mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 21.07.2024 : 15:25:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 388216 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2055 : sreda, 19.10.2011 : 14:41:19 »

Rep je bil zgleda samo indikator, ni hotela opletat z njim,  ker je s tem gibala tudi del telesa okrog kolkov. Sem pa btw. dala narest še punkcijo ene bulce, ki se ji je naredila na repu, da bo za ziher, ali je maščoba ali kaj drugega, kar je treba dat stran. Čakam na petek, da zvem rezultate laboratorija.

Za naprej - zvezno gibanje, kjer se sklep lepo giblje naprej-nazaj baje zaželeno, bila pohvaljena, da je lepo fit in ima fajn mišičaste noge. Tako mora tudi ostat. Tudi kolesarjenje po ne pretrdem terenu je ok, bezljanje, obremenjevanje in predvsem vsako nenadzorovano gibanje vstran pa zelo odsvetovano.

Zdaj začenjava s kuro glukozamina (za začetek za 3 mesece) - če se bo obneslo, ga lahko kar trajno jemlje. Če bova pametno načrtovali aktivnosti, mislim, da bo kljub vsemu čisto šlo. Po mojih izkušnjah gre tole tudi do lepe starosti, če ga posebej ne sračkaš in nimaš zraven še nekaj smole. Kdaj pa kdaj bo dobila protibolečinska sredstva, tudi to smo dobili za domov, ampak ne mislim dajat kar tako, bolj za nujne primere, ker sem mnenja, da je bolje počivat kot prikrit znake in noret okrog. Glavno za zdaj mi je, da se ve kaj je, da ne forsiram še naprej neprimernega gibanja (že za zdaj upam, da sem k stanju čimmanj pripomogla sama). Če bi se drastično slabšalo, bomo pa naprej mislili takrat...

Malo me skrbi edino, kako bo šlo zanjo tole skoz psihično glede na to, kako energična je. Zase pa že vem,  da mi bo malo 'psihično' - E.T. postane strašno lačna in stikljiva (takrat še posebej krade), kadar jo matra preveč energije. Pa težje je sama, če ni fajn zmatrana... Zdej ne vem, a naj ji namesto norenja kakšen delovni zvezek za matematiko nabavim al kaj...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2056 : sreda, 19.10.2011 : 14:47:56 »

Jap, matematika je bila taprava rešitev za bit sam  Evil Tongue Grin
Glukozamin pa moji že kar nekaj let dajem. Sicer sem tele info malo pozno dobila, ampak, mi smo se pretežno gibali po ravnih linijah, redko v krogih. Verjetno ji tudi ni ustrezalo zaradi križevih težav (za katere smo šele lani zvedeli na glas  Angry ).
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2057 : sreda, 19.10.2011 : 17:57:46 »

Kiss o ET Kiss

kako pametna buča boš, ko te bo tatvoja vsemogoče trike naučila, da te zaposli Tongue
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2058 : sreda, 19.10.2011 : 18:10:32 »

Mama FŽ, Grin Grin Grin dobre ideje ti hodijo na pamet v kriznih trenutkih. Sem prepričana, da boš znala najt eno dobro srednjo pot, da bosta vesoljska um in telo še dolgo zadovoljna.

Enga  Kiss ET.
Logiran
cookie
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #2059 : sreda, 19.10.2011 : 18:28:57 »

Poglej še tole, da ni slučajno: Limber tail syndrome, cold water tail - malo čuden znak je nemahanje za kolke.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2060 : sreda, 19.10.2011 : 20:07:38 »

Na sliki ni nobenega premika vretenc. Hrbtenica ravno tako. Kolki pa dobro izmaknjeni iz jamic
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2061 : sreda, 19.10.2011 : 20:09:23 »

ET drži se
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2062 : sreda, 19.10.2011 : 22:00:10 »

O, šit,  poznam te zadeve - pri nas se z identičnimi ukvarjamo približno tri leta (ob vsakem norenju in lahkomiselnem bezljanju hude bolečine v križu, nezmožnost opravljanja določenih gibov, npr. hoje po stopnicah, skakanja na kavč, zelo težko dviganje), vendar se stvar popravi, ko se razgiba. "Uščip" lahko traja tudi do mesec dni, ko popusti, je povsem ok. S kolki sicer v mladosti ni imel nikoli problemov, težave so se pojavile na starost. Slikala ga jaz nisem, sumijo pa sklepe (možno tudi kot posledica borelije in erlihije), čeprav se meni bolj zdi, da bi bilo krivo kakšno vretence.
So pa simptomi zelo podobni E.T.Tudi Sančo je fajn tečen, če samo vidi, da kakšen pes poskuša dvigniti  taco proti njegovemu hrbtu.
Nam zelo pomaga izogibanje vsakemu  hribovitemu terenu, prav tako vsakemu prostemu bezljanju in letanju. Pa živi strup zanj je  sunkovito norenje  za žogicami.  Odkar imamo te težave, smo postali  mestno pseto z lahkotnim sprehajanjem po uličicah. Je pa Sančo še pri 12 izjemno nesrečen zaradi tega in na sprehodu vedno potegne v smeri Rožnika ali Gradu.
Si pa tudi slučajno ne predstavljam, kako pri to izgledalo pri njegovih 5 letih, ponorel bi on in jaz, vidve pa bosta verjetno res doktorirali iz trikcev. Sedaj ko bo dojenček, bo šlo umirjeno sprehajanje ob vozičku, če ne vleče več pretirano. 
Hm, pa odkar mu dajem Cortavet (ne Cortaflex), nismo več imeli bolečin, sedaj že več kot pol leta ne. Držita se  Kiss Kiss
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2063 : četrtek, 20.10.2011 : 07:53:20 »

FŽ, bo šlo, bo.  Kiss Kiss
Moji najlepši zvezdici je bila kolčna displazija diagnosticirana pri treh letih.
Smo slikali kolke že pri 6-ih mesecih (bolj preventivno - nemška ovčarka), da bi vedeli koliko jo lahko obremenjujemo oz."šparamo".
Itak, da je bilo vse bp.  Undecided
Pri treh pa je je bil kar naenkrat problem po borih dveh stopničkah v bajto...  Sad
Veti (VF) so napovedali, da bo treba najkasneje pri šestih na menjavo...
Pa smo zdržali do konca (11 let) na dveh letnih kurah Rymadila (spomladanska in jesenska).  Kiss Kiss
Absolutno se je treba izogibat klancev, kar so ti že punce povedale (mislim, da to ne bo težava na novi lokaciji  Wink). Pa sunkovitih gibov - metanje žogce je absolutno potrebno zmanjšati na minimum.
Pri nas je bilo očitno videti, da jo najbolj "matra" počasna hoja. Še najbolj ji je odgovarjal počasen tek.

PS: Za njeno pot med zvezdice je bil pa krivec tumor na jetrih z razsevom na druge organe.  Lubica moja.  Cry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2064 : četrtek, 20.10.2011 : 08:45:06 »

ET  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2065 : četrtek, 20.10.2011 : 09:35:53 »

ET, tole bo treba pa zdaj mamo ubogat  Wink
Želimo ti čim manj bolečih opominov na težavo Kiss
Missy&Co
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2066 : četrtek, 20.10.2011 : 13:25:22 »

Ja kaj ga pa sračkaš E.T.?  Sad Še dobro, da imaš tako Šefico kot jo imaš in od zdaj naprej sigurno ne boš niti opazila, da je s tvojimi kolki kaj narobe!  ljubezen
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2067 : četrtek, 20.10.2011 : 13:40:55 »

Uff  Undecided Držite se, kaj naj vam rečem  Kiss
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #2068 : četrtek, 20.10.2011 : 14:04:09 »

 Undecided Držita se E.T in FŽ  Kiss Kiss
Logiran
MucaMici
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 73


WWW
« Odgovor #2069 : četrtek, 20.10.2011 : 14:19:52 »

 Kiss Držite se!
Logiran
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines