mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 19:22:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387089 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #780 : sreda, 07.04.2010 : 10:58:55 »

Mi bi tudi čudežne besede  Tongue Ker mrtv (in napol posušene) žabe, mačji drekci, kozji drekci, konjski gnoj......ni boljšega  Lips Sealed

FŽ, vsakič, ko imamo kakšne probleme, grem gledat tvojo temo  Cool Ker se pri nas, sicer v milejši obliki, pojavljajo stvari na kar podoben način in mi tvoje reševanje težav dviga moralo  Grin
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #781 : sreda, 07.04.2010 : 11:39:47 »

Jaz mislim, da se nekaterih psov tega enostavno ne da naucit (razen s kaksnimi metodami, ki jih pac ne odobravam). Tudi jaz nekajkrat tedensko rinem roke v pasji goltanec in vlecem ven vsezivoinvsemrtvo vsekakor pa same nagravznosti. In tudi pri nas jih ne manjka. Prav nedojemljivo je kaj vse folk vrze cez okno.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #782 : sreda, 07.04.2010 : 11:44:06 »

Hm, pri nas je bilo to neuspešno rešeno. Tudi sama se veselim nasveta, kako to izkoreninit, da bom vedela za vse pse naprej. Ko sem zavpila fuj, se je goltanje še pospešilo...  sram Sad
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #783 : sreda, 07.04.2010 : 11:58:14 »

Problem je ravno v tem, da imamo lastniki takojšnjo reakcijo ob taki situaciji negativno in to presneto hitro pokapirajo. Vsakič naslednjič bodo samo še bolj intenzivno goltali "svinjarijo", ko bodo slišali glas ali videli, da gremo proti njim.
Sedanjega psa sem žal tudi sama z negativno reakcijo "pokvarila".   Sad
Jaz mislim da, ko pes nekaj pobere, naj to prinese k tebi (v igri) nato zamenjajta za priboljšek/igračo. S tem, da se moraš že od samega začetka kontrolirati, da ne narediš negativne "cvetke" (predvsem že v njegovi fazi odraščanja).
Je težko, vedno tudi ne uspe, ampak je bistvo to, da ti pes zaupa in ne da že v naprej ve, da je treba na hitro pogoltnit ali pa bežati stran.
Kaj pravite?
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #784 : sreda, 07.04.2010 : 11:59:31 »

To da so ogabnosti in da jaz cela smrdim me še najmanj moti. Jaz imam v glavi zasidrano predvsem tisto, kaj vse se lahko zgodi, če žival poje nekaj, česar ne bi smela (konji in rpedvsem dihurji so eksperti za take stvari  Angry) in samo čakam, da bo kaj narobe. Psi verjetno niso tako občutljivi ne? Pri nas gre v gobec res popolnoma vse, od trave do gumbov, preko vseh iztrebkov, mrtvih živali, konjska hrana,....
Pa še ugotovila je, da tudi če jo prijazno pokličem k sebi, ko nosi nekaj prijetno ogabnega v gobcu, ji bom to vzela. In v paniki požre in veselo primaha do mene.  Angry

p.s.: FŽ, se opravičujem za smetenje teme  sram
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #785 : sreda, 07.04.2010 : 12:22:26 »

Pri Župi (za kosti na travniku) pali žogica - menjava kosti za igro.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #786 : sreda, 07.04.2010 : 12:27:18 »

Nič ne smetiš, Ewa, smo vsi na podobnih čolnih in je prav zanimivo brat.
Upam, da naša tema ni preveč polna problemov (so mišljena bolj kot vprašanja), ker se sliši, kot da smo dobili podivjanega slona, pa tigra in nosoroga v eni osebi, pa to nikakor ni res. Nekatere stvari bi sicer z veseljem izkoreninila (recimo to, kako ukrade čisto vsako drobtinico, samo da jo odkuriš pol m stran ali pa njene separacijske strahove), ampak kaj takega bi se našlo tudi pri otroku, pa možu in (bejž no) celo pri meni sami, ane Wink?

E.T. je sicer totalno krasna psička. Ravnokar je s sprednjimi tacami in glavo v naročju skoraj zaspala v naročju izjemno 'zahtevnega' obiska - tasta, ki je revež skoraj storil samomor in nas označil za zbiratelje, ko smo si 'omislili še psa'.

Včeraj sem Soul, ki mi je na začetku pomagala razčiščevat vprašanja in bi-ne bi dvome glede življenja s psom, med drugim napisala tole:
''Moram ti rečt še enkrat hvala za tiste prve nasvete oz. razblinitev dvomov. Danes dopoldne sva bili na enem hribčku, sonček je sijal, ona je opletala okrog mene s tistimi svojimi 20m slednega... , mi nosila palce in žoge in na koncu z jezikom do tal zmatrana obsedela dobesedno meni v naročju... In pol, ko jo črnuhlo segreje sonček, jo vso toplo objameš in stisneš k sebi... terapevtsko, res... in ti ni niti trohico žal, da si si nakopal 'vse te skrbi', kot bi rekli nekateri... . Psi so kul : ).''

Aja, predlogi glede spuščanja ogabnih reči iz gobca se še vedno sprejemajo Roll Eyes.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #787 : sreda, 07.04.2010 : 12:32:48 »

... terapevtsko, res...
Najbolj terapevtsko na svetu Kiss Kiss
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #788 : sreda, 07.04.2010 : 12:35:39 »

Sama se strinjam z Oxer, tudi jaz sem mojo psico tako "skvarila". Ob mojem vpitju fuj in jeznem glasu je še pohitela, da je ja požrla tisto, kar je pač imela v gobcu. Po nasvetu inštruktorja sem zamenjala taktiko in tako, kot sem vesela, ko mi prinese igračo, sem vesela, ko ima v gobcu kaj drugega. Vzklikam bravo, pridna ... in zamenjam za priboljšek. Psica je tako spustila iz gobca že marsikaj, med drugim tudi piščančje bedro in pol sveže že obgrizene ribe! Oboje je seveda našla ob Ljubljanici, kamor ljudje odmetavajo vse sorte. Pri drekih to žal ne gre, ker jih itak takoj pogoltnejo, pri ostalih stvareh pa - vsaj meni - večinoma pomaga. Je pa tudi res, da bi morala to začeti ob prvih vzgojnih korakih, ne šele potem ko je bil strah v psici že zasidran ... Res je pa tudi to, da moraš reagirati hitro in žal smo ljudje tako narejeni, da začnemo takoj vpiti, pes pa v beg.
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #789 : sreda, 07.04.2010 : 12:54:03 »

Moj preden da karkoli v gobec zadevo povoha/prevoha - torej ga res skoz spremljam in dam fuj še preden pograbi oz. takoj ko opazim da nekaj preveč diši. Če pa vaši takoj pograbijo je tale metoda verjetno neuporabna  Lips Sealed
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #790 : sreda, 07.04.2010 : 13:04:19 »

Ja, pes bo vedno odreagiral tako, da se mu najbolj splača. Če se povelje pusti zanj ne splača, pač ne bo ubogal. Pozitiven trening je trdo delo, ampak dejansko uspešen. Torej, nastavi briket ali več, greš mimo, ko ga hoče dosežit ji to povodec prepreči, ko gresta naprej sledi C&T (click&treat v kolikor delaš s klikerjem).  Gre za popolnoma preobrnjeno razmišljanje. Namesto, da je "pusti, če ne sledi kazen!" delaš torej na tem, da bo "pusti, da te bom imela za kaj nagradit". Leave it without intimidation po angleščini, sigurno se lahko se pogoogla. Takrat se vsaka taka "slastna najdba" za psa spremeni iz stresfaktorja-katerega-mora-hitro-požreti-preden-ti-to-vidiš v dobrodošel-izziv-da-pokaže-kako-priden-in-pameten-je-da-pusti Smiley

Z Majem, najbolj požrešnim psom na svetu Roll Eyes sva to delala in je bil hitro krasen uspeh, saj je bolj kot ne pritekel po nagrado, preden sem opazila da je nekaj našel Wink Najtežji del je samokontrola, naša lastna še bolj kot tista pasja Tongue
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #791 : sreda, 07.04.2010 : 13:07:33 »

Aja, in nikoli ni prepozno za ta drugačen pristop. Prej bi lahko Maja zbutala še pa još, pa bi mi ob naslednji priliki spet poskušal požreti nekaj. Tole je pa obema bolj ustrezalo Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #792 : sreda, 07.04.2010 : 13:11:17 »

Še to, sem čist preveč hitela  sram, nagrada naj bo svededa bistveno bolj njami, kot tist nastavljen briket Wink
Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #793 : sreda, 07.04.2010 : 13:37:14 »

Jaz ji te packarije potem vlečem ven, ona tišči gobec skupaj, na koncu seveda uspem, ampak mi roke smrdijo, da se gravžam še sami sebi, bljak.

Jaz to rešim tako da jo primem od spodaj za spodnjo čeljust od tem ji žnablje obrne noter čez zobe, tako je prisiljena imeti odprt gobec, ne more požret in ne more grist in na koncu je prisiljena izpljunit, jaz pa tudi nimam smrdečih rok.  Roll Eyes Drugače sem pa nareta kot večina, avtomatsko zavpiješ fuj, spusti  Undecided


Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #794 : sreda, 14.04.2010 : 01:17:09 »

Skogkatt bi si zaslužila eno nagrado za dobre nasvete Tongue. Vadit bo treba še veliko, ampak končno imamo način, ki se nam dopade Kiss.

Danes je naša šola odpadla, kar smo veselo pozabili in se kljub dežju pridno in točno namalali na vadbišču.
Ker sva bili edini, sva vseeno ostali in vadili oz. se šli aklimatizacijo na 'moteče' okolje (je treba vsa tla prevohat, sledi izbrskat, pojest...). Ker na istem kraju vadijo konji, sva si potem izposodili ovire in malce skakali čez - na srečo še vedno brez opazovalcev, ki bi se smejali eni okrogli ženski, ki maha s staro cunjo, za njo leti napol po zraku pes, potem se ženska zakotali čez oviro in da je diskrepanca še bolj očitna, pes elegantno poleti čez... Bilo je luštno in E.T. hoče še Smiley.

Sva pa v temi ABC-poštevanka danes našli eno luštno zaposlitev - skrivanje cufe po stanovanju. Jao, kolk veselja! Midve sva to počeli na kliker, dela, kot bi bila policijska ali vojaška profesionalka, motivacija sploh ne pade (se prej jaz naveličam), kr nosi in nosi mi tisto reč. Da ne govorim, da se po koncu zabave sploh ne more umirit, mi turi cufo, se useda na njeno 'odložišče', od koder ponavadi štartava. Skratka, imamo popolnega slednega psa Tongue.

In da ne bo vse preveč popolno - še ena anekdota od zjutraj.
Me kliče moj dragi - lej, takole ne bo šlo več, se morava pogovorit (uf, če kaj, potem sovražim take začetke).
In potem: E.T. je zjutraj razmetala celo dnevno, vrečke po tleh, vse nekaj razcufano, pa margarino je našla in jo požrla in namazala po celem tepihu, kar si pa najbrž tko vidla (jst si oddahnem - huh, nima druge in ne seli se stran). In nadaljuje: ne bo več mogla spat v kuhni, to tko ne gre... ... ... (sledi še prigoda o zmešani Pici, ki je danes tudi že navsezgodaj delala škodo in ne vem kako uspela iztaknit iz regala polno polico, jo vrečt na tla in z njo zvrtat pošteno luknjo v parket).

Čez pol ure (ga kličem jaz): ti, še eno kletko rabimo, imamo še enega škodljivca!
On: A shit no, a Milenca tud - ja kaj je pa zdej??
Jaz: Ne vem, ampak tist, ki mi je ponoči ta boljšo čokolado požrl, gre definitivno tud sedet!
Sledi premor in pol - 'Aaaam, a si zihr, da ni bla E.T.?' (ne, ni bla, kletko pa tudi že pripravljam Evil!)
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines