38 »

sem pa hotla poguglat še, če je kdo že pogruntal, kako v gumijastih škornjih štumfi ne bi lezli dol.
poizvedba gugalj: nogavice lezejo gumijasti škornji
prvi zadetek: Najstrastnejši spolni položaji iz Kamasutre!
in še ene par takih v nadaljevanju.
pol sem pa raje nehala 

če dobro premislim, je pa tko, da imam za hojo treking goratex šuhe, medtem ko gumaste škornje več ali manj uporabljam če sem pri miru in je mokro. recimo na jadrnici pa to in jih mam že ene 20 let.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2528 : nedelja, 27.10.2013 : 17:07:11 »

več sreče v angleščini Smiley
http://www.archerytalk.com/vb/showthread.php?t=683673
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2529 : nedelja, 27.10.2013 : 17:57:12 »

Mene je prodajalec že po telefonu (ko sem rezervirala cifro za probo) opozoril, da se v teh škornjih nosi izključno tanke nogavice, tako da sem take že doma obula in sicer dokolenke, z močnejšim patentom. Se mi zdi, da je pri taki kombinaciji praktično nemogoče, da bi ti dol lezle.
Ima pa točno take škornje tudi ena naša inštruktorica, ki jih drajsa že tri leta in je več kot zadovoljna.

Vsekakor pa bom tudi jaz ob prvi priliki poročala s terena. Cool
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2530 : nedelja, 27.10.2013 : 18:34:47 »

sem pa hotla poguglat še, če je kdo že pogruntal, kako v gumijastih škornjih štumfi ne bi lezli dol.
poizvedba gugalj: nogavice lezejo gumijasti škornji
prvi zadetek: Najstrastnejši spolni položaji iz Kamasutre!
in še ene par takih v nadaljevanju.
pol sem pa raje nehala 

če dobro premislim, je pa tko, da imam za hojo treking goratex šuhe, medtem ko gumaste škornje več ali manj uporabljam če sem pri miru in je mokro. recimo na jadrnici pa to in jih mam že ene 20 let.
rava
me je kar strah guglat na to temo Grin Ti verjamem na besedo Cheesy

Jaz pa škornje uporabljam za hodit, ker se mi zdi pač brezveze po asfaltu hodit par km, če imam priliko "na dohvat ruke" lepe gmajne, vinograde in gozd uporabljat - ampak zdaj imamo že ves teden dež, meglo, dež, zemlja je totalno razmočena, maš blata do riti in luže pod listjem in ker se mi ne da vsak dam pucat gojzarjev, obujem za vse to sr*** raje škornje. Plus - kjer ni košeno, je trava (itak mokra 100%) visoka do pol goleni in spet tle škornji najbolje sedejo.
In taka zima, kot je bila lani, mokro, mokro, mokro, pa še plundrast moker sneg - ista pašta, če ne bi bilo premraz, bi skozi gumi škornje drajsala. In tako se mi je kar "marija prikazala" v tejle temi - ko asem izvedela za kombinacijo toplega neoprena + gumijastih škornjev - natanko to bi rabila, ko je zunaj manj kot 5 ali 10 stopinj, pa mokro do riti Smiley

@Xena - poročilo željno pričakujemo, seveda je zelo zaželjena foto reportaža Smiley

Tisto, da štumfi dol lezejo, je pa moja izkušnja z recimo dvojnimi (in/ali bolj ohlapnimi) štumfi in navadnimi škornji, razen če si štumfe prej čez hlače potegneš in če niso kakšni taki, kot sem jih  jaz uporabljala v mrazu v škornjih, štrikani iz domače volne. Ker noga v običnih škornjih pač "skače" in potem imaš kar naenkrat peto štumfov sredi podplata Angry
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2531 : nedelja, 27.10.2013 : 19:05:56 »

Veš kaj, sploh ni treba v gozd, da pridejo "gumenjaki" prav. Zdaj, v jesenskem času, je zjutraj trava mokra tudi klele na robu glavnega mesta in jaz jo na jutranji sprehod mahnem obvezno v  gumijastih škornjih. Ker točno tako, kot pravi mamaF - kdo hudiča ima cajt pol ure gojzarje al pa superge pucat! Škornje pa ob povratku lepo pošpricam s šlauhom za travo zalivat in so čisti, dok si reku keks.

Zaenkrat mi zadostujejo eni štumfi. Ko bo plundra, bom rabila pa dvoje  Lips Sealed  - al pa tele fensi-šmensi nove škorenjčke! Cheesy

- Xena, a je treba it na sedež firme u Portorož tole probat ali jih ima tudi kakšna ljubljanska podružnica na zalogi?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2532 : nedelja, 27.10.2013 : 20:51:19 »

- Xena, a je treba it na sedež firme u Portorož tole probat ali jih ima tudi kakšna ljubljanska podružnica na zalogi?

Ti pišem na ZS, ker tle verjetno ne smem reklame delat. če še koga zanima, kje so, bom z veseljem odgovorila na ZS.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2533 : nedelja, 27.10.2013 : 21:07:52 »

O, hvala, hvala  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2534 : nedelja, 27.10.2013 : 21:20:18 »

Uf, mi bomo kar u navadnih gumastih škornjih še naprej okoli tacali, za pozimi za sneg si bom pa ene une a la kocka omislila.
Za tiste 20 minut, da se polulamo, bodo ok.
V gozd itak ne grem, ker je skoraj vsak jež večji od mojega malega.  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 ... 228   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines