mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 21.07.2024 : 07:22:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 388076 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1845 : sobota, 11.06.2011 : 13:31:30 »

Sanco, penasta je od vožnje, ne od ran. Tako selektivno histerijo ima - ker s Smetko se pa lahko čist skulirano vozi naokol (zato se pa ona smeji) Angry... 
Najmanj kar lahko rečem je, da to sploh ni fer, barabca mi ni čist nič hvaležna, da sem jo rešila iz zavetišča!

Sicer pa ravnokar superfajn novica, ostružek je ok, ni parazikov, niti ničesar drugega problematičnega. Malo vnetja in bakterij in to je to.

Glede zdravil se načeloma strinjam. Je šel ata z njo in je odločitev na mestu samem sprejel on. Nisem ziher, da bi jaz rekla ja, mi gre na živce pogostost dajanja kortikosteroidov za probo, ko se nič ne ve. Tokrat za nazaj gledano odločitev niti ni bila slaba, ker je že danes opazna precejšnja razlika (zdaj so lepe, nič preveč pordele ranice, včeraj sem se jih pa kar prestrašila) - predvsem se je pa nehala praskat. Mi je ful pomembno, da si ne dela nove škode.

Glede frontlina moj ni poudaril, da je notranja. Jaz to vedno povem, je potem prec malo drugačna obravnava. No, danes po tel. sem prav vprašala, mi je rekel, da bi on razen mačkam iz četrtega nadstropja v bloku rajši poleti redno dajal, ker je magari enkrat mesečno na oprsnici možnost za stik z bolho ali čim podobnim. Bila sta pa v Postojni, jaz jim bolj zaupam, filing je precej drug kot prej, ko so nam za vsak drek ponujali še infuzijo zraven Angry.

Kocka, ful sem se nasmejala sporicam z rodovnikom .
Obljubim da bomo pozorni v prihodnje Tongue, čeprav bi imela za objavit en ups, s katerim se po začetni osuplosti šele spopadamo, ampak baje da se na tem forumu to ne sme, se preveč bojim da mi Jana paket skensla in zapovrh še našo temo usmetišči Roll Eyes.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1846 : sobota, 11.06.2011 : 13:36:49 »

A to je medrol z enkratnim ali podaljšanim učinkovanjem, kot npr. antibiotiki za teden dni ali več? Če je enkratno, seveda ni nič, na ono drugo opcijo pa jaz ne bi šla, problem so ledvička, pri mačkah zelo občutljiva.
Samo da ste ok.
Kakšen ups, porkaduš, kdoskomkdajzakaj,  drugič ne reci nič ali pa vse Angry Shocked Huh
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1847 : sobota, 11.06.2011 : 14:54:12 »

Kakšen ups, porkaduš, kdoskomkdajzakaj,  drugič ne reci nič ali pa vse Angry Shocked Huh

Ampak res!  Angry Sej lahko s čisto majhnimi črkami objaviš, pa Jana ne bo vidla prebrat!  Tongue
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1848 : sobota, 11.06.2011 : 17:12:23 »

Ma, ni treba takle drame okrog kortizinov zganjat, no. Niso sicer lih bonboncki, ki bi jih jedel vsak dan, tko zlo grozni pa tudi niso. Ja, imajo kup stranskih ucinkov (pa ne ob enkratni aplikaciji, niti ne ob enkratni kuri - vsaj pri vecini zivali in ljudi ne), imajo pa tudi en kup finih ucinkov. In kdor je imel ze kdaj kaksno konkretno alergijo, ali kaksno drugo pi*****o, je fejst hvalezen tistemu, ki si jih je izmislil.
Dokler gre za kratkotrajno terapijo, sploh, ce je pod nadzorom veterinarja (in pod budnim ocesom "histericnega" lastnika), ni kaj dosti panike za zganjat.

Fizolovci, vi se pa hitro pocajtajte.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1849 : sobota, 11.06.2011 : 20:08:59 »

Pici, sam da si O.K.  Smiley  Kiss
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1850 : sobota, 11.06.2011 : 21:54:55 »

Pici, sam da si O.K.  Smiley  Kiss
Najbolj važno, itak Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1851 : sobota, 11.06.2011 : 23:43:34 »

Picika,  Kiss moja najljubša potnica - samo, da si v redu!  Drugič pa kar pokliči, ko te bodo hotli spet z avtom kam naokrog vlačit - le kaj jim pride na misel. Tu mač, res.  Za prijavit!   Ti bom probala vsaj kakšno cessno zrihtat za tele ta kratke relacije.  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1852 : nedelja, 12.06.2011 : 11:33:39 »

O, naša draga osebna šefica letenja se javlja Smiley!
A cesna ima prvi razred in šampanjec? Ker drugače tole ne bo šlo, petični gostje ne pozabijo kar tako, kje jim je mesto Tongue!
Pepsi, ni še čisto nič ziher, ampak potihem se nekaj kaže, da morda tam enkrat jeseni tale prdoplanček ne bo čisto dovolj Roll Eyes...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1853 : nedelja, 12.06.2011 : 11:59:00 »

Pomoje je pa FŽ noseča Evil Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1854 : nedelja, 12.06.2011 : 18:26:58 »

Po mojem bodo pa Piciki zrihtali kakšno sestrco Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1855 : nedelja, 12.06.2011 : 21:34:21 »

Ma, ni treba takle drame okrog kortizinov zganjat, no. Niso sicer lih bonboncki, ki bi jih jedel vsak dan, tko zlo grozni pa tudi niso. Ja, imajo kup stranskih ucinkov (pa ne ob enkratni aplikaciji, niti ne ob enkratni kuri - vsaj pri vecini zivali in ljudi ne), imajo pa tudi en kup finih ucinkov. In kdor je imel ze kdaj kaksno konkretno alergijo, ali kaksno drugo pi*****o, je fejst hvalezen tistemu, ki si jih je izmislil.
Dokler gre za kratkotrajno terapijo, sploh, ce je pod nadzorom veterinarja (in pod budnim ocesom "histericnega" lastnika), ni kaj dosti panike za zganjat.

mah ... saj veš kako je to Maja01

gospe žlahtnih letnikov (mimogrede: res škoda ker takih zdaj ne delajo več  Tongue), smo dale čez že vseh sort modnih kemično/farmacevtskih čudežnih zvarkov, pri katerih se je čez leta izkazalo, da mogoče pa zadeva le ni tako zelo fajn, kot je kazalo na začetku.
v teh letih smo tudi že osebno spoznale kake srečne dobitnike, ki so od relativno nedolžnih zdravil, fasali ubitačne in morda celo nepopravljive stranske učinke. načeloma pozitivni učinki vedno prevagajo nad stranskimi, hudič pa je, če padeš glih v tistih nesrečnih par procentov.
kjer ni značilnih simptomov, pri ljudeh in živalih dostikrat ni druge izbire kot trial and error način zdravljenja.
laiki smo popolnoma nemočni, v tem smislu popolnoma odvisni od stroke, predvsem pa nismo tako trpežni in utrjeni kot vi, ki ste šli čez dril veterinarskega faksa.

in ko sladkemu, enkratnemu in neponovljivemu kosmatemu otročičku nekaj fali, od stroke začnejo padat različna mnenja, različne diagnoze in različni predlogi za zdravljenje, o kemikalijah pa se pišejo grozljive www štorije, skepsa pri paničnih mamah in atijih dosežeta fascinantne vrhunce Wink.
tovrstne paciente na dveh nogah ziher poznaš iz klinične prakse  Grin Grin

dejstvo je, da sta kemija in farmacija fajn zadevi, kar je evidentno že neverjetnega podaljšanja življenjske dobe v zadnjih 150 letih, čudežne zvarke pa je vseeno treba dozirati z določeno rezervo in filingom.
antibiotiki res delajo čudeže, ampak z njimi se dandanes noben pameten ne bo zadeval za vsako figo, v nasprotju z še nedavno doktrino, po kateri so jih skoraj predpisali za vse male nadloge od mozoljev do hemeroidov. 
na podlagi simptomov, izvidov in strokovnih mnenj (3 zdravniki za živali, 1 za ljudi in en faliran študent veterine), sem podobno stališče zavzela tudi do kortizona.
ja, absolutno se bomo zadevali z njim, če bo muc čisto sesut in če bo rezultat presoje na podlagi različnih strokovnih mnenj tak, da bo korist večja od škode, ki jo potencialno lahko povzročijo stranski učinki.

najlepša hvala za pojasnilo, da so kratkotrajne kure dokaj nenevarne  Kiss  Kiss
osebno sem fuuuulllll vesela, da sodeluješ na forumu in kaj napišeš s stališča stroke, da se zgoraj opisani pacienti malo skuliramo oz. tudi kaj ukrepamo  Cool Cool
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1856 : nedelja, 12.06.2011 : 22:30:28 »

Tudi jaz sem popoln laik v zvezi s farmacevtskimi zvarki in tudi seveda v zvezi z  veterino/medicino. Sem o kortizonu sklepala le na podlagi tistega, kar je o njem rekel veterinar, ki je pogledal Jakobove močno vnete dlesni: Bi se dalo popravit s kortizonom, ampak jaz ga mačkom ne bi dajal, če me vprašate.
Res bi bila takratkura malo daljša od enkratnega apliciranja.
No, ampak potem sem tu na forumu ugotovila, da prekaljene in res skrbne mačkarce prav to prakticirajo, ker jih nihče ni opozoril na morebitne hude stranske učinke in sem bila jaz ena redkih s takim mnenjem, ki je prišlo iz stroke.
No, mi smo jo odnesli brez kortizona in tudi v prihodnje bom proti daljšemu zdravljenju z njim.
Se opravičujem, ker smetim FŽ.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1857 : ponedeljek, 13.06.2011 : 07:19:09 »

Jžš... tisto za une s črko p... ne me strašit.  Grin Grin
Pici, reva boga, ti zboliš, pol te pa še z avtom peljejo... kje je tu pravica!  Shocked Wink

Hitro se pocajtaj in seveda, ne pozabi na prigode, ki temu sledijo doma v varnem območju.  Tongue Evil Kiss Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1858 : ponedeljek, 13.06.2011 : 12:21:12 »

Hvala Maja01 za blažitev panike Smiley. Jaz probam vse kar ni problematično naravno pozdravit. Ognjičevo mazilo, tudi kamilice, pa še polno enih rožic je, ki dejansko imajo učinkovine in niso samo blažev žegen. Kjer pa rabiš diagnozo in ostružek pogledat ste pa veterinarji superfajn. Pa za na hitro za pomagat (kar v enem dnevu do živega spraskana mesta skoraj so) in kadar je nujno, sem tudi cela srečna, da obstajajo vaši gifti, pa magari če se jim reče kortikosteroidi. Skušam pa ohranit trezo glavo, daljše kure kar malo za vsak slučaj moji ne bodo deležni.

Piciki se ranice že fajn sušijo, je pa iznašla dober način tiščanja antibiotikov v grlu - napol požre, se dela, da je vse ok, pol ko pa stran pogledaš pa tabletka na tla pristane. Vsak dan večja mojstrica je Evil. Poleg tega malo prepeva, dežura pri vratih in take fore, se je odločila da je boga in rabi malo ekstra pozornosti.

Kockaaa, čenča babja, od kje ti take grozne ideje jezen? In ker na tem svetu očitno čist nič ni ziher, imaš še celo prav! Jah, se zgodi, oddajali ne bomo nič, tud s pogodbo ne, čeprav sem zaenkrat še en malo vkopana od na glavo obrnjenih planov. Skratka, Pici dobi (že!) za Miklavža nazaj svoje stolčke, mehke košarce in podobna udobna ležišča. Uboga Milenca dobi žal samo novo priložnost za kakšen mesec bruhanja, ET pa še nekoga več za umivat in nadzirat, kar je, če vprašaš njo, nadsuper fajn novica. OStali bomo pa pač - probali preživet al tko nekako Grin  pevka. Hec je samo, da sem jaz po vsakem mulčku še eno žival privlekla, tko da nikoli ne veš, mogoče bo mela pa celo MamaF prav, sam da se najprej malo postavimo nazaj na noge  Roll Eyes.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1859 : ponedeljek, 13.06.2011 : 12:33:28 »

Že večkrat se je izkazalo, da imam nezmotljiv nos za tele konkretne zadeve. Pomoje so moje napovedi ene 98% natančne  Shocked Cool.
Kva čmo, sem očitno mal čarobna Cheesy Lips Sealed

Čestitke vsem fižolovcem, bo Miklavž presenečenje prinesel (tudi jaz sem bila napovedana kot Miklavževo dete, pa sem potem par dni zamudila Wink).
Logiran
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines