mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 05:42:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 384689 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #225 : ponedeljek, 16.02.2009 : 12:49:14 »

Lej, FŽ, jaz sicer nisem nek guru za notranjo dekoracijo, seštevat pa znam Wink torej, ti maš črno zofo, pa nočeš, da bi mački gor hodili, v Horjulu pa imajo črno Zofi, ki zna mačke preganjat.... A ne, da sem, glede na blondnost, izredno brihtna? Cool Cool Tongue Tongue
Grin Grin  Grin Tongue
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #226 : ponedeljek, 16.02.2009 : 14:55:18 »

Si kar predstavljam Zofi na avionu!  Grin  Grin  Grin
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #227 : ponedeljek, 16.02.2009 : 15:59:14 »

Zofi bi na letalu obvezno morala bit na sredini - na prehodu med sedeži - drgač bi se ltalo nagibalo v eno (ali pač drugo) smer. Grin
sori lubica Pici ka ti smetimo... no al pa ti ne, tole je bil pravzaprav zgolj praktičen napotek za eventuelen transport eventuelne tvoje čuvarke kavča. Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #228 : ponedeljek, 23.02.2009 : 19:54:37 »

Zofo k nam Shocked
Mislim, da nikol več ne bom na mojpes.net vprašanj postavljala Grin Grin
Drugače bi pa najprej Zofi letela, pol pa verjetno še Pepsi, ker ji je šla karto zrihtat, jao jao...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #229 : ponedeljek, 23.02.2009 : 20:28:10 »

Smo se šli malo pusta.
Pici naj bi bila princeska (ker je to že itak). Je imela luštno roza oblekico s srčki, pa bele štumfke za zraven. Žal so po 25 sekundah odfrčali z nje - očitno sama ni prepričana, da je res modre krvi.

Potem smo se pa odločili za eno bolj zimsko. Je bilo tudi treba nadvse hitro slikat - ratalo je pa le!

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #230 : torek, 24.02.2009 : 10:02:40 »

iiiiiiiiiiiiiiiiii cukra lepa mačja! Kiss   Kiss  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #231 : torek, 24.02.2009 : 10:18:10 »

Hehehehehe  Cheesy Cheesy Cheesy Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #232 : nedelja, 01.03.2009 : 00:24:50 »

Naša mačja frajla me je danes uspela stoodstotno zbudit, še preden sem prišla do jutranjega eliksirja življenja. Srce je delalo sto na uro, noge in roke so se pa kar tresle Angry 
Jaz brez kave zjutraj ne delujem, možgani so na off... ampak ko sem zagledala Pici na znanji, zelo prepovedani strani balkonskih vrat,sem se pa vklopila s svetlobno hitrostjo.

Pri nas se zrači izključno selektivno (obe mački v kopalnico, dobro zapret vrata, preluftat, zapret okna, prečekirat, če so res zaprta, spustit mački), oziroma občasno odprem težka drsna balkonska vrata za tri centimetre in tako spustim ene par molekul kisika v bajto... In očitno je bilo 3 cm za tri centimetre preveč. Moja ta mala alias Picikina najboljš kolegica in kompanjonka pri čisto vsaki možni trapariji, je uspela v to režo stlačit prstke in nekako povečat odprtino, na kar je Pici, prisežem, čakala že več mesecev.

Mama mia, me je kap...
Živi feder je... ne, ona ni ena tistih, ki bi pod nadzorom za kako minutko eventuelno lahko bila kje drugje kot noter. Niti na terasi. Ni šans. Odpoklic je NULA, za nalašč napisano s ta velikim črkami. Noter je drugo, pokličeš, ve da bodo briketi, priboljšek, mlekec, karkoli. Danes na terasi pa - kot bi bila do konca gluha na obe ušesi, pa še na rep, če bi ga imela... Se mi je v hipu odvrtel film, kako plezam po bruseljskih strehah za rdečo kozo, ki izginja v daljavi in mi na koncu skoči nekam v globino. Do konca grozen občutek. Cry

Rešila me je crknjena krava iz hladilnika - hvala Bogu, da moj dragi uspe uskladiščit kako salamo, res. Sem skakala z njo v roki po terasi in pomoje bi jo celo požrla, samo da bi mravlji ratalo jasno, da imam nekaj zeeeelo dobrega in da se res splača prit nazaj v dnevno. Je ratalo in prisežem, da je bilo prvič in  zadnjič, ker mi je ornk polepšala dan (al pa teden...). Pa še sram me je, da sem taka koka. Zdaj na kavču igra blazino za glavo, gleda TV in se dela, da ni nič.  Jao... sram
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #233 : nedelja, 01.03.2009 : 00:55:23 »

Jao jao Pici, povzročaš svoji mami sive lase Roll Eyes
Glavno, da se je vse srečno končalo Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #234 : nedelja, 01.03.2009 : 01:13:37 »

Joj Pici, ti si pa ziher s Flipom kaj v zlahti. Ko sem tole brala me je spomin vrnil nazaj, ko je letel za labodi. Tele nase zverine so polne idej. Veckrat nam jo posteno zagodejo. Samo, da je na varnem . Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #235 : nedelja, 01.03.2009 : 09:03:47 »

fž, sem se tko vživela v tistole situacijo zgoraj, da mi dela srce 117/uro.  Shocked
Podobno je blo pri nas doma, ko smo dobili petelinčka (=beri mačkona Srečkota) na slemen strehe - skozi odprto strešno okno (prej že 317X in še takrat pa seveda moja pridiga mulcu (dvonožcu): ja madona a ti nisem že taužentkrat rekla da če maš okn odprt pa sobo zapri je***ti sveca...).
No samo da se je dobr končal! Smiley
Pici - ne ga srt, še veš ne, kako zelooooo lepo ti je pri fž, noter. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #236 : ponedeljek, 02.03.2009 : 11:23:55 »

Ja, tamalčki (dvonožni mislim) znajo presenetit, ko niti pričakuješ ne, da bodo kakšno ušpičili Shocked. In štirinožni tamalčki znajo to super izkoristit.
Samo da ste sedaj vsi prešteti na kavču in da je tudi salama od crknjene krave za nekaj dobra Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #237 : ponedeljek, 02.03.2009 : 12:00:20 »

Ojoj, oaza88, tale Srečko bi pa skoraj ratal Ne-Srečko  sram
Da bi meni Pici na sleme zlezla, me pomoje kar takoj kap. Kdo bi potem njo dol vlekel pa ne vem...

Kocka, dvonožna tamalčka me pa itak skoz preneneča - tale 'preseneča' je sicer pesniška figura, ki se ji reče skromnost ali litota, kerv bistvu sem zadnje mesece skoz adrenalinsko-'presenečena'... 
Če ne je briketov, pa pije vodo iz mačje skledice ali počne kaj drugega podobno ubrisanega. Zadnjič sem jo celo zasačila, kako umiva Pici (tako kot je njo videla umivat se - z jezikom torej Shocked)!

Daj povej mi ti, ki imaš en kup izkušenj s temi dvonožnimi pošastmi, kdaj se tole neha? Recimo vsaj ta hujše traparije in pa predvsem lovljenje živali (Pici se še strinja, čeprav moram imet tudi njiju imet pod kontrolo, ker hitro postane vse skup čisto pregrobo; Milenco pa itak vsakič zadane fršlok, ko se frklja odpravi na 'lovski pohod')? Moj dragi je včeraj še zanjo predlagal uporabo pršilke - pol veš, da smo že zelo globoko zabredli Roll Eyes
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #238 : ponedeljek, 02.03.2009 : 13:27:02 »

fižolova župca, sej ne, da bi ti hotla jemat moralo, ampak kar pravjo babice pa dedki, namreč "z majhnimi otroki majhne skrbi, z veliki pa velike" po mojih izkušnjah drži.  Sad
Tko da uživejte v  zdajšnjih "tahujših traparijah" in podobnem! Wink

Mogoče se bo pa pri tebi vendarle izkazalo, da izjeme potrjujejo pravilo.... Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #239 : ponedeljek, 02.03.2009 : 13:49:29 »

Aha, majhni otroci trgajo hlače, veliki pa srca Shocked
Ja, tole hranjenje in tlačenje v usta in nasploh tanagravžne stvari minejo tam okoli leta in pol do dveh let, se mi zdi, skratka ko so dovolj veliki, da dojamejo pojem svinjarije, zdravnika, ki je povezan z oskrbovanjem potencilanih ran in zastrupitvami... No, pač da dojame, da si s tem škodi, ko vlači umazanijo v usta... Pa odvisno od tega, če na ta način vzbuja pozornost - torej: jaz ga serjem in mama se potem ukvarja z mano. Pa kako natančen in dosleden in predvsem neomajen si pri odvračanju od tega ˝škodljivega˝ početja.
Kar se pa tiče preganjanja, valjanja po in vlečenja za pritikline kosmatincev - naša Maša bo sedaj stara 4, pa še vedno občasno ˝napade˝ Missy, čeprav ve, da tega se tega ne sme počet - torej samo nagaja  >:
Tršica v šoli za peskote je svetovala  Kiss, da je treba načeloma odnesti stran žival, ko se kaj takega dogaja (ne vlečt stran otroka), ker s tem otrok dobi občutek, da si mu za kazen za neprimerno početje vzela ˝igračo˝.
Je kar učinkovito, ni pa čudežno zdravilo...
Pa še nekaj - vedno se je treba zavedati, da je to za njeno starost povsem normalno početje, kar počne tamala in da je zanjo maček pač igrača, pa še tako fajn se premika, pa mehka je...
In da z doslednostjo in vztrajnostjo sčasoma dojamejo, kaj je sprejemljivo početje in kaj ne.
Res se pa ne spomnim, kdaj se je dejansko tole taumazano obdobje končalo, nasploh ni bilo kakšnih večjih težav pri nas s tem. Vsak sta zadužila svojo dozo packarije, sploh ker sta se kar dolgo plazila, preden sta shodila in potem ti je lahko jasno, da so bile roke non stop na tleh in potem v ustih, pa na tleh, pa v ustih....
Potem vsaj nekoliko laže ohraniš mirne živce Wink
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines