mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 24.09.2024 : 20:14:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Heli, grška lepotica
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Heli, grška lepotica  (Prebrano 62719 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #90 : petek, 28.11.2008 : 12:04:14 »

Pridno spremljam vaše nasvete, zato je včeraj iz naše sobe tudi že izginila preproga  nekam na varno Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #91 : petek, 28.11.2008 : 12:45:25 »

Heli je sobno čista. Nima kaj lužic delat in ni treba umikat tepihov in ostalega. V kletki zdrži brez problema 8-9 ur, ko je zunaj nje, jo je pa treba večkrat spustiti na prosto, pa ni problema. Pri nas se ni niti enkrat polulala notri, enako velja tudi za Missy. Res je še mladič, kar pomeni (tam do enega leta, recimo), da je treba ven večkrat kot potem; in če to tako je, potem ne vidim razloga, zakaj bi to počela notri. Razen kadar je v kakšni stiski in ji malo uide, ali pa ko se pretirano razveseli.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #92 : petek, 28.11.2008 : 13:07:01 »

Ja tako je delala lužice Missy, predvsem ko je bila vesela in to v sekundi. Ni bilo variante, da bi jo tako hitro spustil ven. Ker je bilo to vedno na isto mesto, tj. vedno na nov tepih, smo ga začasno umaknili. Pač ne pustim/mi ni všeč, da peska lula na preprogo iz kakršnegakoli razloga že. Razumem da to počne kot mlada psička in zato nismo delali kakšnih hudih sankcij, samo ponudili smo ji drugo možnost (časopis) in še bolj pazili, da je šla še večkrat ven. To da mora pogosto ven se mi je itak zdelo samoumevno.
Sedaj tega ne počne več. In že od prvega dne ko je sama doma 8 ur ni nikoli naredila nobene lužice. Upam da to pojasni situacijo.
Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #93 : petek, 28.11.2008 : 14:54:35 »

Ja, Smetka, hvala za zapisano. Ravno ta njena čustva so po mojem tista. V kletki z lahkoto zdrži 9 ur, tudi ponoči ni težav. Luže so samo takrat, kadar jo vabim, da pojdiva ven, skratka, kadar kaj hočem od nje. Takrat ji očitno včasih vzbudim nelagodje, pa ji uide. Zdaj delam to napako, da me je vsakič, ko jo vabim ven, strah, da bom imel napačen pristop, in se bo zato polulala. In potem Heli to gotovo začuti, pa zaide v stisko in ji uide. Skratka, delati moram na sebi, na mojem odnosu do nje, pa ne bo nič lužic. Kadar jo pustim pri miru, se NIKOLI ne polula. Uide ji samo, ko jo vabim ven. Pa, da se razumemo, lulanje je občasno, ni redna nadloga. Ko bom znal govoriti z njo tako, da mi bo popolnoma zaupala, bo vse v redu. Zagotovo tudi ne lula zato, ker bi jo preveč tiščalo, saj je popoldan zunaj vsaj na dve uri, pogosto še večkrat.

Krivda je na meni. In to je prav zanimivo. Odkar imamo Heli, imam občutek, da lahko psica mene spremeni na boljše. Jaz namreč veliko govorim in marsikaj lahko skrijem v besede. Heli pa besede ne pomenijo nič, njej je pomembno bistvo, govorica telesa, barva glasu, kar pa ne moreš skriti v prazne besede. Punca torej čuti, in mi s tem nastavlja ogledalo. Zdaj sem spoznal, da se moram vsakič, ko ji uide, vprašati, kaj sem JAZ zagrešil, ne pa ona.

In ko pride konec dneva, pride Heli v spalnico preverit, če bi nocoj morda lahko spala pri nama. Tako lepo pogleda, nasloni glavo na posteljo ... Kako lepi so taki zaključki dneva! Seveda že vnaprej pozna odgovor: "Heli, ne, pojdi v kočo!" in mirno odide spat v kletko. Je pač poizkusila, probat ni greh ... Smiley  Fajn punca je!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #94 : petek, 28.11.2008 : 14:59:34 »

Dišeča poli salamca včasih dela čudeže. Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #95 : petek, 28.11.2008 : 15:00:16 »

Pa ignoriranje. Ne vabi je ven, greš pač ven in gre ona za tabo, pa je.
Logiran

TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #96 : petek, 28.11.2008 : 15:59:09 »

In ko pride konec dneva, pride Heli v spalnico preverit, če bi nocoj morda lahko spala pri nama. Tako lepo pogleda, nasloni glavo na posteljo ... Kako lepi so taki zaključki dneva! Seveda že vnaprej pozna odgovor: "Heli, ne, pojdi v kočo!" in mirno odide spat v kletko. Je pač poizkusila, probat ni greh ... Smiley Fajn punca je!

 Cheesy Grin
se je že začelo, Horjulčki to vedno poskusijo
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #97 : petek, 28.11.2008 : 16:09:13 »

Cheesy Grin
se je že začelo, Horjulčki to vedno poskusijo

O ja, to pa definitivno. Ne bom nikoli pozabila, ko je sredi noči na posteljo skočil Flip  Grin. Odklop. Samo enkrat in nikoli več  Angry Tongue.
Bo tudi Helika obvladala. Flip je tudi brizgal po vogalu. Pa smo pipo zaprli in zatrli. Včasih je treba bit malo bolj odločen. Sej so iz mesa in ne iz papirja.  Wink
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #98 : petek, 28.11.2008 : 18:24:02 »

Pa ignoriranje. Ne vabi je ven, greš paè ven in gre ona za tabo, pa je.

ignoriranje dela čudeže! naš Skoki se velikokrat preveč navduši nad stvarmi - od tega, da prideš domov, do tega da ima novo oprsnico... in potem tako zelo nori, da bi se med norenjem lahko tudi poškodoval (ali pa poškodoval katerega od tamalih psov) in pomaga samo ignoriranje. je včasih težko, vendar se splača! Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #99 : petek, 28.11.2008 : 19:08:08 »

majke mi...a pol  od Horjulčkov očitno samo moja Pika spi pri nama na pojstli?  Huh eeeej, hvala bogu, da spimo skupaj, men je to tko fajn in komej čakam, da se še mačkoni pridružijo Cheesy...
khm, a sem kej bulana a kva je to, a? Tongue
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #100 : petek, 28.11.2008 : 19:51:43 »

Ne, niste edini in nisi bulana Grin.Pr nas je tko- otroc bodo šli počas u svojo postlo( Tongue ja, vem de), pol bo pa čist preveč prostora, pa noben no bo po naju plezal Grin..Mislm, saj vem, da ni preveč smešn, ampak hudo avtoritativni pa res nismo pri naš hiš...pa še stiskamo se radi- vsi po vrst- se je mogla tud Mari navadt Wink  Smiley.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #101 : petek, 28.11.2008 : 22:44:11 »

majke mi...a pol  od Horjulčkov očitno samo moja Pika spi pri nama na pojstli? Huh

Nikakor. Pokorno javljam, da smo tudi pri nas jasno vsi na postelji. Od tega Cockta obvezno POD kovtrom, vsakič z globokim vzdihom olajšanja, ko se udobno naštima.  - Jo imam na sumu, da se je tega navadila v Horjulu... Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : petek, 28.11.2008 : 22:45:21 »

Jst tud ne razumem, zakaj Flip npr. ne sme na postelji spat  Shocked Shocked.

 Tongue Tongue
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #103 : petek, 28.11.2008 : 22:49:25 »

A se ti mal hecaš?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #104 : petek, 28.11.2008 : 22:55:49 »

Jst tud ne razumem, zakaj Flip npr. ne sme na postelji spat  Shocked Shocked.

 Tongue Tongue

To tele  Smiley. Bi me še po nesreči v sanjah pohodil. Je pa fajn doživet sred teme, ko te nekaj temnega napade iz zasede. Da ne boste skrbeli, ima cel kavč na razpolago, ubogi revež.
Helika je pa taka drobna pikica. Za Grkinje je pa tko značilno, da so temperamentne babe in težje obvladljive Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Heli, grška lepotica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines