mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 24.06.2024 : 14:20:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolly in Jimmy  (Prebrano 38747 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #90 : torek, 02.12.2008 : 18:04:51 »

Saj, pomoje, je vse pisanje o prepoznavanju znamenj letelo na lastniške pse - vsaj upam, no. Ker očitati komur koli kar koli v tejle situaciji res ni niti najmanj primerno. Me je groza, če samo pomislim, da bi se znašla v takšni situaciji, kot se je binulja danes. Držite se vsi!
Logiran
FELI
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #91 : torek, 02.12.2008 : 18:08:40 »

Kako mi je težko pri srcu,ko prebiram tole temo.Škoda je za Jimmya,pasmo,Smetko,predvsem pa za veterinarko.
Tudi sama imam bulko,najbolj ljubečega,muckastega psa,kar sem jih kdaj imela,prijazna je  do domačih in do ljudi,ki jih srečujeva na sprehodu,doma pa postaja čedalje bolj "ozemeljska",ampak samo do nekaterih znancev in pa tudi neznancev,tako,da sem zelo previdna,ko nekdo pozvoni.
Ne vem zakaj tako različno obnašanje do ljudi,zakaj hoče nekomu dati na vsak način poljubček,drugega pa ugriznit.  
Res nikoli ne veš kako bo žival odreagirala v določeni situaciji,zato mora res biti ves čas pod nadzorom,sploh pa naša pasma,ker njen ugriz je res zelo močan.
Upam,da Jolly čaka prihodnost!
Se pa strinjam,da je boljše preprečiti novo nesrečo,pa čeprav je to še tako težka odločitev!

Veliko sreče
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #92 : torek, 02.12.2008 : 18:16:28 »

Meni ni uspelo opaziti za nekatere kot kaže zelo očitnih znakov, sploh pa smo bili vsi skupaj očitno nesposobni psa snet z veterinarkine noge. 

sem prebrala vse poste, pa ne verjamem, da ti je kdo zelel kaj ocitati. Menim, da so bili to prej zelo dobri nasveti kako ravnat s taksnim psom, ce je pac tvoj. Skratka, noben ti ni nic ocital, drzi se.

Lp, Maja
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #93 : torek, 02.12.2008 : 19:05:42 »

No zdaj ga bom najbrž vsaj znala snet, če bo še kdaj treba. Sicer pa srčno upam, da mi ne bo več treba.
Logiran

Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #94 : torek, 02.12.2008 : 19:08:21 »

Me je Polona danes klicala za mnenje in ga povem še tukaj. Ne bi evtanazirala Jolly, ker ni nujno, da bo kdaj storila isto, kot je storil njen brat. Sicer se strinjam, da genetika dela svoje, ampak še vseeno. Tudi Maca kdaj pokaže očitne znake agresije do ljudi, pa jo pravi čas ustaviva. Mislim, da lahko Jolly (če bo po osamosvojitvi od brata normalno reagirala) dobi svoj pravi dom!! Kljub kar nekaj izkušnjam z bulli, tako slabimi kot dobrimi, pasmo obožujem, upam, da je kje še kak tak za Jolly!lp
Logiran
ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #95 : torek, 02.12.2008 : 19:30:43 »

Pola pod tole se pa lahko samo podpišem Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #96 : torek, 02.12.2008 : 20:23:14 »

Deso, meni gre tudi vse sorte po glavi. Ampak tudi če bi šla jaz, pa tudi če bi imel nagobčnik, se je odločil odreagirat tako, kot se je. Se strinjam, posledic za druge ne bi bilo, za njega pa ne vem, če bi se kaj spremenilo.
Ok, pomojem si me tuki hotla citirat:p
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #97 : torek, 02.12.2008 : 20:32:23 »

Je možno, da je bilo krivo pomirjevalo? Baje lahko pes odreagira napadalno ko začuti, da je ranljiv - omamljen. Meni se je 1x to zgodilo pri bokserki, ki je hotela oklati vse nas, ki smo ji bili na dosegu. Niti mene ni poznala.
Pa saj vzrok niti ni več važen. Ponovno: hudo mi je. Za vse vpletene.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #98 : torek, 02.12.2008 : 20:33:12 »

O jej, pa res, sori. Mal sem out danes.
Logiran

ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #99 : torek, 02.12.2008 : 20:54:54 »

Glede nakazovanja napada pri psih imam jst tudi takšno izkušnjo, kot je opisala deteljica:
Citat
mojem npr se je samo prižgal drugačen sij v očeh
točno pogled psa se spremeni, pa nič drugega. in takrat ko sem jst to doživela prvič, tega znaka sigurno nisem videla.

verjamem, da je vsem hudo, še posebej Smetki, ker glavne odločitve padajo nanjo. ampak, reskirat ne moreš, da se to spet ponovi.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #100 : torek, 02.12.2008 : 21:20:13 »

Psov se ni potrebno bat. Moras pa nujno pokazat odgovornost in spostovanje do njih. Pes ima kosmata usesa. Zaradi taksnih nevestnih lastnikov sta 2 pustila znamenji na meni. Drzala nista dolgo. Bilo je pa za sivat. Sem pa takrat pocasi dojela, kako lastnik odloca ali bo pes druzbi nevaren ali ne. Tu se gre predvsem za to, kako predstavit in se obnasat s taksnim psom v javnosti. Seveda po tem, ko ga vzgojis in naucis, kako pricakujes, da se vede.
 
 Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #101 : torek, 02.12.2008 : 21:58:19 »

Prebrala sem celotno temo, in žal mi je za Jimmy-ja, in seveda za veterinarko, ki je nastradala. Sama nimam izkušenj z bulli in tudi sama nisem nikoli doživela vgriza katerega koli psa, niti poskusa, si pa predstavljam, kako mora biti hudo. In odločitve kako in kaj tudi.

Mi je pa spet v oko padlo pisanje deteljice, katero zelo rada berem.

moonbeam, nisem vedela tega. Si pa ne predstavljam, da bi Bučko lahko storil kaj podobnega. A Bi lahko... ? A res vsak pes lahko v nekem (pravem) trenutku postane napadalen ?

V glavnem, žal mi je za vse skupaj.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #102 : torek, 02.12.2008 : 22:00:48 »

Citat
A res vsak pes lahko v nekem (pravem) trenutku postane napadalen ?

A veš tisto branka...vse kar ima zobe...lahko ugrizne... Cool
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #103 : torek, 02.12.2008 : 22:05:24 »

Splet nesrečnega naključja ali posledica preteklega zanemarjanja - zdaj v bistvu niti ni več važno. Velika škoda, za vse vpletene...
Binulja, a ti si pa OK? Razen tega, da te je verjetno ornk šokiralo...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #104 : torek, 02.12.2008 : 22:10:54 »

A veš tisto branka...vse kar ima zobe...lahko ugrizne... Cool

Hmmm, bo že držalo  Undecided uf, res škoda za vse skupaj...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines