mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 21.07.2024 : 01:28:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387954 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1830 : četrtek, 09.06.2011 : 15:38:51 »

Mene tudi takele zmagice nad strahovi prav razveselijo!  Cheesy Bravp FŽ in E.T.!  veselje Afro
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1831 : petek, 10.06.2011 : 17:14:20 »

Picika ima ravnokar peno iz ust do tal in na smrt uboga mjavka brez prestanka. Me je moj poklical in mi jo dal na telefon, kao da jo potolažim Roll Eyes, ampak jo je to še za en odtenek bolj razlezilo. Se namreč pelje k veterinarju in ima tak stil vožnje v avtu...
Včeraj je bila več ali manj sama in si je v enem dnevu spraskala okrog levega ušeska par kar konkretnih mest, kjer je zdaj precej krvavo in na živo odprto Undecided (recimo par mest velikosti kovanca za cent). Kaj jo je tako na hitro zmotilo mi ni jasno, v bistvu sem prav presenečena, kako ji je to uspelo naredit tako na brzino, od danes do jutri. Predvčerajšnjim se je parkrat popraskala, sem pogledala ušesa in so delovala čista. Včeraj je zmanjkalo časa za kakšno posebno mečkanje, danes zjutraj pa vidim tole Huh. Pa imam spet razlog, da paniko zganjam, ajajaj...
Pa luštne male sporice že vidim vsepovsod, čeprav sem že mislila, da sem ozdravljena... pevka
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1832 : petek, 10.06.2011 : 17:56:43 »

Ojoj, upam, da ni kaj hujšega.  Sad Pici  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1833 : petek, 10.06.2011 : 18:06:18 »

Picika ima ravnokar peno iz ust do tal in na smrt uboga mjavka brez prestanka.

 

Nej te potolažim, mikrosporija gotovo ni. Prej je kakšna ušesna garja oživela ali pa jo je kaj pičilo. Al pa je to božja kazen za vajino včerajšnjo odsotnost. Mene je tudi doletela  Tongue.
Logiran

rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1834 : petek, 10.06.2011 : 18:16:42 »

ojej. uboga punčka   Cry
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1835 : petek, 10.06.2011 : 18:20:10 »

Uboga Picika, kakšnemu stresu jo vi to izpostavljate  Angry Roll Eyes  Upamo, da nič hujšega  Kiss

Me je moj poklical in mi jo dal na telefon, kao da jo potolažim Roll Eyes,

   
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1836 : petek, 10.06.2011 : 18:25:19 »

Ej, pa glih FŽ, ki je enkrat tako lepo in skulirano tolažila v temi o mačjih zdravstvenih težavah neko rahlo histerično gospo: Draga gospa, mikrosporija ni nobena groza, to so samo glivice Tongue
Pici, pozdrav se in vse Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1837 : petek, 10.06.2011 : 21:55:50 »

Ajej, draga FŽ, upam, da so sporice vsaj fejst. Pa a mate posvojitveno pogodbo podpisano, a so S/K? Ker če ne, te ena fejst zanič posvojiteljica.
Če ste pa vzrediteljica sporic z rodovnikom pol se pa opravičujem Tongue

Zdaj pa resno, upam da ni nič hujšega in da bo kakšna krema od veta pomagala in da bo spet hitro vse OK Kiss Kiss
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1838 : petek, 10.06.2011 : 22:01:20 »

Me je moj poklical in mi jo dal na telefon, kao da jo potolažim Roll Eyes, ampak jo je to še za en odtenek bolj razlezilo.
Ja saj ni čudno, če jo pa bi tolažila kar preko telefona Shocked
Pozdravi se, Pici Kiss 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1839 : sobota, 11.06.2011 : 01:42:50 »

FŽ, Samo se je na čuvanju pri prijateljici enkrat tudi spraskal na enem mestu za enim ušesom, kar naenkrat, do  krvi. Sem zagnala paniko, šla k vetu, kjer so ugotovili, da je maček popolnoma zdrav, potem klicala Smetko, kaj naj, itd. ... Skratka, Samo je bil očitno v stresu in si je zato spraskal luknjo za ušesom. Se je to enkrat tudi že ponovilo, ko ni bilo vse po ustaljenem redu in mu očitno to ni pasalo. Tako da držim pesti, da je tudi pri Pici "samo" stres.

 2 Kiss bolnici! Po enega  Kiss pa še vsem ostalim!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1840 : sobota, 11.06.2011 : 09:14:45 »

... Al pa je to božja kazen za vajino včerajšnjo odsotnost. Mene je tudi doletela  Tongue.
Kazen? Viš, nisem pomislila, mogoče pa zato, ker smo jo opravljali pa še moj jo je med horjulske podtaknjence uvrstil Angry.
Se mi dozdeva, da je tvoji kazni tudi na P- ime pevka?

Picika se je srečno (čeprav precej jezno) pripeljala domov z dozo medrola pod kožuščkom, pa antibiotike je dobila za papcat. Baje res ni nič nalezljivega, so pa vseeno vzeli ostružek za pod mikroskop in moram še poklicat za rezultat. Najbolj verjetno je srečala eno bolho ali pa je zašla kakšna bakterija ravno na tisti del nohta, s katerim se je popraskala. Tabletke papa zaenkrat čisto brez problema, so bili pa v Postojni hudi, ko smo povedali, da ji na kaka 2 meseca dajemo Frontline (pri mačkah se mi je vedno zdelo smiselno malo 'šparat' s kemijo, ker so pač noter in do zdaj ni nikdar bilo nič).

Skratka, punčka bo kmalu ok, samo malo me je ustrašila. Pa precej vesela sem, da mi ne bo treba vseh živali na 60C oprat in razkužit Smiley.
Smet, daj že enkrat odprli eno veterinarsko svetovanje, ker v paniki ko bašem živali v transporter, mi vedno ti prvo na pamet padeš Tongue.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1841 : sobota, 11.06.2011 : 09:47:44 »

a je zdaj to ena moda med vetsi al kaj, da se mačke za vsako stvar našopa s kortikosteroidi?  Angry Shocked Roll Eyes

Gusarčka, ki je kašljal in imel na rtg potrjeno astmo, so hoteli takoj dati na kortizon, čeprav je bil maček v top formi. na to nisem pristala. muc je zdaj spontano nehal kašljati (knock knock), ampak dokler ne bo res krize, ga tudi slučajno ne mislim šopat s tem.

ne vem, a sta Pici in Gusarček v astralu skupaj prišla, ampak on ima isto - približno za cent veliko področje brez dlake z eno majhno ranico. imam filing, da ga je nekaj pičilo - lahko pa da je kaj drugega.
zadnje čase je imel neke krastice po buči, pa sem mislila, da ga je Tarči namlatila. zadevo opazujemo.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1842 : sobota, 11.06.2011 : 09:54:52 »

aja ... a so kaj povedali, kaj je narobe s tem, če notranji mački dobijo Frontline na dva meseca?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1843 : sobota, 11.06.2011 : 12:21:49 »

aja ... a so kaj povedali, kaj je narobe s tem, če notranji mački dobijo Frontline na dva meseca?
To tudi mene zanima ... ker se mi zdi čisto brezveze na mačka, ki ima stik samo s fajn "impregniranim" psom, polivat nevem koliko strupov prepogosto. Jaz dam Frontline celo na 2 - raje 3 mesece, enako kot Zantel.

Drugače pa, Picika, dej nooooo, ne Tvoje tolk v stres spravljat. Čim prej se pozdravi, ljubica  ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1844 : sobota, 11.06.2011 : 12:55:17 »

Hej, jaz sem svojima v 3 letih enkrat dala frontline, ko je Jakob dobil eno bolho. Lani ni bilo nič, upam, da ga tudi letos ne bomo potrebovali. Raje gledam na to, da jih pes ne dobi, ker je možnost večja. Pa še pri psu ne pretiravam, kakšne 3-4 advantixe poleti, v hladnejših mesecih samo ovratnice (po možnosti zeliščne) in še scudo. Res pa je, da je z bolhami kot s klopi: nekatere imajo rajši in jih pogosteje obiščejo.
Na medrol pa tudi jaz za nekaj, kar sploh ne vedo, kaj je,  ne bi pristala. Mi je sam veterinar, očitno malo bolj prosvetljen glede mačk, rekel, da je za mačke zelo škodljiv.
Ja, pa moja dva imata ranice, sploh Šnapi po glavi, kar pogosto. Pri nas se lepo vidi spraskano od krempljev, pač dobita, ko se mlatita. Včasih malo opazujem, vse se lepo zacelijo, sploh pa imam v glavi, da naj bi bilo mesto od spor okroglo. 
No, res pa je, da ni še noben od njiju penast okoli letal, verjetno bi tudi mene zagrabila panika.
Pici Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines