mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 15:22:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 259061 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1125 : petek, 12.11.2010 : 18:01:05 »

Hvala Smiley Smiley Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1126 : petek, 12.11.2010 : 23:25:32 »

Aja, Murko na tretji slikici sem pa čist spregledala, lepo skupaj pašeta, dve lepotički!  Cheesy Kiss

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1127 : ponedeljek, 22.11.2010 : 20:11:33 »

Mi pa smo VELIKI VAŽIČI po zadnji razstavi v Nitri...  Cool Cool Cool
V petek sva se namreč s prijateljico odpravili na Slovaško, seboj pa sva peljali mojo noro Bello ter bučmana Buxija. Pot je trajala sedem ur, a oba sta vsak v svojem boxu mirno preživela celotno pot.
V sobici, sta hitro našla največjo in najudobnejšo posteljo, na kateri sta se odločila spat. Problem. Tudi jaz sem želela spat tam... potrebno je bilo podpisat kompromis. Postelja je morala zdržat vse 3 do naslednjega jutra, ko se je bilo potrebno odpravit na razstavo. Do hal smo imeli pol ure vožnje, tam smo zunaj parkirali ter naložili pse. Vse naenkrat sva uspeli pripeljat do kroga, kjer nas je počakal krasen prostor ob ringu ter velik, odprt prostor nabit s pozitivno energijo. Oba dni je bilo prijavljenih okoli 50 angleških koker španjelov, velika razstava torej.

Prvi dan je sodila sodnica iz finske Ylhainen Merja, sama vzrediteljica ameriških koker španjelov. Pred ocenjevanjem smo že slišali komentarje glede njenega sojenja, zato nismo pričakovali veliko. Psa smo uredili, da sta se kljub vsemu predstavila v najboljši luči ter se odpravili - najprej Buxi. V razredu odprtih barvastih samcev so se predstavili trije psi.
(iz leve proti desni: Art Orange Star, Lynwater Sea Biscuit, Tamalanna Buxus Sempervirens)


Vsi psi so bili ocenjeni z odlično oceno, nato pa se je sodnica morala odločiti za najboljšega. Nekaj časa je premišljevala, nato pa po krasnem opisu na mizi dodelila CAC našemu Buxiju!!! S tem je odprl Slovaški šampijonat!!  Cheesy Drugi je bil Lynwater Sea Biscuit.
Preden je prišla na vrsto Bella je sodnica izbrala še CACIB samca. V konkurenci so bili le štirje, saj je med rdečimi in črnimi predstavniki dodelila veliko pravdobrih ocen.
(Ch Leslie z Vjemeniku, Amazing Pepino Molto Bene, Buxi , Ch Phil Maris Dandy Devon)

Sodnica se je po enem krogu odločila, CACIB je pripadel Buxiju!!!!  Cheesy Cheesy To je zadnji naziv, ki ga je potreboval za naziv MEDNARODNEGA RAZSTAVNEGA PRVAKA - INT SH CH (CIE)!!!. RCACIB je pripadel črnemu šampijonu. Sodnica je prosila, če si ga lahko poslika, seveda smo ji z veseljem ustregli.
Za tem je bila na vrsti Bella. Nje res ne razstavljam pogosto, saj vedno najdem kakšen (neumen) izgovor.. tokrat pa sem izkoristila priložnost in prijavila. V razredu je imela še dve konkurentki.
(Bella-Bella Wamakaskan, Orange Dangerouse Skar-Line C.R., Tamalanna Atropa Belladonna)

Sodnica je bila zelo pozorna na izraze ter karakter... takole je svoje šarme sodnici izkazovala moja Bella... Cheesy

Našla je napake kjer jih dejansko ima, kar mi je bilo zelo všeč. A očitno jih ni bilo dovolj, da ne bi morala dobiti 1 mesta ter svoj prvi slovaški CAC!! Cheesy Nato je za CACIB tekmovalo 7 psic, kjer je CACIB dobila barvasta šampijonka, rCACIB pa moja Bella!!!!  Cheesy Cheesy
Za tem so ubrali malo čuden sistem, ter poklicali vse mlade, ter oba CACIB-a za BOB. K sreči so ob ringu stali bolj pozorni prijatelji, ki so me pravočasno poslali noter..  Grin Sodnice to ni motilo. Dovolila je da tekmujeva za BOB. Postavila sem se zadnja, za CACIB psico. Buxi je bil že malo nejevoljen. Pa mu rečem: " Buxi glej, punca je pred tabo, lepa punca je Wink ". To je zbudilo njegovo pozornost, želel je preveriti kakšna punca je pred njim in ko nas je poslala tečt tekel kot nor za njo, da bi jo ujel!!  Grin Grin  Roll Eyes Tongue Sodnica se je odločila, ter dodelila naziv BOB Buxiju!!!!! Jaz še zdaj ne morem vrjet, da nama je uspelo!
Buxi-BOB, Jasmine Jazz Moravia Mystery - BOS

Sodnica je po tem rekla da je res točno tak kot si ona želi. Nato pa sem ji povedala, da je z njeno pomočjo postal IntShCh, na kar je bila zelo ponosna.
Tako, morali smo čakat grupo. Seveda, to ni težko, jaz uživam ko gledamo prestižni BIS program in na slovaškem to poteka zelo tekoče ter brez zapletov (kljub 2000+ prijavljenim psom). Pred tem pa smo imeli ogromno časa, ter naredili tole izredno srčkano slikico Smiley

Všeč mi je ker smo za vsak CAC dobili medaljo (okoli pasjih vratov Wink ), za CACIB pa res velik pokal, ki mu je sledil še BOB pokal v BIS-u (seveda še pol večji). Ni kaj.. "pokalčki freak!!!  Grin ". Pred ocenjevanjem v grupi smo se naklepetali s prijatelji, res bil je krasen večer. Buxi je v grupi pokazal vse kar premore, ter prišel v ožji izbor 6 psov 8 FCI skupine!!! Kakšna čast!!  Cool
Ob osmih zvečer smo prišli nazaj v našo sobico, ter še nekaj časa zganjali norčije ob katerih sem skoraj umrla od smeha.. Cheesy Cheesy Nato pa smo se odpravili spat.

Zjutraj je bilo potrebno vse spakirat, pametno naložit v avto in odit na razstavo. Zdaj je bilo že lažje, saj sva poznali pot, poleg tega je bila avtocesta praktično prazna (normalno kdo se bi še vozil ob sedmih zjutraj po avtocesti.. v nedeljo!? Cheesy ). Dobili sva pav isti prostor kot dan prej. Hitro smo postavili mizo ter stole, ter se udobno namestili.
Sodnik tega dne je bil Karlo Bala iz Srbije, sam vzreditelj angleških koker španjelov.
Žal je bilo oblačno, posledično manj svetlobe v hali, zato so slike bolj slabe... Sad
Buxi je imel tokrat le enega psa v razredu, Lynwater Sea Biscuit-a. Tudi ta dan, ga je Buxi premagal ter tako osvojil svoj 2 naziv CAC na Slovaškem!!!  Cheesy


Za njim je vajo ponovila tudi moja draga Bella, ki je premagala svojo konkurentko ter prav tako osvojila svoj 2 CAC na Slovaškem!!! Cheesy


Oba sta za CACIB zaostala za črnima šampijonoma, ter tako oba osvojila rCACIB ter bila najlepša barvasta španjela!!  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
(CACIB psica in rCACIB Bella Wink )


Bili smo izredno veseli, saj smo si želeli domov, ter nam tako BOB ni prav nič dišal. Imeli smo super "timing", ter prišli domov ob osmih zvečer. Smiley Seveda polni veselja in super vtisov. Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1128 : ponedeljek, 22.11.2010 : 23:16:30 »

Vau Neža, ti pa imaš srečo na razstavah, očitno res obvladaš bravo Afro, čestitke tako Belli kot Buxiju! Cheesy Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1129 : torek, 23.11.2010 : 14:22:42 »

Čestitam, nezzek, čudovit uspeh! Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1130 : torek, 23.11.2010 : 18:52:53 »

Neza, cestitam. Res ste se dobro odrezali. Kiss Kiss Bella pa tam na fotki cisto po spanjelsko maha z repom. Smiley
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1131 : torek, 23.11.2010 : 19:13:45 »

Bravo Neža, kdor zna, zna  Cool super ste, tako Bella kot Buxi, sploh pa ti  Afro iskrene čestitke iz naše hiše.  Smiley

Res si zanimivo opisala dogajanje, z veseljem sem ga prebrala  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1132 : torek, 23.11.2010 : 22:26:41 »

Neza, cestitam. Res ste se dobro odrezali. Kiss Kiss Bella pa tam na fotki cisto po spanjelsko maha z repom. Smiley

Ja sem tako vesela, da je tole bilo ujeto v kamero!  Grin Če Bella ne maha z repom, ko pride sodnik zraven, potem mora že biti nekaj narobe z njim (hudo narobe  Cheesy Cheesy ).

Hvala, tokrat so me slike res zavedle, in je več slik kot teksta... na začetku je še šlo..  Roll Eyes Roll Eyes

Hvala za vse čestitke!!  Kiss Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1133 : torek, 23.11.2010 : 23:29:05 »

Hvala, tokrat so me slike res zavedle, in je več slik kot teksta... na začetku je še šlo.. Roll Eyes Roll Eyes

Meni je pa super če je čim več slik Cheesy Cheesy, ker potem si lažje predstavljaš vzdušje na razstavi, pa še oba Bella in Buxi sta tako lepa španjelčka!  Kiss Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1134 : sreda, 24.11.2010 : 08:24:23 »

Čestitke Neža tudi od nas.
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1135 : sreda, 24.11.2010 : 13:52:18 »

No, in medtem ko je naša Neža tako odlično zastopala tamalanske barve v belem svetu, smo mi doma pestovali. Tamalanci imamo namreč "prirastek", ki terja 24 urno nego  Smiley, tako da je "mama" Alenka morala ostati doma, Buxi pa je bil na potovanju brez nje prvič v življenju. In je bil zelo priden, pravita Neža in Anami. Jasno, se vidi po super rezultatih! Bravo, Neža! Smiley

Za popestritev pa 2 slikici.

Alenka


* puppies 5 001.jpg (48.94 KB, 300x300 - pogledano 229 krat.)

* Kasja 006.jpg (47.22 KB, 300x300 - pogledano 227 krat.)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1136 : sreda, 24.11.2010 : 14:21:57 »

Joj, Alenka, kaj ti meni delas s temi fotkami. Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

p.s. saj Buxi je ze dovolj velik, da gre kam brez svoje mame. Sploh ce gre takole zurat s kako mlado punco.  Wink
Logiran

alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1137 : sreda, 24.11.2010 : 14:46:04 »

Ej, Kaja, meni se pozna, da je Buxi moj prvi "sin", pravo hčer sem lažje spustila iz rok  Wink

Da pa te še malo podražim, še ena fotka (ta je pa Neži najbolj všeč)  Smiley

Alenka


* Pino 008.jpg (38.76 KB, 300x300 - pogledano 230 krat.)
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1138 : sreda, 24.11.2010 : 20:05:52 »

p.s. saj Buxi je ze dovolj velik, da gre kam brez svoje mame. Sploh ce gre takole zurat s kako mlado punco.  Wink

Kaja kaj ko sem seboj vlekla še njegovo starejšo sestro..  Roll Eyes Tongue čeprav se super ujameta, mislim, sta krasna kombinacija za hodit okoli, karakterno seveda Smiley

Se pa strinjam s prvim delom..  Cool Cool Mi smo ga žurali, drugi so pa delali  Evil Evil

Komaj čakam, da vidim te bočke v živo Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1139 : četrtek, 25.11.2010 : 00:53:57 »

Iiiiiiiiiiiiii Cheesy, kako lepi so Kiss, kar ne morem se jih nagledat, meni je pa ta prva slikica (tista s flaško) najbolj všeč! Kiss

Čestitke za tako lepe mladičke, Alenka! Cheesy

Koliko pa je vseh mladičkov v leglu?
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines