mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 20:16:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 184309 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #645 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:12:03 »

Šilentabor je ena najlepših razglednih točk na Pivškem. Tod naj bi v časih Turkov stala mogočna trdnjava, ki naj bi jo pred vpadom Turkov obvarovala iznajdljiva grajska kuharica. Pripovedka pravi, da je bilo kmetov, ki so jo branili, bistveno manj kot Turških osvajalcev. Kuharica je v želji, da zaščiti graščino, začela na Turke zlivati vročo smolo in jih obmetavati s kamenjem. Kmalu ji je »municija« pošla, Turki pa so bili vztrajni. Ker ni imela pri roki nič drugega, je vzela grajske panje čebel. Panji so se ob padcu na skale raztreščili, razdražene čebele pa so v rojih začele napadati Turke, ki so morali priznati poraz in se osramočeni umakniti v dolino. Cheesy

Izlet se je začel s čajem v Roxovi rezidenci, kjer sta machota najprej organizirala tekmo »Ka si ti nór« med Totimi Štojerci in Horjulskimi Žabarji. Boj je bil neusmiljen, izzid neodločen. Evil




Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #646 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:13:25 »

V upanju na vsaj kakšen sončni žarek smo jo mahnili proti Primorski. Dežne kapljice po poti so se trudile ubiti vsaj kakšen atom dobre volje v avtomobilu, pa se nismo dali. Cheesy Na parkirišču pred Parkom vojaške zgodovine pri Pivki, so nas pričakali le še sivi oblaki,





Na hitro smo ponovili vojaške vaje, aktiven je bil samo še edini pristno moški del ekipe – pasja majorja  Grin Ostali smo zavzeli pozicije v strokovni komisiji in med fotoreporterji teh edinstvenih vojaških vaj Horjulcev. Wink








Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #647 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:14:06 »

Nadaljevali smo po kolovozu proti Utrdbi na Primožu. Pot niti ni tako nezahtevna, kot piše na tablah - še posebej je potrebno paziti pri hoji po mokrem listju, saj je ob neprimerni obutvi in premajhni pazljivosti, lahko prav nevarno spolzka.

Pot nas je pripeljala do Paintball igrišča, kjer sta pasjanarja uprizorila drugi del »vojaških vaj« Grin


Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #648 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:15:18 »

Krpanova Pot (tod naj bi Martin Krpan tovoril sol na svoji kobilici Azn ) je dobro markirana in te vodi po travniških planotah, ki morajo biti čudovite spomladi, ko jih krasi raznobarvno cvetje obsijano s soncem. Vendar pa lahko tudi v sivem jesenskem dnevu občuduješ živahnost narave.





Še malo in zagledali bomo Utrdbo, ki jo iščemo…








Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #649 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:16:15 »

Do Šilentabora je še kar nekaj hoje, vendar pa čas v prijetni družbi, jesenskih barvah na poti zgodovine in skakanju med kapljicami hitro teče  Smiley











Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #650 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:18:42 »

Končno smo v daljavi zagledali hrib… Je to Šilentabor? stop predaja pevka





Ne bomo vedeli, če se ne povzpnemo na vrh, kjer pa… Krik zmagoslavja  Cheesy Jeeeeee  veselje bravo veselje




Odprl se nam je pogled na vse strani... Košanska dolina, Pivška kotlina, alpsko-dinarska veriga...




Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #651 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:19:39 »

V vasici najdemo kar nekaj hiših iz davnih časov. Žal večinoma zapuščenih, a še vedno barvitih Smiley





Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #652 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:20:50 »

Kapljice so postajale kaplje, kolikor smo se trudili slalomirati med njimi, nam je vedno težje uspevalo… pot do avta pa je bila še dolga… Tokrat se je kot rešitev izkazal prav Praznik mrtvih, saj se je od pokopališča pri cerkvici Sv. Martina pripeljal avto… ob silnem mahanju mokrih pohodnikov ustavil… voznik začudeno pogledoval k zanimivi druščini… in psom… voznik povedal, da ne pozna bližnjice v dolino… naš vodja »puta« zinil tri besedice… odprl vrata avtomobila… se usedel v avto… in z naključnimi obiskovalci pokopališča oddrvel po našo tako zaželeno črno puščico parkirano tam nekje daaaaleeeč pri Parku vojaške zgodovine v dolini  Roll Eyes





Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #653 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:21:40 »

Hehe, Sv. Martin ni od muh Wink Vanj smo se zatekli po zavetje, dokler ni prišel »taxi« Tongue





Huh, prišel je, prišel bravo veselje bravo
Kužka sta nad vesela zasedla svoji poziciji… na suhem Grin





Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #654 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:22:30 »

In pridno smrčala ter nabirala energijo za kasnejši…

…tretji del vojaških vaj  Evil






Okrepčilna malica.
Nato dostojna počastitev Flipijevih prijateljic noči  Evil




Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #655 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:29:01 »

Ko smo že mislili, da je konec za ta dan… »Wanabi« črni princ je namreč počasi omagal…





Yea, right!!! To je bilo le zavajanje prijateljev…


Kdo je rekel, da ni žleht? Da ni? Heh, živite v zmoti. Noč čarovnic je dokazano najpomembnejši dan v letu za Črnega kralja prijateljic na metlah Evil Evil Evil A je sploh kakšna razlika med sliko na levi in desni?!? Jaz je ne vidim pevka





Ful je bilo luštno! Cheesy Cheesy Cheesy
Hvala Flipijevi za odlično družbo in fajn sprehodek   Roll Eyes






Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #656 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:43:15 »

wow, super reportaža  Cheesy 
Dva vojaka sta zagotovo uživala v tej avanturi, pa čeprav eni na 20 metrskem slednem, dvonožci pa tudi, zagotovo  Smiley 
Ma, super družba ste vsi Roxy-jevi  Kiss  Ampak gobova pojedina na koncu...  Shocked  Cheesy  En meni boljši od drugega  Wink 
Se že veselimo novega skupnega izleta  Cool 
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #657 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:51:03 »

Res je bilo fajn, naslednjič pa naročimo še sončka, da bo sploh superca  Cheesy

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #658 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:53:18 »

Res je bilo fajn, naslednjič pa naročimo še sončka, da bo sploh superca  Cheesy

Sonček je fajn, čeprav, tudi s kapljami se daleč pride, v dobri družbi in iznajdljivim taxistom  Wink
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #659 : ponedeljek, 01.11.2010 : 15:54:06 »

 Grin
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines