mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 13:18:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 390177 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1035 : torek, 24.08.2010 : 12:31:39 »

 Cheesy Cheesy Cheesy
Super ste! Pogumnice prave! Ampak itak, da vam bo šlo.
Se mi zdi, da pes začuti, ko nastanejo "vojne razmere" in se takoj začnejo obnašati pokorno in uporabniku prijazno  Grin. Zato ne dvomim, da se boste imele SUPER!  Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1036 : torek, 24.08.2010 : 13:15:07 »

Uživajteeeeee   Cheesy
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #1037 : torek, 24.08.2010 : 13:20:22 »

Držimo pesti in težko čakamo podrobno poročanje o tem dopustu.  bravo
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1038 : torek, 24.08.2010 : 14:15:10 »

Bomo, hvala Smiley.
Edina skrb je v bistvu plaža - kako jo imet pot kontrolo, medtem ko namakaš malčice. Smo nabavli tisti neprobojen štrik kot ga ima Avica (neprobojnega jopiča pa v trgovini niso imeli, hjej, kakšna škoda Wink) in razmislili o par manj obljudenih lokacijah, kjer se da kopat tako, da je možnost priveza. Malo bomo kombinirali, pa da vidimo. Je bilo pa kar dosti za stuhtat - kruh se recimo da kupit v pekarni, ki ima zunanje okence, da ni treba not, nje pa nekje puščat, potem je še en kiosk, kjer imajo tudi osnovno hrano zunaj, pa sadje se da dobit na tržnici, ostalo pa s sabo... če bo pa kaka sila (dohtarji ipd.) bo pa pač v avtu poskakovala in grizljala (je vsaj moj, hehe).

Čez mejo (Hrvaška, itak) grem pa prvič s psom v avtu. A to kaj komplicirajo? Sem v mislih že tuhtala, kako ji je recimo čip kam odtaval in jo bodo po dolgem in počez skenirali. Cepljena itak je, drugega načeloma ne bi smelo bit, edino da bo sedela v prtljažniku, kjer bo deloma tudi prtljaga (naloženo čim bolj tko, da ne bo motilo). Upam da s tem ni kaj narobe? Privezana bo itak, gremo na poti še po oprsnico za vpet v varnostni pas (in le zakaj je to že vsaj tretja ista, ki jo kupujem Roll Eyes). Pol pa brž na jug Tongue.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1039 : torek, 24.08.2010 : 14:21:43 »

Čez mejo (Hrvaška, itak) grem pa prvič s psom v avtu. A to kaj komplicirajo? Sem v mislih že tuhtala, kako ji je recimo čip kam odtaval in jo bodo po dolgem in počez skenirali.

ja, se zgodi ampak vam se valda ne bo. če imaš priliko, oz. če boš slučajno z njo hodila še prej do kakega veterinarja, naj pogleda, če ima čip tam, kjer naj bi bil....na to temo smo imeli poleti azilaši na enem od zadnjih srečanj "preverjanje čipa" - da vsi vejo, kje se (v tistem trenutku) nahaja čip v psu in da psi to pregledovanje mirno prenesejo.

Uživajte.

K
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1040 : torek, 24.08.2010 : 14:25:05 »

FŽ, kaj pa če bi ji boks postavila v prtljažnik? (Če jo seveda lahko daš v boks). Tako lahko prtljago lepo naložiš ob boksu in ni problem, če se slučajno prtljaga kaj premakne med vožnjo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1041 : torek, 24.08.2010 : 14:44:52 »

ja, se zgodi ampak vam se valda ne bo. če imaš priliko, oz. če boš slučajno z njo hodila še prej do kakega veterinarja, naj pogleda, če ima čip tam, kjer naj bi bil....na to temo smo imeli poleti azilaši na enem od zadnjih srečanj "preverjanje čipa" - da vsi vejo, kje se (v tistem trenutku) nahaja čip v psu in da psi to pregledovanje mirno prenesejo.

Uživajte.

K

Sej preverjanje čipa pri veterinarju je zastonj, ane? Moram tudi jaz mojo dat preverit. Ob cepljenju smo to čisto pozabili naredit.

Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #1042 : torek, 24.08.2010 : 14:53:07 »

Čez mejo se ne sekiraj, nam ponavadi še potnega lista od psa niso pregledali. Letos je prvič pogledal sliko psa (sej ne, da je na tisti sliki star 6 mescev) in te spustijo naprej. Ponavadi pa niti odprejo ne pasjega potnega lista. Smo imeli mi večje komedije na Avstrijski meji, kjer je videl carinik, da je iste pasme kot njegov in ga je na vsak način hotu prežulit. So vsi gledali kaj mi zdaj tam na  stran peljemo in potem carinik do avta in psa čohat  Roll Eyes

Drugače pa naš pesjan si prtlažnik deli z 2 velikima kovčkoma, ki jih na eno stran prihakljamo s tistimi zajlami raztegljivimi (pojma nimam kako se jim reče) in ni nobenih problemov s premikanjem. Ma tudi dovolj prostora pa je 40 kilogramska razvajena pesjanska rit  Grin

Največje probleme smo mi imeli zaradi kolon, ko se po 2 uri nismo nikamor premaknili pa je bilo potrebno Atila dat lulčkat. In seveda, neee na ta vroč beton pa naš že ne bo stopu. In je ati vrgu psa štuporamo in ga nesu na rob ceste, da je lahko revež mehur spraznu. Atilu pa itak nič jasn Grin Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1043 : torek, 24.08.2010 : 15:00:29 »

Bomo, hvala Smiley.
Edina skrb je v bistvu plaža - kako jo imet pot kontrolo, medtem ko namakaš malčice. Smo nabavli tisti neprobojen štrik kot ga ima Avica (neprobojnega jopiča pa v trgovini niso imeli, hjej, kakšna škoda Wink) in razmislili o par manj obljudenih lokacijah, kjer se da kopat tako, da je možnost priveza.
Jo privežeš, pa naj caplja s štrikcom zraven vas po vodi. Sej, kolikor vidim, zna ubogat, kadar gre za otroke....  Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1044 : torek, 24.08.2010 : 16:05:54 »

Ja una zajla je fajna, pazit samo na opekline ko zategne, tudi ta jih namreč pušča na koži Tongue
Prtljago fajn pritrdit, pa ni nobenega problema. Moja dva izkoristita potovalke za povšter itn, važn je samo da se ne fura sem pa tja ali pada po njej.
Za čip še nisem doživela kontrole, mogoče enkrat samo vprašali, če imamo vse papirje, imajo pa svoje dneve/akcije, ko baje prav vsakega preverjajo. Ptičarje imajo načeloma prav radi in jih prepoznavajo, tako da so po navadi prav prijazni Wink

Na plaži jo priveži nekam v senco, odvisno kje boš in kako dolgo špago imaš, pač izven dosega vsega nevarnega, ampak to itak že veš.
Ne vem kje boš, ampak kako malo prvo pomoč je fajn imeti, če ni veta blizu, standard stuff za ljudi in živali pač.

Predvsem ne preveč komplicirat in uživat na polno! Cheesy

Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #1045 : torek, 24.08.2010 : 16:51:59 »

Fž, Župi na Hrvaškem še nikoli niso kontrolirali čipa. V bistvu niso odprli niti njenega potnega lista. Se je pa to zgodilo pri prečkanju Bih-a. Pogledala je samo potrdilo o ceplenju, brez kontrole čipa.

Manj kompliciraš, boljše je. Pa uživajte na dopustu!
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #1046 : torek, 24.08.2010 : 17:13:16 »

Mogoče še to... pri starih potnih listih (ko še nismo bili v EU), so gledali fotografije psa na meji, če se jim je glih dalo Wink.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1047 : torek, 24.08.2010 : 21:31:14 »

Držte se, punce. ET, zdaj ne bo časa za sračkat ga Angry, boš potem nadoknadila. Wink Za bebici pa že vemo, da sta pridni.  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1048 : sreda, 25.08.2010 : 08:10:37 »

Jaz dam skupaj z našini osebnimi na meji vedno tudi še potni list od psa, pa nikoli ni nobenemu cariniku niti na misel padlo, da bi šel v prtljažnik in boks gledat, kaj prevažamo, ker se Missy itak sploh ne vidi, če samo pogledaš v prtljažnik, ker je v tistem čisto zaprtem boksu. Bi lahko karkoli čez mejo peljali.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #1049 : četrtek, 26.08.2010 : 10:07:27 »

Ja una zajla je fajna, pazit samo na opekline ko zategne, tudi ta jih namreč pušča na koži Tongue

Ja, tole sem skusila na lastni koži po Jakovi zaslugi  Smiley  Roll Eyes


Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines