mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 16:12:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek  (Prebrano 79942 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : petek, 14.11.2003 : 11:36:00 »

Uh, itak glasujem za tibetancka, ampak vprasanje je, kaj si ti zelis od psa? Karakter je krasno opisala do-khyi na prvi strani:

Citat
TM je zelo samozavesten pes,do domačih zelo prijazen in dobrodušen, do tujcev pa se vede zelo zadržano.Če ni nikogar doma je izvrsten čuvaj in takrat se mu tudi ni dobro približevati.Ko pa je kdo od domačih zraven samo zalaja, da opozori na vsiljivca,ko pa vidi da je prišlek dobrodošel, ga pozdravi s prijazno zadržanostjo.Je uravnovešen in umirjen,ima visok prag vzdraženja.Prijazen je z otroki in uživa v njihovi družbi.Je zelo neodvisen pes, sicer hitro dojame kaj želiš od njega vendar ni hlapčevski in ga priporočam le ljudem, ki to tolerirajo.Veliko truda treba vlagati v odpoklic, včasi je bolje uporabiti besedo počakaj,ker se mu zdi brez zveze hoditi nazaj, kadar ga kličemo.Počakaj zelo dobro vžge!  Imeti mora stalen stik z ljudmi, tako postane čudovit družabnik.Kljub temu da včasih deluje lenobno je ko se njemu zdi to potrebno zelo hiter, česar mu niti v sanjah ne bi presodili. Kadar ga imamo v hiši je tako miren, da ga niti ne opazimo.Zaradi njegovega značaja ga ne priporočam ljudem, ki obožujejo 100% ubogljive pasme, ta pes ni robot in tudi nikoli ne bo; je pa predvsem naraven.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #31 : petek, 14.11.2003 : 12:20:06 »

Živjo!

Ja, tile tibetančki so pa zelo lepi. Zanima pa me nekaj. Ali morajo obvezno imeti zavihan rep čez hrbet?
Logiran
mal
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #32 : petek, 14.11.2003 : 12:52:33 »

Nanook!

V bistvu me najbolj zanimata dve karakterni značilnosti da ima rad otroke(sicer jih še nimam) in da je kolikotoliko čuvaj (malamut to nikakor ni) še ena stvar ki me muči pa je šolanje psa pri do-khyi omejeno pri beauceron (službena pasma).Na koncu kot vse kaže bo prevladalo mnenje moje punce, zanjo so edini tisti kužki ki zgledajo kot medo.
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #33 : petek, 14.11.2003 : 14:23:28 »

Že kar nekaj časa razmišljam da bi svojemu 16 mesečnemu malamutu pripeljal prijateljico. Skoraj prepričan sem že da bo to do-khyi ali pa beauceronka.Kar se karakterja tiče se mi zdi da bo tibetanka boljša saj ima podobno neodvisen karakter kot malamut, prosim napišite svoje mnenje da mi bo odločitev lažja.

Mal!
Mislim, da sta obe pasmi primerni za življenje z malamutom, vendar kot je že rekla nanook odvisno od tvojih zahtev in želja. Jaz imam poleg mastifk še eno tibetansko španjelko in punce se doro razumejo med seboj. Če ti ustreza karakter TM- ja potem si pravi zanj, drugače pa... Če te še  kaj zanima okoli TM kar vprašaj.
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #34 : petek, 14.11.2003 : 14:54:08 »

Živjo!

Ja, tile tibetančki so pa zelo lepi. Zanima pa me nekaj. Ali morajo obvezno imeti zavihan rep čez hrbet?

Živjo Archie!
Me veseli, da so ti všeč tibetanski mastifi.

Iz opisa splošnega videza TM- citiram:Križec je skoraj vodoraven. Bogato odlakani rep je tako nasajen visoko in nošen v ohlapnem loku čez hrbet...

Naj še razložim, da rep ni tako strogo nošen čez hrbet, kot recimo pri špicih, napaka pa je če je vedno spuščen. Samci ponavadi izraziteje nosijo rep čez hrbet, psice pa velikokrat ne, oz. le v gibanju. Menim, da je velika napaka, če TM niti v gibanju ne nosi repa čez hrbet.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : petek, 14.11.2003 : 19:26:17 »

Nekaj strani o TM.

http://www.tibetanmastiffs.com

http://www.tibimaxe.via.t-online.de/

http://www.tibetan-mastiffs.org/

http://www.sarastmdokhyi.org/

http://www.tibetanmastiffdogs.com/

http://www.tibetanmastiff.org/

http://www.tmcamerica.org/

http://www.ustmc.com/
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sasa.kos
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #36 : torek, 09.03.2004 : 19:59:00 »

Res kul. Jaz bi ju takoj vzela, pa mi doma ne pustijo. Tako ali tako se pa še nismo preselili v hišo, kdaj se pa bomo pa res ne vem.  Huh
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #37 : četrtek, 11.03.2004 : 21:36:17 »

tudi jaz sem kako leto živela v bloku- za umret... takrat sem si že kupila t. mastifko in moram reči, da se je tudi v stanovanju doro obnesla. Seveda sem takrat vedela, da se bomo čez nekaj mesecev preselili v hišo, sicer si je ne bi umislila. Za takega psa je super, če ima tudi vrt na razpolago. Posebno pozimi tako uživajo v snegu, da sploh ne grejo pod streho, čeprav imajo možnost, in spijo kar v snegu. Shocked
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #38 : četrtek, 29.04.2004 : 14:51:04 »

Da tema ne bo cisto zamrla...ena slikica za do-khyi! Cheesy Kuza je slikan na Cacib Ljubljana 99!

http://foto.volja.net/user_galleries/kaja00/nase_pasje_krdelo/midi_tm.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #39 : četrtek, 29.04.2004 : 18:38:05 »

Kaja hvala za slikco. Poznam tega kužka. Sem najprej mislila. da je Arijeva mama Estell, ker sta po barvi povsem enaka.
Sicer pa tako in tako poznam skoraj vse tibetanske mastife v Sloveniji Grin. No, saj to ni težko,ko pa jih je le kakih 30.
Upam, da bomo tudi Slovenci počasi vzljubili to nepoznano pasmo.  če pogledam 9let nazaj(ko sem pripeljala svojo prvo tibetanko v Slo) tudi na razstavah ljudje niso vedeli katera pasma je to, danes jih  pa že kar nekaj ve za katero pasmo gre.
Po drugih državah so pa izredno cenjeni psi, kot opažam.
Logiran
snowy_girl
gost
« Odgovor #40 : nedelja, 16.05.2004 : 18:34:11 »

NEKATERI SMO PA TO PASMO ŽE VZLJUBILI! Grin Ampak, pri nekaterih je problem, da mislijo, da so vredu le prinašalci in pa nemški ovčarji, zato jih pa je tako veliiko. no saj, ne da niso lepi in pametni, le preveč priljubljena pasma je, drugih pa tako ali tako ne poznajo...
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #41 : ponedeljek, 16.08.2004 : 21:25:04 »

Obveščam vse ljubitelje in simpatizerje tibetanskih mastifov, da je v avgustovski številki revije Moj pes predstavljena ta pasma.
Nikar ne zamudite, kajti da je v kaki slovenski pasji reviji predstavljen tibetanski mastif se zgodi le na vsakih 100 let  Grin Grin Roll Eyes.
Pa prijetno branje vam želim!
Logiran
filipini
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #42 : torek, 23.11.2004 : 22:00:47 »

 Moram pa povedat da sta pa kombinacija TM (ima jo moja soseda) in LR najboljši od 3 pa vse do zdej torej 11mes. sta skoz skupaj in seveda pobirata največje neumnosti (ki recimo sploh niso značilne za določeno pasmo) ena od druge, kljub temu da skupaj hodimo v šolo.TM lovi frizbi,ten.žoge, rada ima luže, moja LR pa rada koplje po zemlji, najlepše pa jih je opazovat na polju ko tečeta, TM ima dolge korake, LR pa kratke vendar zelo hitre. Aja LR kratica za labrador retriever.Lp
 
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #43 : sreda, 24.11.2004 : 22:26:20 »

Moram pa povedat da sta pa kombinacija TM (ima jo moja soseda) in LR najboljši od 3 pa vse do zdej torej 11mes. sta skoz skupaj in seveda pobirata največje neumnosti (ki recimo sploh niso značilne za določeno pasmo) ena od druge, kljub temu da skupaj hodimo v šolo.TM lovi frizbi,ten.žoge, rada ima luže, moja LR pa rada koplje po zemlji, najlepše pa jih je opazovat na polju ko tečeta, TM ima dolge korake, LR pa kratke vendar zelo hitre. Aja LR kratica za labrador retriever.Lp
 

O, tale soseda bo pa verjetno TM Shamouk(Hira), kajne? Sem slišala, da se kar razumeta z vašo labradorko. Verjamem, da sta skupaj pravi navihanki. Kiss
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #44 : četrtek, 25.11.2004 : 12:54:42 »

No, v moji bližini stanujeta ata Kun in sin Hay. Oba prelepa in prijazna fanta.

LP
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: TIBETANSKI MASTIF - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines