mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 15:53:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek  (Prebrano 79932 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #75 : četrtek, 29.12.2005 : 23:35:14 »

Kako pa se reče tej barvi ki jo ima tvoja Luan? Sej je cela rjava a se samo meni ak zdi? Tudi takšna barva je ful lepa.

Kdo pa še vzreja tibetanske mastife pri nas? Po možnosti črne z ožigi, ker pa ni vse v barvi me zanima tudi zdravje in razstavna kvaliteta.

Moja Luan pa je bila tudi črna z ožigi, le da je bila mat, ki je za odtenek drugačna črna barva in res potegne malo na rjavkasto, oz. na rdečkasto. Posebno na soncu je takšen odtenek črne zelo rdečkast oz. rjavkast in morda se res zdi, da je to rjava barva.so pa res zanimivi in takih psov je kar precej. Naša Gawa recimo pa je povsem črna z ožigi in nima rdečkaste primesi.
Trenutno ni nobenega drugega vzreditelja tibetanskih mastifov pri nas, upam pa da bo ena psička iz celja, ki je tudi iz moje vzreje, naslednje leto imela leglo. Ta psička pa je modra z ožigi, kolke ima A1, A1 in oči ima tudi pregledane in je vse v redu.
mogoče pa se bo še kdo drug, odločil za kakšno leglo, čeprav lahko rečem, da zanimanja za vzrejo pri tej pasmi praktično ni.

Matej, iz Gavinega legla pa imamo fantka in punčko in imata imeni na črko J. Fantek je Jo Bo Gcen Po (kar pomeni starejši brat, ker se je pač  rodil prvi), punčka pa je Ja Khra in ker nisem našla na črko j nobenga pametnega imena, ki bi po slovensko imel kakšen pomen v povezavi z njo, ji je sedaj po naše ime čajnik, kajti Ja khra pomeni po tibetansko čajnik  Grin Grin

Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #76 : petek, 30.12.2005 : 00:13:14 »

O kriza kakšna imena Tongue ne mislim v slabem smislu. Ampak kje pa stakneš ta imena? Imaš kakšen slovar ali obvladaš tibetanščino Wink

Luanina barva je res zanimiva. A pa obstaja taka barva ko sem jo jaz opisala za Luan? Da dejansko zraven ni črne ampak samo različni odtenki rjave. Ker dejansko Luan izgleda perfektno :p

A modri z ožigi (tako kot črni npr) obstajajo?

Za vzreditelje mi je pa res škoda, ker je pasma simpatična.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #77 : petek, 30.12.2005 : 01:10:58 »

Do-Khyi nekaj me zanima.

A je v Celju doma eden izned vaših mladičev, zelo pogosto ga srečujem?

 Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #78 : petek, 30.12.2005 : 14:21:02 »

V Celju je psička Hatha pri gospodu ki imejo tudi tibetansko španjelko.

Drugače pa čestitke za naraščaj tudi od nas in veliko veselja z njimi.
Najboljše ime pa seveda Ja Khra  Cheesy (pa saj če nam nebi povedala nebi vedli)
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #79 : petek, 30.12.2005 : 14:23:43 »

Za Hatho vem, ker tega gospoda poznam, ampak kolikor vem imamo še enega.

Lp
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #80 : sobota, 31.12.2005 : 00:47:45 »

O kriza kakšna imena Tongue ne mislim v slabem smislu. Ampak kje pa stakneš ta imena? Imaš kakšen slovar ali obvladaš tibetanščino Wink

Luanina barva je res zanimiva. A pa obstaja taka barva ko sem jo jaz opisala za Luan? Da dejansko zraven ni črne ampak samo različni odtenki rjave. Ker dejansko Luan izgleda perfektno :p

A modri z ožigi (tako kot črni npr) obstajajo?

Za vzreditelje mi je pa res škoda, ker je pasma simpatična.

Imena seveda dobim iz tibetanskega slovarja Cool in prav všeč  mi je , ker so tako nevsakdanja Cheesy Normalno pa da potem ime s katerim kličemo psa  malo priredimo, saj ga ne moreš klicati Jo bo  gcen po  Roll Eyes Roll Eyes, lahko pa poenostaviš na Jobo in je čisto o.k.
Glede barve ti lahko povem da takšne kot si jo opisala še nisem videla, najbolj podobna različica je ta Luanina varianta.
Modri z ožigi so pri modrih psih najpogostejši oz. jaz modrega brez ožigov še nisem videla, pa sem videla že ogromno Tm- jev, le da imajo ti modri psi zelo svetle ožige, nisem še videla modrega TM- ja z rdečimi ožigi.

Do-Khyi nekaj me zanima.

A je v Celju doma eden izned vaših mladičev, zelo pogosto ga srečujem?

 Wink

V Celju živi Hatha, kot je že povedala Lobsang, in blizu Celja je še en pes, ki je prav tako moder kot Hatha, to je njen brat in mu je ime Hatho Smiley Čisto možno da srečuješ njega.

Logiran
~Nika~
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #81 : sobota, 14.01.2006 : 15:47:11 »

Pozdravljeni!!
Mene pa samo zanima,kakšno nego rabijo za na razstavo...in če imajo kakšno posebno razstavno pozo.
To me zanima,ker pride na razstavo v ljubljano naš znanec z rajvim TM jem,pa bi mu rada čimbolj svetovala.
Pa a še veste,a so vse barve TM jev v istem ringu ali so ločene??
Hvala za odgovore Roll Eyes Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #82 : sobota, 14.01.2006 : 16:10:09 »

Kolikor je meni znano se vse barve skupaj ocenjujejo!
Glede nege pa mislim da TM ni preveč zahteven - skopan in počesan - če je pa še kaj drugega pa počakaj na ogovor do-khy!
Logiran
~Nika~
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #83 : sobota, 14.01.2006 : 16:32:08 »

Najlepša hvala za odgovor.Za vse ostalo pa jo bom počakala Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #84 : sobota, 14.01.2006 : 17:50:55 »

Čeprav vprašanje če bo danes kaj gledala forum - moj predlog - jutri pojdita prej na razstavo in poiščita Uršo - rada vama bo pomagala  Wink
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #85 : ponedeljek, 16.01.2006 : 17:53:36 »

Pozdravljeni!!
Mene pa samo zanima,kakšno nego rabijo za na razstavo...in če imajo kakšno posebno razstavno pozo.
To me zanima,ker pride na razstavo v ljubljano naš znanec z rajvim TM jem,pa bi mu rada čimbolj svetovala.
Pa a še veste,a so vse barve TM jev v istem ringu ali so ločene??
Hvala za odgovore Roll Eyes Smiley

Nika sorči, ker je tale razstava v LJ že mimo, ampak res nisem  sledila, če je tu kdo kaj napisal  Undecided Imamo mladičke, pa skoz samo njih gledam Grin Grin Grin
Torej kot ste že ugotovili vse barve se ocenjujejo skupaj, glede nege tudi ni nič posebnega glavno da je pes negovan, nekateri jih strižejo, čeprav jih ni treba Roll Eyes in sploh ne vem kaj bi na TM- ju lahko strigel. Ne vem zakaj si takšni raje ne kupijo kodra Grin.
glede razstavne poze tudi ni nič posebnega sprednje in zadnje noge lepo poravnane pa je !
Enostaven pes za enostavne lastnike! a ne da?
Logiran
~Nika~
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #86 : ponedeljek, 16.01.2006 : 21:04:32 »

ah nič hudega Grin
no mimo smo...sm pa tudi sama ugotovila da so te psi perfektni in nič zahtevni Smiley
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #87 : torek, 24.01.2006 : 18:41:41 »

Na podforumu kraški ovčar se je razvila prava debata o preverjanju značaja psaa vzrejni pregled. V bistvu debatiramo bolj o enem predlogu ali je primeren ali ne.

Tibetanski mastif je po izvoru soroden kraševcu, zato me zanima ali se pri tibetancih izvajajo na vzrejnih pregledih preizkusi značaja in če se, na kakšen način? Zanima me tudi kako je to urejeno v tujini.

Lep dan še naprej!
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #88 : nedelja, 19.02.2006 : 14:53:24 »

Ko sem peljala mojo psičko(bernardinko) sterilizerat sem tam videla 2 maldička tibetanska mastifa stara sta bila 7 tednov(nisem čist 100%)
sta bila prava cukra!!  Smiley Wink
Res so lepi psi tibetanski mastifi! Cheesy
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #89 : četrtek, 23.02.2006 : 23:54:43 »

Opažam, da je TM čedalje bolj poznan in da je ljudem všeč. Saj so res cukri ti moji tibetančki.

Seveda moram še povedat, da sem v torek s Švedske pripeljala še eno psičko te prelepe pasme.
Moja Dzaybo je pravi srček,še  malo bolj črna kot smo jih vajeni in pri desetih tednih ima 12kg, kar je kar lepo za takole punčko Kiss Kiss Kiss.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines