mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 07:14:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 397 398 399 400 401 [402] 403 404 405 406 407 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 993577 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #6015 : sobota, 12.11.2011 : 18:54:07 »

mačščina 

kapo dol za metodo. RESPECT  bravo Afro
dajem na lager in pišem v male možgane.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6016 : sobota, 12.11.2011 : 19:14:09 »

Ksantipa bravo za mačščino Afro. Jaz pri psu uporabljam pesščino in enako učinkovito deluje. Prav ne morš verjet, kako odreagirajo. Mali basset bratranec od Missy, ki je pravi šerif v teženju je kar ˝dol padu˝, ko sem tastu demonstrirala, kako pesščina deluje po tem, ko ga tast ni mogel nikakor umirit in je tamali najedal do onemogolosti. Ampak tega resno izvest ne more vsak, ker moraš biti res zelo resen pri tem, hkrati pa izgledaš kot budala butnglavc pevka predaja
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #6017 : sobota, 12.11.2011 : 19:36:00 »

Kocka, res je, dokler nimaš papirja v roki, si budala. S papirjem pa bi bil strokovnjak   Tongue  Včasih mi je res hudo gledati (ponavadi pri veterinarju), kako 'narobe/grdo' se nekateri pogovarjajo s svojimi mački- pa jih imajo te živali vseeno rade  Grin
Rava, upam sicer da ti ne bo treba preizkusiti  Wink
Ker so mačke ponavadi narobe razumljene, sem že razmišljala o tem, da naredim neko bazo posnetkov (zvočnih in filmskih), s pomočjo katere bi se lahko natančneje definiral mačji jezik. O tem sem prvič razmišljala, ko sem videla, da moj brat (ki je milo rečeno nor na mačke) ni razumel, kaj mu njegova mačka govori- četudi je bila za moja ušesa zelo natančna. Njeni glasovi za igro, so drugačni od tistih za hrano, ali pa za 'pridi z mano' in podobno...
Če bom to kdaj uresničila, bom vesela pomoči s tega foruma- predvsem glede posnetkov Wink

Moonbeam, zdaj ti pa bom nehala filat temo  sram
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #6018 : sobota, 12.11.2011 : 20:16:08 »

FŽ: "Če bi bili človeka, bi bila ziher član kakšne pocestne bande razbijačev, Milenca pa bi vse dni visela v ta stari kavarni Evropa s kolegi pisatelji, srkala merlot do onemoglosti in omotično debatirala o večnih vprašanjih."

 
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #6019 : sobota, 12.11.2011 : 23:46:57 »

Bom pa še jaz tukaj malo nasmetila. Mačke se da čisto normalno razumeti, čeprav še vedno ostane dejstvo, da one bolje razumejo ljudi. Smo pač rahlo omejena sorta, buh pomagaj, tudi na vrhu vrat ne bom nikoli pristala z enim skokom.

Sama sem opazila recimo to, da so mačke nekako... ksenofobne, ali kako naj rečem. Do "čefurjev" se obnašajo prav ponižujoče. Našega siamca nihče ni maral, razen Thomasa, s katerim sta skupaj rastla. S tem, da Thomas skoraj ni govoril, razen zelo redko čisto po tiho e-e. Je bil pa un-ta-drug zato toliko večja čveka; napel mi je cele litanije vsakokrat, ko sem prišla domov.

Pingvinsky je sicer čisto navaden črno bel maček, ima pa zelo izrazit siamski naglas. Ob tem, da ima tudi sicer določene omejitve in posebne potrebe, mu to še dodatno poslabša pozicijo v skupini. Včasih se mi prav zasmili, ker ga imajo ali za bebčka, ali pa se ga izogibajo. Na srečo je njemu za cel svet vseeno, približno tako, kot piše maja01 za Čikija. Niti ni porajtal, da je tisto, kar ga moči po hrbtu, drugi pes in da vmes eno leto ni bilo nobenega psa. V življenju je važno samo to, da nisi lačen in da nisi sam, vse ostalo je za prenest.

Za Murija sem pa že pred časom, ko sem poslušala posnetek, rekla, kolikor ga jaz razumem, da mu je dolgčas. Verjetno takrat, ko se nekdo intenzivno ukvarja z njim, ne prepeva in tudi nima ideje, da bi koga tepel. Ampak ker nihče nima 24/7 časa, da bi animiral zdolgočasenega mačka, bi bilo mogoče res smiselno mu poiskati družbo, ki bi ga bolj zaposlila kot ena nežna damica. Bi moral biti tak, ki sicer ni nasilen, zna pa voziti kroge po stanovanju, odpirati omare in kar je še takih prostočasnih dejavnosti. Je lahko tudi pes, sploh ni nujno, da maček.

Ali, prosto po mamiF: en pošten kursink na dan, pa so arije stran.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6020 : nedelja, 13.11.2011 : 00:58:50 »

Da se razume, Muri je taliban. In tisti, ki veste, kdo so talibani, potem vam je lahko jasno, kakšno je njegovo poslanstvo.

Feliway, voda, časopisni papir, šumeče vrečke, po riti, strest ga, ma mi smo dali že vse skozi  Cool  In vse to ga je še bolj utrdilo, da je še bolj vztrajen, še bolj trmast. Pa nekako mi ni, da bi mačka maltretirala do onemoglosti in ga celo leto zalivala z vodo, zato vztrajam le pri najbolj nujnejših stvareh in marsikaj spregledam, ker se mi lahko drugače samo še zmeša  Roll Eyes

Je pa to maček, ki zna dat najbolj sladke buce, se zna stisnt k tebi in uživat na kavču, te zna pobožat s tačko in reč, gruuuu. In kako naj boš potem dolgo jezen  ljubezen


 
Igrati se nekako ne zna najbolje, oziroma se hitro odloči, da se ne bo več in potem leti stran in takrat ga moraš na miru pustit. Z Mišo se da fajn igrat. Ona je najbolj srečna, ko je lahko v atriju in ko se igram z njo s kostanjem je presrečna  Kiss. Včasih je Muri zraven, včasih sva same. Atrij je zelo pomagal in poleti, ko sta bila dosti zunaj, je bilo takšnih izpadov bistveno manj. Zdaj je pač zima in jih spustim ven, ampak jih zebe, zato hočejo hitro noter. Verjetno bi pomagala hibernacija  Tongue

Miša se včasih hoče igrati z njim, ampak Muri jo takrat napiha. Ona se ponavadi obrne in gre stran, ne sili vanj. Včasih se prav lepo lovita in preganjata. Potem je pa tle še Murijev bes, ko se jo pa spravi prav tepst. Miša mu ne zna vrnt, ker je bolj nežne sorte in se samo dere in poskuša uit. Ampak na koncu se obnaša, kot da ni nič bilo. Ji gre to na živce, ampak očitno nekako to tolerira. Je pa seveda fajn, če kdo prekine njegov napad in to skoz počnemo. Mu ne pustimo, da jo tepe. Večeri so vedno isti. Gremo spat. Par minut kasneje se začne lov. Potem Murija spodim na kavč, zdaj že itak ve, kam mora in potem je mir. Ampak je vsak večer isto. Vsak večer, ko gremo spat in se zaprejo vrata od spalnice jo poskuša še pretepst. Ko jaz cela besna pridem ven, hitro leti na havč, se vrže dol in naredi tako faco  Shocked  Potem je pa mir. 

Tretjega mačka si zaenkrat en bom umišljala, ker bi to imelo pluse in minuse. Poleg tega bi prej raje še enega psa  Roll Eyes

Zaključek je ta, da je Muri taliban. So stvari, ki se jih je dalo spremeniti z vzgojo je pa še kar nekaj takšnih, katerih se ne da. Nekako poskušam najti najboljšo pot za vse. Za Mišo, za Murija in tudi za nas dvonožce. Ravno tako, kot lahko začne Miša lulati po stanovanju, ker jo Muri ustrahuje, lahko začne tudi Muri, ker ga poskušamo izolirati, kar sploh ne mara. Ne morem ga skoz omejevati, ker potem je cel nor in se dere do onemoglosti in potem se lahko samo še jaz začnem dret zraven. Ocenila sem, da je manjše zlo, če sta z Mišo skupaj in dokler bom imela prav, bo tako ostalo.     

Maček Muri  Cool
http://s407.photobucket.com/albums/pp154/moonbeam1983/?action=view&current=MURI-1.mp4

Pa za konec, vam je Muri danes malo pred 23. uspavanko zapel  Wink  Jih je po tem zapel še ene par, ampak smo tole dokumentirali, ker je najbolj ozvočena, zaradi kopalnice  Roll Eyes
http://www.youtube.com/watch?v=BECB72loF98
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #6021 : nedelja, 13.11.2011 : 01:28:09 »

Nekaj išče / nekoga kliče?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6022 : nedelja, 13.11.2011 : 01:41:20 »

Nekaj išče / nekoga kliče?

On tkole vsak dan kliče, pa ne samo enkrat. Tko pač je. Vseh želj mu ne moremo uresničiti, tko hudo mu pa spet ni  Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #6023 : nedelja, 13.11.2011 : 01:46:00 »

Muri, hvala za tole lepo željo za lahko noč in lepe sanje!  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6024 : nedelja, 13.11.2011 : 01:54:36 »

Ksantipa, a si bila ti v prejšnjem življenju maček  Shocked Shocked??
Točno to dela naš pes! K-ja sicer ne reče, udari pa na koncu tudi z nogo ob tla in jo nepremično čist od blizu bulji, tako da je to to. Očitno imam psa z znanjem tujih jezikov Grin. Sem se pa kar zasekirala ob izjavi, kako nas imajo rade, čeprav smo včasih zanje najbrž prav butasti, ko jih sploh ne kapiramo. Boge reve, kaj si morajo mislit o nas!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6025 : nedelja, 13.11.2011 : 02:40:14 »

Srce moje ptičarsko danes praznuje četrto jesen  Kiss

Naš je že tri leta in mi ga naravnost obožujemo, njegove zaspane poglede zjutraj, njegove igrive očke, ko nagaja, njegov nor pogled, ko leti srna pred njim, njegove vnete folikle, njegova rjava ušesa, njegovo navdušenje, ko gremo v hribe, njegovo terapevtsko srce  ljubezen
Da bi bil še dolgo z nami, predvsem da bi še naprej, varno na povodcu, vijugali med vsemi temi zajci, labodi, srnami in da bi skupaj še dolgo odkrivali lepote naših gora.

Psi so res sreča na vrvici  Kiss

http://www.youtube.com/watch?v=R_tiAPk7M1M
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #6026 : nedelja, 13.11.2011 : 02:47:45 »

Čestitke ob četrti jeseni!  Želimo vam še mnogo prekrasnih let, polnih viteškega obnašanja, pogledov in lubčkov, ki so čudežno zdravilo in nagajivosti, ki prijetno popestrijo dan!  ljubezen objem

Flipi, upam, da ti vsaj tokrat pusti uloviti kakšnega Laboda ali pa vsaj Raco!  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6027 : nedelja, 13.11.2011 : 02:55:08 »

Vse najboljše, Flipi! Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6028 : nedelja, 13.11.2011 : 03:17:05 »

Flipi, naš veliki črni vzornik ljubezen še na mnogo obletnic, pa da bi ti vsaj kakšno Raco v Konzervi zrihtala za slavje Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #6029 : nedelja, 13.11.2011 : 07:58:34 »

Vse najboljše tudi od nas.
Logiran
Strani: 1 ... 397 398 399 400 401 [402] 403 404 405 406 407 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines