mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 21:15:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387151 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #960 : petek, 30.07.2010 : 09:02:32 »

Tole pa je brainstorming.  Wink
Me pa zanima kako reagira če jo naprimer privežeš doma na vrtu in se oddaljuješ od nje?Ponori?
Kaj pa za teh 15 minut ko moraš skočit v trgovino nadaneš nagobčnik in jo postaviš v box.
Jaz sem Pupo navadila da to ni nič groznega (nagobčnik) in kadar je potrebno (na LPP) je čisto sprejemljivo nosit nagobčnik-ne doživlja stresa, vsaj pokaže ne.
To seveda pride v poštev pomojem le za kratko časovno obdobje ko mora bit sama, ampak mogoče se preko tega navadi?!

Drugače za varstvo ni problema, le prav blizu nismo.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #961 : nedelja, 01.08.2010 : 18:33:07 »

 Shocked Shocked Shocked Lips Sealed Js sem se pa pritoževala zaradi raznošenih copatov in zgrižene stene. Tongue (butnglavc) Grem takoj počohat in pocartat mojo pridno črno bubo Kiss (ker res vedno nadvse pridno in vzorno počaka v svoji kletki, da pridem nazaj - brez lajanja, cviljenja, grizenja, norenja... in vse to sama od sebe, od vsega začetka, brez problemov... in meni se je to zdelo nekaj povsem samoumevnega... sram). No, kakšnih pametnih in koristnih nasvetov nimam, ti jo pa seveda lahko kamot kdaj pazim, če boš rabila...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #962 : nedelja, 01.08.2010 : 19:55:44 »

Pri mojem je pomagalo "nategovanje". Psa sem zaprla v sobo in  prej dala radio do fula, da ni mogel slišati odpiranja vhodnih vrat in zaklepanja. Pogosto sem ga za vajo - ob istih pogojih, se pravi muziki - zaprla v sobo pa ostala v stanovanju. Če sem zaslišala cviljenje ali lajanje, sem ga napiz... in je utihmil. Skratka varanje v tem smislu, da nikoli pravzaprav ne ve čisto točno, ali sem samo v sosednjem prostoru ali zunaj.  In  bog ne daj, da  vpričo njega grem čez vhodna vrata. Potem se vrnem in ga niti ne pogledam, nobene patetike, nobene pozornosti, nobenega božanja še nekaj minut,  prav tako pri  odhajanju. Lahko bi morda vadili, sedaj ko si doma.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #963 : ponedeljek, 02.08.2010 : 17:43:51 »

Evo nas, doma, spet pri naši razgrajačici. Lumpa je zamudila nekaj čudovitih toskanskih dni, pa ker tega ne ve, se niti ne sekira Undecided.
V naši odsotnosti je bila več kot pridna, kako ne, ko so jo pa varovali osebki, ki si ne morejo pomagat kr naprej jo čohat, prijemat jo in sploh delat nekaj okol nje. Zdej bi to ona še naprej tko - preživljala ure v naročju, skoz, cel dan, hehe.

Da povzamem malo zadevo... tv, naše majice itd. ji itak puščam, posnela se še nisem, ni pa slaba ideja. Brihtna je kot sto hudirjev, je zlepa ne prelisičiš, takoj pogrunta, kdaj si doma in kdaj greš. Absolutno mislim probat tudi tisti pasji feliway in še eno reč za anksioznost iz GaliinNika, ki mi jo je priporočil g. Simončič. Se je pa, se mi zdi, ona preprosto odločila, da ne bo sama, sploh pa ne omejena in pika. Bi rekla, da je to ena taka dokaj značilna ciganska lastnost (mišljeno psi iz takih pogojev). Tako kot to, da vedno 'hvata krivine'. Določena pravila recimo so pri nas brez izjeme popolnoma striktna (oba, jaz in Sergej), pa še vedno vsakič proba, ali bi se morda dalo tudi drugače skoz prit. Ona dejansko verjame, da bi se dalo, pa ji nismo nikoli dali povoda za to. Ampak to so malenkosti, zgolj značajske lastnosti in sploh ni panike, tale stvar je pa kar resna. Trenutno se še najbolj nagibam k avtomobilskemu alu-boksu, samo poštrumfat je treba, kakšne palice in kako jih dat tolk skupaj, da tačk ne bo čez stegovala in uničevala okolice (v avtu recimo) in da bodo zobje čimbolj varni (če je to sploh možno). Pa da se jo pušča potem kasneje v njem tudi čez dan, ko bo sama. Možnost sprehajanja, da se ji skrajša čas samote, si lahko zrihtam in res razmišljam v tej smeri, celodnevno varovanje pa precej težje. Je treba najt zaupanja vrednega, pa znat mora s psi, pa pripravljen mora bit jo imet noter plus tega ne sme hodit od doma. Torej rabi res celodnevno oskrbo kot recimo vrtec. Sicer jo še vedno rajši zaprem doma.

Smetka, ko sem napisala, da sem obupana, nisem mislila, da sem obupala nad njo. Bolj kot to, kako jo omejit v času samote (grem magari lahko v živalski vrt po eno kletko za leve Evil), obupujem nad tem, da ji tako omejevanje predstavlja prevelik stres. Kakorkoli bolj omejena kot takrat, ko je z nami in ima na voljo vse dnevne prostore, je ornk nesrečna. Pa ne zaradi omejitve, ampak zaradi tega, ker je pač sama. Pa naj bo zdaj to soba, pesjak ali bivalni boks. Vsak dan jo pustit v čem takem (http://leerburg.com/crate.htm) za 9 ur, sem prepričana, da se ji bo začel stes po hitrem postopku poznat. In kakor sem absolutno pripravljena vztrajat in res nimam namena nad njo obupat, pa nisem pripravljena travmirat jo samo zato, ker jo imam 'rada', ona se mora pa prilagodit moji 'ljubezni' in življenjskemu slogu in več let dolgo vsak dan skakat po boksu od histerije in si uničevat zdravje.

Dejansko gledam tele vaške psete tule naokrog, ki ležijo pred neograjenimi hišami - če bi imela jajca, bi jo najrajši pustila tkole... (itak da je ne bom) Se pa vidi, da si ona nekako tko predstavlja svoje življenje. Plus da nikdar ne greš od doma. Npr. odvezana na vrtu ob meni je 100% pridna, poslušna, ne hodi dlje kot 5m stran, do zdaj nikdar ni bilo nobene neumnosti; na slednem je ok dokler sem zraven, če bi jo pustila na njem dlje samo, bi bila pa spet omejena in osamljena bi ga pojedla (imam enega kar na vrtu stacioniranega in jo dajem vedno nanj, kadar smo tam pa da nimam časa res dobro jo ves čas gledat in se ji posvečat). Bomo torej probali neko ornk trdno rešitev in upali, da ne znori tam noter od panike. Pa mogoče tista pomirjevalna sredstva kaj pripomorejo.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #964 : ponedeljek, 02.08.2010 : 18:16:31 »

Ne vem, če bo uporabno, je samo ideja. Mogoče bi ji na garažnih vratih (ali vratih od kurilnice, se ne spomnim točno kaj je tisti prostor kjer si brišeta tačke, ko prideta iz sprehoda, pa se mi ne da iskat) naredila nihajoča vratca, ki si jih lahko sama odpre in gre ven (na vrt) kadar ji paše. Predvidevam, da imate okoli hiše ograjo. Lahko se ji tudi zagradi en del, če nočeš, da hodi povsod okoli, npr. Če ji paše ležati pred hišo, pa naj leži  Wink. Cela garaža bi pa bila njen box.

P.s.: Zakaj jo vežeš na vrtu?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #965 : ponedeljek, 02.08.2010 : 20:19:30 »

Tole z izhodom sploh ni slaba varjanta... v skrajni sili ogradit del vrta in naredit nekakšen vhod noter. Smiley
Vrt pa  ni ograjen, zato je večinoma privezana (če slednemu, ki daje relativno veliko svobode, lahko rečeš privez).
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #966 : ponedeljek, 02.08.2010 : 20:59:42 »

In sicer - takale srčica. Učljiva, prijazna, zabavna, vse kar češ butnglavc Azn Roll Eyes...
http://www.youtube.com/watch?v=JrkfqWvIJjM (tole sta onidve sami skup spravli)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #967 : ponedeljek, 02.08.2010 : 21:03:10 »

Ma bravo no  Kiss Wink  Krasna dvojica  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #968 : ponedeljek, 02.08.2010 : 21:06:28 »

In sicer - takale srčica. Učljiva, prijazna, zabavna, vse kar češ butnglavc Azn Roll Eyes...
http://www.youtube.com/watch?v=JrkfqWvIJjM (tole sta onidve sami skup spravli)

 Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #969 : ponedeljek, 02.08.2010 : 21:08:04 »

Kak kjuuut Cheesy
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #970 : ponedeljek, 02.08.2010 : 21:13:03 »

http://www.youtube.com/watch?v=JrkfqWvIJjM (tole sta onidve sami skup spravli)
Kako sta sladki Cheesy Cheesy
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #971 : ponedeljek, 02.08.2010 : 21:34:33 »

 Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #972 : ponedeljek, 02.08.2010 : 22:03:44 »

A ti to resno Shocked?
 Kiss Kiss Kiss Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #973 : ponedeljek, 02.08.2010 : 22:05:24 »

Zvečer ni dobr tolk sladkorja... Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #974 : ponedeljek, 02.08.2010 : 22:09:04 »

Waw, se mal, pa se bosta sli dog dancing Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines