mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 21:29:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387671 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1575 : četrtek, 17.03.2011 : 09:01:36 »

Cats  Grin
Danes sem do pol enih ponoči sestavljala jagode od Jane  Angry Angry in so me tele mame od Bambija prav prebudile
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1576 : četrtek, 17.03.2011 : 09:55:17 »

Meni je vse bolj jasno, zakaj je Flip imel ob sprejemu v Horjul, posnete vse blazinice na tacah. Po mojem je gonil bambije po gmajni, silvestre in tweetyje, ampak ker je bil predebel itak ni nic ujel  pevka  Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1577 : četrtek, 17.03.2011 : 10:02:25 »

Hehe, ET, mislim in močno sumim, da so tole kar domačice - damjaki, ker so malo veliki za srne, pa tako mirno te tudi v tako velikem tropu ne gledajo, čekirajo in šele potem odpeketajo že stotisočič čez hribček, pa še ograja je malo sumljiva.....  Huh Dobro opazujeta!
ET, če bi jim ti kakšno poslastico vrgla, potem bi ti "jedle z roke", dokler....  Tongue Evil To je stvar dogovora s tvojo... Prišepni ji, da bi lahko bila skrinja polna...  Tongue Lips Sealed Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1578 : četrtek, 17.03.2011 : 12:04:01 »

Hej, velike so bile pa res, ja. A pol so to jedilne srne, tako kot jedilni kunci Shocked?
Hm, ni mi jasno, ker sva bili v ogradi midve namesto njih, razen če je najina ograda hkrati tudi njihova... v tem primeru imajo ograjeno res ogromno posest, cel gozdiček in ful travnikov, do konca se sploh ni videlo, ker je bilo za hribom nadaljevanje. A se gozdove sploh lahko ograjuje? Sem mislila,da morajo bit dostopni...
Sicer pa nisem preveč fan ograj, zadnje čase se govedo spet bolj zunaj pase - saj privoščim kravicam, ampak so pa na ta račun večkrat cela pobočja ograjena, celo poti obačsno znotraj ostanejo. Si ne želim, da bi postali tako kot v tujini, ko ne moreš nikamor v naravo stopit, ne da bi pisalo - 'prepovedan prehod, privatno zemljišče'.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1579 : četrtek, 17.03.2011 : 12:07:38 »

... razen če je najina ograda hkrati tudi njihova...
Nerodno napisala - razen če se je za našo ograjo začel nov ograjen pašnik...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1580 : četrtek, 17.03.2011 : 12:30:36 »

Če to še vedno drži, je paša v gozdovih pri nas prepovedana.... Huh
Hja, drugače pa, verjetno so tile že tako domači, da se lastniki ne sekirajo dosti, če so v "odprtem" ograjenem.
S cestami pa je tako, če je na tvojem zemljišču in ni javna, potem....
Mislim pa, da večinoma gozdne ceste spadajo med javne površine, ne pa tudi gozdne vlake. Poti ponavadi niso nič javnega, za njih je potrebno pridobiti soglasja, potem pa se ograjuje al pa tut ne....odvisno od lastnika (predvsem kakšnega novega)...  Tongue
A to je moje laično poznavanje te tematike.
ET, vseeno, salamce pa so (baje) od takih žvalic dobre...  Kiss Evil Tongue Tongue
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1581 : četrtek, 17.03.2011 : 12:31:13 »

Jedilne srne....  predaja
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1582 : četrtek, 17.03.2011 : 12:38:19 »

FŽ, po mojem je tudi tole ograjeno območje za "gojeno" divjad. Lahko bi rekli varianta "pogrej in pojej", če E.T. vprašaš Evil

Enkrat pred 15 leti sva se z Mojim nekje v Istri zbudila ob svitu v avtu (zvečer sva parkirala na neki kao neobljudeni gmajni in tam prespala kar v katrci)  in je pred nama vse trobentalo in kričalo v nekem nerazumljivem živalskem jeziku. Hitro sva nataknila očala gor in se previdno približala tistemu kaosu, ki se je še skrival v megli in poltemi. In veš, kaj je bilo? Ogromna zamrežena ograda, zaprta tudi na zgornji strani, notri pa fuuuul fazanov!
Ker se je začelo daniti, so se pač zbudili ...
No, kasneje sva izvedela, da so to "gojeni" fazani, ki jih za lovski turizem vsakič nekaj spustijo ven, da imajo potem italijanski lovci svoj "pogon" Huh

Na istem "road tripu" sva kasneje neko soboro zvečer ustavila katrco ob morju v Balah blizu Rovinja in opazila, da je blizu začenja visoka ograja s tablo, da gre za "lovski rezervat za visoko divjad". Naslednje jutro sem ob svitu sanjala, da skačejo okoli najinega avta morski psi in ko sem se vsa zmedena zbudila, nisem skozi zarošene šipe videla nič pametnega, samo neke človeške postave, ki nosijo nekakšne palice, pa lajanje psov je je slišalo.
No, resnica ja bila, da sva nevede parkirala ravno na izhodišču za lovce, ki očitno sem prihajajo v nedeljo zjutraj, zato sva se znašla med kupom terenskih avtomobilov in lovcev s puškami, ki so se ravnokar odpravljali na lov očitno v ta rezervat. Tisti moji "morski psi" pa so bili seveda ... istrski goniči, ki so že komaj čakali na akcijo Grin
Seveda sva se po hitrem postopku pobrala proti "civilizaciji", še preden bi naju utegnil kdo pregnati ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1583 : torek, 22.03.2011 : 17:53:32 »

Mjau! En lep in sončen drugi pomladni dan vam želim!
Vaša (še vedno enako prifrcnjena) leteča razbojniška punčka Pici Smiley.

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1584 : torek, 22.03.2011 : 18:00:22 »

A zdaj ju boš z E.T. skupaj sprehajala? Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1585 : torek, 22.03.2011 : 18:06:28 »

Oho, SuperPici v akciji Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1586 : torek, 22.03.2011 : 19:59:13 »

uau,  Cheesy Cheesy Cheesy kako pa je prenesla tole zadevo, ko si jo ji jo nataknila?
Ker naš Tači se je iz nje izvil v 3 sekundah.... A si jo lahko dal dol?
Joj, kako strašno zatopljena zgleda...  Kiss Kiss
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1587 : torek, 22.03.2011 : 21:33:14 »

He he, najbrž so jedilne srne v daljavi. Roll Eyes Cool

k
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1588 : torek, 22.03.2011 : 21:56:22 »

Kakšen pogled! Cheesy
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1589 : torek, 22.03.2011 : 22:03:05 »

Ja, Pici, mislim, da je to kar potrebno.
A se mi samo zdi ali imaš res na sebi po novem še en tak pici mici plavalni obroček? Huh Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines